مباحث مرتبط با آزمون اجرای معماری

آگرین

عضو جدید
از نظام مهندسی کرمانشاه به ما پیام دادن : کسانی که قبلا پروانه نطارت و طراحی دارن نیازی به شرکت در ازمون اجرا ندارن و به همه ی انها پروانه اجرا داده میشود ....:surprised:

*arch*

عضو جدید
بچه ها سلام
چرا زودتر خبر ندادن که ما نریم الکی ثبت نام کنیم و پول بدیم
توی سایت نظام مهندسی خراسان هم این اطلاعیه را دیدم که توی شهریور ماه این اطلاعیه را زده بودن.چرا کسی به ما خبر نداد
اطلاعيه مهم سازمان نظام مهندسي ساختمان استان
قابل توجه مهندسان رشته هاي عمران و معماري متقاضي اخذ صلاحيت اجرا
- نظر به مراجعات عديده اعضاي محترم سازمان در رابطه با آزمون ورود به حرفه اخذ صلاحيت اجرا بدين وسيله موارد ذيل را به آگاهي مي رساند :
1- شركت در آزمون اجرا براي آن دسته از مهندسيني موضوعيت دارد كه فاقد پروانه اشتغال بوده و همزمان متقاضي شركت در آزمون طراحي و محاسبه و يا نظارت نيز ميباشند . اينگونه مهندسين چنانچه در آينده بخواهند مجري شوند مي بايست قبولي در آزمون اجرا را داشته باشند .
2- براي مهندسين عمران و معماري كه پروانه اشتغال به كار نظارت يا طراحي خود را قبلا" دريافت نموده اند اخذ صلاحيت اجرا تا22/09/1392 نياز به شركت در آزمون نداشته و اينگونه مهندسين در صورت تمايل به اخذ صلاحيت اجرا ميتوانند با مراجعه به واحد پذيرش سازمان نسبت به تشكيل پرونده اقدام نمايند . در صورت عدم اقدام تا تاريخ مذكور ، اينگونه مهندسين نيز مي بايست در صورتيكه بعدا بخواهند مجري شوند در آزمون اجرا شركت نموده و قبولي آزمون مذكور را داشته باشند .

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
از نظام مهندسی کرمانشاه به ما پیام دادن : کسانی که قبلا پروانه نطارت و طراحی دارن نیازی به شرکت در ازمون اجرا ندارن و به همه ی انها پروانه اجرا داده میشود ....:surprised:

بچه ها سلام
چرا زودتر خبر ندادن که ما نریم الکی ثبت نام کنیم و پول بدیم
توی سایت نظام مهندسی خراسان هم این اطلاعیه را دیدم که توی شهریور ماه این اطلاعیه را زده بودن.چرا کسی به ما خبر نداد

مثل اینکه فقط میخواستن 50 تومن بریم بریزیم به حسابشون بعد اعلام کنن نمیخواد ثبت نام کنید!!!! یعنی این وضع سازمان نظام مهندسی ماست!!!!! :mad:

*arch*

عضو جدید
بجه ها یعنی واقعا پولمون را پس نمیدن؟این چه وضعیه؟:mad:دو تا از دوستای من که مشهدی هستن خبر داشتن و ثبت نام نکردن.خیلی ها هم نمی دونستن و ثبت نام کردن.حالا به نظرتون چکار کنیم؟

*arch*

عضو جدید
بچه ها الان یه نامه جدید دیدم.من اینجوری از نامه متوجه شدم:کسانی که حداقل 5سال از پروانه نطارت و یا طراحیشون بگذره بهشون اجرا را میدن اما از تاریخ92/9/22دیگه هرکی اجرا نگرفته باید امتحان داد و قبول شد
نامه هم گداشتم می تونین نگاه کنین ببینین درست برداشت کردم یا نهsalahit-ejra-1.jpg

respina

عضو جدید
این قضیه درسته، ولی هنگام تشکیل پرونده داشتن سابقه کار اجرایی هم مهمه، برای شهر ما که اینطوریه

samirarch2020

عضو جدید
دوستان کسی مهندس پایه یک آشنا داره؟ که برای من اون فرم که برای گواهی اشتغال به کار هست رو امضا کنه؟ :( من هیچکیو نمیشناسم متاسفانه

اعظم01

عضو جدید
دوستان کسی مهندس پایه یک آشنا داره؟ که برای من اون فرم که برای گواهی اشتغال به کار هست رو امضا کنه؟ :( من هیچکیو نمیشناسم متاسفانه

اگه توی تهران هستید یه روز برید نظام مهندسی از بین ارباب رجوع ها دو تا مهندس سابقه بالا پیدا کنید همونجا براتون امضا می کنن

yaghoobb

عضو جدید
با سلام یعنی ما که پارسال نظارت و امسال طراحی قبول شدیم بهمون نظارتو میدن؟؟

آگرین

عضو جدید
مشاهده پیوست nezam_mohandesi_News_Attach2013102713833.pdf
با سلام تو سایت نظام مهندسی کرمانشاه یه خبر با عنوان عودت مبلغ ثبت نامی گذاشتن ...درسته که ما ثبت ناممان تایید شده ولی من این فرم رو پر میکنم و ایمیل میکنم ...حالا شاید نتیجه داد...

---------------------------------
دوستان 5 سال بیمه ؟؟؟؟ !!!!!!!!!!1 نظام مهندسی استان گفتن؟

آگرین

عضو جدید
با سلام یعنی ما که پارسال نظارت و امسال طراحی قبول شدیم بهمون نظارتو میدن؟؟
منم دقیقا شرایط شما رو دارم ولی تا انجایی که من متوجه شدم یا نظارت یا طراحی داشته باشیم پروانه اجرا رو میدن البته پیامی که نظام مهندسی کرمانشاه داده نوشته نظارت و طراحی که من فکر میکنم اشتباه نوشتن چون توی سایت نوشته بود نظارت یا طراحی....

Arch-Azadeh

مشاهده پیوست 177002
با سلام تو سایت نظام مهندسی کرمانشاه یه خبر با عنوان عودت مبلغ ثبت نامی گذاشتن ...درسته که ما ثبت ناممان تایید شده ولی من این فرم رو پر میکنم و ایمیل میکنم ...حالا شاید نتیجه داد...

---------------------------------
دوستان 5 سال بیمه ؟؟؟؟ !!!!!!!!!!1 نظام مهندسی استان گفتن؟

سلام
به نظرتون نتیجه میده؟؟؟ پول را پس میدن؟ :surprised:

5 سال بیمه برای صلاحیت اجرا؟

آگرین

عضو جدید
بچه ها الان یه نامه جدید دیدم.من اینجوری از نامه متوجه شدم:کسانی که حداقل 5سال از پروانه نطارت و یا طراحیشون بگذره بهشون اجرا را میدن اما از تاریخ92/9/22دیگه هرکی اجرا نگرفته باید امتحان داد و قبول شد
نامه هم گداشتم می تونین نگاه کنین ببینین درست برداشت کردم یا نه

سلام
به نظرتون نتیجه میده؟؟؟ پول را پس میدن؟ :surprised:

5 سال بیمه برای صلاحیت اجرا؟

سلام ازاده جان...نمیدونم پس میدن یا نه ولی به نظرم بهتر از هیچیه...
5 سال سابقه رو یکی ز دوستان گفتن که نقل قولش رو هم گذاشتم ...برای منم سوال بود

shab khanoom

عضو جدید
سلام ازاده جان...نمیدونم پس میدن یا نه ولی به نظرم بهتر از هیچیه...
5 سال سابقه رو یکی ز دوستان گفتن که نقل قولش رو هم گذاشتم ...برای منم سوال بود

من دیروز سازمان نظام مهندسی تهران بودم و سوال کردم ازشون
یک سال سابقه بیمه می خواهد

arezooo82

عضو جدید
سلام
یعنی چی که بچه های که سال پیش امتحان طراحی و نظارت دادند نیازی نیست که اجرا را امتحان بدن..؟؟؟؟؟؟ مگه میشه یه همچین چیزی؟

کسایی که نظارت و طراحی رو قبلا قبول شدن میتونن امتحان ندن و چند تا کلاس که نظام مهندسی برای اجرا میذاره رو شرکت کنن و اجراشون رو بگیرن اما به شرطی که یکسال سابقه بیمه اجرایی داشته باشن..یکی مثل من که این یکسال سابقه بیمه رو نداره،باید امتحان بده

آگرین

عضو جدید
کسایی که نظارت و طراحی رو قبلا قبول شدن میتونن امتحان ندن و چند تا کلاس که نظام مهندسی برای اجرا میذاره رو شرکت کنن و اجراشون رو بگیرن اما به شرطی که یکسال سابقه بیمه اجرایی داشته باشن..یکی مثل من که این یکسال سابقه بیمه رو نداره،باید امتحان بده
مثل اینکه سیتم هر شهر با شهر دیگه متفاوته !!!!!!!
برای کرمانشاه گفتن شرایط دریافت پروانه متعاقبا اعلام میشه ...حالا کی .معلوم نیست

arezooo82

عضو جدید
مثل اینکه سیتم هر شهر با شهر دیگه متفاوته !!!!!!!
برای کرمانشاه گفتن شرایط دریافت پروانه متعاقبا اعلام میشه ...حالا کی .معلوم نیست

نه!!! خیالت راحت.من مطمئنم که دارم میگم.این سیستم برای کل کشوره..متعاقبا هم به شما همین رو اعلام میکنن! مطمئن باش..شرایطش زیاده ، اما شرایط خاصی نیست..فقط همین یکسال سابقه بیمه اجرایی یکم درد سر ساز شده.

آگرین

عضو جدید
امروز رفتم مدارکم رو برای پروانه طراحی که اسفند 91 امتحان دادیم تحویل بدم (تازه از چهارشنبه اسامی قبولی رو گرفتن..چه زودددددد ) گفتم چه مدارکی دیگه نیاز داره که بیارم تحویل بدم یدفعه پروانه اجرا رو هم برام قید کنید ....در جواب گفتن ما الان فقط برای پایه 2 فرم داریم و اذرماه به بعد فرم پایه سه میاد انوقت اعلام می کنیم برای اجرا چه مدارکی نیازداره بعدش گفتن حالا شما قبلا نظارت داشتین شاید برای شما قید بشه البته معلوم نیست...
البته خدا رو شکر حدود دو سال سابقه اجرایی و بیمه تو یه شرکت بزرگ و بین الملی رو دارم ...

taniaa

عضو جدید
خیلی ببخشید اگه سوال رو جای اشتباه مطرح کردم ، آزمون های آذر 92 چه روز و ساعتی هستند؟

آگرین

عضو جدید
با سلام تو پروانه ما كه نظارت قبول شده بوديم زده پايه 3 نظارت و اجرا
سلام ...تبریک میگم ...کی قبول شدین شما ؟
..................
دوستان من دو روز پیش ایمیل رو برای انصراف از ازمون اجرا فرستادم ...امروز از نظام مهندسی تماس گرفتن و گفتن شما از ازمون اجرای معماری انصراف داداین ؟ منم گفتم بله :)همین... ((((با توجه با این تماس احتمالا هزینه ثبت نام رو پس میدن)))

*arch*

عضو جدید
سلام بچه ها
من تو آزمون اسفند91 نظارت قبول شدم و الان پروانه دارم
توی امتحان اجرا شرکت کردم حالا نمیدونم واقعا باید شرکت میکردم یه نه؟هرکسی یه چیزی میگه.
ترا خدا به من بگین چیکار کنم

bahar-bz

عضو جدید
سلام بچه ها
من تو آزمون اسفند91 نظارت قبول شدم و الان پروانه دارم
توی امتحان اجرا شرکت کردم حالا نمیدونم واقعا باید شرکت میکردم یه نه؟هرکسی یه چیزی میگه.
ترا خدا به من بگین چیکار کنم
من هفته پیش نظام بودم. اونجا رو دیوار زدن که قبول شده های اسفند 91 نمیتونن بدون امتحان اجرا رو بگیرن . پس شما باید امتحان بدین. مگه اینکه طراحیتونو قبل از اسفند 91 قبول شده باشین. که در اونصورت باید برین بپرسین.

Arch-Azadeh

سلام ...تبریک میگم ...کی قبول شدین شما ؟
..................
دوستان من دو روز پیش ایمیل رو برای انصراف از ازمون اجرا فرستادم ...امروز از نظام مهندسی تماس گرفتن و گفتن شما از ازمون اجرای معماری انصراف داداین ؟ منم گفتم بله :)همین... ((((با توجه با این تماس احتمالا هزینه ثبت نام رو پس میدن)))
سلام
آگرين جان چي شد؟ پول را پس دادن؟

Arch-Azadeh

من امروز براي تحويل مداركم براي اجرا نظام مهندسي بودم. تا 2 روز پيش اينجوري بود كه سابقه مدارك را ميداديد دو نفر مهندس پايه 1 كه صلاحيت اجرا دارند براتون امضا كنن، دقيقا مثل طراحي نظارت كه گرفتيد. و سابقه بيمه را جداگانه ارائه ميداديد ، فرق نميكرد از كجا براتون بيمه رد شده باشه. چند تا از دوستان من اينجوري مداركشون را هفته پيش داده بودند.

ولي امروز گفتن از 92/9/11 بخشنامه اومده كه حتما از همونجايي كه براتون بيمه رد شده بايد به نظام مهندسي نامه بدن كه سابقه اجرا داريد با ذكر سمت، تو سربرگ شركت و اساسنامه يا روزنامه رسمي تاسيس شركت هم بايد ارائه بشه.
من گفتم خب اگه دو تا مهندس امضا كنن مگه سند نيست كه سابقه داريم، براي طراحي نظارت هم همين رو قبول كرديد ديگه.. ميگه نه اون موقع كسي براي اجرا درخواست نميداد. الان روزي 300 درخواست براي صلاحيت اجرا ارائه ميشه. نميشه!!!!
يعني اينكه ما نميخوايم به همه صلاحيت اجرا بديم!!!! فقط اگه بيمه خويش فرما داشته باشيد دو تا مهندس امضا كنن ميتونيد صلاحيت اجرا بگيريد!

خلاصه كه داستاني داريم:surprised:

ali kocholomoch

عضو جدید
سلام دوستای گلم خسته نباشین

بچه ها میشه به من کمک کنین؟

من سوال های آزمون نظام برا سال های پیش رو دانلود کردم و تو پاسخ نامشون جواب هاشون هست ولی تو خوده کتاب ها پیدا نمی کنم

این اونقدر استرسمو زیاد کرده که خدا می دونه تا حدی که نمی خوام برم سره آزمون

شماها تونستین پیدا کنین هر سوال به کدوم مبحث و کدوم صفحه مربوط میشه ؟

میشه به منم کمک کنین؟

Arch-Azadeh

سلام دوستای گلم خسته نباشین

بچه ها میشه به من کمک کنین؟

من سوال های آزمون نظام برا سال های پیش رو دانلود کردم و تو پاسخ نامشون جواب هاشون هست ولی تو خوده کتاب ها پیدا نمی کنم

این اونقدر استرسمو زیاد کرده که خدا می دونه تا حدی که نمی خوام برم سره آزمون

شماها تونستین پیدا کنین هر سوال به کدوم مبحث و کدوم صفحه مربوط میشه ؟

میشه به منم کمک کنین؟

سلام
راستش آزمون نظام مهندسي استرس نداره، كنكور نيست كه... فوقش قبول نميشيد، دفعه بعد، فقط پول آزمون هر دفعه از جيبتون ميره متاسفانه
من دفعه اولي كه امتحان دادم اصلا نخونده بودم، فقط مبحث 4 و 19 را كه مهم بودن هفته آخر قبل از آزمون خوندم. ولي همه كتابها را بردم... واقعا هم به قصد قبول نشدن رفته بودم.. چون خوب نخونده بودم. ولي از 4 مبحث 3 مبحث را قبول شدم (اون موقع 4 تايي بود) فقط جزئياتم موند كه قبول نشدم. سال بعد جزئيات را امتحان دادم كه قبول شدم. بعدش هم به خودم گفتم خوب شد امتحان دادم :)

در مورد پيدا كردن جواب سوالات بايد همه مباحث را حداقل سرفصل هاش را بخونيد. كه سوال مياد بدونيد كجا جوابش هست.. ايشالا پيدا ميكنيد جواب رو :).. من كه اون موقع پيدا كردم:smile:

mdt001

عضو جدید
دوستان سلام.
من نظارت رو اسفند91 قبول شدم .برای اجرا رفتم نظام مهندسی گفتند که شما احتیاجی نیست فرم پر کنید و سابقه بیارین ...براتون توی پروانه نظارت تیک اجرا هم خورده. با توجه به اینکه تا 23 آذر بیشتر فرصت نیست آیا از دوستانی که نظارت رو اسفند قبول شدن تیک اجرا توی پروندشون خورده یا نه مدارک بردن نظام؟
سپاس

بالا