قدم به قدم تا کنکور کارشناسی ارشد 94

bahare23

عضو جدید
سلام برهمه من که نخونده رفتم سرجلسه بنظرم از پارسال سخت تر بود .زبان که سفید دادم .بقیه هم هرچی یادم بود جواب دادم .
مثلا سوال دو تاریخ خیلی اسون بود میشد برازیلیا که یکی از طرح های موفق لوکوربوزیه بود:D

draz

عضو جدید
سلام به همه دوستان
حالا هر چه جور امتحان دادید بزارید کنار وبه فکر اسکیس باشید اصلا هم به این که خوب دادید یا نه فکر نکنیداگه خدا بخواد هفته بعد شروع به آموزش اسکیس طراحی شهری می کنم شما هم میتونید نمونه کارتونو در حین اموزش یا در سایت بگذارید که نظر بدن یا برام بفرستید تا اشکالاتشو بگم حالا هرچه فعالتر باشید چیزیهای بیشتری یاد خواهید گرفت

draz

عضو جدید
سلام برهمه من که نخونده رفتم سرجلسه بنظرم از پارسال سخت تر بود .زبان که سفید دادم .بقیه هم هرچی یادم بود جواب دادم .
مثلا سوال دو تاریخ خیلی اسون بود میشد برازیلیا که یکی از طرح های موفق لوکوربوزیه بود:D
نمی خوام ناامیدت کنم اما طرح برازیلیا مربوط به اسکار نیومن است نه لوکوربوزیه
لوکوربوزیه دوتا طرح داشت یکی شاندیگار در هند که نامومق بود دیگری هم شهر درخشان بود

arc eng

عضو جدید
نمی خوام ناامیدت کنم اما طرح برازیلیا مربوط به اسکار نیومن است نه لوکوربوزیه
لوکوربوزیه دوتا طرح داشت یکی شاندیگار در هند که نامومق بود دیگری هم شهر درخشان بود

طرح برازیلیا مال لوییچی کاستا هستش معمارش هم نیمایر بوده!

bahare23

عضو جدید
اره متوجه شدم لوکوربوزیه رو اشتباه گفتم .ولی پلان برازیلیا بود

a.rahmani?

عضو جدید
سلام یعنی افتضاح تر از اینم میشد فقط به چند مورد از سوالای طراحی رو خدمتتون عرض میکنم تا اوج بدبختی و بی عدالتی رو دریابید:
1-فقط 4 یا 5 تا از آمار سال 90 داده بود(جمعیت شهرنشین و امید به زندگی و شهرهای میلیونی و بعد خانوار -مورد داشتیم طرف با خوندن روزنامه یالغوز هر 5 تاشو جواب داده یعنی 20 درصد)- بالای 10 تا تصویر دادن یعنی کلیسا داده بعد تو گزینه گفته مال باروک فرانسس یا باروک ایتالیا یا گوتیک فرانسه یا گوتیگ انگلیس- ساختمون داده سردرش علامت صلیب گذاشته بعد گفته این آمفی تیاتر رومیه یا کلیسا(یعنی بچه که چه عرض کنم جنینم میتونه بهش پاسخ بده
2-همه میدونن از شار تا شهر جزو منابع اصلی اصلیه اما امسال دریغ از یه سوال؟
3-حالا به چن تا سوال برنامه ریزی اشاره میکنم:چهل ستون بجز اصفهان تو کدوم شهره؟ هیپوداموس کیه؟ اصول هنری

از کیه؟ روش 0 و 1 مربوط به کدوم روشهاس؟ کاخ آشور مال کدوم سبکه؟و... یعنی فرق بین کسی که خونده یا نخونده مشخص نیس
4-طرف مکانهای عمومی خونده غرب قبادیانو خونده ولی بازم از اینام اونطور باید و شاید سوال نیومده؟ بعد سوال داده اگه یه ضربدر بکشی تو نقشه ایران نزدیکترین شهر کدومه
من نمیدونم رشته تخیلیه یا سولا تخلین- اصلا این طراحا کین خدا میدونه
یعنی مشگل اینجاس چرا باید کسی که نخونده بتونه جواب بده باید طرح سوالا یکم
از حالت اطلاعات عمومی بودن در آد
تر شه. آخه این دردارو به کی بگیم ما

O . P . O . S

عضو جدید
بین خودمون بمونه که ابرومون نره:D
من بار اولمه ارشد دادم اونم طراحی شهری ولی چیزی که این مدت دیدم اینه که طراحی شهری اسان ترین راهیه که میتونی لقب یه مهندس رو به خودت بدی..اونم مهندس شهرسازی..یعنی رشته ابیاری گیاهان دریایی یا گردگیری کامپیوترم که باشی میتونی با 3 ماه خوندن از نفرات برتررررر ارشد طراحی شهری بشی

zohre_1371

عضو جدید
بین خودمون بمونه که ابرومون نره:D
من بار اولمه ارشد دادم اونم طراحی شهری ولی چیزی که این مدت دیدم اینه که طراحی شهری اسان ترین راهیه که میتونی لقب یه مهندس رو به خودت بدی..اونم مهندس شهرسازی..یعنی رشته ابیاری گیاهان دریایی یا گردگیری کامپیوترم که باشی میتونی با 3 ماه خوندن از نفرات برتررررر ارشد طراحی شهری بشی

من فک نمیکنم اینطوری باشه .. هر کی بشینه بخونه قطعا خوب میشه رتبش.. ولی سوالای امسال واااااااااااااااااااقعا مضخرف بود ... اگه سوالای سال قبل رو میدی اینطور فک نمیکردی... مرحله 1 ک هیچ ..اصلش اون اسکیسه ک از همه بیشتر ناعدالتی توش هست.....

O . P . O . S

عضو جدید
من فک نمیکنم اینطوری باشه .. هر کی بشینه بخونه قطعا خوب میشه رتبش.. ولی سوالای امسال واااااااااااااااااااقعا مضخرف بود ... اگه سوالای سال قبل رو میدی اینطور فک نمیکردی... مرحله 1 ک هیچ ..اصلش اون اسکیسه ک از همه بیشتر ناعدالتی توش هست.....

عزیزم انگار پستمو دقیق نخوندی..من کاری به سوالای امسال ندارم..کلا گفتم
درضمن سال قبل که هیچ سوالای ده سال قبل رو تا امسال من خوندم..
منظورم این بود که کنکور طراحی شهری همچین تخصصی نیست وگفتم اگه هرکی از هر رشته ای سه ماه منابع مهم طراحی شهری رو بخونه حتما میتونه رتبه خوبی بیاره..

arc eng

عضو جدید
یعنی واقعا مهمترین سوالا همینا بود واسه سنجیدن سطح سواد شهرسازی دیگه !!!!!!!!!!! این که مرحله اول بود اینقد مسخره، خدا بقیه شو بخیر کنه.. یعنی افتزاحی که پارسال واسه اسکیس پیش اومد امسال از همین مرحله اول شروع شده....

arc eng

عضو جدید
من اونو شک داشتم نزدم....نمیدونستم برازیلیاست یا شاندیگار.... خیلی بد زدممم:(

خودتو نگران نکن....با ی اشکال نداره و هنوز که چیزی مشخص نیس و این حرفا باید خودتو آروم کنی.... خیلی بد زدی فدای سرت عزیزم! اینجا کسی واسه سواد کنکور برگذار نمیکنه.

bahare23

عضو جدید
واقعا ازدیروز هرچی فکر میکنم سوالا خیلی بد بودن .مسخره...
من از فردا میخوام شروع کنم بخوندن واسه ارشد فراگیر پیام نور چون اصلا امیدی به یه رتبه خوب ندارم ...:cry:

ayda_r

عضو جدید
سلام یعنی افتضاح تر از اینم میشد فقط به چند مورد از سوالای طراحی رو خدمتتون عرض میکنم تا اوج بدبختی و بی عدالتی رو دریابید:
1-فقط 4 یا 5 تا از آمار سال 90 داده بود(جمعیت شهرنشین و امید به زندگی و شهرهای میلیونی و بعد خانوار -مورد داشتیم طرف با خوندن روزنامه یالغوز هر 5 تاشو جواب داده یعنی 20 درصد)- بالای 10 تا تصویر دادن یعنی کلیسا داده بعد تو گزینه گفته مال باروک فرانسس یا باروک ایتالیا یا گوتیک فرانسه یا گوتیگ انگلیس- ساختمون داده سردرش علامت صلیب گذاشته بعد گفته این آمفی تیاتر رومیه یا کلیسا(یعنی بچه که چه عرض کنم جنینم میتونه بهش پاسخ بده
2-همه میدونن از شار تا شهر جزو منابع اصلی اصلیه اما امسال دریغ از یه سوال؟
3-حالا به چن تا سوال برنامه ریزی اشاره میکنم:چهل ستون بجز اصفهان تو کدوم شهره؟ هیپوداموس کیه؟ اصول هنری

از کیه؟ روش 0 و 1 مربوط به کدوم روشهاس؟ کاخ آشور مال کدوم سبکه؟و... یعنی فرق بین کسی که خونده یا نخونده مشخص نیس
4-طرف مکانهای عمومی خونده غرب قبادیانو خونده ولی بازم از اینام اونطور باید و شاید سوال نیومده؟ بعد سوال داده اگه یه ضربدر بکشی تو نقشه ایران نزدیکترین شهر کدومه
من نمیدونم رشته تخیلیه یا سولا تخلین- اصلا این طراحا کین خدا میدونه
یعنی مشگل اینجاس چرا باید کسی که نخونده بتونه جواب بده باید طرح سوالا یکم
از حالت اطلاعات عمومی بودن در آد
تر شه. آخه این دردارو به کی بگیم ما

من الان که فکر میکنم به این نتیجه میرسم که از راحتی نتونستم اون جور که می خواستم جواب بدم.......سوالا اصلا استاندارد نبودند این همه از شار تاشهر
،تاریخ شکل جهان،... خوندم هیج کدوم نیومد!

a.rahmani?

عضو جدید
ش

ش

من الان که فکر میکنم به این نتیجه میرسم که از راحتی نتونستم اون جور که می خواستم جواب بدم.......سوالا اصلا استاندارد نبودند این همه از شار تاشهر
،تاریخ شکل جهان،... خوندم هیج کدوم نیومد!
آیدا از بچهاتون چه خبر در کل چطور زدن؟خودت چی

ayda_r

عضو جدید
آیدا از بچهاتون چه خبر در کل چطور زدن؟خودت چی

من راستش خوب خونده بودم.....ولی اونطوری که انتظار داشتم نتونستم بزنم،کلا سوالا یه جوری بودن به نظر آسون بودند ولی شک داشتم که بزنم با نه ترسیدم منفی بشه:( بچه هام مثل من می گن زیاد خوب نبود .....حالا ببینیم چی میشه دیگه

bahare23

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه جواب اون سوال نقشه چی مشد ؟محل تقاطع دو خط که میکشیدیم؟
یزد؟اصفهان؟کاشان>؟یاسوج؟

a.rahmani?

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه جواب اون سوال نقشه چی مشد ؟محل تقاطع دو خط که میکشیدیم؟
یزد؟اصفهان؟کاشان>؟یاسوج؟
یزد میشه!!!
بچها اینا چی میشن؟
دوره آرامگاه ها و یادمانها چه دوره ای بود؟ صفویه پهلوی اول پهلوی دوم قاجار
مهم ترین عوامل مشکلات اساسی تهران؟1-نوسازی بافت 2- مکانیابی نادرست خدمات شهری 3- تراکم فروشی

ayda_r

عضو جدید
خودتو نگران نکن....با ی اشکال نداره و هنوز که چیزی مشخص نیس و این حرفا باید خودتو آروم کنی.... خیلی بد زدی فدای سرت عزیزم! اینجا کسی واسه سواد کنکور برگذار نمیکنه.

آره دقیقاااااااا موافقم باهات...........حالا دیگه گذشت ولی حیف این همه وقت که گذاشتیم برا کنکور .......

امیدهک1

عضو جدید
سلام دوستان...
سوالات امسال نمی دونم بگم چی بود..اصلا سخت نبود اصلا راحت نبود اصلا استاندارد نبود و اصلا هیچی نبود اما هر چی بود تمام شد...من که زیاد نخونده بودم ولی سال قبل که خونده بودم می تونستم حدس بزنم سوالات از رنج استاندارد خارج شدن...
الانم نشینید انالیز کردن..در جواب سوال اون دوستمونم دوره یادمانها دروزه پهلوی اول بود به احتمال زیاد...مشکل شهر تهرانم من زدم جایگیزینی کاربریها...به هر حال هر چی بود تموم شد...الان به فکر اسکیس باشین...سطح اسکیس پارسال خیلی پایین بود...امیدورام امسال همتون خوب بشین
اسکیس پارسال درصدش بین 0-20 بود فکرشو بکینی با درصد 20 می تونستی بری تهران...الانم بشینین فقط انالیز اسکیسو انالیز کردن...

Ali_92

عضو جدید
سلام...نظرات بچه هارو خونم...فک کنم خیلی سخته...
میشه یکی از بچه ها بگه از کدوم منبع شروع کنیم؟؟؟؟

a.rahmani?

عضو جدید
سلام...نظرات بچه هارو خونم...فک کنم خیلی سخته...
میشه یکی از بچه ها بگه از کدوم منبع شروع کنیم؟؟؟؟
البته این بچه ها یا بیسشون معماری بوده یا شهرسازی ولی با این وجود خپ دیدی که وضعیت خیلیم..........
وبرای شما که بیستون فضای سبزه خپ قضیه یکم که چه عرض کنم خو سخته و باید علاوه بر منابع اصلی اطلاعات شهرسازیتو ببری بالا
برای شروع هم میتونی از کتابایی مثل از شار تا شهر حبیبی و مبانی طراحی شهری(مثلث قرمز) پاکزاد یا فرایند طراحی شهری بحرینی یا شهرسازی معاصر استروفسکی شروع کنی
موفق و پیروز باشید

Ali_92

عضو جدید
ممنون عزیز...منم میدونم کار سختی دارم.شما حرفت درسته...منم تصمیم گرفتم سخت تلاش کنم

ayda_r

عضو جدید
سلام بچه ها...... کسی اینجا از تبریز نیست؟؟؟؟اگه از تبریز کسی میخواد کلاس اسکیس بیاد یه استاد خیلییییییی خوب پیدا کردیم از تهران قراره بیاد:cool:......تعدادمون به حد نصاب نرسیده هنوز.....اگه خواستین بیاین تا زود شروع کنیم از دستش ندیددددددد .....ارادتمند شما:)

Ali_92

عضو جدید
دوتا از همکلاسی هام میخان طراحی شهری امتحان بدن...اگه قطعیه بهشون بگم.اسم استاد چیه؟

ayda_r

عضو جدید
دوتا از همکلاسی هام میخان طراحی شهری امتحان بدن...اگه قطعیه بهشون بگم.اسم استاد چیه؟
مهندس وحدت......درصدای اسکیس شاگرداش خیلی خوبههه رتبه های برتر پارسال اکثرشون رفتن کلاس مهندس وحدت.......ممنون میشم اگه بهشون اطلاع بدین.......کلاس ها قراره تو موسسه مهرایمان برگزار شه.فقط اگه ممکنه زودتر بهشون بگین که کلاس ها زودتر به حد نصاب برسه و تشکیل بشه.مرسیییی:smile: پشیمون نمیشید باور کنین با کلی منت راضیشون کردیم بیارن این استادو فقط تعدادمون خیلی کمه اگه میشناسین چند نفر تو تبریز لطفا بگین بهشون :) مرسی
شماره مهر ایمانم بذارم براتون که میتونین از خود موسسه هم اطلاعات کسب کنید :smile: 04133314273

آخرین ویرایش:
بالا