كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hooman_nooshi

عضو جدید
طراحی شهرک صنعتی

طراحی شهرک صنعتی

با سلام خدمت دوستان گرامی :
من درباره طراحی شهرک صنعتی کمک میخوام !
اگه کسی از دوستان چیزی داره که بتونه منو کمکم کنه ممنون میشو ;)

از ضوابط طراحی تا آخر !

پایان نامه میخوام شهرک صنعتی بدم!!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
HELP ME PLEASE!!
من راجع به ستون اطلاعات میخوام یعنی تاثیر ستون تو ایستایی سازه و تاثیرش توی جداسازی فضاها و انواع و اقسام ستون با کاربری های مختلف تاثیرش تو زیبایی بنا و عکس از بناهایی که به خاطر ستوناش معروفه و ستون تو معماری مدرن و....خلاصه هر چی راجع به ستون باشه... کتاب چی سراغ دارین؟ سایت چی؟ کمک کنید لطفا"!:w05::w20::w19::crying::crying:

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
آزاده جان اینا از کارای استاد مهدی نژاده درسته؟؟؟؟
استاد شمام بوده؟؟؟ ایول کاراشو خیلی دوست دارم.

نه زرناز جان کار مهدی نژاد نیست، البته مهدی نژاد استادم بوده و کاراش واقعا عالیه، اینا اسکیسهای مربوط به اسکیس ارشد..کار یکی از بچه های دانشگاه تهرانه که اسکیس درس می ده و من از روی کامپیوترهای دانشگاه کاراش را پیدا کردم;)

شرشور

عضو جدید
سارا خانم شيشه بر با من تماس بگيريد تا پروژه روستا را من اماده دارماگر خواستيد بهبتان بدهم .09163013182]امين

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نفهمیدم این چه ربطی به اون داره و اون چه ربطی به چی...
داداش اشتباه اومدی، شما باید بری یه جای دیگه...
:D

nanazgolenaz

عضو جدید
طراحی اتلیه معماری

طراحی اتلیه معماری

به نظر شما برای طراحی اتلیه معماری به چه چیزهایی باید توجه کرد و اینکه اتلیه باید چهامکاناتی داشته باشه؟؟ :cap::wallbash::question::book::w10::w31::w37:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز سلام
به باشگاه خوش آمدی.
با خوندن قوانین تالارها می تونی اینجا مفید تر باشی.
موفق باشی:w30:

• Like
واکنش ها: nino

hooman_nooshi

عضو جدید
کی تا حالا شهرک صنعتی طراحی کرده ؟

کی تا حالا شهرک صنعتی طراحی کرده ؟

من پایان نامه میخوام شهرک صنعتی طراحی کنم کسی میتونه بهم کمک کنه ؟:)

AmirAhmadinasab

عضو جدید
به نظر من پايان‌نامه‌ها منابع قابل اطميناني نيستند گذشته از آن ممكنه در رابطه با موضوع ما هيچ كس پايان نامه يا تحقيقي انجام نداده باشه.
در مورد مطالعات بايد اول سايت انتخاب كني مثلا شهرك صنعتي چاپ با شهرك چرم تفاوت فاحشي داره.

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
من طراحی نکردم ولی قبل اینکه بیام سربازی تقریبا 2-3 سال تو شهرکهای صنعتی کار کردم ما پیمانکاره شهرکها بودیم یعنی کلیه کارهای خیابانکشی محوطه سازی و کلیه چیزهای اجرایی که مربوط تقریبا 7-8 تا شهرک صنعتی بودم 2-3 تاشو هم کلا از اول تا آخرش که کارخانه ها ساخته بشن بودم شما تو هر شهرستانی باشید یه نامه از دانشگاه به اداره شرکت شهرکها صنعتی استانتون ببرید تو اونجا یه قسمت مخصوص طراحی شهرک هستش اگه هم خواستسد من هروقت رفتم خونه نقشه های هر کدام از اونا که تو خونه دارمو واست می فرستم

hooman_nooshi

عضو جدید
اگه کسی مطالعات اولیه داشته باشه و یا کتابی یا مرجعی میشناسه معرفی کنه

hooman_nooshi

عضو جدید
دوست عزیز من یکسری اطلاعات درباره :
1 - قطعه بندی زمین
2 - تاسیسات شهرک و . . . .

خلاصه هرچیزی که بهم کمک کنه !

راستی اینجا بندرعباس و شرکت شهرکهای صنعتی هیچ چیزی در دست ندارن که به ما بدن

niloo1987

عضو جدید
سلام. من همین امروز تحویل کار پروژه روستا 1 داشتم.روستای نوشر تو لاهیجان اگه می خوای برات میذارم ولی مشکل اینکه بلد نیستم باید چه کنم:sweatdrop::thumbsup:

سناتور

عضو جدید
شهر سازی_معماری

شهر سازی_معماری

سلام خدمت دوستان من مدرک کاردانیم" شهرسازی" هست.و الان ترم 1کارشناسی معماری هستم. کمکم کنید چه کار کنم سخته...اما نمیخوام کم بیارم .اسکیس زدن وطراحی همه بهم میگن باید ذهنت باز باشه برای ایده دادن.من ذهن باز وقدرت تخیلم را چطور قوی کنم؟؟؟...:cry:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز خوشحال می شیم کارتو بذاری تا همه استفاده کنند.
برای گذاشتن عکس هم به یکی از پست های نینو(مدیر تالار) مراجعه کن.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما برای طراحی اتلیه معماری به چه چیزهایی باید توجه کرد و اینکه اتلیه باید چهامکاناتی داشته باشه؟؟ :cap::wallbash::question::book::w10::w31::w37:

اول اینکه نور مناسبی داشته باشه و ابعادش برای گذاشتن میزا مناسب باشه ابعاد میزا فکر کنم 120 در 70 باشه فاصله ی بین میزا هم باید در نظر بگیری که بشه بین میزا رفت امد کرد یا وقتی کسی از پشت میزش بلند میشه یعنی صندلیشو عقب میبره که از پشت میز بیرون بیاد به میز پشتی نخوره که اینارو میشه از تو نویفرت پیدا کرد و اینکه کمد و ... برای گذاشتن وسایل داشته باشه...یه تاپیک داریم به اسم آموزش معماری در دانشگاهMIT توی اون تاپیک عکس چنتا آتلیه درست و حسابی هست میتونی از اون کمک بگیری;):)

تبسم

عضو جدید
سلام يكي ذو تا نمونه پلان كه ذايره باشه لازم ذارم ذارين/و اينكه تو ذايره فضاها چه جوري تقسيم كنم؟

hooman_nooshi

عضو جدید
کسی لیست فضاهای مورد نیاز یک شهرک صنعتی رو داره ؟

کسی لیست فضاهای مورد نیاز یک شهرک صنعتی رو داره ؟

سلام دوستان من فضاهای مورد نیاز شهرک صنعتی میخوام و یا اینکه برای مطالعات اولیه چیکارا باید بکنم؟;)

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مهد طراحی کردم با پلا دایره، عزیزم دایره، تکرار کن، دددددایره.
نمیدونم بدردت میخوره یا نه؟

archiman

کاربر فعال
سلام دوستان من فضاهای مورد نیاز شهرک صنعتی میخوام و یا اینکه برای مطالعات اولیه چیکارا باید بکنم؟;)

سلام هومن جان من هم به عنوان ناظر مقیم و هم الان به عنوان مجری و پیمانکار حدود 6 سال که در سه شهرک صنعتی شرق تهران مشغول هستم.
نمی دونم دقیقا چی میخوای ولی میتونم کمکت کنم . مخصوصا اگه بچه تهران باشی میتونم نقشه ، اسلاید و عکسهای زیادی در اختیارت بگذارم.
اما به طور خلاصه برات بگم مه پس لز مطالعات اولیه در مورد سایت مورد نظر اولین اکیپی که وارد سایت میشه نقشه برداریه که برداشت نقاط میکنه و نقشه توپو گرافی منطقه رو ارائه میده از اینجاست که کار طراحی شهرک آغاز میشه
اولین مطلب چگونگی دسترسی به شهرکه و چون یه شهرک صنعتی همیشه بت عبور و مرور فراوان خودروها و مخصوصا انواع کامیون وتریلر برای جابجایی و تامین مواد اولیه کارخانجات و نیز خروج و توزیع کالاهای تولید شده است لذا خیلی اهمیت داره که یک مسیر دسترسی مناسب هم برای ماشینهایی که از لاین موافق و هم دور برگردون یا زیر گذر برای ماشینهای لاین مخالف ( به عنوان مثال شهرک صنعتی عباس آباد دارای دور برگردون و شهرک صنعتی خاوران داری زیر گذر است) در ترددند پیش بینی شود.

دومین مطلب اتاق نگهبانی یا کنترل عبور و مرور افراد ، مواد اولیه،کالاها و..... است که در یک محیط که انواع و اقسام آدمها تردد میکنند بسیار واجب است.
نکته بعدی جا نمایی شهرک است که اگه اجازه بدی دفعه بعد به طور کامل برات میگم فعلا باید برم.

AmirAhmadinasab

عضو جدید
دوست خوبم مثل اينكه قضيه رو نگرفتي شما!
اول بايد نوع شهرك معلوم بشه بعد چندتا كاربري محدود برا تقسيم بندي زمين در نظر مي گيريم. ولي مسئله طراحي شهري هميشه بايد از كل به جزء حل بشه;)

سعیده معمار

عضو جدید
بین گرافیکی در اشل های انسانی کمکم کنید

بین گرافیکی در اشل های انسانی کمکم کنید

سلام لطفا بهم یاد بدید که چطوری اشل های انسانی مثلا موس را در دست گرفتن یا ارتفاع دوش حمام را با بیان گرافیکی نشون بدم تورو خدا خیلی ضروریی یه بهم کمک کنید

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام لطفا بهم یاد بدید که چطوری اشل های انسانی مثلا موس را در دست گرفتن یا ارتفاع دوش حمام را با بیان گرافیکی نشون بدم تورو خدا خیلی ضروریی یه بهم کمک کنید

به سادگی! برو تو نویفرت رو نگاه کن چند تا نمونه داره از فیگورایی که زیر دوش ایستادن یا توی وان دراز کشیدن! میتونی موس رو تو دستت بگیری بعد ازش عکس بگیری

قد آدم و اندازه دستش تو بزرگ سال ها یه محدوده ی ثابت داره واسه همین بیان گرافیکی با فیگور خیلی ساده س!

راستی واسه چه درسی می خوای؟ مقدمات 1!؟؟
آخه موضوع من هم واسه مقدمات 1 همین بود:)

پيتر

عضو جدید
در مورد اسكيما توضيح ميخوام

در مورد اسكيما توضيح ميخوام

سلام
اسكيما رو هر مي دونه چيه توضيح بده ممنون ميشم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.