كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahjobian

عضو جدید
همكاري

همكاري

سلام. چند تا پروژه توپ معماري ميخوام . دارين !!

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام
من یادمه چند ماه پیش یکی از دوستان لینک کتاب فرهنگ تصویری معماری را گذاشته بود. کسی می دونه چه جوری می تونم پیداش کنم؟ یا تو کدوم تاپیکه؟؟

bache-memar

عضو جدید
سلام
من دنبال نمونه های خارجی از مجموعه های خدماتی بین راهی می گردم . کسی چیزی داره بده ؟
:crying2::crying::wallbash::w06:

zhsaffar

عضو جدید
من یه سری مطالب درباره نقش خط در معماری احتیاج دارم.اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون می شم.:smile:

maral55

مدیر بازنشسته
سلام
من یادمه چند ماه پیش یکی از دوستان لینک کتاب فرهنگ تصویری معماری را گذاشته بود. کسی می دونه چه جوری می تونم پیداش کنم؟ یا تو کدوم تاپیکه؟؟

آزاده جان من يادم نيست نمي دوني دقيقا راجب به چي بود؟ميشه سرچ كرد

Arch-Azadeh

آزاده جان من يادم نيست نمي دوني دقيقا راجب به چي بود؟ميشه سرچ كرد

راستش هر چی سرچ می کنم به نتیجه ای نمی رسم :( ، لینک کتاب "فرهنگ تصویری معماری" نوشته چینگ بود. متاسفانه یادم نیست که تو چه تاپیکی بود که آنرا برم عقب!!

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه اسم کامل کتاب و نویسندشو بنویسید؟

کتاب آموزش اسکیس و راندو از آقای آرتور امید آذری . اما در مورد اسکیسه . این یه صفحه رو برا تمرین کار کرده بود اگه عکس واضح نیست می تونم با حجم بالاتر و با کیفیت بهتر براتون میل کنم .

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش هر چی سرچ می کنم به نتیجه ای نمی رسم :( ، لینک کتاب "فرهنگ تصویری معماری" نوشته چینگ بود. متاسفانه یادم نیست که تو چه تاپیکی بود که آنرا برم عقب!!
آزاده جون منم سرچ کردم نبود اگه کارت ضروریه بگو برات از هر جاییش که می گی عکس بگیرم بذارم فعلا کارت راه بیفته;)

SEVEN

عضو جدید
منظورت چيه ؟؟ چي بذاريم ؟؟

خوب براي طراحي هر جايي يه سري اطلاعات بايد جمع كنيم؛ريز فضا هايي كه لازم داره؛عملكرد هاي هر كدوم از ريز فضا ها؛استاندارد هاي ابعاد و نور و ارتفاع و ...؛ بررسي اقليم و ...؛كه واقعا اگر بخواهيم خوب كار كنيم خيلي وقت گيره؛اگر اين اطلاعات و به كمك هم تو سايت بزاريم به جاي وقت صرف كردن براي اين اطلاعات؛وقتمون را روي طراحي مي زاريم:smile:

SEVEN

عضو جدید
يعني چي ؟؟ خوب طراحي ميكنيم .. بايد توجه داشت كه اصول اوليه طراحي يعني تحقيق يادتون نره .. يعني:
بررسي وصعيت آب و هوايي و جغرافيايي منطقه ..
شيب ..
آباديهاي اطراف ..
جهت تابش خورشيد در فصول مختلف ..
تعداد جمعيت ساكن در مجموعه اي كه مي خواهيم بسازيم ..
حجم مسافر و ميزان ترافيك موجود در راه اصلي و در نتيجه انتخاب فضاي پاركينگ و قرار گيري بهترين طرف براي ساخت در راه اصلي ..
استفاده مصالحي كه متناسب با فرهنگ اجتماعي .. سنت .. و همچنين داراي هماهنگي لازم با وضعيت جغرافيايي آنجا را داشته باشد ...

امتياز دهي يادت نره .. خيلي تايپ كردم ها

شما كه اين ها را مي دونستي جرا پرسيدي اطلاعات فاز صفر يعني چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SEVEN

عضو جدید
:confused:بچه ها ببخشيد اين ها جدول بودند نمي دونم چرا اين جوري PASTE شدن.الآن هم نميدونم چه جوري درستش كنم؛يا خذفش كنم؟؟؟؟؟؟؟؟

Arch-Azadeh

آزاده جون منم سرچ کردم نبود اگه کارت ضروریه بگو برات از هر جاییش که می گی عکس بگیرم بذارم فعلا کارت راه بیفته;)

دستت درد نکنه عزیزم :smile: ، یکی یک سری لغت ازم پرسیده بود. مثل ایزوگام، سنگ نما، کفپوش ، آهک ...از این چیزا .. راستش نمی دونم کدوم صفحه است که بهت بگم ;)
از روی اسم متریالهای تری دی مکس یک سریشو جواب دادم
حالا این ایزوگام چی میشه به نظرت؟؟؟
Thermal and moisture roofing
من اینو نوشتم..نمیدونم درسته یا نه؟؟؟

sh_best_idea

عضو جدید
سلام .مي خواستم اگه ممكنه نظرتون رو در مورد طراحي كانون پرورش فكري در يك روستاي كم جمعيت در قزوين بدونم واينكه بهتره اين مكان شامل چه بخش هايي باشه (با توجه به امكانات محدود اين روستا).ممنون.:w10:

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد معماری رم و بیزانس کی مطلب می خواست؟؟
اگه هنوز پیدا نکردی می تونم برات جزوه هامو اسکن کنم ;)

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی اکثر شماره های مجله معمار پروژه های مسکونی( ویلایی یا آپارتمانی) از معمارای معروف هست.( البته اگه از کارای معمارای ایرانی میخوای) :smile:
ممنون از راهنماییتون ایرانی نمی خوام
فعلا از لو کوربوزیه پیدا کردم تا ببینم بعدا چی می شه:king:

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک!میشه چند تا موزه سفال وآبگینه خارج از کشور به من معرفی کنید!:w36:

samadi_farnaz

عضو جدید
diiiVAr

diiiVAr

h...i man 1k PorOje.. BesiiiaR Mooohem Dar MORED ( DiiiVar ) daram..!:cry: Bad.. shadiid be KooomaK ehtiaJ daram!!:D:D... baD.. llloooTfan.. ax Sa sh ziiYad Bashe..:D.. ( poROO khodeTi ):D. Merci.. azaT... B.Y! :D

Arch-Azadeh

در مورد معماری رم و بیزانس کی مطلب می خواست؟؟
اگه هنوز پیدا نکردی می تونم برات جزوه هامو اسکن کنم ;)
دوست عزیزاین همه کتاب راجع به رم و بیزانس نوشتن، چرا می خوای زحمت اسکن کردن به خودت بدی :D
مطمئن هم باش جزوه استاد ها هم از روی یکی از همین کتابها نوشته شده. متاسفانه هیچ استادی زحمت مطلب جدید به خودش نمی ده!!!:(

archi_arch

مدیر بازنشسته
:confused:بچه ها ببخشيد اين ها جدول بودند نمي دونم چرا اين جوري PASTE شدن.الآن هم نميدونم چه جوري درستش كنم؛يا خذفش كنم؟؟؟؟؟؟؟؟
عزیزم باید اول اونهارو تو یه سایت اپلود عکس اپلود کنی بعد لینکشونو با استفاده از گزینه ی قرار دادن تصویر تو پستت بذاری.
میخوای یه پست جدید بزن با عکسهای درست و بعد به مارال یا نینو بگو تا برات اینو حذف کنن.;)

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکس از یه مسجد با پرسپکتیو خوب(داخلی یا خارجی) با کیفیت خوب میخوام! کممممممممک!:cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.