مرد سه زنه پاسخ می دهد : اشتباه کردم آمدم تلویزیون! / خلاف شرع که نکردم / برخورد فامیل و آشنا خیلی بد بود!

apn1388

کاربر بیش فعال
با رنگی دیگه، جواب شما رو می‌دم
سعی می‌کنم مثل خودت صحبت کنم، شاید اینجوری بهتر بفهمی

با عرض سلام وادب

از همان شروع صحبت هایتان مشخص است که با چه قصد وغرضی در پی پاسخ به صحبت های بنده بر آمده اید. شما پاسخ نداده اید بلکه هتاکی کرده اید توهین کرده اید..من در مقابل توهین هایتان هیچ پاسخی جز سکوت ندارم.
اما ذکر چند نکته برای برخی فرمایشاتتان خالی از ایراد نیست که :
بنده هیچ نیازی ندارم شما یا سایر دوستان من را فردی بااخلاق بدونید یا هر چیز دیگر. بنده بالا تپه نیستم ودر بین شما ها زندگی می کنم وحالم هم خوب است و هچ توهم و ملالی نیست.

خواهش می کنم خوب دقت کنید بعد پاسخ دهید . یک سری از دلایل را که گفتم برای تعدد زوجات خدمتتون عرض می کنم.

علل تاريخى تعدد زوجات : نويسنده: شهيد مطهرى :
كتاب: مجموعه آثار ج 19 ص 308 http://www.hawzah.net/per/E/do.asp?a=EHFD3.htm

علل ژست تنفر از تعدد زوجات

دلایل رد چند شوهری و تأیید تعدد زوجات : http://javabcity.ir/node/335

چرا تعدد زوجین در اسلام هست : http://fekrejavan.ir/52.html

نگاهی به علل مبارزه بهائیت با تعدد زوجات

مقايسه ديدگاههاي صانعی با ديگر مراجع

بررسي چندهمسري (تعدد زوجات) در حقوق ايران و كشورهاي اسلامي : http://inoordata.com/ShowContent.aspx?ContentID=2234

درمورد تحصیل کرده که فرموده بودید خوشبختانه بنده جزو هر دسته ای باشم جزء دسته شما نیستم. این عضو محترم که شما فرمودید به ایشون توهین کردم فکر کنم فعلا زنده باشند و ادم زنده وکیل وصی نمی خواد.

ازدواج دوم نیاز به اجازه همسر اول دارد.

اما این صحبتی که فرموده بودید :

امثال شما هر کثافتی رو انجام میدن، و خودشون رو پشت دین اسلام و غیره قایم میکنن و با هزارتا فریب و حرفای حقیرانه، سعی می‌کنن دلیلی برای کارای کثیفشون بیارن
خودفریبی گرفتینا، به خودتون بیاین

شما که این همه آدم فهمیده ای هستید چقدر خوب و مودبانه ودر شان خودتون صحبت می کنید. رجوع کنید به سوره احزاب آیه 58

من عقاید خودم را گفتم مثل سایر دوستان نکنه شما داروغه سایت هستد که تهدید می کنید.
تهدید کار ترسوهاست.

مهندس موسوی هم گفتند که : ادب مرد به ز دولت اوست.

خواهشا به دوستان بر نخوره من نه ریش دارم نه بسیجی هستم( اونهایی که واقعا بسیجی اند ببخشند ) نه مزدور و نه جزو کسانی که پشت ریش هر غلطی می کنند..همچنان معتقدم چند همسری خوب نیست. دنبال دعوا هم نمی گردم.

زیاده عرضی نیست.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام وادب

خواهش می کنم خوب دقت کنید بعد پاسخ دهید . یک سری از دلایل را که گفتم برای تعدد زوجات خدمتتون عرض می کنم.

علل تاريخى تعدد زوجات : نويسنده: شهيد مطهرى :
كتاب: مجموعه آثار ج 19 ص 308 http://www.hawzah.net/per/E/do.asp?a=EHFD3.htm

دلایل رد چند شوهری و تأیید تعدد زوجات : http://javabcity.ir/node/335

چرا تعدد زوجین در اسلام هست : http://fekrejavan.ir/52.html

بررسي چندهمسري (تعدد زوجات) در حقوق ايران و كشورهاي اسلامي : http://inoordata.com/ShowContent.aspx?ContentID=2234

همچنان معتقدم چند همسری خوب نیست.

دوست گرامی چرا اینقدر ضد و نقیض صحبت میکنید ؟!

بالاخره از نظر شما چند همسری خوب هست یا نیست ؟!

البته شما در این پستتون یجا گفتید معتقدید چند همسری خوب نیست ! ولی از طرف دیگه کلی لینک جهت نقل قول از فلان کس و فلان کس در تائید و ذکر مزایای تعدد زوجات گذاشتید !! :surprised: :eek:

kia112

عضو جدید
حیف که وقت ندارم هم توی بحث شرکت کنم هم اینکه برم یه زن دیگه بگیرم
اماحالاچراخانمهااینقدرداغ کردن(وبعضی ازآقایون)؟؟؟یه نفررفته ودرموردافکارومنش خودش حرف زده حالادرسته که تورسانه جمعی بوده اما خداییش ماکه توی رسانه غیرجمعی وجمع فامیل همیشه حرفش رومیزنیم حالابماندکه تاعمل فاصله هاست ولی به گفته بزرگی همین افکارزمانی رفتارمان میشود
حالا خانمهای عزیز ببخشیدوبریدمواظب شوهرانتان باشید.....

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با این که مرد نیستم ولی معتقدم اون آقا لزوما بیمار روانی نبوده که این کارو کرده شاید اصلا کارش اشتباه نبوده !
خانوم های عزیز یک دقیقه بدون تعصب به قضیه نگاه کنین :
شما متوجه می شین که مشکل بچه دار شدن از شماست و همسرتون هم خیلی بچه می خواد شما هم خیلی دوسش دارین ! خوب چی کار می کنین ؟ نه خداییش یه کم منطقی فکر کنین ! وقتی همسرتون هم شما رو دوست داره و حاضره با این که شما مشکل دارین ازتون جدا نشه ! اگه من جای همسر اول اون آقا بودم خودم براش می رفتم خواستگاری ! حالا این که بتونی یه زن دیگه رو در کنار شوهرت تحمل کنی یا نه بستگی به خودت داره خوب حالا این خانوم مشکلی با این مسئله نداره و دیدید که شوهرش چقدر ازش قدردانی کرد !
حالا زن دوم رو گرفت ولی اون هم از نظر فکری و اخلاقی باهاش مشکل پیدا کرد ! ولی چون می خواد بهش ظلم نکنه ترکش نمی کنه اگه من جای اون آقا باشم اصلا دوست ندارم از زن دومم که اخلاق خوبی نداره بچه داشته باشم !
خوب حالا که مشکل بچه حل نشد چی کار کنه ؟ چه اشکالی داره که یه زن دیگه بگیره ؟ زن اولش که با این جور مسائل مشکل نداره زن دومش هم به هر حال قراره ساز مخالفش رو بزنه و اذیت بکنه اینم روش ! اصلا شاید اینجوری یه کم از غرور زن دوم هم کم بشه ؟ درسته ؟
حالا به من بگید مردی که وقتش با سه تا زن کاملا پر شده باشه بیشتر می ره دنبال هرزگی یا سایر آقایون ؟
به هر حال جامعه ی ما تا خرخره تو باتلاق بی بند و باری فرو رفته و آقایونی که در قید و بند مسائل مذهبی نیستن (شاید 80 درصد آقایون جامعه ما ! ) حتی بعد از ازدواج هم دست از هرزگی و دختر بازی بر نمی دارن چه بسا ازدواج سرپوشی برای مخفی کردن کارای زشتشون باشه چون مردم به آدم متأهل کمتر گیر می دن و شک می کنن !
اگر قرار باشه این بنده خدا رو با سایر آقایون جامعه مقایسه کنیم شاید خیلی خیلی بهتر از اکثرشون باشه که از راه مشروع نیازش رو برطرف کرده و به چارچوب خانواده احترام گذاشته ! کمتر کسی دنبال این همه دردسر می ره !

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با این که مرد نیستم ولی معتقدم اون آقا لزوما بیمار روانی نبوده که این کارو کرده شاید اصلا کارش اشتباه نبوده !
شما متوجه می شین که مشکل بچه دار شدن از شماست و همسرتون هم خیلی بچه می خواد شما هم خیلی دوسش دارین ! خوب چی کار می کنین ؟ نه خداییش یه کم منطقی فکر کنین ! وقتی همسرتون هم شما رو دوست داره و حاضره با این که شما مشکل دارین ازتون جدا نشه ! اگه من جای همسر اول اون آقا بودم خودم براش می رفتم خواستگاری ! حالا این که بتونی یه زن دیگه رو در کنار شوهرت تحمل کنی یا نه بستگی به خودت داره خوب حالا این خانوم مشکلی با این مسئله نداره و دیدید که شوهرش چقدر ازش قدردانی کرد !
حالا زن دوم رو گرفت ولی اون هم از نظر فکری و اخلاقی باهاش مشکل پیدا کرد ! ولی چون می خواد بهش ظلم نکنه ترکش نمی کنه اگه من جای اون آقا باشم اصلا دوست ندارم از زن دومم که اخلاق خوبی نداره بچه داشته باشم !
خوب حالا که مشکل بچه حل نشد چی کار کنه ؟ چه اشکالی داره که یه زن دیگه بگیره ؟ زن اولش که با این جور مسائل مشکل نداره زن دومش هم به هر حال قراره ساز مخالفش رو بزنه و اذیت بکنه اینم روش ! اصلا شاید اینجوری یه کم از غرور زن دوم هم کم بشه ؟ درسته ؟
حالا به من بگید مردی که وقتش با سه تا زن کاملا پر شده باشه بیشتر می ره دنبال هرزگی یا سایر آقایون ؟
به هر حال جامعه ی ما تا خرخره تو باتلاق بی بند و باری فرو رفته و آقایونی که در قید و بند مسائل مذهبی نیستن (شاید 80 درصد آقایون جامعه ما ! ) حتی بعد از ازدواج هم دست از هرزگی و دختر بازی بر نمی دارن چه بسا ازدواج سرپوشی برای مخفی کردن کارای زشتشون باشه چون مردم به آدم متأهل کمتر گیر می دن و شک می کنن !
اگر قرار باشه این بنده خدا رو با سایر آقایون جامعه مقایسه کنیم شاید خیلی خیلی بهتر از اکثرشون باشه که از راه مشروع نیازش رو برطرف کرده و به چارچوب خانواده احترام گذاشته ! کمتر کسی دنبال این همه دردسر می ره !
مطمنید شما خانمید؟؟؟
دلیل اول قبوله که اگرخودخانم بخاطربچه دارشدن بازازدواج بعدی همسرش مشکلی نداشت اونم باشرط کامل رعایت عدالت معنوی ومادی میتونه اینکاروکنه ..که صدالتبه بازدردرون خودش قطعانمیتونه بااین کارکناربیاد ولی دلایل بعدی که شماعنوان کردید فقط ازیک بیمارروحی وروانی برمیاد
اگراین اقا بازن دومش مشکل داشت میتونست اول جدابشه بعد ازدواج کنه..گذشته ازاین مگرهمه خانمها یاقایون گل بی خارهستند که باوجودمشکلات قراوان باهم زندگی می کنند..یعنی اگرمردی ازاخلاق زنش خوشش نیامد میتونه بره زن دیگری بگیره..واگرازاونم خوشش نیامد بعدی وبعدی وبعدی...و شما اسم کم کردن غرور زن میگذاریدخانم زیبا خانم کمی منظفی ترفکرکنبد
ببینم اگرقضیه برعکس بودچی؟ خانم بخاطرشرایط اجتماع باید میسوخت ومیساخت چون قوانین وعرف ما به ضررزن هست..عرف به زن اجازه میده اگر همسر بدی داشت جدابشه و ازدواج دیگری داشته باشه و یا همه به این زن انتقاد میکنند چرا گذشت نداری و با همسرت زندگی نمیکنی ولی وقتی قضیه برعکس باشه امثال شما به مرد اجازه میده براحتی اون زنو از زندگی حذف کنه
ازشما که یک زن هستید خیلی تعجب کردم که جنس مونث رواین همه بی ارزش کردید
میدونید مشکل ما زنها چیه که از اول تاریخ مورد ظلم بودیم..همین عدم اتحاد ما و در نظر گرفتن همه جانبه نفع مرد و زیر پا گذاشتن حق زن

آخرین ویرایش:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیف که وقت ندارم هم توی بحث شرکت کنم هم اینکه برم یه زن دیگه بگیرم
اماحالاچراخانمهااینقدرداغ کردن(وبعضی ازآقایون)؟؟؟یه نفررفته ودرموردافکارومنش خودش حرف زده حالادرسته که تورسانه جمعی بوده اما خداییش ماکه توی رسانه غیرجمعی وجمع فامیل همیشه حرفش رومیزنیم حالابماندکه تاعمل فاصله هاست ولی به گفته بزرگی همین افکارزمانی رفتارمان میشود
حالا خانمهای عزیز ببخشیدوبریدمواظب شوهرانتان باشید.....
هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد:surprised:
مقصر شماها نیستید بلکه مقصر اونهایی هستند که اسلام رو دینی ظالمانه که در جهت هوسرانی مرد تدوین شده به شما ارائه دادن
درصورتی که اسلام عین عدالته ولی عده ای مغرضانه با تفسیر به رای کردن ایات قران بدنبال از هم پاشیدت خانواده ها هستند
من اگر در جمع فامیل باشم و چنین شوخیهایی انجام بشه فوری معترض میشم که مگه شوخی قحطه که باید شوخی های ناموسی انجام بشه.. شوخی وقتی شوخیه که باعث انبساط خاطر همه بشه(پیامیر در حدیثی که کلماتش دفیق یادم نیست ولی معناش همینه..خطاب به مردان فرمودند هیچوقت شوخی های ناموسی با همسرانتون انجام ندید که تو ذهن میمونه و محبت رو ازبین میبره) و البته بقول خودتون افکار ادم ممکنه زمانی به حقیقت بپیونده و این کاریه که رسانه ها مدتهاست از طریق فیلم و سریال و لطیفه شروع کردند
اوایل مردی که پنهانی زن دومی داشت بعنوان چهره منفور نشون داده میشد و بتدریج این کار سوزه طنز و جدی همه فیلم هاشد(حضرات از فیلمهای زمان شاه ایراد میگرفتن که تماما فساد و فلان و بهمانه ولی خودشون شروع کردند از همون شوخی ها برای جذب مخاطب و تنها فرقی که با گذشته کرده پوشش خانمهاست)و الان بجایی رسیده که این عمل ناجوانمرانه گاها تایید میشه و حتی فرهنگ سازی میشه
وبعد قضات و روانشناسان و کارشناسان دینی در رسانه ها داد سخن میدن ایها الناس امار طلاق بالا رفته و علتی نداره جز حربه های منافقین و دشمنان اسلام
شما فکر میکنید چرا امار خیانت خانمها روزبروز در حال افزایشه..یکی از علل مهم اون واکنشی هست به خیانت مردان
دراخرباین بگم شوهری که باید مواظبش بود بهتره اصلانباشه;)

آخرین ویرایش:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم، ایشون توضیحاتی دادند
ولی در مورد حرفی که زدند
و از نظر عواطف و احساسات بود، و بدون که اگه خدشه‌ای وارد کنیم، شاید هرگز بخشوده نشیم، و این گناهه
یک زن میتونه براحتی کنار یک مرد دیگه قدم بزنه، حالا خواست ازدواج نکنه، کما اینکه دیدیم از این مدلا
یک مرد چقدر تحمل این موضوع رو داره؟
برای یک زن هم همین موضوع هستش
فکر میکنی وقتی یک شخص دچار گناه میشه، میتونه خود فریبی کنه ؟
در مورد این مرد هوس باز که موضوع تاپیک هستش، هیچ حرفی ندارم الان، بحثمون جداست
بودن با یک زن دیگه و یا ازدواج با زن دیگه، فقط در یک شرایط خیلی خیلی خاص تفاوت دارند با هم، وگرنه، همون کلاه شرعی هستش دوست من

قوانینی که ما میخونیم، فقط شامل جملاتی چند ساده هستند، ولی ما قادر نیستیم به همون سادگی، کارا رو انجام بدیم، و این خود گناهه
جاوید جان ممنون از تمام پستهات ..عالی بودن:gol::gol::gol:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی چرا اینقدر ضد و نقیض صحبت میکنید ؟!

بالاخره از نظر شما چند همسری خوب هست یا نیست ؟!

البته شما در این پستتون یجا گفتید معتقدید چند همسری خوب نیست ! ولی از طرف دیگه کلی لینک جهت نقل قول از فلان کس و فلان کس در تائید و ذکر مزایای تعدد زوجات گذاشتید !! :surprised: :eek:
بازم تشکر میکنم:gol::gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

امیدوار بودم دوستان قبل از اینکه حرف بزنن، حداقل کمی فکر کنن

باهاتون موافقم
سطح علمی کشور ما انقد اومده پایین که روزانه شاهد نظراتی همچون نظر شما هستیم!

متاسفم
باید تجزیه تحلیل کنم این نوشته ها رو؟ چقدر قشنگ به اسم مذهب، یه عده رو انسان، و یه عده رو حیوان می‌خونید

خوش باشید شما

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالبه دین اسلام، انسانها رو به انسانیت و اگاهی و دانش دعوت کرده
ولی همه داریم در جهت برعکسش پیش میریم و با تفسیر آیات قران به دلخواه خودمون، خودفریبی میکنیم و سرپوشی میزاریم بر روی گناهانمون

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمنید شما خانمید؟؟؟
دلیل اول قبوله که اگرخودخانم بخاطربچه دارشدن بازازدواج بعدی همسرش مشکلی نداشت اونم باشرط کامل رعایت عدالت معنوی ومادی میتونه اینکاروکنه ..که صدالتبه بازدردرون خودش قطعانمیتونه بااین کارکناربیاد ولی دلایل بعدی که شماعنوان کردید فقط ازیک بیمارروحی وروانی برمیاد
اگراین اقا بازن دومش مشکل داشت میتونست اول جدابشه بعد ازدواج کنه..گذشته ازاین مگرهمه خانمها یاقایون گل بی خارهستند که باوجودمشکلات قراوان باهم زندگی می کنند..یعنی اگرمردی ازاخلاق زنش خوشش نیامد میتونه بره زن دیگری بگیره..واگرازاونم خوشش نیامد بعدی وبعدی وبعدی...و شما اسم کم کردن غرور زن میگذاریدخانم زیبا خانم کمی منظفی ترفکرکنبد
ببینم اگرقضیه برعکس بودچی؟ خانم بخاطرشرایط اجتماع باید میسوخت ومیساخت چون قوانین وعرف ما به ضررزن هست..عرف به زن اجازه میده اگر همسر بدی داشت جدابشه و ازدواج دیگری داشته باشه و یا همه به این زن انتقاد میکنند چرا گذشت نداری و با همسرت زندگی نمیکنی ولی وقتی قضیه برعکس باشه امثال شما به مرد اجازه میده براحتی اون زنو از زندگی حذف کنه
ازشما که یک زن هستید خیلی تعجب کردم که جنس مونث رواین همه بی ارزش کردید
میدونید مشکل ما زنها چیه که از اول تاریخ مورد ظلم بودیم..همین عدم اتحاد ما و در نظر گرفتن همه جانبه نفع مرد و زیر پا گذاشتن حق زن

ونوس جان من از اون خانومایی نیستم که با سوختن و ساختن زن موافق باشم اون خانوم اگه بخواد می تونه جدا بشه خصوصا که شوهرش هم باش مشکل داره البته ما در واقع هیچ چیز راجب رابطه ی اونا نمی دونیم که قضاوت کنیم ولی اگر یک نمونه رو مشابه اینا فرض کنیم در واقع این جا نباید به همسر دوم ظلم شده باشه اون از اول خودش خواسته زن دوم باشه پس با این مسئله که شوهرش با یه خانوم دیگه هم باشه نباید مشکلی داشته باشه ؛ اون آقا می گه همسر دومش مادی فکر می کرده بنده خدا می خواد یه جوری انتقاد کرده باشه که به زنش توهین نشه وگرنه می تونست بگه اون زن پول منو می خواست نه خودم ! به نظر من اگه تا حالا هم جدا نشده احتمالا به خاطر این بوده که همسرش از نظر مالی بهش رسیده و در واقع به هدفش رسیده
حالا این که اون آقا نامرد نبوده ( بر عکس اکثر آقایون جامعه ) و از راه نامشروع دنبال خانوم دیگه نرفته به ذائقه ی آقایون جامعه ی ما ناخوشاینده چون دیگه نمی تونن کارای خودشونو توجیه کنن !
من از خانومایی که در برابر این آقا موضع خصمانه گرفتن یه سؤال دارم :
اگه شوهرتون بی خبر شما با یکی دیگه رابطه نامشروع داشته باشه یا حتی باهاش ازدواج کرده باشه ولی بدون خبر و توافق شما اسمش خیانته یا اگر با مشورت کردن با شما این کارو بکنه ؟ اون طور که اون آقا می گفت با هر دوشون مشورت کرده حتی هنوزم واسه هر مسئله ی جدیدی با هر سه شون مشورت می کنه ! این نشون می ده که اون آقا به خانوماش احترام می گذاره و سعی می کنه عادل باشه من نمی گم این کار درسته که تو این دوره زمونه کسی بره دو تا یا بیشتر زن بگیره چون به نظر من مردای این دوره زمونه محاله بتونن عدالت رو اجرا کنن ولی به هر حال این آقا سعی کرده اون کاری که به عقلش رسیده و منصفانه بوده انجام بده شاید اگر اطلاعات مذهبیش بالا تر بود و می فهمید که عدالت از نظر اسلام چقدر مسئله ظریف و حساسیه خودشو تو این دردسر نمینداخت !

• Like
واکنش ها: Sarp

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ونوس جان من از اون خانومایی نیستم که با سوختن و ساختن زن موافق باشم اون خانوم اگه بخواد می تونه جدا بشه خصوصا که شوهرش هم باش مشکل داره البته ما در واقع هیچ چیز راجب رابطه ی اونا نمی دونیم که قضاوت کنیم ولی اگر یک نمونه رو مشابه اینا فرض کنیم در واقع این جا نباید به همسر دوم ظلم شده باشه اون از اول خودش خواسته زن دوم باشه پس با این مسئله که شوهرش با یه خانوم دیگه هم باشه نباید مشکلی داشته باشه ؛ اون آقا می گه همسر دومش مادی فکر می کرده بنده خدا می خواد یه جوری انتقاد کرده باشه که به زنش توهین نشه وگرنه می تونست بگه اون زن پول منو می خواست نه خودم ! به نظر من اگه تا حالا هم جدا نشده احتمالا به خاطر این بوده که همسرش از نظر مالی بهش رسیده و در واقع به هدفش رسیده
حالا این که اون آقا نامرد نبوده ( بر عکس اکثر آقایون جامعه ) و از راه نامشروع دنبال خانوم دیگه نرفته به ذائقه ی آقایون جامعه ی ما ناخوشاینده چون دیگه نمی تونن کارای خودشونو توجیه کنن !
اگه شوهرتون بی خبر شما با یکی دیگه رابطه نامشروع داشته باشه یا حتی باهاش ازدواج کرده باشه ولی بدون خبر و توافق شما اسمش خیانته یا اگر با مشورت کردن با شما این کارو بکنه ؟ اون طور که اون آقا می گفت با هر دوشون مشورت کرده حتی هنوزم واسه هر مسئله ی جدیدی با هر سه شون مشورت می کنه ! این نشون می ده که اون آقا به خانوماش احترام می گذاره و سعی می کنه عادل باشه من نمی گم این کار درسته که تو این دوره زمونه کسی بره دو تا یا بیشتر زن بگیره چون به نظر من مردای این دوره زمونه محاله بتونن عدالت رو اجرا کنن ولی به هر حال این آقا سعی کرده اون کاری که به عقلش رسیده و منصفانه بوده انجام بده شاید اگر اطلاعات مذهبیش بالا تر بود و می فهمید که عدالت از نظر اسلام چقدر مسئله ظریف و حساسیه خودشو تو این دردسر نمینداخت !

شما دارین کلن قضیه رو می‌پیچونینا
بحث روانشناختیه که شما اصلن این قضیه رو مد نظر نگرفنین

و وقتی از اسلام و گناه صحبت به عمل میاریم، اونقد بحث پیچیده میشه که نمیتونیم بگیم ازدواج یه صیغه یا بدون این دو ( به قول شما ارتباط نامشروع )، در چه زمان و چگونه گناه محسوب میشن

شما در این پست، دقیقن هوس بازی و تنوع طلبی ایشون رو کاملن پسندید و اون رو کاری صحیح دونستین

لطفن در مورد اکثر آقایون هم مراعات کنین
به هر میزان مرد هوس ران وجود داره، زن هوس ران هم وجود داره، نگران نباشید ( متاسفانه )

بحث روانشناختی موضوع هم اگه در این مورد، شما کمی مطالعه کنید، ممنون میشم، اون موقع بهتر میتونید در این باره نظر بدین

موفق باشین

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

و وقتی از اسلام و گناه صحبت به عمل میاریم، اونقد بحث پیچیده میشه که نمیتونیم بگیم ازدواج یه صیغه یا بدون این دو ( به قول شما ارتباط نامشروع )، در چه زمان و چگونه گناه محسوب میشن

شما در این پست، دقیقن هوس بازی و تنوع طلبی ایشون رو کاملن پسندید و اون رو کاری صحیح دونستین

به هر میزان مرد هوس ران وجود داره، زن هوس ران هم وجود داره، نگران نباشید ( متاسفانه )

بحث روانشناختی موضوع هم اگه در این مورد، شما کمی مطالعه کنید، ممنون میشم، اون موقع بهتر میتونید در این باره نظر بدین

موفق باشین
من اصلا قصد ندارم خیلی تخصصی و از نظر روانشناختی راجب این موضوع نظری بدم چون همونطور که از صحبت شما مشخصه من از روانشناسی چیزی نمی دونم و اگرم می دونستم با چند تا جمله ی کلی و غیر مستقیم که اون آقا فرمودن نمی شه دقیق مسئله رو بررسی کرد
من قصد قضاوت در مورد شخص اون آقا ندارم فقط خدا می دونه بین اون و همسرانش چی گذشته ؟
من فقط نظر شخصی خودم رو با فرض اینکه قضیه اون جوری که ما فکر می کنیم باشه گفتم و معتقدم این کارش غیر اخلاقی نبوده
متأسفانه تو جامعه ی به ظاهر اسلامی ما اینقدر که کارای مشروع تقبیح می شه کارای نامشروع مورد توجه و انتقاد قرار نمی گیره
در مورد مقایسه ی خانوم ها وآقایون هم باید بگم تقریبا همه ی خانوما حتی اگر قبل از ازدواج اهل دوست پسر بوده باشند بعد از ازدواج دیگه به همون همسرشون راضی می شن و ادامه نمی دن ولی این آقایون هستن که اگه قبل از ازدواج بی بند و بار بودن بعد از ازدواج هم معمولا دست از عادت قدیمیشوت بر نمی دارن و خیالشون راحته که چون تشکیل خانواده دادن دیگه کسی کاری به کارشون نداره
نه خداییش غیر از اینه ؟ تو این جامعه چند درصد آقایون همه ی فکر و ذکرشون همسرشونه و دیگه کاری به خانومای تو خیابون ندارن ؟ واقعا به نظر شما خانوما هم به همین اندازه سیری ناپذیرند ؟

Sarp

مدیر بازنشسته

موفق باشین
بابا بنده خدا راس میگه دیگه

میگه طرف هوسبازیش رو از راه قانونی و با اطلاع همه رفع کرده
میگه اگه آقاهه میرفت هر چند روز با یه خانوم سر میکرد (غیرقانونی و غیر شرعی) خوب بود ؟
میگه کار این مرد از مردایی که با وجود همسر باز هم به خانوم بازیشون ادامه میدن بهتر بوده
میگه درسته که هوسبازی همیشه محکوم بوده و هست ، ولی این مرد لااقل در بین این همه مرد هوسباز و شهوت پرست بهتر عمل کرده !

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اصلا قصد ندارم خیلی تخصصی و از نظر روانشناختی راجب این موضوع نظری بدم چون همونطور که از صحبت شما مشخصه من از روانشناسی چیزی نمی دونم و اگرم می دونستم با چند تا جمله ی کلی و غیر مستقیم که اون آقا فرمودن نمی شه دقیق مسئله رو بررسی کرد
من قصد قضاوت در مورد شخص اون آقا ندارم فقط خدا می دونه بین اون و همسرانش چی گذشته ؟
من فقط نظر شخصی خودم رو با فرض اینکه قضیه اون جوری که ما فکر می کنیم باشه گفتم و معتقدم این کارش غیر اخلاقی نبوده
متأسفانه تو جامعه ی به ظاهر اسلامی ما اینقدر که کارای مشروع تقبیح می شه کارای نامشروع مورد توجه و انتقاد قرار نمی گیره
در مورد مقایسه ی خانوم ها وآقایون هم باید بگم تقریبا همه ی خانوما حتی اگر قبل از ازدواج اهل دوست پسر بوده باشند بعد از ازدواج دیگه به همون همسرشون راضی می شن و ادامه نمی دن ولی این آقایون هستن که اگه قبل از ازدواج بی بند و بار بودن بعد از ازدواج هم معمولا دست از عادت قدیمیشوت بر نمی دارن و خیالشون راحته که چون تشکیل خانواده دادن دیگه کسی کاری به کارشون نداره
نه خداییش غیر از اینه ؟ تو این جامعه چند درصد آقایون همه ی فکر و ذکرشون همسرشونه و دیگه کاری به خانومای تو خیابون ندارن ؟ واقعا به نظر شما خانوما هم به همین اندازه سیری ناپذیرند ؟

حرفاتون رو قبول دارم
درسته، من فقط بحثم سر اینه که این آقا هوس بازی کرده، و حالا شاید قانونی، اما به حتم، اگر از نظر دینی بررسی بشه، دچار گناه شده، و اگه از نظر روانشناختی هم بررسی بشه، باز دچار گناه و .... شده

منظور من اینه که نمیشه یه کار زشت رو پشت یک قانون، پنهان کرد

در مورد جمله آخر، درصد نسبتن زیادی از مردا، کماکان هوس رانی خودشون رو ادامه میدن، به چشم زیاد دیدم جامعه آماری هم بخوبی نشون میده
ولی در مورد دخترایی هم که ازدواج کردن، این درصد هستش، شاید 20 درصد از آقایون کمتر باشن ولی تعدادش کم نیست!

نظر منو میگی ک 80 درصد مردا 60 درصد دخترا :دی
ولی بخاطر احترام
50 مردا و 30 دخترا سیری ناپذیرند و پایبند نیستند!

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

میگه اگه آقاهه میرفت هر چند روز با یه خانوم سر میکرد (غیرقانونی و غیر شرعی) خوب بود ؟
میگه کار این مرد از مردایی که با وجود همسر باز هم به خانوم بازیشون ادامه میدن بهتر بوده
میگه درسته که هوسبازی همیشه محکوم بوده و هست ، ولی این مرد لااقل در بین این همه مرد هوسباز و شهوت پرست بهتر عمل کرده !

منظورشون رو می‌فهمم
ولی اصل عمل یکیه، درسته؟

یه ضرب ‌المثل هست من نمیدونم دقیق
آش همون آشه ولی یه چیزیش رو عوض کردن ( یه چیزی تو این مایه ها بود :D ‌)

sanam_el

عضو جدید

منم این رو قبول دارم.
قضیه سر بد و بدتره،نه خوب و بد.
ولی باز هم هیچ لزومی نداشت که اعلام عمومی بکنه که :ببینید چه قدر خوبه که آدم هوسبازیش رو اینجوری رفع کنه!!!!آخه که چی؟جدا هدفش از این کار چی بوده؟توهم برش داشته که کارش بی عیب و نقص بوده!

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نمی کنید راجع به مردی که وقتی بهش می گن چرا این کار رو کردی؟ میگه چون خوش می گذره ، خیلی غیر منصفانه دارین قضاوت می کنید؟!!!!

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من برنامه را نديدم
اما اين آقا مورد نادري نبودن كه به خاطرش يه برنامه را بهش اختصاص داد!

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیبا خانم چون خرقهاتون کاملا عیرمنطقیه تمایلی به ادامه بحث باشما ندارم ولی چندجمله میگم وتمام
شما داریددوتاکاربد که دراصل یکی هستندروباهم مقایسه می کنید ولی به یکی برچسب زشت میزنید وبه یکی برچسب احترام واین جیزا
درصورتی که هردوکاردرست نیست جتی اگربه اون رنگ ولعاب شرع بدید
وقتی دوانسان باهم ازدواج میکنند یعنی باهم قراردادی امضا کرده وبه هم تعهدمیدن ولی اینکاریعنی خیانت درقرارداد اونم ازطرف یک نفر
ضمنا اگرشما خانم هستید فقط چنددقیقه ای تحسم کنید همسردارید وهمسرتون چنین کاری باشماکرده وببینید چه حالی بهتون دست میده واون حالتون روصادقانه بیان کنید
موفق باشید

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نمی کنید راجع به مردی که وقتی بهش می گن چرا این کار رو کردی؟ میگه چون خوش می گذره ، خیلی غیر منصفانه دارین قضاوت می کنید؟!!!!
دقیقاازکلماتی مثل خوش میگذره..تنوع هست..میلم میکشه وامثال این استفاده کرده انگارباشی ء طرفه نه باانسانی که سرشارازاحساسات لطیف وحساسه

Sarp

مدیر بازنشسته
منم این رو قبول دارم.
قضیه سر بد و بدتره،نه خوب و بد.
ولی باز هم هیچ لزومی نداشت که اعلام عمومی بکنه که :ببینید چه قدر خوبه که آدم هوسبازیش رو اینجوری رفع کنه!!!!آخه که چی؟جدا هدفش از این کار چی بوده؟توهم برش داشته که کارش بی عیب و نقص بوده!
من تا اینجا یک نفر هم ندیدم که این برنامه رو تایید کرده باشه !

موضوع سر آدمای یه بعدیه

magnet

عضو جدید
من تا اینجا یک نفر هم ندیدم که این برنامه رو تایید کرده باشه !

موضوع سر آدمای یه بعدیه

سلام مودور !

آقا من تأیید می کنم !!! الان دیدی ! :D
با در نظرگرفتن تضارب آرا و احترام به نظرات عمومی با شرط حفظ متقابل قوانین و رسوم :surprised:، برنامه بدی نیست که! یکی نظرش اینه ، بقیه بیان نقد کنند.
اگه این کارش اشتباه و ایراددار هست با رد بقیه یه موجی میشه تو جامعه که اینجام تقریباً اتفاق افتاد.
ولی جدی ، من برنامه رو دیدم گفتم که طرف خریت کرده ، اگه تا الانشم خوب پیش رفته الان به بعدش بیچاره هست.
خداییش اعتماد به نفسشم خوبه ، تازه رک هم هست ، کلاً از این لحاظ ها خوبه.
درمورد کارش و سه زنه بودن ، نه ، درست نیس در این نوع جامعه امروزی ، درستش اینه که زن یکی ، عشق یکی و ..... یکی و همه چی یکی ! :D
یه کم برا خودشم سخت میشه ، حالا این چه جوری تونسته خدا عالمه!
راجع به پخش این برنامه هم اگه بین برنامه های تی وی ببینی چه جوریه ، این برنامه که خوبه ! حداقل یه حرفی داره توش.
اما مهمترین نکته در مورد واکنش های بعدی در قبال این برنامه هست ، نظرم اینه که اشتباه بزرگی یه بیان بگن وقاحت طرفو ببین یا چقدر پرروئه و .... حداقل این یکی جرأتش داشته که به زنش بگه و زن بگیره و حتی از این کارش دفاع کنه.
بقیه (بالای 90 درصد) یدون خبر و یواشکی و .... هست .
کدومش بهتره؟
این واکنش خانوما یه معنی میده :
یعنی آآآآآآآآآآآآآآآآی مردا وای بحالتون اگه هوو بیارین !!! :D
می کشیمتون ، خفه تون می کنیم و شایدم طلاق گرفتیم و ...... ولی ..... :surprised:
..... ولی حالا یه غلطی کردین هوو آوردین ، واااااااااااااااای به حالتون اگه جار بزنید !!! :smile:

آخرین ویرایش:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام مودور !

آقا من تأیید می کنم !!! الان دیدی ! :D
با در نظرگرفتن تضارب آرا و احترام به نظرات عمومی با شرط حفظ متقابل قوانین و رسوم :surprised:، برنامه بدی نیست که! یکی نظرش اینه ، بقیه بیان نقد کنند.
اگه این کارش اشتباه و ایراددار هست با رد بقیه یه موجی میشه تو جامعه که اینجام تقریباً اتفاق افتاد.
ولی جدی ، من برنامه رو دیدم گفتم که طرف خریت کرده ، اگه تا الانشم خوب پیش رفته الان به بعدش بیچاره هست.
خداییش اعتماد به نفسشم خوبه ، تازه رک هم هست ، کلاً از این لحاظ ها خوبه.
درمورد کارش و سه زنه بودن ، نه ، درست نیس در این نوع جامعه امروزی ، درستش اینه که زن یکی ، عشق یکی و ..... یکی و همه چی یکی ! :D
یه کم برا خودشم سخت میشه ، حالا این چه جوری تونسته خدا عالمه!
راجع به پخش این برنامه هم اگه بین برنامه های تی وی ببینی چه جوریه ، این برنامه که خوبه ! حداقل یه حرفی داره توش.
اما مهمترین نکته در مورد واکنش های بعدی در قبال این برنامه هست ، نظرم اینه که اشتباه بزرگی یه بیان بگن وقاحت طرفو ببین یا چقدر پرروئه و .... حداقل این یکی جرأتش داشته که به زنش بگه و زن بگیره و حتی از این کارش دفاع کنه.
بقیه (بالای 90 درصد) یدون خبر و یواشکی و .... هست .
کدومش بهتره؟
این واکنش خانوما یه معنی میده :
یعنی آآآآآآآآآآآآآآآآی مردا وای بحالتون اگه هوو بیارین !!! :D
می کشیمتون ، خفه تون می کنیم و شایدم طلاق گرفتیم و ...... ولی ..... :surprised:
..... ولی حالا یه غلطی کردین هوو آوردین ، واااااااااااااااای به حالتون اگه جار بزنید !!! :smile:
من که گفتم 80 درصد کلی در برابرم موضع خصمانه گرفتن خوبه که شما راحت گفتین 90 ! ( همون عددی که من می خواستم بگم ولی یه کم ملاحظه ی جو تالار رو کردم ! ) :biggrin:

بالا