مرد سالاری

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحثی شد توی یکی از تواپیک و نتیجتا بر ان شدم که این تاپیک را منتشر کنم!
مردسالاری مثل سایر انواع دیکتاتوری! برای بقای خودش ایجاد یک سری تابو میکنه و با ناهنجار نشون دادن بعضی چیزها و هنجار نشون دادن چیزهای دیگه،سعی در موندن میکنه.
تقبیح زن ذلیلی،کشتن گربه دم حجله ،"به زنها نباید رو داد" ،"زن باید با حیا باشه"،زن از خونه نباید بیرون بیاد و صدها مورد دیگه.
یک ذهن نسبتا سالم و کمی هم منصف میدونه که برتری مرد به زن به دوران غار نشینی و برتری بدنی مرد نسبت به زن و خشونت و دلیری بیشتر مرد برای نبرد و شکار بر میگرده و در دوران پیشرفته فعلی که یک لودر با فشار یک اهرم 100 تن! نیرو وارد میکنه و یک خودروی 1 تنی با فشار یک پدال 200 کیلومتر بر ساعت سرعت میگیره و یک بمب به تنهایی یک شهر را نابود میکنه،دیگه قدرت بازو محلی از اعراب نداره.
در این زمانه چیزی که مهم هست وجدان کار،نظم،اراده،سواد و به روز بودن اطلاعات، مردم دار بودن،قابل اعتماد بودن و نظایر اینهاست و مردهایی که فکر میکنن که برتری بر زنان دارند، کیلومتر ها از مرحله پرت هستن!
جالبه بدونین که حتی از نظر قدرت بدنی،مثلا در شنا،رکورد المپیک زنان اختلاف بسیار کمی با رکورد مردان داره و مثلا این دوستی که مردها را برتر میدونه تا بیاد بپره توی اب قهرمان خانوم ما یه دور رفته و برگشته و در مورد سایر رشته ها هم همین قضیه هست.:smile:

تفاوت کشورهای پیشرفته با کشورهای عقب مانده در نگاهی که به "زن" دارن کاملا مشخص هست.
:gol::gol::gol:
thank you
کاش همه مردم ایران نظر تو را داشتند

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ده صفحه پست یه صفحه شاید مفید نبوده.واقعا متاسفم.حتی جدی ترین بحثها و جالب ترین حرفها هم با اسپم هدر میره.

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط میگم فکرا بستست:surprised:الان ایران نسبت به کشورهای دیگه در این مورد مثل دوران جهالت عربستان عمل می کنه:mad:
من هیچوقت خودمو از یه رد کمتر احساس نکردم:redface:
همش مزخرفه:D
خود خانوما خودشونو قبول ندارن و زیراب همو میزنن:cry:که این حسابی حرصمو در میاره:mad:
باید فرهنگ سازی بشه:gol:
من هنوز دارم خانومای فامیلو قانع می کنم که ..........:razz:
ما داریم به کجا میریم نمیدونم:cry:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
ده صفحه پست یه صفحه شاید مفید نبوده.واقعا متاسفم.حتی جدی ترین بحثها و جالب ترین حرفها هم با اسپم هدر میره.

قال مهرشاد (ض) : ان لذّت فی الاسپم لا یوجد فی الپست ادم وار!

شما بیا پست ادم وار بزن ما جواب میدیم! مطلب برای ما که روشنه!

این پایین پست مفید زدم!

پس متاسف نباش! گرچه شما که اصولاً مخالفی!

آخرین ویرایش:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا دلیل میارن که از 124000 تا پیامبر چرا هیچکدوم زن نبودن!
1-شما اسم همشون را بیار ببینیم که مرد بودن یا زن:smile:
2-خود مساله پیامبری و دین و غیره برای یه عده زیادی مثل بنده حل نشده است و خودش نیاز به اثبات داره و اقایون به عنوان دلیل ازش استفاده میکنن.:eek:

در عهد عتیق پیامبرى اختصاص به مردان نداشته، بلکه زنان نیز «نبیه‏» خوانده شده‏اند انبیاى مرد اسرائیل «پدر» و پیامبران زن نیز «مادر اسرائیل‏» خوانده شده‏اند. آنان عبارتند از:

«ساره‏» زوجه ابراهیم و مادر اسحاق،

«میریام‏» خواهر موسى و هارون دخت عمران،

«دبورة‏» که رهبر و مادر اسرائیل و نبیه نامیده شده است. (من اولین بار اسم اینو شنیدم به عنوان شاه-پیامبر زن یهود) او همسر لفیدت بود که در زیر نخ دبوره بر مردم داورى مى‏کرد.

«حنه‏» مادر سموئیل نبى.
زني نازا بود و از خداوند تقاضاي اولاد نمود و دعاي او مورد اجابت قرار گرفت او به هنگام زائيدن سرودي به شكرانه اين نعمت سرود كه يكي از زيباترين سرودهاي مذهبي بني اسرائيل است.

«حلده‏» زوجه شلوم،

آبشالوم خیاط دربارى که ساکن محله دوم اورشلیم بود.

اوي گائيل (همسر داود) يا ابي جايل او زني زيبا و با هوش بود كه در جنگ همراه داود بود و براي داود دو فرزند به دنيا آورد.

استر (ملكه خشاريارشا) به زبان آكدي يعني "ايشتار" يا ستراه اين پيامبر دختر ابيجايل است كه در دستگاه شاه بسيار نفوذ داشت ونكنه جالب اين است كه قبر اين ملكه يهودي در شهر همدان قرار دارد.

دختران فلیپس: ... در فردای آن روز از اتجاه{پتو لاسیس} روانه شد به{قیصریه}آمدیم وبه خانه فلیپس مبشری که یکی از آن هفت نفر بود در آمد ونزد آن ماندیم اورا چهار دختر باکره بود که نبوت میکردند{عهد جدید}کتاب أعمال رسولان باب 2 آیه 8

با توجه به انیکه مذهب یهود تا حدود زیادی زن ستیز است نمیتونیم اینها رو ساخته و پاخته خاخام های یهود بدونیم!

لابد چیزکی بوده که چیزهایی گفته شده! قوم یهود هم که اصولاً مثل سیبل هدف نزول پیامبر بوده! خوب چرا زن نه؟

مسلمونها هم تکلیفشون این وسط معلوم نیست!

این جریان نبوت زنان هم مخالف داره و هم موافق داره و هم ممتنع!

موافق ها به این ایه اشاره میکنند و مریم رو پیامبر میدونند:

(أولئک الذین أنعم الله علیهم من النبیین)جلد 3 الملل والنحل صفحه 186-187 تالیف ابن حزم

هم چنین مدرک دیگه موافقان:

ابن حزم در تعریف نبوت مینویسد: نبی از أنباء گرفته شده است که معنی اطلاع دادن را دارد.لذا نتیجه میگیریم که هر شخصی را که خداوند ج قبل از وقوع حادثه ئی خبر داده باشد. واورا در بارۀ موضوع مطلع ساخته باشد در اصطلح دینی نبی گفته میشود.شما در این مقام نمیتوانید اینگونه تصور کنید که وحی الهامی است که در سرشت انسانها به ودیعت گذاشته شده است، طوریکه به زنبور عسل وحی شده است ومعنی وهم وگمان را هم نمیتواند داشته باشد.همچنین وحی را نمیتوان مانند تجربیات علمی ونجومی تصور کرد که خود انسانها آنهار آموخته اند وبه دیگران یاد داده اند ومعنی خواب ورویاء را هم ندارد.
که به معنی پیامبر بودن مادر موسی است در جریان وحی که موسی رو به نیل بندازه! مگه این جریان کم از قربانی کردن اسماعیل داره!؟

به اون گفت پسرتو قربانی کن و به این گفت بندازش به نیل! والله!

و بر اساس همین تفسیر مادر اسحاق هم پیامبر بوده چون برای تولد اسحاق خداوند بهش بشارت داده (وحی از سوی خدا) ( جریان انا بشر من یوحی الیه رو هم که میدونید)

دلیل دیگری بر نبوت مادر حضرت موسی این است که خدواند بعد از ذکر نام وی در ردیف انبیاء علیهم السلام فرموده است{أولئک الذین أنعم الله علیهم من النبیین من ذریه آدم...}بناء نمیشود حضرت مریم را بخاطر زن بودنش از سلسله انبیا در این آیه حذف نمود.وبه همین ترتیب نبوت حضرت ساره مریم وام موسی وآسیه شامل زنانی اند که بر ایشان وحی آمده است واین وحی خود دلیل نبوت است.

موافقین دیگر نبوت زنان: امام قربطی، ابوالحسن اشعری و ابن اثیر.

ابوالحسن اشعری: شش زن بمقام نبوت رسیده اند:حواء ساره مادر موسی هاجر آسیه مریم{فتح الباری جلد 6 صفحه 515}

تفسیر مخالفین:

وما ارسلنا من قبلک إلا رجالا نوحی إلیهم فأسئلوا أهل الذکر إن کنتم لا تعلمون

این ایه دلیل مخالفت افرادی مثل فخر رازی، طباطبایی، بیضاوی.

ممتنع ها هم که هنوز تصمیم نگرفته اند!

و راستی بازم موافق ها:

دلیل واضح نبی بودن حضرت مریم این است که در سوره مریم همانطوریکه نام سایر پیامبران ذکر شده نام او نیز آمده ودر یک ردیف قرار گرفته است.

مثلا:واذکرفی الکتاب موسی وأذکر فی الکتاب إدریس ،والذکر فی الکتاب اسمعیل، والذکر فی الکتاب ابراهیم، والذکر فی الکتاب مریم)

یا مثلا میفرمایند:وأرسلنا إلیه روحنا)ما بطرف مریم ملائکه خود،جبرئیل را فرستادیم.

همچنین در باره صدیقه بودن حضرت مریم میگویند که اگر قرآنکریم اورا صدیقه خطاب کرده این لقب به هیچ وجه مانع نبی شدن او نمیگردد.

همانگونه که در نبی بودن حضرت یوسف هیچ شبه وجود ندارد با آنهم قرآن کریم میفرماید: یوسف أیهاالصدیق، پس لقب هیچ ممانعت از نبی شدن ندارد ، چون نبی حتما صدیق است اما عکس این، همیشه صادق نمیباشد.

البته قابل ذکره که این منابع اکثراً سنی هستند! پس زنده باد سنی ها!

اووه چقده! ما باز هم متر تاپیک از دستمان در رفت!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم یه تاپیک جدیدی خود خالق این تاپیک بزنه بهتره تا اونجا از اول شروع کنیم.من حال نمیکنم تو صفحه ده و یازده که عموما مهمانها حال دیدن بحثی رو ندارن مطلب بزنم.چون مخاطب من بیشتر مهمانها هستن

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم یه تاپیک جدیدی خود خالق این تاپیک بزنه بهتره تا اونجا از اول شروع کنیم.من حال نمیکنم تو صفحه ده و یازده که عموما مهمانها حال دیدن بحثی رو ندارن مطلب بزنم.چون مخاطب من بیشتر مهمانها هستن
آقا رضا یه سوال
تو که همیشه با مهرشاد و عقاید و تاپیکای مهرشاد مشکل داری حتی اگه مهرشاد بیاد بگه بهترین کشور ایرانه بهترین نظام رو ایران داره و بهترین رییس جمهور دنیا رو ما داریم باز هم میگردی یه ایرادی پیدا کنی خب برادر من چرا به خودت زحمت خوندن تاپیکای مهرشاد و میدی برو تاپیک بیتاب و ویندوز و اینا رو بخون حال کنی نه اینکه با اعصابت بزی بشه اینجا
هم تو راحتی هم همه مخالفان تو:surprised::smile:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا رضا یه سوال
تو که همیشه با مهرشاد و عقاید و تاپیکای مهرشاد مشکل داری حتی اگه مهرشاد بیاد بگه بهترین کشور ایرانه بهترین نظام رو ایران داره و بهترین رییس جمهور دنیا رو ما داریم باز هم میگردی یه ایرادی پیدا کنی خب برادر من چرا به خودت زحمت خوندن تاپیکای مهرشاد و میدی برو تاپیک بیتاب و ویندوز و اینا رو بخون حال کنی نه اینکه با اعصابت بزی بشه اینجا
هم تو راحتی هم همه مخالفان تو:surprised::smile:

خانم شقایق
من مثل بعضیها نیستم فقط برم تو تاپیک خودی ها و هی برا همدیگه تشکر در وکنیم و درود درود به همدیگه بگیم و اخرش هم چیزی گیرم نیاد.(فقط ستاره الکی بگیریم)
من اومدم اینجا تا با بحثو جدل و مباحثه چیزی گیرم بیاد.
حداقل چیزی هم که گیرم میاد ته و اخر سطح فکر مخالفان نظرات و عقاید خودمه.
اما بعضی وقتها هم چیزای خوبی به دست میارم.
اما مطمئن باش اگه مهرشاد روزی چیزایی که تو بگی رو بگه میام میگم که :
نه مهرشاد جان.ما بهترین نظام دنیا رو داریم اما معلوم نیست که بهترین رییس جمهورت درست باشه .درسته کلی خوبی داشته اما ضعف هم کم نداشته.باید خوب و بد یه شخص رو با هم بسنجیم.

mehrshad53

اخراجی موقت
خانم شقایق
من مثل بعضیها نیستم فقط برم تو تاپیک خودی ها و هی برا همدیگه تشکر در وکنیم و درود درود به همدیگه بگیم و اخرش هم چیزی گیرم نیاد.(فقط ستاره الکی بگیریم)
من اومدم اینجا تا با بحثو جدل و مباحثه چیزی گیرم بیاد.
حداقل چیزی هم که گیرم میاد ته و اخر سطح فکر مخالفان نظرات و عقاید خودمه.
اما بعضی وقتها هم چیزای خوبی به دست میارم.
اما مطمئن باش اگه مهرشاد روزی چیزایی که تو بگی رو بگه میام میگم که :
نه مهرشاد جان.ما بهترین نظام دنیا رو داریم اما معلوم نیست که بهترین رییس جمهورت درست باشه .درسته کلی خوبی داشته اما ضعف هم کم نداشته.باید خوب و بد یه شخص رو با هم بسنجیم.

شما اسم یه کشورکه رفتی توش زندگی کردی و نظامش را با مال ما مقایسه کردی بگو لطفا.
عطر انست که ببوید نه انکه عطار بگوید.
بله اگه رفرنس را صدا و سیما بگیریم که همه چی حله خوب:smile:
تا وقتی که تفکرنظام برتر بینی و شیعه برتر بینی و اسلام برتر بینی و خلاصه این برتر بینیای بی دلیل وجود داره،ما هم اوضامون همینه....
روزی که فهمیدیم فقط انسانیت ملاکه و کشوری که کمتر توش دروغ و ریا هست،نظامشم هم لاجرم برتره، اون روزیه که تازه کار شروع شده....
فعلا که داریم به قهقرا میریم!!!!
روز خوش!