كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

blackm82

عضو جدید
با درود بر شما.
در مورد PDEها در مبحث IMAGE PROCESSING مقاله یا مطلبی اگه دارین لطفا برام بزارین.
خیلی ممنون.
یا علی

zhsaffar

عضو جدید
با درود بر شما.
در مورد PDEها در مبحث IMAGE PROCESSING مقاله یا مطلبی اگه دارین لطفا برام بزارین.
خیلی ممنون.
یا علی

امیدوارم کمکتون کنه:

http://www.damtp.cam.ac.uk/user/na/LMS/cursohtml/Index.htm
http://www.sintef.no/Home/Informati...ence-and-services/PDE-based-Image-Processing/
به این صفحه برید و وقتی صفحه کامل بالا اومد PDF رو save کنید:
http://www.math.ucla.edu/~lvese/PAPERS/fea-shen-03.pdf

nino

مدیر بازنشسته
سلام
دوستان من خیلی وقته دنبال یه مشاور خوب تو این زمینه میگردم..ممنون میشم اگه بتونین راهنماییم کنین

خب من رشته ام مهندسی کشاورزیه ..و خیلی به طراحی فضای سبز علاقه دارم..امروز با رشته ی " معماری منظر" آشنا شدم..
یه سری اطلاعات لازم دارم
من که رشته ام چیزه دیگه ای بوده میتونم برای کارشناسی ارشد این رشته رو ادامه بدم؟ در صد موفقیتم چقدره؟پیشنهاد شما چیه؟ اصلا این رشته چطوریه؟چقدر باید کار عملی یاد بگیرم؟چه کلاسهایی باید برم؟ میتونم تا کنکور ارشد امسال آماده شم؟

اصلا آینده شغلی این رشته و زمینه های کاریش چطوریه؟
ممنون:gol:
سلام عزیزم
شما میتونی تو کنکور ارشد شرکت کنی ولی خوب باید تمام دروس مربوط به معماری جهان و فنی و درک عمومی معماری منظر رو بخونی و ظرفیت این گرایش خیلی کمتر از معماری -معماریه و بعد اگر مجاز بشی کنکور اسکیس هست که باید طراحی کنی . موضوع کنکور امسال طراحی میدان ونک بوده

با سلام به شما عزیزان
من حدود 10 سال پیش در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه شریف فارغ التحصیل شدم
از آنجاییکه به رشته معماری خیلی علاقمند هستم تصمیم گرفته ام تا در این رشته تحصیل کنم . چند سوال دارم اگر میدانید لطفا پاسخ بفرمایید

1- اگر بخواهم کنکور بدهم ، آیا میتوانم مجددا در کنکور سراسری شرکت کنم؟ (من یکبار در دانشگاه ملی درس خوانده ام ) تا به حال از سازمان سنجش جواب درستی دریافت نکرده ام

2- درصورت تحصیل چه آزاد چه سراسری...آیا یک سری دروس پایه مشترک و دروس عمومی را مجدد باید بگذرانم یا تطبیق میشود؟

3- برای شرکت در کنکور معماری آیا دروس هنر و غیره هم جز دروس امتحانی است یا دقیقا مثل سایر دروس مهندسی است و درس اضافه ای ندارد؟

4- آیا کسی از کیفیت موسسه ای که در پاسداران بوستان سوم طراحی داخلی تدریس میکند اطلاع دارد؟

درصورتی که هرگونه راهنمایی در این زمینه دارید لطفا دریغ نفرمایید

با احترام و تشکر

دوست عزیزم شما میتونید دوباره تو کنکور سراسری شرکت کنید اما باید توجه داشته باشید که اولا منابع کنکور و کتابهای دبیرستان خیلی تغییر کرده .
معماری از طریق کنکور ریاضی فیزیک پذیرش داره .
موسساتی که طراحی داخلی تدریس میکنن خیلی فکر نمیکنم بتونن کمک کنن البته این نظر من هست .

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
سلام دوستان... من دانشجوي معماري مقطع كارداني دانشگاه آزاد هستم. مي خواستم بدونم چطور مي تونم مهندسي معماري رو در دانشگاه پيام نور ادامه بدم. متاسفانه وب سايت دانشگاه مركزي پيام نور راهنماي خوبي براي افرادي مثل من نيست و جواب درستي به سوالات نمي ده.

sheinis

عضو جدید
سلام دوستان... من دانشجوي معماري مقطع كارداني دانشگاه آزاد هستم. مي خواستم بدونم چطور مي تونم مهندسي معماري رو در دانشگاه پيام نور ادامه بدم. متاسفانه وب سايت دانشگاه مركزي پيام نور راهنماي خوبي براي افرادي مثل من نيست و جواب درستي به سوالات نمي ده.[/quote سلام.اگه منظورت کاردانی به کارشناسیه تا اونجا که من می دونم پیام نور کاردانی به کارشناسی نداره حرفش بوده ولی هنوز نذاشتن (البته شاید من اشتباه می کنم )...کار شناسی پیوسته داره البته من تو خیلی از شعبه هاش چیزی به اسم مهندسی معماری ندیدم(پودمانی) شاید تو شعبه های مر کزیش داشته باشه :victory:

roseabi

عضو جدید
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کسی می دونه کاغذ دیواری البته خارجی نه ایرانی موریانه آسیب میزنه یا نه؟فرض کنید یه ساختمون موریانه داره و می خوایم برای دیوار ها از کاغذ دیواری استفاده کنیم.یا بلکا یا روپاد....................میشه؟
ما برای خونه ی خودمون که استفاده کردیم که موریانه روشون کارگر نیست.;)البته چسبیم که استفاده میشه خیلی مهمه.یه سری از چسبا ضد موریانه هست.کاغذ دیواریای خارجی بعضیاشون لایه پلاستیک دارن.:)

Meamar

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام ............اگه میشه در مورد درس هندسه مناظر و مرایا کتاب معرفی کنین;)

mahroo

عضو جدید
ببین منظورت پرسپکتیوه؟
اگه آره این آموزش پرسپکتیو داده.خودم خوندمش .خوبه.بد نیست.اسم:مبانی ترسیم پرسپکتیو با دید بصری در معماری ترجمه زهرا ترکمن.امیدورم به دردت بخوره

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
دوستان سلام... كسي فلوچارت دروس كارداني به كارشناسي دانشگاه آزاد رو داره؟ شديداً نيازمند ياري سبزتان هستيم... ممنون

تبسم

عضو جدید
دوستان سلام... كسي فلوچارت دروس كارداني به كارشناسي دانشگاه آزاد رو داره؟ شديداً نيازمند ياري سبزتان هستيم... ممنون
از سایت دانشگاه خودتون می تونی بگیری
من کامل ندارم اما:درک و بیان/مقدمات طراحی 1 و 2 /کارگاه مصالح و ساخت/ معماری اسلامی2/ معماری معاصر/نرم افزارهای ترسیمی/ انسان ،طبیعت،معماری./ریاضی2/ طرح 1تا 5/ مرمت/عناصر جزییات 2/ برداشت/مدیریت تشکیلات کارگاهی / سازه های فلزی/سازه های بتنی/
سعی میکنم کامل شو برات پیدا کنم.

آخرین ویرایش:

تبسم

عضو جدید
منابع کنکور کاردانی به کارشناسی
منابع کامل کنکور کاردانی به کارشناسی
برای شروع :
۱ - ریاضی و هندسه
۲ - فن ساختمانی
۳ - تاریخ معماری
۴ - مبانی نظری
1- معارف اسلامی (1) (دفتر نهاد رهبری )
2- معارف اسلامی (2) (دفتر نهاد رهبری )

زبان:
1- زبان عمومی (انتشارات سمت)
2-کتب پیش دانشگاهی و دبیرستان
منابع تست : دروس عمومی کنکور کارشناسی ناپیوسته مد رسان شریف(بسیار بسیار مهم)
منابع:ریاضی:هر کتابی که در سر فصلهای زیر به شما کمک می کند مثل:حسابان سال سوم ریاضی و حساب دیفرانسیل و انتگرال (پیش دانشگاهی)
سر فصلهای مهم :
تابع:
دامنه و برد - جبر توابع - ترکیب توابع - مثلثاتی و معکوس مثلثاتی – تابع معکوس - تابع متناوب - معادله درجه دوم - توابع هایپربولیک
حد:
انواع حد- پیوستگی - مجانب ها – و ...
مشتق:
تعریف مشتق - مشتق گیری - مشتق تابع مرکب - مشتق تابع معکوس –مشتق هایپربولیک- معادله لاپلاس
کاربرد مشتق:
اکسترموم ها - نقاط بحرانی.
انتگرال:
انتگرال معین و نامعین - مساحت زیر نمودار- حجم حاصل از دوران - انتگرال دو گانه
دنباله و سری
ماتریس
بردارها
و......(اینها فقط سر فصلهای مهم بودند)
هندسه تحلیلی (بردار ها-مقاطع مخروطی-ماتریس)
هندسه:هندسه1 و 2 دبیرستان

منابع تست:ریاضی معماری کنکور کارشناسی ناپیوسته مدرسان شریف (بسیار بسیار مهم)
منابع :
عناصر و جزئیات:
عناصر و جزئیات (هنرستان)
جزاء ساختمان و ساختمان (سیاوش کباری)
دیتلهای ساختمانی(سیاوش کباری)
نقشه کشی ساختمان مهارت فنی درجه 1 (جرجانی)
نقشه کشی ساختمان مهارت فنی درجه2 (جرجانی)
مصالح شناسی:مصالح شناسی (هنرستان - معماری)
مصالح(سیاوش کباری)
مصالح شناسی (هنرستان - ساختمان)
متره و برآورد:
متره و برآورد (هنرستان)
مدیریت و تشکیلات کارگاهی(منبع خاصی وجود ندارد - جزوات درسی- جزوه درسی
دانشگاه بوعلی سینا همدان
ترسیم فنی:ترسیم فنی (هنرستان)
ترسیم فنی (حسین زمرشدی)

تنظیم شرایط محیطی:
اقلیم (مرتضی کسمائی)
تاسیسات (هنرستان - بسیار مهم)
تنظیم شرایط محیطی(ساسان مرادی)
ایستایی و مقاومت مصالح:
ایستایی (هنرستان – ساختمان - بسیار مهم)
2 - تاریخ معماری
3 - پرسپکتیو

>>مبانی نظری معماری :
مبانی هنرهای تجسمی (هنرستان –چاپ قدیم دو جلد می باشد)-کارگاه هنر 1 (پیش دانشگاهی هنر)-طراحی معماری (هنرستان)
رنگ شناسی ایتن – رنگ شناسی (مبانی هنرهای تجسمی جلد 2)

>>تاریخ معماری:
1 - سبک شناسی معماری(مرحوم دکترمحمدکریم پیر نیا)
2 - معماری جهان(زارعی)
3 - آشنایی با بناهای تاریخی(هنرستان)
4 - مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب (دکتر وحید قبادیان)
5 - سیر هنر در تاریخ 1 (پیش دانشگاهی هنر)
6 - سیر هنر در تاریخ 2 (پیش دانشگاهی هنر)

<<<تهیه هر 6 کتاب لازم می باشد>>>

پرسپکتیو : ترسیم فنی (حسین زمرشدی)- ترسیم فنی (هنرستان)- ترسیم فنی و طراحی معماری (موسویان)-هندسه مناظر و مرایا

کتب تکمیلی و تستی : (بسیار بسیار مهم)
1-کنکور کارشناسی ناپیوسته (محمد یگانه)
2 -کنکور کاردانی پیوسته (محمد یگانه)
3-نکته به نکته کنکور معماری (محمد یگانه)
4- کنکور کارشناسی ناپیوسته معماری (پرنا)

arezoo_arch

عضو جدید
سلام ............اگه میشه در مورد درس هندسه مناظر و مرایا کتاب معرفی کنین;)
کتاب " پرسپکتیو-راهنمایی برای طراحان و معماران" /نویسنده:گوئن وایت/ ترجمه:هرمز معزز هم خیلی ساده و روون همه چیز رو توضیح داده.

Meamar

عضو جدید
بازم سلام ................ من در مورد " فرانکو پیورینی " یه سری اطلاعاتی میخواستم اگه چند نمونه از کاراش رو برام بذارین ممنون میشم

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان!
بی زحمت یکی به من بگه این درس نقشه برداری که ترم بعد دارم دقیقا" چیه!؟

zhsaffar

عضو جدید
سلام.
کسی از دوستان میتونه بهم کتابی درباره پلانینگ معرفی کنه...خیلی گشتم ولی متاسفانه چیزی دستم رو نگرفت. اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.

jooyandeh

عضو جدید
پايان نامه

پايان نامه

سلام

موضوع پايان نامه ام مركز گفتگوي جوانان است، به عنوان يك جوان لطفا بفرماييد چه فضاهايي از اين مركز انتظار داريد؟
تالار گفتگو

آمفي تئاتر

مركز مشاوره فردي

كارگاه هاي آموزشي

نمايشگاه

سالن ورزشي

كتابخانه

كافي نت

رستوران

كافي شاپ

در صورتي كه فضا يا فضاهاي ديگري در نظر داريد ذكر بفرماييد.
........................................................................................................
........................................................................................................

دوست داريد فرم بنا چه حسي را القا كند؟

حركت و پويايي
صميميت
تنوع
تعليق
شفافيت

دعوت كنندگي
تعالي
آرامش
ساختارشكني
هيجان

اگر نظر ديگري غير از موارد فوق داريد لطفا ذكر بفرماييد.
.....................................................................................................

با تشكرهمراهي شما

آخرین ویرایش:

سـعید

مدیر بازنشسته
سلام

موضوع پايان نامه ام مركز گفتگوي جوانان است، به عنوان يك جوان لطفا بفرماييد چه فضاهايي از اين مركز انتظار داريد؟
تالار گفتگو

آمفي تئاتر

مركز مشاوره فردي

كارگاه هاي آموزشي

نمايشگاه

سالن ورزشي

كتابخانه

كافي نت

رستوران

كافي شاپ

.یک فضای باز برای تفریح و قدم زدن - فضای مدیریتی - فضای مذهبی(نمازخانه) - آرشیو .......................................................................................................

حركت و پويايي
صميميت
تنوع
تعليق
شفافيت

دعوت كنندگي
تعالي
آرامش
ساختارشكني
هيجان

.....................................................................................................

با تشكرهمراهي شما

دوست عزیز جواب ها رو با رنگ قرمز نوشتم....
این پاسخ ها فعلا به ذهنم رسید .....
سوالی داشتید در خدمتم....

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

تالار گفتگو

آمفي تئاتر

مركز مشاوره فردي

كارگاه هاي آموزشي

نمايشگاه

سالن ورزشي

كتابخانه

كافي نت

رستوران

كافي شاپ

حركت و پويايي
صميميت
تنوع
تعليق
شفافيت

دعوت كنندگي
تعالي
آرامش
ساختارشكني
هيجان

با تشكرهمراهي شما

منم جوابارو قرمز کردم! موفق باشین.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

تالار گفتگو

آمفي تئاتر

مركز مشاوره فردي

كارگاه هاي آموزشي

نمايشگاه

سالن ورزشي

كتابخانه

كافي نت

رستوران

كافي شاپ

حركت و پويايي
صميميت
تنوع
تعليق
شفافيت

دعوت كنندگي
تعالي
آرامش
ساختارشكني
هيجان

با تشكرهمراهي شما

منم همینطور!:w34:
در ضمن فکر می کنم فضاهای گروهی که امکان ارتباط رو بیشتر می کنند اولویت دارند، برای مثال با اینکه کتابخانه فضای مفیدیه ولی توش فعالیت فردی بیشتر انجام میشه

آخرین ویرایش:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . من جواب ها رو آبی و توضیحات رو زرشکی http://www.www.www.iran-eng.ir/clear.gifکردم:)

سلام

تالار گفتگو

آمفي تئاتر

مركز مشاوره فردي

كارگاه هاي آموزشي

نمايشگاه

سالن ورزشي

كتابخانه

كافي نت

رستوران

كافي شاپ

بیشتر فضاهایی که به ذهنم میاد جز نمازخونه، مربوط به کارگاه های آموزشی میشه مثلا نقاشی و موسیقی ( تمرین، نه اجرا) طوری که صدا بیرون نره و با خیال راحت تمرین کنن بدون اینکه گوش کسی بره یا جایی رنگی و کثیف بشه ....
میشه یه تلویزیون بزرگ یا یه سینمای کوچیک داشته باشه؟:redface:( مرکز سمعی بصری) یا حداقل یه تجهیزاتی تو آمفی تاتر داشته باشه برای تماشای فیلمهای روز دنیا و نقدشون؟...................

حركت و پويايي
صميميت
تنوع
تعليق
شفافيت

دعوت كنندگي
تعالي
آرامش
ساختارشكني
هيجان

اگر نظر ديگري غير از موارد فوق داريد لطفا ذكر بفرماييد. من خودم شخصا از حرکتهای تند و تیز و با سرعت خوشم میاد که به بیننده جرات القا می کنه. حس پرواز هم حس قشنگیه;)

با تشكرهمراهي شما

mehrazin_f

عضو جدید
سلام من يه پروژه دارم که خط برشم از وسط داکت ميگذره...داکتمم تويه ديوار نيست و بيرون ديوار تعبيه شده.توی مقطع چجوری داخل داکتو نشون ميدن???

وضعیت
موضوع بسته شده است.