كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب . حتما باید به ایمیل طرف بفرستی ؟ میزاشتی اینجا چون منم پلان و نما و برش و تاریخچه از دبیرستان هایی میخواستم که ارزش معماری داشته باشه ! مثل البرز . دارلفنون و ... میشه ساتی چیزی بهم بدین یا خودتون اگه دارین بدین

Shahab_88

عضو جدید
سلام منم لازم داشتم خوب بود میذاشتید رو همین صفحه که بقیه هم استفاده میکردن

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
فکر کنم وقتش رسیده که doomann عزیز قسمت دوم تجربیاتش رو به روز کنه
همه موافقن

دخانیات = سوغات شیطان

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دومان عزیز
این کار خیلی خوب است ومی توانه خیلی بهمون کمک کنه. واقعا" ازت ممنونم.
یک سوال :نظرت در مورد جزوات کارشناسی ارشد معماری پارسه چیه؟ آیا اگه اونها را بخوانیم کافی است ولازم نیست منابع دیگه را بخوانیم یا نه؟
پارسه تازه امسال معماری آورده.مثل اینکه هزینه ی جزواتش 300 هزار تومنه.درسته؟

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام اقا مدیر . سپاسگزارم
اما ببخشید که اینطوری میگم قصد جسارتی نیست قفط برام سئواله
سئوالات رو خودتون طرح میکنید ؟ چون میدونید که طراحی سئوال توسط اساتید دانشگاه هست و برای استاندارد بودن یک سری اصول داره .
سئوالات چطوری به ما داده میشه ؟ سئوالات بصوت عکس هست ؟ اینطوری یک ایرادی داره که امتحان کامپیوتی میشه و وقت گیره .

سلام
آزمونهای استاندارد و جامعی رو در اختیار دارم که به دست استادان خوب دانشگاه تهران طراحی شده . علاوه بر اون جزوات دانشگاهی طراحان سوال رو نیز با سوالاتشون رو تهیه کردم که برای جمع بندی سوالات از اونها استفاده خواهم کرد .
مطمئنا طراحی این سوالات تخصصی کار من نیست .با تمام این شرایط ، منظور فقط درست یاد گرفتن درسهاست. سعی کنید دروس رو درست یاد بگیرید وفقط به سوالات درست جواب بدید چون جواب چهار گزینه وقتی سوال رو بلدید اهمیتی نداره !!!

سلام
من امسال میخوام کنکورکارشناسی بدم:child::w14:
برای ما آزمون نمیذارین؟:crying:
چرا اینجافقط مهندس هارو تحویل میگیرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w04:
هرکی مهندسی نخونه و مهندس نباشه(به قول آبجی روفوزه!)"باید بره بمیره؟؟؟؟!!!!!"
:w06:

باور کنید برای این موضوع هم فکر کردم . برای آزمون ارشد متحمل هزینه هایی هستم که به خاطر اهمیتش اونها رو به عنوان کمک در اختیار همه خواهم گذاشت ولی در مورد کاردانی به کارشناسی هم باید برنامه ریزیها رو دوباره شروع کنم و ببینم چکار می تونم بکنم .
البته برنامه هایی برای شما هم دارم ... به قول تبلیغ تلوزین ... به کانون بیایید !!!!

دومان عزیز
این کار خیلی خوب است ومی توانه خیلی بهمون کمک کنه. واقعا" ازت ممنونم.
یک سوال :نظرت در مورد جزوات کارشناسی ارشد معماری پارسه چیه؟ آیا اگه اونها را بخوانیم کافی است ولازم نیست منابع دیگه را بخوانیم یا نه؟

من در درجه اول کتب اصلی رو پیشنهاد می کنم . تمام کتب کمک درسی فقط زمانی مفید فایده است که شما به طور کامل به درس مسلط باشید و بتونید تمام نکاتش رو به صورت کامل درک کرده باشید . با تمام این شرایط دوستانم در سایر رشته ها از جزوات پارسه راضی بودن .

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دومان جان برای ثبت نام تو این آزمون مشخصاتمون باید اینقدر کامل باشه؟

ABOONADER

عضو جدید
سلام رفقای مهندس :)

یه کم بیشتر باید مایه بذاریم البته من دراولین فرصت خودم شروع میکنم با توضیحات کامل ودر کنارش تصاویرش که خوب بشه اونو فهمید اگه شما هم وقت کردین همین کارو کنید از همتون ممنونم;)

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام اقا مسعود.
دستت درد نکنه.عالیه .فقط یه سوال شما برای مطالعه و خوندن کتابها هم برنامه ریزی میکنید.
با نظر معمارباشی خیلی موافقم.اینجوری ما تنبلا هم انگیزه خوندن پیدا میکنیم و این حس رقابت شاید دردی رو ازمون دوا کنه.
نکته و خلاصه ها رو هم در اختیار هم بذاریم دیگه عالیه.
ممنون از وقتی که میذاری و لطف بزرگی که میکنی.
موفق باشین.;)

Architect 1

عضو جدید
نقاشی انتزاعی

نقاشی انتزاعی

سلام به همه دوستان

ما که هر سوالی مطرح کردیم کسی به ما پاسخ نداد. امیدوارم به این سوالم جواب بدین.;)

استاد بیان معماری 1 از ما خواسته که یک نقاشی انتزاعی از طبیعت بی جان بکشیم.
نمیدونم که آیا معنی انتزاعی رو میدونین یا نه. اگه نمیدونین براتون میگم:استاد به ما گفت معنی آن این است که وقتی ما یک درخت رو دیدیم به جای آنکه اون درخت رو عینا تو کاغذ بکشیم, در ذهنمون اونو ساده کنیم و با استفاده از اشکال هندسی(مثل دایره و استوانه و مربع و...) و اشکال ارگانیک(Organic) مثل منحنی ها سعی کنیم که درخت رو رسم کنیم. من که تو سایت های مختلف جستجو کردم. مطالب زیر رو پیدا کردم:

1-هنر به مفهوم انتزاعی (Abstract Art) معمولا به هنری اطلاق میشود که فرد سوژه را در جهان طبیعی به تصویر نمیکشد و از اشکال و رنگها به حالت تمثالی استفاده میکند، نظیر سبک کوبیسم.. در آثار این سبک، اشیا در هم میشکنند و سپس دوباره سرهم میشوند .. خالق اثر، سوژه را از چندین زاویه همزمان به تصویر میکشد. مثلا "سه موسیقیدان" اثر پیکاسو.

2-
به آن گونه از آفرینش های هنر مدرن اطلاق می گردد که از هر گونه تقلید از طبیعت یا شبیه سازی آن، به مفهوم مرسوم آن در هنر اروپایی، روی می گرداند.
3-در يك تصوير آبستره لزومي به معناي خارجي خاص وجود ندارد و آنچه را مي‌بينيم مي توان بقدري ساده كرد كه فقط عناصر اوليه آن باقي بمانند يعني تمام عناصر مهم يك هنر تجسمي بخصوص رنگ، فرم، كمپوزيسيون، كه اهميت آن در ساخت پيامهاي بصري بارها بيشتر خواهد بود. انتزاعي كردن در زمينه هنر بصري در واقع نوعي ساده كردن به منظور دستيابي به معنایی عميق تر و پربارتر است.

یک سری عکس هم پیدا کردم اما نمیدونم چگونه باید روی سایت بگذارم. متاسفانه هیچ کدوم از این عکس ها از طبیعت بی جان نبود:(
استاد به ما گفت باید این اثر فقط به رنگ سیاه و سفید باشد و با گواش یا آب مرکب بِا ماژیک باشد. من تا حالا با این وسایل کار نکرده ام. میشه من رو راهنمایی کنید.:warn:

ببخشید که یکم طولانی شد! مرسی.:smile:

memar-86

عضو جدید
سلام
براي دروس معماري معاصر و معماري اسلامي چه كتابايي مناسب مي باشند؟
ممنون

sare_r

عضو جدید
سلام
براي دروس معماري معاصر و معماري اسلامي چه كتابايي مناسب مي باشند؟
ممنون

سبک شناسی معماری ایرانی و معماری اسلامی ایران از دکتر پیر نیا...........کسی هست که اطلاعاتی درباره کتابخانه داشته باشه؟

آخرین ویرایش:

sare_r

عضو جدید
سلام ...........اخه نمی تونم اینجا بزارم چون گزینه ی ضمیمه فایل واسم فعال نیست..........اگه عجله دارید واستون میل میکنم.......... یه چیزی نمی دونم دبیرستان هست یا نه.......

آخرین ویرایش:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دومان جان برای ثبت نام تو این آزمون مشخصاتمون باید اینقدر کامل باشه؟

ثبت نام اختیاریه و اگر کسی صلاح میدونه که اطلاعاتش رو نده لطفا ثبت نام نکنه . چون برای برنامه ریزیای که می کنم یک آمار هم در حال شکل گرفتنه و برای شخص من که متحمل زمان و هزینه می شم صرفا برای کمک به دوستانم ، اهمیت داره که بتونم موفقیت تک به تکشون رو ببینم .
این کار یکی از قسمتهای کوچیک برنامه ریزی من برای دوستان در رشته معماریه ...

سلام اقا مسعود.
دستت درد نکنه.عالیه .فقط یه سوال شما برای مطالعه و خوندن کتابها هم برنامه ریزی میکنید.
با نظر معمارباشی خیلی موافقم.اینجوری ما تنبلا هم انگیزه خوندن پیدا میکنیم و این حس رقابت شاید دردی رو ازمون دوا کنه.
نکته و خلاصه ها رو هم در اختیار هم بذاریم دیگه عالیه.
ممنون از وقتی که میذاری و لطف بزرگی که میکنی.
موفق باشین.;)
سلام آبجی معمار عزیز .
قبلا گفتم که این کار رو با برنامه ریزی انجام خواهم داد . یعنی شیوه هایی رو اتخاذ کردم که برای هماهنگی و امادگی بسیار قوی و اثر بخشه . امیدوارم دوستانی که تمایل به ثبت نام دارن هر چه سریعتر اطلاعاتشون رو برام بفرستن تا من سریعتر برنامه ها رو هماهنگ کنم .

سـعید

مدیر بازنشسته
مسعود جان این تاپیک فقط برای ارشد معماریه؟
مثلا برای ارشد مدریت و برنامه ریزی شهری نیست ؟

mehdi t

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام به دوستان[/FONT]
[FONT=&quot]من به دنبال اطلاعاتی درباره معمار بزرگ ( آندو ) در زمینه زندگینامه و آثارش هستم از دوستان که اطلاعاتی در این زمینه دارند لطف کنند در سایت جهت استفاده قرار دهند.[/FONT]
[FONT=&quot]با تشکر [/FONT]

amir_n575

عضو جدید
من داره گريو در مياد اخه چرا چچچچچچررررررراااا
ما مكانيكا نبايد از اين چيزاي با كلاس داشته باشيم
هق هق هق هق اگه من از بي كلاسي رفتم خودمو كشتم نگيد چرا
اگه كسي جوابي داشت يا خصوصي بده يا بياد پيش ما مهموني اخه من ديگه اينورا نميام
ان شا الله همتون قبول شين البته ميدونم كه همتون جا نميشين تو دانشگاه ولي ارزو بر ما جوانان عيب نيست اخ خسته شدم چه قد حرف زدم باي همتونو دوست دارم

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مسعود جان این تاپیک فقط برای ارشد معماریه؟
مثلا برای ارشد مدریت و برنامه ریزی شهری نیست ؟

سعید جان من از این بابت خیلی متاسفم ولی باید بگم این برای شخص من به تنهایی امکان پذیر نیست که بخوام تمام رشته های معماری رو پوشش بدم و این اولین سالیه که این موضوع به صورت آزاد و همگانی به اجرا در میاد چون بخشی از این برنامه ریزی قبلا آماده شده . در مورد باقی رشته ها هم چنانچه امسال نتیجه خوبی بگیریم سعی می کنم تا به امید خدا در سالهای بعد نسبت به شروع آمادگی داوطلبان سایر رشته های معماری هم برنامه ریزی کنم البته در صورتی که بتونیم یک تیم هماهنگ رو بسازیم .
آزمون اکثر رشته های معماری چون اسکیس هم داره یکمی برنامه ریزیش سخته . ولی امیدوارم با طی موفقت آمیز این دوره ، توانایی برگزاری سایر دوره ها رو هم به دست بیاریم .

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
چهوچيزايي رو ميخواي بگم؟
كاراي اداريش يه كم طول ميكشه اما ما چون تو اساسنامه طراحي ساختمان رو هم داريم به مدرك 1 مهندس عمران نياز داريم البته فعلا فقط مدركشو ميخريم.نميدونم ديگه چي ميخواين بدونين بگين حتما در اختيارتون ميذارم.

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی در مورد ورودی اطلاعاتی داره؟يا پلان و نقشهای از ورودی های مدرن دارين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا کمکم کنيد

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی در مورد ورودی اطلاعاتی داره؟يا پلان و نقشهای از ورودی های مدرن دارين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا کمکم کنيد

pariaa_na

عضو جدید
[FONT=&quot]من به دنبال اطلاعاتی درباره معمار بزرگ ( آندو ) در زمینه زندگینامه و آثارش هستم از دوستان که اطلاعاتی در این زمینه دارند لطف کنند در سایت جهت استفاده قرار دهند.[/FONT]

كتاب تحليل آثار انديشه ها و ديد گاهها آندو شايد بتونه كمكت كنهنوشته ي ماسائو فورياما

تبسم

عضو جدید
کمک

کمک

سلام لطفا در این موارد مطلبی دارین بزارین ممنون میشم.
1-طراحی خوابگاه عکس و پلان از یه معمار معروف.
2-در مورد انواع سازمان دهی ها1- شعاعی2- مجموعه ای3- ترکیبی4- عامل مفروض5- خطی توضیح بدین که برای یک پایگاه امداد و نجات بین جاده ای در غرب کشور از نظر هماهنگی با عملکرد، دسترسی، صوت و نور به صورت اولویت بندی کدام بهتر است و چرا؟

sare_r

عضو جدید
سلام کسی میدونه چرا باغچه های خانه های سنتی پایین تر از سطح زمین بوده؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://lordmahmoud.blogfa.com/post-19.aspx
http://fa.wikipedia.org/wiki/تادائو_آندو
http://memar.blogspot.com/2004/10/blog-post.html
http://hkarimi.frm.ir/viewtopic.php?f=9&t=13

sare_r

عضو جدید
سلام......کسی هست اطلاعاتی درباره ی کتابخانه داشته باشه؟
کسی می دونه چرا در خانه های سنتی باغچه ها پایین تر از سطح زمینه؟

لطفا کمکم کنید:cry:

mimar

عضو جدید
همونطور که اکسیر گفت با چسب آهو و اکاسیف میتونی استفاده کنی ولی اگر سقفش از طرف نمای روبه رو شبیه مد الف هست و فقط گوشه هاشو میشه با چسب بچسبونی پیشنهاد میکنم با پلکسی گلاس کار کنی چون پلکسی گلاس بعد از اینکه شکل میگیره تغییر شکل نمی دهد.........چون من طرحتو ندیدم نمی تونم زیاد کمکت کنم .........اگه خواستی باپلکسی گلاس کار کنی ...پلاکسی گلاس که می خری ضخامتش 1mmیا 5. mmباشه بهتره چون راحت تر منحنی میشه........یه چیزی من دیشب خیلی خسته بودم همش بجای پلکسی گلاس می گفتم زینک حالا این دو تا چه ربطی به هم داره نمیدونم اثرات بی خوابی شدیده....... در رابطه با کمد وکابینت هم اگر چیزی پیدا کردم واستون می فرستم......... موفق باشید.....

مرسي عزيزم خوبشد قبل از اينكه شروع به ساختن كنم جوابت رو ديدم كمك بزرگي كردين ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.