...::: مسابقه معماری ::...

...::: مسابقه معماری ::...

• عالی

رای: 200 69.2%
  • خوب

رای: 76 26.3%
  • متوسط

رای: 5 1.7%
  • بد

رای: 8 2.8%

• مجموع رای دهندگان
    289
وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohamad313

عضو جدید
سلام.بر همه منم فكر كنم ايوان مداين ورودي شهر تيزفون در همدان باشه كه طبق معماري پارتي ساخته شده و شباهت زيادي به اتشكده فيروزاباد(در همدان) دارد.

nino

مدیر بازنشسته

طاق كسري؟ يا همون ايوان مدائن! از خودم گفتما! هيچ گونه اطلاعاتي در اين زمينه ندارم!

سلام.بر همه منم فكر كنم ايوان مداين ورودي شهر تيزفون در همدان باشه كه طبق معماري پارتي ساخته شده و شباهت زيادي به اتشكده فيروزاباد(در همدان) دارد.

نوچ :D

فکر حتی اسمش هم نشنیده باشید !!!!!!!!:surprised:

کوه خواجه در سیستان
سبک شناسی معماری ایرانی صفحه 109
فک کنم نوشین جون باز رفت!!!!!

نه عزیزم با اینکه خیلی خسته ام فقط واسه همین اومدم ;)

سـعید

مدیر بازنشسته
سوال 31 :

چه عملی قبل از استفاده چوب در سقف خانه های گلی بر روی الوار چوب انجام می دهند ؟
(اولین کار)

سـعید

مدیر بازنشسته
خسته نباشید دوست عزیز.....این جواب شما مربوط به سوال اول میشه....
الان در سوال 31 و منتظر طرح سوال 32 هستیم.....

leon

عضو جدید
با سلام....سوال 32
هدف از اجرای درز در کف سازی های بتنی؟

سلام :)

یکی از معایب بتن اینه که وقت خشک میشه همکشیدگی پیدا میکنه ! این همکشیدگی باعث ترک خوردنش میشه ! البته در بتن ریزی های کم و کوچک این اتفاق نمی افته چون مقدار این همکشیدگی خیلی کمه . ولی در مقادیر زیاد مثلا همین کف سازی ( مثل کف یک محوطه ) چون مقدار و وسعتش زیاده بعد از خشک شدن بتن ترک هایی توی اون ایجاد میشه . برای جلوگیری از ایجاد ترک درز هایی در اون ایاد می کنند , البته این درز ها خیلی باعث گرفتن اون ترک ها نمی شن و وجودشون بیشتر به این دلیله که ترک خوردگی های احتمالی درون این درزها واقع بشن و نمای کف سازی رو زشت و ترکدار نکنن !

موفق باشید ;)

آخرین ویرایش:

پرندیس

کاربر بیش فعال
سلام من که نگفتم ناقصه فقط می خواستم بچه ها هم نظر بدن همین ممنونم......کاربرد درز علاوه بر سهولت اجرا و شمشه کشی تضعیف مقطع بتن در محل درز برای ایجاد ترک و ممانعت از ترک خوردگی در سطح بتن است.این درز ها توسط مصالحی نظیر ماسه و قیر پر می شوند و سطح بتن لیسه ای یا شسته یا موزاییکی اجرا می شود.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه ی بقیه::):redface:
سوال 33:
به گفته ی لویی کان یه گشودگی در دیوار آجری دوست داره چه شکلی داشته باشه؟دلیل؟

mehraz-archi

عضو جدید
با اجازه ی بقیه::):redface:
سوال 33:
به گفته ی لویی کان یه گشودگی در دیوار آجری دوست داره چه شکلی داشته باشه؟دلیل؟
فرم یك گشودگی در یك دیوار تابع مصالح دیوار نیز می‌باشد: گشودگی در یك دیوار آجری احتیاج به قوس دارد.:)

leon

عضو جدید
فرم یك گشودگی در یك دیوار تابع مصالح دیوار نیز می‌باشد: گشودگی در یك دیوار آجری احتیاج به قوس دارد.:)

میشه منبعش رو هم ذکر کنید ! مطلب جالبیه , از کتاب برداشت شده یا از اینترنت ؟ دوست دارم مطالعه ی بیشتری بکنم !

maryam_030

عضو جدید
فکر کنم بد نباشه اگه عکسهای مربوط به بناها رو هم بذارید:que:
نظر َشما چیه؟

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
کان تصریح می کنه که که یک گل سرخ می خواهد که گل سرخ باشد یا یک گشودگی فراخ در دیوار آجری تمایل دارد که قوسی شکل باشد بدین ترتیب او تایید می کند که چیز هایی وجود دارند که از قید و شرط عاری می باشند .مانند رسوم مردم.;) اعتقاد او به رسوم مردم همانا عقیده به سیمای بدون قید و شرط اشیا در ماورای رخدادها می باشد.( کان: دلیل اولیه ی ایجاد رسوم مختلف دارای ارزش بنیادین است زیرا این توافق ها که منجر به ایجاد رسوم مختلف می شوند دارای طبیعت ابدی بوده و بیانگر آن هستند که بناها خارج از تحولات زمان پایدار مانده اند.)همچنین لویی کان به استفاده از مواد و مصالح ساختمانی متناسب با طبیعت آنها اعتقاد دارد.
منبع:لویی کان .نوشته ی رومالدو جور گولا صفحه ی 77 و 139
همین طور کان می گه اگه از یه اجر بپرسین دوست داره کجا باشه می گه روی طاق ضربی، من می خواستم اینو بپرسم متاسفانه منبعش رو پیدا نکردم....:(
لطفا سوال بعدی رو مطرح کنید;)

viva

عضو جدید
سلام.من با این پیشنهادتون موافقم.خیلی خوب است.سعی کنین حتما عملی بشه.ممنون.

leon

عضو جدید
سوال 34

سوال 34

می بخشید ولی دیدم کسی سوال طرح نمی کنه گفتم یک سوال طرح کنم :redface:

فکر کنم سوال 34 میشه !

:que: اصطلاح پلان لیبر که لوکوربوزیه اَنرا بر سر زبان ها انداخت چه معنایی دارد ؟

موفق باشید !

leon

عضو جدید
راستی یادم رفت بگم این سوال از سوالات کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد و احتمالا سال 1382 هست !!!

موفق باشید ;)

سـعید

مدیر بازنشسته
پلان‌هاي خانه‌هاي رايت آزادي:
پلان ليبر(نقشه آزاد) لوکوربوزيه وفضاهاي يونيور سال ميس ون درو رانداردوکوتاهي سقف آنها ورود نور را به فضاهاي داخلي خانه محدودمي کند وباعث تاريکي مي شود.

منبع : http://www.architect2007.blogfa.com/post-127.aspx

leon

عضو جدید
پلان‌هاي خانه‌هاي رايت آزادي:
پلان ليبر(نقشه آزاد) لوکوربوزيه وفضاهاي يونيور سال ميس ون درو رانداردوکوتاهي سقف آنها ورود نور را به فضاهاي داخلي خانه محدودمي کند وباعث تاريکي مي شود.

منبع : http://www.architect2007.blogfa.com/post-127.aspx

جواب درسته ! ;)

منظور از اصطلاح پلان لیبر یعنی پلانی که به ملاحظات سازه مقید نباشد ( پلان آزاد داشته باشد ) .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا