ماشین فقط 2.2

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیدم هی مقاله خودروها زیاد میشه گفتم اطلاعات فنی 2.2 رو بریزم رو داریه تا همه حال کنند . راستی بعد خودت قضاوت کن ببین ماشینی که برا سی و چند ساله پیشه خیلی با عظمت نیست؟

«ب ام و- 2002 ». اگه دقّت کرده باشيد کسانيکه از قديم ماشين باز و عاشق سرعت و شتاب زياد بودند، توي بهترين خاطره هاشون از BMW 2002 تعريف مي کنند.( دختر بازای قدیمم ماشینشون 2.2 بوده) اين کوچولوي تر و فرز که همتون کم و بيش باهاش آشنايي دارين از سال 1971 تا 1977 توليد شد و تو همين مدت کوتاه تو سراسر دنيا طرفدارهاي خيلي زيادي پيدا کرد.ظاهرش هم که همگي ميشناسيد و نيازي به توضيح نداره. اگه آشنا نيستيد هم ميتونيد چشم مبارکتون رو کمي به سمت پايين تغيير جهت داده و عکسش رو مشاهده کنيد.
یکی از قشنگی های «ب ام و» اینه که درز درب کاپوت و درب صندوق عقب تو هیچ کدوم از مدل ها معلوم نیست و من با این حالتش خیلی حال میکنم.اگه توی عکس ها دقت کنید هم میتونید ببینید که درز درب دقیقا زیر زه قرار گرفته و باعث میشه که ماشین یه تکه به نظر برسه.یکی دیگه از قشنگی هاش هم اصالت سیبیلشه که تو همه مدلهای البته دوتا توضيح کوچيک داره: اول اينکه اتاق اين اتومبيل دو نوع دودر و چهاردر داره و دوم اينکه مدلهاي 1971و1972 چراغ عقب هاي دايره اي قشنگي دارند که تو مدلهاي 1973 و 1974 به بعد به مستطيل تبديل شدند( البته مدل 76 که مدل ماشین خودمه بهترین مدلشه)اين کوچولوي زيبا به اين شرح است: موتور چهار سيلندر خطي با ميل بادامک و سوپاپهاي بالاسري و حجم سيلندر 1990cc داره که بعضيها ميگن 2002cc حجم داره.(هردو درسته. در اصل بايد 2002 سي سي باشه اما تو عمل فرق کرده و 1990 سي سي از آب در اومده). قدرت اين موتور پر طرفدار و دوست داشتني 170 اسب بخاره که به کمک يه گيربکس دستي چهار سرعته اين کوچولوي زيبا رو به حداکثر سرعت 209 کيلومتر در ساعت ميرسونه.( بیشترم میره) اما سیستم تعليق عجيب و غريب این خودرو: سيستم تعليق اين خودرو مستقل هست و شامل ميله هاي مک فرسون، جناغي هاي زيرين و ميله ضد دوران در جلو و در عقب هم بازوان نيم خيز، فنرهاي مارپيچ و ميله ضد دوران. ترمزهاي اين کوچولو هم در جلو از نوع ديسکی خنک شونده و در عقب از نوع کاسه اي (درام ) است . ( پدال ترمزش یذره سفته). جالب اینجاس که بعد از مدت سی و چند سال هنوز که هنوزه واسه خودش قهرمان مسابقات ریسه ( البته بهمراه 320E21) . دیدی چه ماشینیه! فقط خرجش خیلی بالاس ( کمرتو زیر بار خرج له میکنه) و لوازمشم خیلی کمه . مگرنه آسه و هیچ مشکلی نداره .

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
عکس از این ماشین نداری؟؟

6 سال پيش يكي رو چپ كردم

parsa s

عضو جدید
ماشینتون 2002 توربو هستش دیگه !

با توجه به شناختی که ازش دارید کدوم مدلش تو ایران بیشتر پیدا میشه ؟ توربو - Ti یا Tii ؟ در ضمن فک می کنید یه توربوی تمیز و سرحال رو با چه قیمتی میشه پیدا کرد ؟

آخرین ویرایش:

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماشینتون 2002 توربو هستش دیگه !

با توجه به شناختی که ازش دارید کدوم مدلش تو ایران بیشتر پیدا میشه ؟ توربو - Ti یا Tii ؟ در ضمن فک می کنید یه توربوی تمیز و سرحال رو با چه قیمتی میشه پیدا کرد ؟

نه . 2002 کلا دیگه کم گیر میاد مخصوصا تمیزوسرحال. اما با 4-6 میلیون(دیگه خیلی تمیزشو) یه اکازیونشو میشه خرید. معمولیاشم مثه مال من با 2 میلیون.1.700واسه من Ti توایرانم بیشترTii مدل76هستش(بیشتر قهوه ای سوخته). اگر میخواستی بخری سعی کن موتورش تعمیری نباشه.وگرنه دیگه بیچاره ای. داشبوردشم ترک نداشته باشه

آخرین ویرایش:

parsa s

عضو جدید
نه . 2002 کلا دیگه کم گیر میاد مخصوصا تمیزوسرحال. اما با 4-6 میلیون(دیگه خیلی تمیزشو) یه اکازیونشو میشه خرید. معمولیاشم مثه مال من با 2 میلیون.1.700واسه من Ti توایرانم بیشترTii مدل76هستش(بیشتر قهوه ای سوخته). اگر میخواستی بخری سعی کن موتورش تعمیری نباشه.وگرنه دیگه بیچاره ای. داشبوردشم ترک نداشته باشه

جسارتا اگه ماشینتون ti هستش 108 اسب قدرت داره نه 170 تا ! حداکثر سرعتش هم در حد 180 باید باشه

موفق باشید

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
جسارتا اگه ماشینتون ti هستش 108 اسب قدرت داره نه 170 تا ! حداکثر سرعتش هم در حد 180 باید باشه

موفق باشید
من که نگفتم 180 اسب داره. برو بخون هرکجا گفتم بگو . اون تاپیک فنی 2002 موتور آلپیناس. نه TiوTII

parsa s

عضو جدید
من که نگفتم 180 اسب داره. برو بخون هرکجا گفتم بگو . اون تاپیک فنی 2002 موتور آلپیناس. نه TiوTII

عذر می خوام . از پستتون برداشت کردم که مشخصات خودروی خودتون رو گفتین چون این موتور 2 لیتری در 3 ورژن و قدرت مختلف روی 2002 نصب می شد و شما فقط به قویترینش یعنی مدل توربو اشاره کردین ... با تشکر

در ضمن جهت اطلاع دوستان خوبه عرض کنم ب ام و 2002 turbo اولین محصول ب ام و هست که مجهز به توربوشارژر می باشد این خودرو در سال 1973 معرفی شد . ماکزیمم قدرت 170 اسب بخار و ماکزیمم گشتاور 240 نیوتن متر به همراه ویژگیهای دیگه از اون یه خودروی به یاد ماندنی ساخت ...

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
عذر می خوام . از پستتون برداشت کردم که مشخصات خودروی خودتون رو گفتین چون این موتور 2 لیتری در 3 ورژن و قدرت مختلف روی 2002 نصب می شد و شما فقط به قویترینش یعنی مدل توربو اشاره کردین ... با تشکر

در ضمن جهت اطلاع دوستان خوبه عرض کنم ب ام و 2002 turbo اولین محصول ب ام و هست که مجهز به توربوشارژر می باشد این خودرو در سال 1973 معرفی شد . ماکزیمم قدرت 170 اسب بخار و ماکزیمم گشتاور 240 نیوتن متر به همراه ویژگیهای دیگه از اون یه خودروی به یاد ماندنی ساخت ...
من چاکرشمام.
اینم TI 23278_0.jpg اینم Tii My BMW 2002(2).jpg بهرحال ممنونم ازت دوست عزیز

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم موتور Alpina گنده 2002ها بیشتربخاطر قدرتی که داشته ازش تو مسابقه های RACE استفاده میشده و میشه.

800px-Bmw_2002_tii_Alpina_A4_Engine.jpgموتور Alpinaفابریک خودشرکت

553201.jpgیکی از Ti های Alpina