مراجعی برای دانلود رایگان مقالات و کتاب ها

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
لطفا کامل بخونید تا دچار مشکل نشید
.
....................................................................................................................
دسترسی به منابع و مقالات ISI در منزل (یا هر مکان دیگه که امکان دانلود نیست)
....................................................................................................................
.
سلام و عرض ارادت خدمت مهندسان عزیز

دوست خوبمون آقای M Ali Parsa مطلبی گذاشته بودن مبنی بر کمک رسانی به دوستانی که علیرغم نیاز فوری!! به مقالات، دسترسی به منابع ندارن

فکر کردم با توجه به حجم درخواستی که ممکنه از ایشون بشه من باب همیاری!! بهتره روشی شرح بدم که دوستان بتونن خودشون از خارج دانشگاه هم امکان دانلود مقالات از سایت های معروفی مثل ScienceDirect و Springer و... رو داشته باشن!
.
.
و اما آموزش:

شما کافیه در تنظیمات مرورگر اینترنت خودتون یه دستکاری کوچیک انجام بدین!

یعنی همون ست کردن IP و Port که روزانه بارها برای گذر از فیلترینگ باهاش سر و کار داریم

هر مرورگری مسیر خاص خودش رو برای ست کردن آی پی داره که من به چند تاشون اشاره میکنم

Internet Explorer ( نات ریکامند بای می) o_O
Path: => Internet option>> Connections>> LAN Settings>> Proxy Server>> IP & Port

Mozilla Firefox ( ایتس گوود! بات وری هِوی ) ;)
Path: => Tools>> Options>> Advanced>> Network>> Settings>> Manual Proxy Config.

Google Chrome (استرانگلی ریکامندد بای می) :D
Path: => Settings>> Show advanced settings...>> Change Proxy Settings>> LAN Settings>> Proxy Server>> IP & Port
(پیشنهاد اکیدِ بنده استفاده از مرورگر گوگل کروم هست که با افزونۀ Proxy Switchysharp در نهایت سادگی میتونید بین چند آی پی سویچ انجام بدین)

و اما... اصل موضوع که آی پی و پورت دانشگاه های معتبر دنیا هست
شما میتونید با اندکی حوصله و جستجو اینها رو پیدا کنید
سایت ها و فروم های داخلی و خارجی متعددی این خدمات رو ارائه میدن که من از سایت های داخلی بخش "پسورد دانشگاه های" سایت WeAre.ir رو خیلی فعال و مناسب دیدم!

یه نمونه آی پی که خودم الان تست کردم و از ساینتس دایرکت هم دانلود کردم باهاش (البته از خونه) متعلق به یه دانشگاه اندونزیایی هست:
.............................................................
IP: 175.111.90.35
Port:3128
.............................................................
لیست منابع و پایگاه هایی که توسط این دانشگاه مجاز به دسترسی هستن در لینک زیر:
http://goo.gl/kI7Dn

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام به دوستان خوبم ...

یه سایت بهتون معرفی می کنم که می تونید در هر روز 2 مقاله دانلود کنید دسترسی سایت به سایت های science direct و ieee و springer است و البته اگر از اکانت دانشگاه های داخل ایران وارد سایت شوید می تونید هر 8 ساعت 3 مقاله دانلود کنید ...

www.paperdl.com

برای دانلود مقالات بیشتر نیز من و دیگر دوستانم در تالار پسورد های دانشگاهی در خدمتیم و مقالات شما را در سریع ترین زمان برایتان تهیه می کنیم ...

شاد باشید...

آخرین ویرایش:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توجه توجه: نحوه ی دانلود رایگان مقالات Science Direct

توجه توجه: نحوه ی دانلود رایگان مقالات Science Direct

سلام دوستان.
این تاپیک برای کسایی هست که مقاله از ساینس دایرکت میخوان و نمیدونن چطور دانلود کنن و میان درخواست میدن و مدیران سایت خیلی به زحمت میفتن.
سایت www.freepapers.ir را باز کنین:

بعد به سایت ساینس دایرکت برین و لینک مقاله رو کپی کنین و بیارین در قسمتی که در عکس بالا میبینین Past کنین و کلیک کنین تا لینک دانلود رو بهتون بده.
اینجور میتونین مقالات خودتونو البته با محدودیت 3 مقاله در 6 ساعت دانلود کنین.
دیگه نه میخواد منتظر بمونین تا مقالاتتونو براتون بزارن!!
نه هم مدیران سایت وقتشونو تلف میکنن برای مقالاتی که میشه خودتونم دانلودشون کنین :) .
موفق باشین.

پیوست ها

• 77629259522907331825.jpg
    77629259522907331825.jpg
    18.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای مثال:
این مقاله رو میخوام دانلود کنم.
[h=1]Capillary liquid chromatography combined with pressurized liquid extraction and dispersive liquid–liquid microextraction for the determination of vitamin E in cosmetic products[/h]لینک این مقاله در ساینس دایرکت اینه:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0731708514000843

سایت www.freepapers.ir رو باز کنین و لینک رو در قسمت مورد نظر پیست کنین و کلیک کنین.

بعد ازینکه کلیک کردین این جور میشه:

حالا میتونین راحت دانلود کنین.

pixxy

عضو جدید
مراجعی برای دانلود رایگان مقالات و کتاب ها

دوستان واسه گرفتن کتاب میتونین از سایت
bookfi.org
و واسه گرفتن مقاله هم از سایت
booksc.org
به صورت نا محدود و رایگان استفاده کنید. البته همه کتابا و همه مقالات رو نمیده.
ممکنه این سایت ها هر چند وقت یکبار دچار مشکل بشه ولی بعد از یکی دو روز دوباره جواب میده.:)

cm-learning

عضو جدید
خیلی از مقالات و کتاب ها را هم به صورت PDF و کاملا رایگان میتونید از سایت http://www.cm-learning.ir دانلود کنید . بسیاری از مقالات Sience Direct و ISI به صورت رایگان برای دانلود در این سایت قرار داده شده .

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
ممنون از راهنمایی تون

رفتم به لینک پیشنهادی شما ولی متجه نشدم چطوری می تونم مقاله دانلود کنم
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

سلام، لینک دانلود از سایت (مثلا ساینس دایرکت) رو در فیلدی که در صفحه اول وجود داره کپی کنید بعد یک اسپم کد براتون میاد که عبارات رو وارد کنید و دانلود رو بزنید.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه.
من اتفاقی اینجا رو دیدم، چند وقت پیش یکی در مورد پیدا کردن ip & port پرسیده بود و منم آسون ترین روشش رو براش گفتم، همون پیام رو اینجا میذارم امیدوارم به کار دوستان بیاد که حتما میاد:

.... الزویر رو که میشه مقالاتش رو از خیلی سایت ها گرفت، مثل همون الرنیکا، یا sci-hub و ... اما برا فصول کتاباش باید یوزر و پس قوی داشته باشید که بازم اکثرا کتابهاشو میشه کامل از لیبجن و bookzz گیر آورد.
در هر صورت آی پی پیدا کردن سخت نیس. من براتون یه روش آسونش رو میگم که خودتون خیلی راحت بتونید آی پی پیدا کنید.
خب اول نیاز به نرم افزاری دارید که مشخصات آی پی رو بده مثل ipnetinfo، تو نت سرچ کنید و در حد چند کیلو بایته.
نرم افزار رو که باز کنید یا یه صفحه باز میشه یا اینکه یه آیکون نوشته آبی رنگ بالا سمت چپ داره که اونو اگه بزنید صفحه باز میشه.
حالا باید برید و آی پی تر و تازه پیدا کنید، برای اینکار باید برید سایتایی که آی پی میذارن که میتونید توی گوگل سرج کنید ip list یا proxy list و از این قبیل، سایتهایی که پیدا میشه همه ف ی ل ت ره و باید از ***شکن استفاده کنید. مثلا میتونید از این سایتها استفاده کنید.
http://proxylist.hidemyass.com/search-225758
http://www.us-proxy.org/ (خیلی اوقات پروکسی دانشگاه های قوی آمریکا رو داره)
http://ninjaproxies.com/
http://www.ultraproxies.com/
و....
وقتی تو این سایتها برید یه سری آی پی پورت رو لیست کرد که شما تمام آی پی ها رو کپی میکنید (اگر مشخصات آی پی ها هم کپی شد مشکلی نداره، اصلا کل جدول رو کپی کنید) و توی اون کادر نرم افزار پیست میکنید. بعد ok رو میزنید.
نرم افزار آی پی های فعال رو با چراغ سبز نشون میده. بعد که کار ش تموم شد، شما کنترل+f رو بزنید و کلماتی مثل univ ، edu، coll رو سرچ کنید تا آی پی پورت های دانشگاهی رو پیدا کید. اگه آی پی دانشگاهی وجود داشته باشه (روی آی پی مورد نظر دابل کلیک کنید و توی مشخصاتش اسم کامل موسسه یا دانشگاه رو ببینید) خب آی پیش رو که دارید و پورتش رو هم از همون سایتی که آی پی ها رو ازش کپی کردین میگیرید.
و بعد استفاده میکنید.
زیاد وقت نمیگیره اما تقریبا نیازتون رو کاملا رفع میکنه. ضمنا آی پی های چینی خیلی خوب و سرعت بالان.

بالا