...::: مسابقه معماری ::...

...::: مسابقه معماری ::...

• عالی

رای: 200 69.2%
  • خوب

رای: 76 26.3%
  • متوسط

رای: 5 1.7%
  • بد

رای: 8 2.8%

• مجموع رای دهندگان
    289
وضعیت
موضوع بسته شده است.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
Unite d'habitation ( یونیته دی هبیتاسیون ) در مارسی فرانسه. این مجتمع مسکونی هنوز جزو مجتمع های گرون قیمت فرانسه هستش.بد جور پیشنهاد میکنم بجای گوش دادن به حرفهای بی سر و ته خیلی از استادا کتاب Towards A New Architecture کوربوزیه رو بخونید.به تنهایی کافیه !!!!

سلام
دوست عزیز از اینکه به دیگران لطف می کنی و اونها رو از اطلاعات ارزشمندت بهره مند میکنی ممنون ولی حق توهین و بی احترامی به ساحت اساتید رو به هیچ عنوان نداری و امیدوارم با حذف یا ادیت این پست در نحوه نظر دادن تجدید نظرکنی .

zhsaffar

عضو جدید
Unite d'habitation ( یونیته دی هبیتاسیون ) در مارسی فرانسه. این مجتمع مسکونی هنوز جزو مجتمع های گرون قیمت فرانسه هستش.
بد جور پیشنهاد میکنم کتاب Towards A New Architecture کوربوزیه رو بخونید. به تنهایی میتونه ضعف مدرس شما رو "" در صورتی که ضعیف باشه "" جبران کنه ....!

دوست عزیز ممنون از تذکرت. یادم رفته بود که به کسی میگن استاد که استاد باشه ! عادت داریم به همه بگیم استاد....

کتاب Vers une architecture اثر معروف لوکوربوزیه در واقع ترجمه میشهToward an Architecture که متاسفانه به اشتباه معمولا Toward a New Architecture ترجمه میشه .
ممنونم ازت که این کتاب خوب رو معرفی کردی عزیزم ولی در عین حال با doomann عزیز هم موافقم.درسته که بعضی اساتیدمون عملکرد ضعیفی دارن ولی هر چی باشه یک قسمت از معلوماتمون رو مدیون اونها هستیم. شاید خیلی منصفانه نباشه که تند برخورد کنیم.
:smile:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی دونم چه اتفاقی افتاده اون پست در جواب کدوم نقل قوله:eek::surprised:

در هر حال دو ویلای استین و ساوا از جمله ساختمانهایی هستند که اون پنج اصل درش رعایت شده
مطمئنا" هستند ساختمانهای دیگری که این پنج اصل رو دارند. اما خب من این دوتا رو که مهم ترند مد نظرم بود. منبع: پیشگامان معماری مدرن
موفق باشید:gol:

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و با عرض معذرت از اینکه اسپم میزنم:
با توجه به اینکه دوستان پاسخهای زیادی میدن اگه لطف کنید وقتی پاسخ رو تایید میکنید بگین جواب درست کدوم یکی از جوابهاست ممنون میشم آخه اینجوری من وقتی آرشیو میکنمشون اشتباه نمیشه
در ضمن آرشیو به خاطر اینکه دوستانی که سوال مطرح میکنن موضوعات متنوعی مطرح کنن ایجاد شده
اما انگار فقطsaeedgoodboy &doomannعزیز به این تاپیک سر میزنن
ممنون از همه دوستان

سـعید

مدیر بازنشسته
سلام و با عرض معذرت از اینکه اسپم میزنم:
با توجه به اینکه دوستان پاسخهای زیادی میدن اگه لطف کنید وقتی پاسخ رو تایید میکنید بگین جواب درست کدوم یکی از جوابهاست ممنون میشم آخه اینجوری من وقتی آرشیو میکنمشون اشتباه نمیشه
در ضمن آرشیو به خاطر اینکه دوستانی که سوال مطرح میکنن موضوعات متنوعی مطرح کنن ایجاد شده
اما انگار فقطsaeedgoodboy &doomannعزیز به این تاپیک سر میزنن
ممنون از همه دوستان
بچه ها الناز درست میگه...اگر قوانین مسابقه رو بخونین نتیجه بهتری می گیریم....ممنونم;)

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش بزرگترین معمار تاریخ فکر کنم سطحی پایین تر از بزرگ معمار هستی باید داشته باشه:que:

سعید جان یه کوچولو راهنمایی کن دیگه:(:cry:

E'tesami

عضو جدید
سوال بی جواب نپرسید دیگه . هرکی تو یه برهه از زمان و تو یه زمینه ی معماری بزرگ بوده . نمی شه گفت بزرگترین کی بوده .
اما مطمئناً بزرگترین ، چاق ترین یا دراز ترین نیست ؟!!!
شایدم همون بزرگ معمار معروف باشه : یگانه معمار هستی رو می گم .
;)
سوال 29 :

بزرگترین معمار تاریخ کیست ؟[/quote]

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال بی جواب نپرسید دیگه . هرکی تو یه برهه از زمان و تو یه زمینه ی معماری بزرگ بوده . نمی شه گفت بزرگترین کی بوده .
اما مطمئناً بزرگترین ، چاق ترین یا دراز ترین نیست ؟!!!
شایدم همون بزرگ معمار معروف باشه : یگانه معمار هستی رو می گم .
;)
من مطمئنم سعید سوال بی جواب نمی پرسه حتما جواب قانع کننده ای داره....;)
اما اگه جوابو نمی دونیم دلیل نمی شه که جوابی در کار نباشه.... علت راه اندازی این مسابقه هم این بوده که اطلاعاتمون زیاد شه پس امکان داره که ندونیم و یاد بگیریم;):)
علت اینکه مطمئنم این سوال جواب قانع کننده ای داره اینه که سعید جان خودش قوانین اینجا رو تعیین کرده....;)

nino

مدیر بازنشسته
به به میبینم که اینجا حسای فعاله
مرسی موفق باشید
البته بچه ها سئوالات خوبه ولی بهتره از سئوالات کنکوره ارشد استفاده بشه در تمام جنبه ها ;)

سـعید

مدیر بازنشسته
خانم مدیر خیلی خوش اومدین.......;)
نوشین جان منظور من از طرح سوالات در همه زمینه ها بود و موضوعات رو آزاد گذاشتم که همه بتونن در اینجا شرکت کنن...اگر سولات در حد کنکور ارشد باشه فکر نکنم بقیه بتونن به سولات جواب بدن...

nino

مدیر بازنشسته
خانم مدیر خیلی خوش اومدین.......;)
نوشین جان منظور من از طرح سوالات در همه زمینه ها بود و موضوعات رو آزاد گذاشتم که همه بتونن در اینجا شرکت کنن...اگر سولات در حد کنکور ارشد باشه فکر نکنم بقیه بتونن به سولات جواب بدن...
مرسی سعید جان
اما اتفاقا فکر میکنم اگه از سئوالات ارشد باشه بچه ها میرن دنبالش و جواب رو پیدا میکنن حتی اگه هنوز درسشو نخونده باشن . بایه سرچ تو گوگل یا کتابها . اینطوری باعث میشه هواسشون رو حسابی موقع درس خوندن جمع کنن و مطالب رو عمیق یاد بگیرن . یا منابع از کتابهای ارشد باشه . در کل این هم پیشنهادیه . تاپیک ماله خودته ;)

سـعید

مدیر بازنشسته
مرسی سعید جان
اما اتفاقا فکر میکنم اگه از سئوالات ارشد باشه بچه ها میرن دنبالش و جواب رو پیدا میکنن حتی اگه هنوز درسشو نخونده باشن . بایه سرچ تو گوگل یا کتابها . اینطوری باعث میشه هواسشون رو حسابی موقع درس خوندن جمع کنن و مطالب رو عمیق یاد بگیرن . یا منابع از کتابهای ارشد باشه . در کل این هم پیشنهادیه . تاپیک ماله خودته ;)
نوشین جان تاپیک من و شما نداره.....این تاپیک متعلق به همه بچه هاست....درباره موضوعات سولات هم هر طور که صلاح می دونین عمل کنین......
موفق باشین...;)

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سئوال 30

کدام بنا در معماری قبل از اسلام هست که به عنوان الگو برای معماری بعد از اسلام شد که دارای ویژگی های ایوان ، میانسرا و ... بود ؟؟؟

طاق كسري؟ يا همون ايوان مدائن! از خودم گفتما! هيچ گونه اطلاعاتي در اين زمينه ندارم!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا