مرورگر جدید Microsoft

t0tem

عضو جدید
Microsoft داره مثل Mozilla اقدام به عرضه ی یک مرورگر جدید با نام متفاوت میکنه...اینکار رو قبلا هم زیاد دیدیم ولی شاید بشه مهمترینش رو مرورگر FireFox از موزیلا نامید...قبل از اینکه FireFox عرضه بشه، NetScape شرکت موزیلا در رقابت با Internet Explorer مایکروسافت شکست خورده بود...یه شکست واقعی...

موزیلا با سیاستی جدید اقدام به عرضه ی مرورگری کرد که تمام سر و پاش رو Hype فرا گرفته بود ! FireFox حسابی با Hype معروف شد و به لطف تبلیغات گول زننده و Hype دارنده (!) زیاد تونست موزیلا رو به بیش از 20 درصد سهم بازار نزدیک کنه...

حالا مایکروسافت هم اقدام به عرضه ی یک مرورگر جدید کرده...خیلی تابلو هستش که اسم Internet Explorer حسابی بد در رفته و مایکروسافت هم دیگه به نظر میرسه که دوست نداره روش حسابی باز کنه !

خلاصه ! این مرورگر جدید برخلاف تمامی دیگر مرورگرها دارای یک Kernel پنج هزار خطه به زبان #C هستش که تمامی Instance های صفحات وب رو کنترل میکنه و بقیه ی کارها رو به کدهایی میسپاره که اغلبشون در Internet Explorer ها پیاده شدن...

مایکروسافت اینکار رو برای افزایش سرعت یا زیبایی انجام نمیده بلکه هدف اصلیش از اینکار افزایش امنیت هستش...خودش هم فعلا به این اعتراف داره که با وجود یک کرنل سرعت Browsing صفحات پایین میاد ولی ادعا کرده که با یک سری Tweak میتونه این سرعت رو افزایش بده...

هدف اصلی از وجود کرنل مثل همون چیزی هستش که در سیستم عاملهایی مثل UNIX و یا Linux (و حتی MAC OS X) دیدیم : کنترل سطح دسترسی به سخت افزار و ماژولهای نرم افزاری توسط سیستم عامل برای افزایش امنیت و کنترل سیستم بر روی داده ها

Gazelle اسم این مرورگر جدید هستش که فعلا به نظر میرسه که فقط یک Code Name محسوب میشه و ممکنه در آینده تغییر کنه...

نمیدونم در موردش چی بگم...سرعت کمتر و امنیت بیشتر...یا سرعت بیشتر و امنیت کمتر ؟! مسئله این است !
منبع : http://it.ilearn.ir/index.php?topic=680

آخرین ویرایش:

t0tem

عضو جدید
من خودم حاضرم برای سرعت بالا داشتن هر کاری کنم و هر چیزی رو قبول کنم. امن بودن که هیچ وقت 100% نیست و کسی هم با من کاری نداره ولی سرعت بالا داشتن چیزی هست که به نا امن بودن می ارزه. :smile:
مثلا من روی سیستم خودم تمام فایروال ها رو غیرفعال کردم و حتی Service شون رو هم Diasable کردم تا سرعتم کمی زیادتر شه !!

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من خودم حاضرم برای سرعت بالا داشتن هر کاری کنم و هر چیزی رو قبول کنم. امن بودن که هیچ وقت 100% نیست و کسی هم با من کاری نداره ولی سرعت بالا داشتن چیزی هست که به نا امن بودن می ارزه. :smile:
مثلا من روی سیستم خودم تمام فایروال ها رو غیرفعال کردم و حتی Service شون رو هم Diasable کردم تا سرعتم کمی زیادتر شه !!

به نظر من برتری امنیت و سرعت نسبت به هم رو بهتره توی دو شاخه ی جدا از هم بررسی کرد

مورد اول کابرای ساده هستن که اطلاعات مهمی روی سیستمشون ندارن که نیاز به توضیح نداره .برای این دسته از کاربرا می شه گفت امنیت چندان مهم نیست (حفاظت از چه چیزی) شاید جلوگیری از آلوده شدن سیستم به Virus ها کافی باشه.پس سرعت در اولویت هست برای این دسته از کاربرها

مورد دوم کاربرای حرفه ای تری هستن که اطلاعات مهمی رو روی سیستمشون دارن و امنیت اطلاعات براشون بسیار ارزشمند تر هست پس ترجیح می دن سرعت کمتری داشته باشن ولی امنیتشون رو حفظ کنن

هر چند پاراگراف دوم هم باز جای بحث زیاد داره مثلا کشوری مثل مالزی اونقدر پهنای باند بالاست که عملا سرعت کمتر معنی نداره براشون و ...

بالا