لپ‌تاب و مباحث مربوط

torreto

عضو جدید
کووومک

کووومک

سلام بچه ها
میخوام لپ تاپ ایسر بخرم-کارایی مثل اتوکد و فتوشاپ و کتیا و وو میخوام باهاش انجام بدم
بین دو مدل 5760 و 5750 موندم-نمیدونم کدومشو انتخاب کنم؟واسی کار با این نرم افزارا چه چیزی از لپ تاپ باید واسم مهم باشه؟این دوتا core i3 هست.

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
میخوام لپ تاپ ایسر بخرم-کارایی مثل اتوکد و فتوشاپ و کتیا و وو میخوام باهاش انجام بدم
بین دو مدل 5760 و 5750 موندم-نمیدونم کدومشو انتخاب کنم؟واسی کار با این نرم افزارا چه چیزی از لپ تاپ باید واسم مهم باشه؟این دوتا core i3 هست.

سلام...
برای چند سال می خوای ازش استفاده کنی؟؟؟ ۱ یا ۲ سال؟؟؟
برای دراز مدت اصلا جوابگو نیست...
کلا بهتر هستش که مدل های دارای پردازنده ی قوی تر رو بگیری...باید خاطر نشان کنم که داری لپ تاپ می خری پس بهتر هستش که یکم بیشتر خرج کنی...
ولی مشخصات لپ تاپ مد نظرت رو می ذاشتی بهت می گفتم که چطوره...ولی اینی که تویه اینترنت هست زیاد جالب نیست...
هرچند که ایسر دارای کانفیگ عالی هستش ولی باید بگم که زیر بار اتوکد و کتیا کم میاره...مخصوصا اینکه سرعت هاردش هم پایین هستش...
چقدر می خوای خرج کنی؟؟؟؟
از چه مارکی خوشت میاد؟؟؟؟
چند سال می خوای ازش استفاده کنی؟؟؟؟
باتشکر...

torreto

عضو جدید
سلام...
برای چند سال می خوای ازش استفاده کنی؟؟؟ ۱ یا ۲ سال؟؟؟
برای دراز مدت اصلا جوابگو نیست...
کلا بهتر هستش که مدل های دارای پردازنده ی قوی تر رو بگیری...باید خاطر نشان کنم که داری لپ تاپ می خری پس بهتر هستش که یکم بیشتر خرج کنی...
ولی مشخصات لپ تاپ مد نظرت رو می ذاشتی بهت می گفتم که چطوره...ولی اینی که تویه اینترنت هست زیاد جالب نیست...
هرچند که ایسر دارای کانفیگ عالی هستش ولی باید بگم که زیر بار اتوکد و کتیا کم میاره...مخصوصا اینکه سرعت هاردش هم پایین هستش...
چقدر می خوای خرج کنی؟؟؟؟
از چه مارکی خوشت میاد؟؟؟؟
چند سال می خوای ازش استفاده کنی؟؟؟؟
باتشکر...
من نظرات شما رو در مورد ایسر خوندم تصمیم گرفتم که از این مارک استفاده کنم چون شما میگفتید که زیر کارای سنگین کم نمیاره-
فوقش تا 1100000بتونم چون دانشجوم و بودجه محدود:(مدل پیشنهادی تون چیه؟
5750aspire
4رم
500 هارد
corei3
[h=2]Acer T.Mate5760[/h]
نام برندAcer
نام مدلT.Mate5760
کشور سازندهتایوان
سازنده پردازندهIntel
مدل پردازنده2330M
نوع پردازندهCore i3
سرعت پردازنده2.2GHz
حافظه cache3MB
سرعتBUS1333MHz
مدل حافظه رم و ظرفیت آنDDR3-3GB
ظرفیت هارددیسک و سرعت چرخشی320GB

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نظرات شما رو در مورد ایسر خوندم تصمیم گرفتم که از این مارک استفاده کنم چون شما میگفتید که زیر کارای سنگین کم نمیاره-
فوقش تا 1100000بتونم چون دانشجوم و بودجه محدود:(مدل پیشنهادی تون چیه؟
5750aspire
4رم
500 هارد
corei3
Acer T.Mate5760

نام برندAcer
نام مدلT.Mate5760
کشور سازندهتایوان
سازنده پردازندهIntel
مدل پردازنده2330M
نوع پردازندهCore i3
سرعت پردازنده2.2GHz
حافظه cache3MB
سرعتBUS1333MHz
مدل حافظه رم و ظرفیت آنDDR3-3GB
ظرفیت هارددیسک و سرعت چرخشی320GB

سلام...
به نظر من این مدل...
ولی به نظر من یه سری از مدل ها رو بردار و یادداشت کن ... بعد برو پاساژ رضا... یه آمار خودت بگیر...بعد مقایسه کن...قیمت بازار و مدل های بازار با سایت ها کلی فرق دارند...
مثلا من چند هفته ی پیش یه لپ تاپ خریدیم...خیلی عالی بود...1450000 تومن...اچ پی...که تا چند سال دیگه هم کم نمیاره...اگه می تونی یه چند ماهی صبر کن تا قیمت ها بخوابه...الان لپ تاپ با پردازنده های جدید وارد شده یکم بازار داره تکون می خوره... درضمن قراره ویندوز8 هم بیاد...در نتیجه لپ تاپ هایی یا ویندوز 7 ارزونتر میشن ... و شما هم می تونی از این آب ماهی بگیری...شاید هم شاه ماهی گرفتی...
ولی رویه مدل ها دقت کن..یکم اولش گیج میشی..ولی بعدا میاد دستت..در کل عجله نکن...
باتشکر...

torreto

عضو جدید
سلام...
به نظر من این مدل...
ولی به نظر من یه سری از مدل ها رو بردار و یادداشت کن ... بعد برو پاساژ رضا... یه آمار خودت بگیر...بعد مقایسه کن...قیمت بازار و مدل های بازار با سایت ها کلی فرق دارند...
مثلا من چند هفته ی پیش یه لپ تاپ خریدیم...خیلی عالی بود...1450000 تومن...اچ پی...که تا چند سال دیگه هم کم نمیاره...اگه می تونی یه چند ماهی صبر کن تا قیمت ها بخوابه...الان لپ تاپ با پردازنده های جدید وارد شده یکم بازار داره تکون می خوره... درضمن قراره ویندوز8 هم بیاد...در نتیجه لپ تاپ هایی یا ویندوز 7 ارزونتر میشن ... و شما هم می تونی از این آب ماهی بگیری...شاید هم شاه ماهی گرفتی...
ولی رویه مدل ها دقت کن..یکم اولش گیج میشی..ولی بعدا میاد دستت..در کل عجله نکن...
باتشکر...
تا حالا به این مدل دقت نکرده بودم..... ممنون-چیز خوبیه
با شروع ترم جدید حتما نیازم میشه فوقش تا آخر تابستون بتونم صبر کنم ولی بعد اون مجبورم که با ویندوز پایین هم شده بسازم:(
بازم ممنون

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا حالا به این مدل دقت نکرده بودم..... ممنون-چیز خوبیه
با شروع ترم جدید حتما نیازم میشه فوقش تا آخر تابستون بتونم صبر کنم ولی بعد اون مجبورم که با ویندوز پایین هم شده بسازم:(
بازم ممنون

سلام...
در کل می تونم بهت بگم که عجله نکن...
باتشکر...

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام .. من یک سوال داشتم :
وقتی از لپ تاپ استفاده می کینم مشکلی نداره به برق متصلش کنیم ..
یعنی در واقع سوالم اینه در حین کار اگه به برق متصلش کنیم به باتری و دیگر چیزای لپ تاپ مشکلی بر نمی خوره ..
مثلا عمر باتری کم شه ...
یا بذاریم کل شارژش پایین بیاد بعد بزنیم به برق مرسی

Pr0fessi0nal

عضو جدید
سلام .. من یک سوال داشتم :
وقتی از لپ تاپ استفاده می کینم مشکلی نداره به برق متصلش کنیم ..
یعنی در واقع سوالم اینه در حین کار اگه به برق متصلش کنیم به باتری و دیگر چیزای لپ تاپ مشکلی بر نمی خوره ..
مثلا عمر باتری کم شه ...
یا بذاریم کل شارژش پایین بیاد بعد بزنیم به برق مرسی

سلام دوست عزیز سوالتون تکراریه لطفا یه سرچی کنید!;)

torreto

عضو جدید
سلام دوباره
بچه ها من بین چن گزینه موندم:acer E1 i5 4ram 500 hard 2.4 gr
acer aspire 5750 i5 4 500 2.6 gr
lenovo b570 i5 4 500 2.7gr
acer travelmate i5 4 500
خواهشا تا فردا صبح حتما جواب بدین خیلی خیلی فوریه

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوباره
بچه ها من بین چن گزینه موندم:acer E1 i5 4ram 500 hard 2.4 gr
acer aspire 5750 i5 4 500 2.6 gr
lenovo b570 i5 4 500 2.7gr
acer travelmate i5 4 500
خواهشا تا فردا صبح حتما جواب بدین خیلی خیلی فوریه
به نظر من که 5755 اگه بتونی بگیری بهتره اما بین اینا میدونم که aspire از travelmate بهتره و بین اینا با اطلاعاتی که خودم برا خرید لپ تاپم جمع اوری کردم 5750 بهتر باشه
برامن 4752 acer است که البته دیگه گیر نمیاد من خودم به زور پیداش کردم
بازم با افراد خبره مشورت بکنی ضرر نکردی

torreto

عضو جدید
سلام بچه ها
یه سوال:لپ تاپایی که ساخت چین هستن و چیکار کنیم ؟بخریم؟آیا باید فروشنده اینارو ارزون بده یا که در حد سیستم های ساخت تایوان هم میتونن قیمت بگیرن؟
لپ تاپی که میخام بگیرم مدل ای i3 و i7 ش مال تایوانه ولی i5 مال چینه و جنس چینی هم کیفیت نداره حالا چیکار کنم؟بخرم یا نخرم؟لطفا سریع جواب بدین

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
یه سوال:لپ تاپایی که ساخت چین هستن و چیکار کنیم ؟بخریم؟آیا باید فروشنده اینارو ارزون بده یا که در حد سیستم های ساخت تایوان هم میتونن قیمت بگیرن؟
لپ تاپی که میخام بگیرم مدل ای i3 و i7 ش مال تایوانه ولی i5 مال چینه و جنس چینی هم کیفیت نداره حالا چیکار کنم؟بخرم یا نخرم؟لطفا سریع جواب بدین

سلام...
ببین...دوست محترم...
هیچ فرقی بین لپ تاپ چینی یا تایوانی یا کره ای و یا آمریکایی وجود نداره...همه شون مجبورند تحت یه سری قوانین و استاندارد ها کارشون رو تحویل بدند... چون شرکت اصلی کیفیت براش مهم هستش..ولی چون کارگرهای ارزون تویه چین هستند و یکم گرونتر تویه تایوان به همین خاطر هم یکم تفاوت قیمتی هست...مثلا اکثر تولیدات اپل تولید چین هستند... و البته بیشتر تولیدات اچ پی و حتی دل...چون کارگر ارزونه...
بهتر هستش که تفکر محصولات چینی رو از سرتون دور کنید..کیفیت مهمتر هستش...
باتشکر...

torreto

عضو جدید
سلام...
ببین...دوست محترم...
هیچ فرقی بین لپ تاپ چینی یا تایوانی یا کره ای و یا آمریکایی وجود نداره...همه شون مجبورند تحت یه سری قوانین و استاندارد ها کارشون رو تحویل بدند... چون شرکت اصلی کیفیت براش مهم هستش..ولی چون کارگرهای ارزون تویه چین هستند و یکم گرونتر تویه تایوان به همین خاطر هم یکم تفاوت قیمتی هست...مثلا اکثر تولیدات اپل تولید چین هستند... و البته بیشتر تولیدات اچ پی و حتی دل...چون کارگر ارزونه...
بهتر هستش که تفکر محصولات چینی رو از سرتون دور کنید..کیفیت مهمتر هستش...
باتشکر...

مرسیییییی
یه سوال دیگه شاید خنده دار باشه ولی سوال من هست:اگه خدایی نکرده لپ تاپ خراب شه مثلا ایسر باشه اونوقت اونو باید برد به همون مغازه ای که ازش خرید کردیم که درستش کنه یا باید ببریم نمایندگی ایسر حالا هر کجا توی اون شهر باشه؟اگه مورد دوم جواب باشه پس یعنی نیاز ینیس حتما لپ تاپو از شهر خودمون(کرج) بخریم -میتونیم از هر کجا بخریم و اونوقت ببریم نمایندگی ایسر توی کرج.درسته؟

Homayoon90

عضو
مرسیییییی
یه سوال دیگه شاید خنده دار باشه ولی سوال من هست:اگه خدایی نکرده لپ تاپ خراب شه مثلا ایسر باشه اونوقت اونو باید برد به همون مغازه ای که ازش خرید کردیم که درستش کنه یا باید ببریم نمایندگی ایسر حالا هر کجا توی اون شهر باشه؟اگه مورد دوم جواب باشه پس یعنی نیاز ینیس حتما لپ تاپو از شهر خودمون(کرج) بخریم -میتونیم از هر کجا بخریم و اونوقت ببریم نمایندگی ایسر توی کرج.درسته؟

ببین دوست عزیز این بستگی به گارانتی سیستم شما داره، اگر شما سیستم گارانتی دار بخرید دو حالت داره یا گارانتی رسمی هست یا گارانتی خود فروشنده.اگر گارانتی رسمی باشه دستگاه ارسال میشه به شعبه تهران و اونجا تعمیرش می کنن (و یا نمایندگی ها احتمالی در سایر شهر ها) و اگر گارانتی فروشنده باشه ، فروشنده باید پاسخگو باشه.حالا این مسئله پیش میاد که معمولا اتفاقاتی که باعث سیستم شما میفته رو شرکت های گارانتی کننده نمی پذیرن و میگن این تیکه جزو گارانتی نبود :| ولی سیستم بدون گارانتی رو هر شهری میتونی تعمیر کنی...
ضمنا من خودم یه مدتی تو کار تعمیرات کامپیوتر و اینا بودم.بت توصیه میکنم دنبال برند ایسر نری، - مخصوصا کانفیگ های ارزون قیمتش - به کرّات دیدم که مشکل ال سی دی پیدا میکنن و دیگه صفحه شون روشن نمیشه(البته گارانتی براشون مجانی عوض میکنه، اما حدود یک ماه تا ارسال بشه و تعمیر بشه لپ تاپ نداری) بازم تصمیم با خودته :)
من خودم باشم یک برند مطمئنو بدون گارانتی از یک شرکت معتبر میخرم:)

torreto

عضو جدید
ببین دوست عزیز این بستگی به گارانتی سیستم شما داره، اگر شما سیستم گارانتی دار بخرید دو حالت داره یا گارانتی رسمی هست یا گارانتی خود فروشنده.اگر گارانتی رسمی باشه دستگاه ارسال میشه به شعبه تهران و اونجا تعمیرش می کنن (و یا نمایندگی ها احتمالی در سایر شهر ها) و اگر گارانتی فروشنده باشه ، فروشنده باید پاسخگو باشه.حالا این مسئله پیش میاد که معمولا اتفاقاتی که باعث سیستم شما میفته رو شرکت های گارانتی کننده نمی پذیرن و میگن این تیکه جزو گارانتی نبود :| ولی سیستم بدون گارانتی رو هر شهری میتونی تعمیر کنی...
ضمنا من خودم یه مدتی تو کار تعمیرات کامپیوتر و اینا بودم.بت توصیه میکنم دنبال برند ایسر نری، - مخصوصا کانفیگ های ارزون قیمتش - به کرّات دیدم که مشکل ال سی دی پیدا میکنن و دیگه صفحه شون روشن نمیشه(البته گارانتی براشون مجانی عوض میکنه، اما حدود یک ماه تا ارسال بشه و تعمیر بشه لپ تاپ نداری) بازم تصمیم با خودته :)
من خودم باشم یک برند مطمئنو بدون گارانتی از یک شرکت معتبر میخرم:)

مرسی از راهنماییتون
میخوام ایسر 5750 core i5 4 ram 500 harg , 1g grafic بگیرم چطوره؟چه مدلی پیشنهاد میکنید؟

Homayoon90

عضو
مرسی از راهنماییتون
میخوام ایسر 5750 core i5 4 ram 500 harg , 1g grafic بگیرم چطوره؟چه مدلی پیشنهاد میکنید؟
یه ایراد دیگه که سیستم های ایسر داره اینه که توی design اصلا خوب عمل نمی کنن.همین مدلو با مدلای قبلی مقایسه کنید شکل صفحه کلیدا ، مانیتور و ... تغییر خاصی نکرده.نمی خوام نظر شما را عوض کنم فقط دارم پیشنهاد میدم؛
ببینید از مدلای هم قیمت این تقریبا میشه به اینا اشاره کرد:
-Dell-Inspiron-5520 Intel 3210M 2.5GHz Core i5 3.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1600 MHz ram 4g ddr3 hard 500 vga:Intel HD Graphics 4000 - MB UpTo 1690 MB
پیشنهاد دیگم هم Lenovo Essential B570 E2/i5/4/500/Nvd 1G هست.به این برند لنو وو که توی ایران زیاد مشهور نیست کار نداشته باشید، واقعا لپ تاپ های جالبی داره.ضمنا این هم لینک سایتی که میتونید ریتینگ برند ها رو ببینید :http://www.laptopmag.com/mobile-life/best-brands-overall-scorecard-2012.aspx توجه داشته باشید همین لنووو که تو ایران چندان متقاضی نداره دوم هست و از سونی و دل و... بالاتره

torreto

عضو جدید
salam bacheha
man taze lap top gereftam va farsi nadare

windos 7 dare vali orginal nis
chi kar konam???????????

Homayoon90

عضو
مبارک باشه:))
start
control panel
Clock, Language, and Region
change display language
change keyboards
general
add
persian
keyboard
persian
ok

:D

some1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممممم اقا کیوان 1100تا تشکر به خاطر این پست به درد بخورتون من 3 ماهه تابستونو کلا دنبال یکی میگشتم که راهناماییم کنه که 1 لپ تاپ خوب بخرم پوله بابامو الکی نریزم تو جوب
من دانشجوی ترم 4 کامپیوترم بیشتر بیازی و نرم افزارای برنامه نویسی و گرافیکی نصب می کنم
همه چی ام واسم مهمه گرافیک ، سرعت ، صدا ، حافظه که واقعا مهمه ....
قیمتشم با وضعیت گرونیه الان تا 2.500.000
مدل و برند خاصی ام مد نظرم نیست یعنی هیچ کس درست راهنمایی نمیکنه
میخواستم اپل بگیرم که چند نفر گفتن به درد من نمیخوره و واسم زیاده و هر نرم افزاریو نصب نمیکنه
میشه منو از این سردرگمی در بیارید لطفا؟
ترجیح میدم قبل از شروع شدن ترمم بخرم یعنی تو همین هفته
میخوام دیرتر ارتقا بدمش
منتظرم

آخرین ویرایش:

some1

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورو وریا اینجوری راهنمایی کردن که چیزی که میگیرم حداقل اینا رو داشته باشه
رزولوشن فول اچ دی
سی پی یو core i7
کش بالای 4
باتری 6 سل به بالا
کارت گرافیک هارد بالای 500
دی وی دی رایتر یا بلوری پلیر داشته باشه
رم بالای 4 گیگ

راستی تو همین باشگاه خوندم پردازنده ای ام در از اینتل بهتره
به نظر شما کدوم بهتره
لطفا زودتر راهنماییم کنید
:confused:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دورو وریا اینجوری راهنمایی کردن که چیزی که میگیرم حداقل اینا رو داشته باشه
رزولوشن فول اچ دی
سی پی یو core i7
کش بالای 4
باتری 6 سل به بالا
کارت گرافیک هارد بالای 500
دی وی دی رایتر یا بلوری پلیر داشته باشه
رم بالای 4 گیگ

راستی تو همین باشگاه خوندم پردازنده ای ام در از اینتل بهتره
به نظر شما کدوم بهتره
لطفا زودتر راهنماییم کنید
:confused:

سلام...
این مدل لپ تاپی که می خواید بخرید در حد ۲ تومن به بالا در میاد ها...مخصوصا با صفحه ی فول اچ دی...
در کل... پردازنده ی ای ام دی بیشتر به درد دسکتاپ می خوره تا لپ تاپ....به علت مصرف یکم بالاتر و گرم شدن بیشتر به نصبت به اینتل و سرعتش پردازش پایینتر... هرچند که خودم طرفدار سرسخت ای ام دی هستم...ولی دیگه نباید بی انصافی کرد..اینتل از بیشتر جهات بهتر هستش...
درضمن...مگه می خواید چکار کنید که یه لپ تاپ با اون مشخصات بخواید بگیرید؟؟؟؟
باتشکر...

some1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من که توضیح دادم یه بنده خدایی اونارو بهم گفه حالا میشه شما راهنماییم کنید؟
چی بگیرم خب:confused:

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلامممممم اقا کیوان 1100تا تشکر به خاطر این پست به درد بخورتون من 3 ماهه تابستونو کلا دنبال یکی میگشتم که راهناماییم کنه که 1 لپ تاپ خوب بخرم پوله بابامو الکی نریزم تو جوب
من دانشجوی ترم 4 کامپیوترم بیشتر بیازی و نرم افزارای برنامه نویسی و گرافیکی نصب می کنم
همه چی ام واسم مهمه گرافیک ، سرعت ، صدا ، حافظه که واقعا مهمه ....
قیمتشم با وضعیت گرونیه الان تا 2.500.000
مدل و برند خاصی ام مد نظرم نیست یعنی هیچ کس درست راهنمایی نمیکنه
میخواستم اپل بگیرم که چند نفر گفتن به درد من نمیخوره و واسم زیاده و هر نرم افزاریو نصب نمیکنه
میشه منو از این سردرگمی در بیارید لطفا؟
ترجیح میدم قبل از شروع شدن ترمم بخرم یعنی تو همین هفته
میخوام دیرتر ارتقا بدمش
منتظرم

آهان الان دیدم:D
اولا هرکی بهت گفته اپل به درد نمیخوره احتمالا یا مست بوده یا مجنون یا دستش به گوشت نمیرسیده. من با مک بوک کار کردم و تو دستم بوده میدونم چه جواهریه. البته الان فک نکنم زیر 3میلیون گیرت بیاد.
غیر از اپل فقط 3تا برند بهت پیشنهاد میدم. ایسر یا ایسوس یا MSI
ایسر بخاطر اینکه قیمتش مناسبه خوبم کار میکنه.
ایسوس علاوه بر کارکرد و قیمتش پشتیبانیش خوبه و کلا درگیریای برندهای دیگه مثل dell رو نداره چه از لحاظ گارانتی و پشتیبانی چه از لحاظ نرم افزاری
MSI هم همه چیش خوبه فقط قیمتش یکم بالاس.
البته اینم بهت بگم که کلا الان فقط ایسوس و MSI تو ایران نمایندگی رسمی دارن

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
بذار راحت بهت بگم..تویه رنج قیمتی که شما می خواید بخرید...لپ تاپ های کمی هستند...که میشه اونها رو از جاهای خاص تهیه کرد... یعنی باید تویه بازار رو بگردی تا گیرت بیاد....
ولی به نظر من لپ تاپ اپل نگیر...ولی به دوستمون می تونی ایسر یا ایسوس یا ام اس آی بخری... ولی میتونی رویه مارک اچ پی هم حساب باز کنی... تویه رنج قیمت های بالا حرف برای گفتن زیاد داره...
البته می تونی از دل و از سری استودیو یا ایکس پی اس هم لپ تاپ بخری...ولی XPS از نظر بازی و همه چیز بهتر هستش نسبت به مدل های دیگه در خانواده ی دل...
باتشکر...

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام...
بذار راحت بهت بگم..تویه رنج قیمتی که شما می خواید بخرید...لپ تاپ های کمی هستند...که میشه اونها رو از جاهای خاص تهیه کرد... یعنی باید تویه بازار رو بگردی تا گیرت بیاد....
ولی به نظر من لپ تاپ اپل نگیر...ولی به دوستمون می تونی ایسر یا ایسوس یا ام اس آی بخری... ولی میتونی رویه مارک اچ پی هم حساب باز کنی... تویه رنج قیمت های بالا حرف برای گفتن زیاد داره...
البته می تونی از دل و از سری استودیو یا ایکس پی اس هم لپ تاپ بخری...ولی XPS از نظر بازی و همه چیز بهتر هستش نسبت به مدل های دیگه در خانواده ی دل...
باتشکر...
با ذکر دلیل HP,DELL,و سایر برند ها رو رد میکنم!!

بالا