قدم به قدم تا کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی 1393

وضعیت
موضوع بسته شده است.

*marigold

عضو جدید
منم از برنامه هام کلی عقبم ولی ساعات مطالعم کمی بهتر شده

از اول مهر شروع کردم با روزی حدود 4 ساعت اما بگیر نگیرم زیاد بود سرعتمم خیلی پایین:(
الان تا 6 ساعتم میرسم سرعتمم بهتر شده
30 درس 504 رو خوندم +4درس اول تافل+فصل 3 از شار تا شهر+معماری غرب قبادیان+3فصل اول محیط های پاسخده
فکر کنم خیلی خیلیییییییییییییی بیشتر از اینا باید بخونم
با این وضعیت کسی اگه پیشنهادی داره ممنون میشم بگه:smile::gol:

*marigold

عضو جدید
مقاله

مقاله

بچه ها برا مقاله ها حتما باید خود مجلاتو پیدا کرد؟

مخصوصا این دو تا:

1. گلکار، کوروش؛ مقاله­ی کندکاوی در تعریف طراحی شهری؛ مجله صفه
2. گلکار، کوروش؛ مقاله­ی از تولد تا بلوغ طراحی شهری؛ مجله صفه

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
- خب من دارم زیبایی شناسی رو می خونم، تازه شروع کردم روزی 1 ساعت که تقریبا می شه 30 صفحه - 15 صفحه جدید و 15 صفحه از روز قبل می خونم - فصل 0 و 1 رو تموم کردم که 1 شنبه خلاصه نویسی می کنم- فردا هم فصل 2 رو شروع می کنم
- لغات تافلم دارم می خونم (روزی 1 درس الان درس 11 هستم) 504 هم قبلا خوندم همراه با 125 لغت آخرش، تستای درک مطلب معماری رو هم زدم و به زودی می خوام شهرسازیا رو شروع کنم، متنای طراحی شهری واقعا غریبن برا من
- معاصر غرب قبادیانم از فردا شروع می کنم اونم مث زیبایی شناسی کم کم می خونم، فک کنم روزی نیم ساعت، قرن 20 لادن اعتضادی رو قبلا خوندم، جهان زارعی هم 3 فصل آخرشو خوندم شاید هند و ژاپنم بخونم
- 2 فصل اول روح مکانم خوندم (که البته زیاد بین منابع معرفی شده ندیدم اسمشو، من برا امتحان دانشگاه خوندمش و بین سوالای 92 دیدم ازش سوال اومده سریع مرورش کردم)
- خلاصه ی برنامه ریزی شهری در ایران (مشهدی زاده) رو خوندم و این هفته هم خلاصه های از شار تا شهر، تحلیل فضاهای شهری و فرآیند طراحی شهری رو می خوام بخونم
- تستای 92 رو که زده بودم می خوام یه دو هفته اینا منابع مرتبط با کنکور طراحی شهری بخونم دوباره امتحان کنم ببینم چی می شه
...
کلا زیاد نمی تونم بخونم بیشتر خلاصه ها رو می خونم و فقط مطالبی رو که قبلا خوندم دوباره مرور می کنم... در حد رقابت که خوب نیست به بقیه روحیه می دم فقط

سلام فرزانه جان
خيلي عالي داريد پيش ميريد. :w23:در مورد سوالات سالهاي پيش اصلا بي خيالشون نشيد و واقعا مهم نيست چند درصد بزنيد الان. فقط مهمه كه كاملا سوالات را ديده باشيد. و بعد از چند بار زدن بتونيد خودتون را به حدود 100% برسونيد . حتي قبل از خوندن منابع توصيه ميكنم سوالها را بزنيد. تاثيرش خيلي زياده!!! الان بايد تا 4 سال گذشته را همه را يكبار زده باشيد.
اميدوارم همينجور قوي پيش بريد:gol:

شماها چقدسریع میخونید!!!من ساعتی 6-8 صفحه میخونم البته همزمان خلاصه برداری هم میکنم.چجوری ساعتی 30 صفحه میخونی؟؟؟

سلام مهفا جان
سرعتت يك كم پايينه. 30 صفحه تو يك ساعت با خلاصه نويسي بايد باشه!!!!

بچه ها من واقعا نمتونم حدس بزنم چطور ممکنه 50صفحه تو 1 ساعت مفید درس خوند.اونم کتاب طراحی شهری بحرینی!!!!!!!!!!!!!!!! تقریبا بنظر من غیر ممکنه این کتابو با این سرعت بشه خوند. حتی تو مرور ها هم نمیشه تو 1 ساعت 50صفحه خوب خوند..... نمیدونم والاااااااااا:que: الله و اعلم

سلام هاله جان
سرعت خوندن هر مبحث با مبحث ديگه فرق ميكنه. كتابها آسون و سخت داره. ولي اگه كند تر از 30-50 صفحه در ساعت بخوايد پيش بريد به كنكور سال ديگه ميرسيد :D. همزمان سرعت و دقت مهمه. و اينكه قرار نيست عين 50 صفحه اي كه ميخونيد حفظ كنيد. يك دور از روش ميخونيد نكات مهم را مينويسيد خودش ميشه 2 دور .. جاهاي ديگه هم تكرارش را ميبينيد. سوالات سالهاي گذشته را ميزنيد اين خودش تكرار هست. مواردي كه تمركز حواس را ازتون ميگيره از خودتون دور كنيد.
صفحات قبل گفتم. وقتي درس ميخونيد فقط درس بخونيد.نه موبايل نه تلفن نه كامپيوتر نه حتي جواب بقيه را بديد ....حتما سرعتتون بالاتر ميره:gol:

منم برنامه خودم بگم: من این کتارو خوندم تا حالا
محیط پاسخده-مبانی پاکزاد- کل کتاب های توسلی جز هنر نو کردن ساختار شهر-قبادیان-منشور آتن-با شهر و منطقه- مقدمه ای بر برنامه ریزی شیعه-شهر های جدید زیاری- آیین شهرسازی پایدار-504-دهاقانی-تاریخ جهان پاکزاد- تاریخ ایران پاکزاد-تاریخ شکل شهر- از شار تا شهر-سیر 1 و 2-کنوکاوی طراجی شهری- هویت شهر-آفرینش مرکز شهر سرزنده
الانم دارم زیبایی شناسی -سیر 3- طراحی شهری بحرینی شبکه ارتباطی قریب و مرور تاریخ ایران و میخونم
خیلی استرس دارم خیلی:cry: احساس میکنم نمیرسونم اونطور که باید بخونم و سر موقع تموم کنم.........
خيلي خيلي عاليه.:w23:.. از سوالات سالهاي پيش زدين ؟؟؟؟؟كدوما رو؟ درصداتون چه جوري بوده؟
استرس نداشته باشيد. عقب نيستيد. زمان دوره هم داريد. اون موقع به مطالبي كه خونديد مسلط تر ميشيد.

نه. من از آذر ماه فقط تست و مرور برنامم. چون اگه از الان بخونم حفظ میشم همرو
تستهاي سالهاي گذشته همزمان با خوندن منابع... اصلا تستها را براي بعد نگذاريد!!! چون بعدا همه مطالب را خونديد و نميتونيد سوالات را بزنيد. اين خيلي بدتر ميشه!!!

Arch-Azadeh

واییی بنظر من ریسک بزرگیه که بعضی قسمت هارو کاملا حذف کنیم من حداقل یه روخونی میکنم حتی اگه کامل بلد باشم..چون اگه تو کنکور سوالی از کتابی که خونده باشم بیاد و من نتونم اونو بزنم خیلی خودم سرزنش میکنم:wallbash:

يك وقتايي ميشه تشخيص داد يك جاهايي واقعا به درد نميخوره :D.

آخه کتابایی که شما می خونید کتابای سنگینی به نظر می رسن (من نخوندم شون ولی اسماشون این طور نشون می ده :D) زیبایی شناسی که من این طوری می خونمش هر صفحه ش قد یه آ5 هست و مطالبشم نسبتا آسونه... ضمنا همون طور که گفتم اول 15 صفحه ای رو می خونم که دیروز خوندم، پس مطالب کاملا برام آشنان سریع می خونم و نکات مهم شو هایلایت می کنم... 15 صفحه ی بعدی رو هم (که جدیده) روخوانی می کنم فقط برای آشنایی (حتی هایلایتم نمی کنم) که فردا خوندنی مطالب برام آسون باشن... یعنی اگه تکرار روزانه شو بذاریم کنار، ساعتی 15 صفحه! خلاصه نویسی شم که 1 هفته بعد از مطالعه ست، اگه شما هم زمان با مطالعه خلاصه نویسی می کنین طبیعیه که بیشتر طول بکشه.... من این طوری برنامه ریختم که زمان های مرورم تقریبا شبیه لایتنر شه (اول :روخوانی - 1 روز بعد : مرور و مشخص کردن نکات مهم - 1 هفته بعد: خلاصه نویسی - 1 ماه بعد : مرور خلاصه ها)
در کل به نظر من مهم کیفیته مخصوصا برای شماها که فارغ التحصیل هستین و زیاد مشکل محدودیت زمان ندارین ;)

اين شيوه هم خيلي عاليه براي خوندن... فقط به نظر من براي كتابهاي حجيم مثل زيبايي شناسي ممكنه وقت گير باشه. ولي هر كس بايد بتونه شيوه درس خوندن خودش را پيدا كنه. هر شيوه اي براتون بهترين جواب را بده عاليه :smile:

من به همه خسته نباشید میگم ....

بچه ها منم دارم میخونم ولی هنوز خیلی عقبممممممممممممممممممم
شاید هم دیر شروع کردم ولی از اول مهر واقعا دارم میخونم
بعید هم میدونم چیزایی که خوندم یادم باشه.
البته تستهای 3 سال آخر رو هم زدم که خیییییلی راضی کننده نبوده.
این هفته هم میخوام تاریخ شکل شهر و مقدمه ای بر مبانی شیعه شهرسازی معاصر استروفسکی و مبانی هدمن رو بخونم.

همونطور كه گفتم لزومي نداره نتايج تستهاي سالهاي گذشته در دفعات اول خوب باشه. بايد اونقدر تستها زده بشه كه دفعه آخر به 90-100 درصد برسه. شما ممكنه تو 5 سري زدن سوالات به اين نتيجه برسي من خودم حدود 10 دفعه سوالات را زدم.. آخرش هم به 100 نرسيدم :D و هميشه يك سري سوالات مشخص را غلط ميزدم!!! آخرش اون سوالاتي را كه 7-8 بار غلط زده بودم چسبوندم به ديوار اتاقم :surprised:
نگران نباشيد از دي ماه بايد مرور را شروع كنيد. اون موقع همه اونهايي كه خونديد يادتون مياد:gol:

منم از برنامه هام کلی عقبم ولی ساعات مطالعم کمی بهتر شده

از اول مهر شروع کردم با روزی حدود 4 ساعت اما بگیر نگیرم زیاد بود سرعتمم خیلی پایین
الان تا 6 ساعتم میرسم سرعتمم بهتر شده
30 درس 504 رو خوندم +4درس اول تافل+فصل 3 از شار تا شهر+معماری غرب قبادیان+3فصل اول محیط های پاسخده
فکر کنم خیلی خیلیییییییییییییی بیشتر از اینا باید بخونم
با این وضعیت کسی اگه پیشنهادی داره ممنون میشم بگه

:w23:
504 را خيلي خوب پيش رفتيد حالا بايد ببينيد تستهاي زبان را چند درصد ميزنيد؟؟؟
خوب پيش رفتيد ولي بايد سريعتر پيش بريد. اگه ميتونيد ساعتتون را به 8 ساعت در روز برسونيد. تستهاي سالهاي پيش؟؟؟؟

بچه ها برا مقاله ها حتما باید خود مجلاتو پیدا کرد؟

مخصوصا این دو تا:

1. گلکار، کوروش؛ مقاله­ی کندکاوی در تعریف طراحی شهری؛ مجله صفه
2. گلکار، کوروش؛ مقاله­ی از تولد تا بلوغ طراحی شهری؛ مجله صفه

اين دو مقاله را از اينجا بگيريد
1- كندو كاو مقاله نيست.. كتابه
2-

Arch-Azadeh

مرسی از راهنماییت.در مورد درصد زبانم(که پایینه) عموما 10 تا سوال اول که عمومی هست و گرامر رو غلط میزنم.سوال های عمومی رو میتونم ترجمه کنم مشکلم رو ترجمه گزینه هاست. لغت هایی که بلد نیستم رو یادداشت میکنم و هر روز میخونمشون + 504 که هفته ای 2 تا 3 درس میخونم.درک مطلبش چون کپی سوال 92 بود(البته سوال سال 92 کپی 91 هست)خوب زدم.برا لغت عمومی کاری که میکنم کافیه؟؟برای گرامر چیکار کنم؟
مباحث یه سری سوال ها که مربوط به طرح های شهری هست را غلط میزنم که جلد 5 کتاب سبز رو خوندم انگار افاقه نکرد.چی باید براش بخونم؟یه سری هام هنوز منابعش رو نخوندم که ایدوارم برم جلوتر حل بشه.
مبانی:سوال های مبانی 91 بر عکس مبانی 92 برام خیلی نا آشنا بود.تا اینجا که خوندم 70 درصدمطالب سوالاش رو هیچ جا ندیدم!!!
تاریخ:اون مطالبی که خوندم رو سوالاش رو درست زدم.ولی اکثر سوال ها رو با شک زدم که طبق معمول غلط از آّب در اومد.به نظرت شروع کنم کتاب های پیرنیا و معماری معاصر غرب یا از زمان و معماری رو بخونم؟
چهارتا کتاب قطور دارم سه روز که با خودم کلنجار میرم میترسم برم طرفشون و نمیشه از بس که زیادن: سیر اندیشه ها 2و3،مکان های عمومی کارمونا،زیبایی شناسی در معماری پاکزاد.چکارش کنم؟؟!!!
راستی آزاده جون من بسته های کیمیا فکر رو دارم کی شروع کنم از اونا بخونم؟اول باید کتاب های اصلی رو بخونم یا همزمان میشه؟
یه دنیا ممنون:w30:

سلام ..ببخشید مهفا جان من این سوالات را ندیده بودم :redface::gol:
خب 10 سوال اول زبان که همه لغت هست هم سوالات و هم گزینه ها همه تو کتاب 504 پیدا میشه. پس باید همچنان روی لغات کار کنی. در مورد گرامر قضیه یه مقدار سخت میشه. گرامر را باید اصولش را بلد باشی یا اینکه مثلا کتاب english grammar in use را بخونی. فعلا توصیه نمیکنم. یعنی اگه بتونی وقت بذاری خیلی خوبه ولی انقدر کتابهای مهم برای خوندن هست که به کتاب گرامر نمیرسه. پس بهتره از روی جزوات زبان که موجود هست یا گفتم قبلا کتاب زبان عمومی راهیان ارشد نکات گرامری را هم توضیح داده از روی اونها بخونی یا اینکه کلا سوالات گرامر را نزنی!! اگه همون 10 سوال اول را درست بزنی خودش میشه 33% و خیلی هم عالیه برای زبان :D
برای مباحث یه مقدار اطلاعات عمومی میخواد و یه مقدار تجربه کاری هم لازمه. جلد سبز اصلا جواب نمیده. کتاب مقررات شورای عالی و شهرسازی و معماری را بخون. فکر کنم یه کتاب کوچیک داره از آغاز تا 1380. این مقررات خیلی عالیه. یه مقدار هم سوالات دانشگاه آزاد طراحی شهری سالهای مثلا 85-90 خیلی سوالات مباحثش خوبه. کلی از قوانین و سالها و طرح ها سوال کرده. اونها را اگه بزنی و جوابهاشون را بخونی خیلی خوب میشه. باید ببینم میتونم این کتاب مقررات را قسمت های مهمش را اینجا بذارم!!! ایشالا میذارم :smile:
برای تاریخ کتاب تاریخ شکل شهر را خوندی؟؟؟ اول معماری معاصر غرب بعد از زمان و معماری (به صورت رو خوانی) و بعد پیرنیا را بخون

سیر اندیشه ها را که حتما باید بخونی متاسفانه :surprised:.. نمیدونم کتاب قورباغه را قورت بده را خوندی یا نه . این کتاب میگه اگه قرار باشه یه روز یه قورباغه قورت بدی :confused: ، نباید بذاریش برای آخر وقت. باید همون اول وقت سریع قورتش بدی تموم شه بقیه روزت را راحت شی. چون اگه هی طول بدی و هی نخوری همه کارهای دیگت هم تحت الشعاع اون قرار میگیره :D کلا منظور اینه که اگه میخوای کار سختی را انجام بدی نباید هی بندازیش عقب. باید اراده کنی و در اولین
فرصت انجامش بدی. پس سعی کن شروع کنی. شده روزی 5 صفحه ولی شروع کن به خوندن. هی اضافه کن روز دوم 10 صفحه، روز سوم 15 صفحه و... ایشالا تموم میشه :confused:

بسته های کیمیا فکر هم جزو خلاصه ها هستن. همزمان با کتابها بخون. اینجوری میتونی خلاصه نویسی نکنی. چون جزوه ها خودشون خلاصه هستن. میتونی اول کتاب را بخونی بعد جزوه را نکاتی را که دیدی جزوه نداره بهش اضافه کنی.

موفق باشی عزیزم:gol:

mahfa90

عضو جدید
سلام ..ببخشید مهفا جان من این سوالات را ندیده بودم :redface::gol:
خب 10 سوال اول زبان که همه لغت هست هم سوالات و هم گزینه ها همه تو کتاب 504 پیدا میشه. پس باید همچنان روی لغات کار کنی. در مورد گرامر قضیه یه مقدار سخت میشه. گرامر را باید اصولش را بلد باشی یا اینکه مثلا کتاب english grammar in use را بخونی. فعلا توصیه نمیکنم. یعنی اگه بتونی وقت بذاری خیلی خوبه ولی انقدر کتابهای مهم برای خوندن هست که به کتاب گرامر نمیرسه. پس بهتره از روی جزوات زبان که موجود هست یا گفتم قبلا کتاب زبان عمومی راهیان ارشد نکات گرامری را هم توضیح داده از روی اونها بخونی یا اینکه کلا سوالات گرامر را نزنی!! اگه همون 10 سوال اول را درست بزنی خودش میشه 33% و خیلی هم عالیه برای زبان :D
برای مباحث یه مقدار اطلاعات عمومی میخواد و یه مقدار تجربه کاری هم لازمه. جلد سبز اصلا جواب نمیده. کتاب مقررات شورای عالی و شهرسازی و معماری را بخون. فکر کنم یه کتاب کوچیک داره از آغاز تا 1380. این مقررات خیلی عالیه. یه مقدار هم سوالات دانشگاه آزاد طراحی شهری سالهای مثلا 85-90 خیلی سوالات مباحثش خوبه. کلی از قوانین و سالها و طرح ها سوال کرده. اونها را اگه بزنی و جوابهاشون را بخونی خیلی خوب میشه. باید ببینم میتونم این کتاب مقررات را قسمت های مهمش را اینجا بذارم!!! ایشالا میذارم :smile:
برای تاریخ کتاب تاریخ شکل شهر را خوندی؟؟؟ اول معماری معاصر غرب بعد از زمان و معماری (به صورت رو خوانی) و بعد پیرنیا را بخون

سیر اندیشه ها را که حتما باید بخونی متاسفانه :surprised:.. نمیدونم کتاب قورباغه را قورت بده را خوندی یا نه . این کتاب میگه اگه قرار باشه یه روز یه قورباغه قورت بدی :confused: ، نباید بذاریش برای آخر وقت. باید همون اول وقت سریع قورتش بدی تموم شه بقیه روزت را راحت شی. چون اگه هی طول بدی و هی نخوری همه کارهای دیگت هم تحت الشعاع اون قرار میگیره :D کلا منظور اینه که اگه میخوای کار سختی را انجام بدی نباید هی بندازیش عقب. باید اراده کنی و در اولین
فرصت انجامش بدی. پس سعی کن شروع کنی. شده روزی 5 صفحه ولی شروع کن به خوندن. هی اضافه کن روز دوم 10 صفحه، روز سوم 15 صفحه و... ایشالا تموم میشه :confused:

بسته های کیمیا فکر هم جزو خلاصه ها هستن. همزمان با کتابها بخون. اینجوری میتونی خلاصه نویسی نکنی. چون جزوه ها خودشون خلاصه هستن. میتونی اول کتاب را بخونی بعد جزوه را نکاتی را که دیدی جزوه نداره بهش اضافه کنی.

موفق باشی عزیزم:gol:
خواهش میکنم.تو ببخش که من همیشه زحمتت میدم.اتفاقا کتابای سیر اندیشه ها هم رنگ قورباغه هست سعی میکنم هرچه زودتر قورتش بدم.:hate:سعی میکنم نکته هایی که گفتی رو حتما انجام بدم.بی نهایت سپاس به خاطر لطف بی نهایتت.:gol::w27::heart:

mre480

عضو جدید
سلام به همه ی دوستانمن 4 سالی هست فارغ التحصیل شدمحالا تصمیم دارم ادامه تحصیل بدم و به کمک شما خوبان احتیاج دارم که توی این فرصت کوتاه چطوری بخونم که قبول بشم با تشکر از راهنمایی تون من شهرسازی خوندم حالا هم میخوام برنامه ریزی شهری ادامه بدم

Arch-Azadeh

سلام به همه ی دوستانمن 4 سالی هست فارغ التحصیل شدمحالا تصمیم دارم ادامه تحصیل بدم و به کمک شما خوبان احتیاج دارم که توی این فرصت کوتاه چطوری بخونم که قبول بشم با تشکر از راهنمایی تون من شهرسازی خوندم حالا هم میخوام برنامه ریزی شهری ادامه بدم
سلام دوست عزيز خوش آمدين
صفحه اول اين تاپيك را بخونيد. حتما كمكتون ميكنه :)

*marigold

عضو جدید
يك وقتايي ميشه تشخيص داد يك جاهايي واقعا به درد نميخوره :D.

اين شيوه هم خيلي عاليه براي خوندن... فقط به نظر من براي كتابهاي حجيم مثل زيبايي شناسي ممكنه وقت گير باشه. ولي هر كس بايد بتونه شيوه درس خوندن خودش را پيدا كنه. هر شيوه اي براتون بهترين جواب را بده عاليه :smile:

همونطور كه گفتم لزومي نداره نتايج تستهاي سالهاي گذشته در دفعات اول خوب باشه. بايد اونقدر تستها زده بشه كه دفعه آخر به 90-100 درصد برسه. شما ممكنه تو 5 سري زدن سوالات به اين نتيجه برسي من خودم حدود 10 دفعه سوالات را زدم.. آخرش هم به 100 نرسيدم :D و هميشه يك سري سوالات مشخص را غلط ميزدم!!! آخرش اون سوالاتي را كه 7-8 بار غلط زده بودم چسبوندم به ديوار اتاقم :surprised:
نگران نباشيد از دي ماه بايد مرور را شروع كنيد. اون موقع همه اونهايي كه خونديد يادتون مياد:gol:

:w23:
504 را خيلي خوب پيش رفتيد حالا بايد ببينيد تستهاي زبان را چند درصد ميزنيد؟؟؟
خوب پيش رفتيد ولي بايد سريعتر پيش بريد. اگه ميتونيد ساعتتون را به 8 ساعت در روز برسونيد. تستهاي سالهاي پيش؟؟؟؟

اين دو مقاله را از اينجا بگيريد
1- كندو كاو مقاله نيست.. كتابه
2-

رسی آزاده جان :gol:

البته اینو بگم که بیشتر این 30 درسو قبلا خونده بودم و از مهر به بعد مرور کردم
اما تستای زبانو هنوز دست نزدم ،یعنی سوالارو که میبینم لغات نا آشناش هنوز خیلی زیادن برام،برا همین فکر کردم بهتره فعلا فقط دایره لغاتمو زیاد کنم
مثلا 504 رو تموم کنم بعدش برم سراغ تستاش
به نظرشما همین کارو بکنم یا کنارش تستم بزنم؟
برا بقیه درسا شروع کردم به دیدن سوالات سالای قبل که بتونم سرعت مطالعمو بالا ببرم حتی گزینه ها رو هم نمیبینم ، یعنی گذاشتمش برا دورای بعد
اما نمیدونم این کارم چقد درسته:warn:

halehh

عضو جدید
سلام آزاده جان،یه سوالی داشتم ازتون. من از درس مباحث خیلی خیلی میترسم و اصلا تسلط ندارم... علاوه بر: با شهر و منطقه.مقدمه ای بر برنامه ریزی. دهاقانی و شهرهای جدید چه کتابهایی رو بخونم؟؟؟؟؟؟:(کتاب قانون و مقررات که فرمودین هم خیلی سخته حفظ شدنش.
چند جلد از کتابهای سبز+طرح ها و برنامه های بهزادفر+سوالات سال های قبل+تراکم در شهرسازی ، کافی هس؟؟:huh:

Arch-Azadeh

رسی آزاده جان :gol:

البته اینو بگم که بیشتر این 30 درسو قبلا خونده بودم و از مهر به بعد مرور کردم
اما تستای زبانو هنوز دست نزدم ،یعنی سوالارو که میبینم لغات نا آشناش هنوز خیلی زیادن برام،برا همین فکر کردم بهتره فعلا فقط دایره لغاتمو زیاد کنم
مثلا 504 رو تموم کنم بعدش برم سراغ تستاش
به نظرشما همین کارو بکنم یا کنارش تستم بزنم؟
برا بقیه درسا شروع کردم به دیدن سوالات سالای قبل که بتونم سرعت مطالعمو بالا ببرم حتی گزینه ها رو هم نمیبینم ، یعنی گذاشتمش برا دورای بعد
اما نمیدونم این کارم چقد درسته:warn:

من نظرم اینه که یادگیری لغات را از همین لغاتی شروع کنید که تو تستهای سال پیش اومده. یعنی به جای اینکه سوالات را به عنوان امتحان بذارید جلوتون، برای درس خوندن تستها را بخونید. لغاتی که را معنیش را نمیدونید تو یک دفتر بنویسید و معانیش را هم از دیشکنری یا دیکشنری های آنلاین پیدا کنید و بنویسید. اینجوری هم سوالات سالهای پیش را خوندین هم لغات جدید یاد گرفتین :D
علت اینکه من رو سوالات سالهای پیش انقدر تاکید میکنم اینه که واقعا مهمه. یعنی خیلی خیلی مهمه.. نمیدونم چه جوری بگم دیگه :confused:. سوالات را خوندن از درس خوندن مهم تره. تاثیرش را هم دیدم که میگم. باعث میشه درس خوندنتون هدفدار بشه. باعث میشه بفهمید وقتی سوال میدن و میخوان گیجتون کنن چه جوری این کار را انجام میدن. باعث میشه بدونید از کجای کتاب سوال درمیارن!!!! و حتی ممکنه سوالات امسال هم لا به لای سوالات سالهای پیش پیدا بشه!!!!
پس همزمان با درس خوندن سوالهای سالهای پیش را باید بخونید. نه بعدش!!!

سلام آزاده جان،یه سوالی داشتم ازتون. من از درس مباحث خیلی خیلی میترسم و اصلا تسلط ندارم... علاوه بر: با شهر و منطقه.مقدمه ای بر برنامه ریزی. دهاقانی و شهرهای جدید چه کتابهایی رو بخونم؟؟؟؟؟؟:(کتاب قانون و مقررات که فرمودین هم خیلی سخته حفظ شدنش.
چند جلد از کتابهای سبز+طرح ها و برنامه های بهزادفر+سوالات سال های قبل+تراکم در شهرسازی ، کافی هس؟؟:huh:

هاله جان من خودم هم به شدت با درس مباحث مشکل داشتم :confused:، برای اینکه درس به شدت حفظی هست. من اون درسایی که حفظ کردنش برام سخته سعی میکنم با تکرار برای خودم جا بندازم. یعنی انقدر کتابها و خلاصه مباحث را بخونم و انقدر تست بزنم که یک سری سوالات و تاریخ ها و قانون ها ملکه ذهنم بشه!!!! منظورم اینه که مباحث را که مثلا من روش مشکل دارم تند تند دوره کنم. روخونی کنم نه اینکه زیاد براش وقت بذارم. مثلا وقتی سه روز در هفته روزی 4-5 ساعت مباحث میخونم. دو روز در هفته فقط 1 ساعت بذارم خلاصه ها را روخونی کنم. یا تستهای مباحث را بیشتر بزنم. اشکال نداره حتی تست تکراری بزنم تا کامل تو ذهنم بمونه

کتابهای سبز جلد 1 و 5 خیلی مهم هستن. بقیه کتابها همه خوبن. اینا را کامل بخونید ایشالا مباحث را خوب می زنید. البته مباحث مشکلش اینه که خیلی با اطلاعات عمومی شهرسازی و به روز بودن آمار و اطلاعات شخص کار داره که تو کتابها پیدا نمیشه. و یه مقدار اطلاعات عمومیه!!! که اونا را باید از رو سایت ها و یا تجربی بهشون رسید

خلاصه آمار سال 90 را هم از سایت مرکز آمار دانلود کردم که براتون میذارم... حتما مطالعه کنید... واقعا مفیده.. از این آمارها هر سال سوال میاد

*marigold

عضو جدید
من نظرم اینه که یادگیری لغات را از همین لغاتی شروع کنید که تو تستهای سال پیش اومده. یعنی به جای اینکه سوالات را به عنوان امتحان بذارید جلوتون، برای درس خوندن تستها را بخونید. لغاتی که را معنیش را نمیدونید تو یک دفتر بنویسید و معانیش را هم از دیشکنری یا دیکشنری های آنلاین پیدا کنید و بنویسید. اینجوری هم سوالات سالهای پیش را خوندین هم لغات جدید یاد گرفتین :D
علت اینکه من رو سوالات سالهای پیش انقدر تاکید میکنم اینه که واقعا مهمه. یعنی خیلی خیلی مهمه.. نمیدونم چه جوری بگم دیگه :confused:. سوالات را خوندن از درس خوندن مهم تره. تاثیرش را هم دیدم که میگم. باعث میشه درس خوندنتون هدفدار بشه. باعث میشه بفهمید وقتی سوال میدن و میخوان گیجتون کنن چه جوری این کار را انجام میدن. باعث میشه بدونید از کجای کتاب سوال درمیارن!!!! و حتی ممکنه سوالات امسال هم لا به لای سوالات سالهای پیش پیدا بشه!!!!
پس همزمان با درس خوندن سوالهای سالهای پیش را باید بخونید. نه بعدش!!!

هاله جان من خودم هم به شدت با درس مباحث مشکل داشتم :confused:، برای اینکه درس به شدت حفظی هست. من اون درسایی که حفظ کردنش برام سخته سعی میکنم با تکرار برای خودم جا بندازم. یعنی انقدر کتابها و خلاصه مباحث را بخونم و انقدر تست بزنم که یک سری سوالات و تاریخ ها و قانون ها ملکه ذهنم بشه!!!! منظورم اینه که مباحث را که مثلا من روش مشکل دارم تند تند دوره کنم. روخونی کنم نه اینکه زیاد براش وقت بذارم. مثلا وقتی سه روز در هفته روزی 4-5 ساعت مباحث میخونم. دو روز در هفته فقط 1 ساعت بذارم خلاصه ها را روخونی کنم. یا تستهای مباحث را بیشتر بزنم. اشکال نداره حتی تست تکراری بزنم تا کامل تو ذهنم بمونه

کتابهای سبز جلد 1 و 5 خیلی مهم هستن. بقیه کتابها همه خوبن. اینا را کامل بخونید ایشالا مباحث را خوب می زنید. البته مباحث مشکلش اینه که خیلی با اطلاعات عمومی شهرسازی و به روز بودن آمار و اطلاعات شخص کار داره که تو کتابها پیدا نمیشه. و یه مقدار اطلاعات عمومیه!!! که اونا را باید از رو سایت ها و یا تجربی بهشون رسید

خلاصه آمار سال 90 را هم از سایت مرکز آمار دانلود کردم که براتون میذارم... حتما مطالعه کنید... واقعا مفیده.. از این آمارها هر سال سوال میاد

بسیار خب(چقد سخته نگی اوکی:D) حتما همین کارو میکنم:)

بازم مرسی از توجهتون:gol:

venus.2010

عضو جدید
سلام دوستان من تازه شروع کردم ولی پروژه های این ترمم انقدر زیاده که وقت زیادی ندارم.امسال آزمایشی امتحان میدم ولی امیدوارم قبول شم.کسی میدونه طراحی شهری غیر انتفاعی چه شهرهایی داره؟

Arch-Azadeh

arc eng

عضو جدید
تحليل سوالات زبان كنكور كارشناسي ارشد شهرسازي

سلام به دوستان
تصميم گرفتم سوالات زبان را تحليل كنم. زبانم به نسبت خوبه... البته خيلي وقت ميگيره ولي ايشالا پيش ميبرمش.. اميدوارم كمكي باشه به دوستان :)

واااااااااااااااااااای چه عالی.مرسیییییییییییییییی.......

mahfa90

عضو جدید
تحليل سوالات زبان كنكور كارشناسي ارشد شهرسازي

سلام به دوستان
تصميم گرفتم سوالات زبان را تحليل كنم. زبانم به نسبت خوبه... البته خيلي وقت ميگيره ولي ايشالا پيش ميبرمش.. اميدوارم كمكي باشه به دوستان :)
خیلییییییییییی خوبههههه:gol:انشالا که ادامه داشته باشه:w27:

dorsa82

عضو جدید
مهندس یه پیام خصوصی دادم براتون.امکانش هست پاسخ بدین؟

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
صوفیا جان شما چطور شروع کردی؟شار تا شهر و خوندی ؟
آره عزیزم شار تا شهر رو تقریبا تا وسطا خوندم
تاریخ شکل شهر و فرایند طراحی شهری و محیط های پاسخده و مکان های عمومی فضاهای شهری رو هم دارم میخونم به همراه زبان (504 و تافل)
اینا تموم شه برم سراغ چند تا کتاب دیگه
ولی در کل احساس میکنم خعلی عقبم :cry:

padina13

عضو جدید
سلام بچه ها من الان ترم 5 معماریم
میخام واسه ارشد طراحی شهری بخونم
چون درسا و واحدا خیلی فرق دارن میخام از الان منابع رو بشناسم و آروم آروم شروع کنم.چون در طول دوره کارشناسی اصلا درسای شما رو نمیخونم
یکم راهنماییم کنین چه کار کنم

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون درسا و واحدا خیلی فرق دارن میخام از الان منابع رو بشناسم و آروم آروم شروع کنم.چون در طول دوره کارشناسی اصلا درسای شما رو نمیخونم
خعلی زوده انقدر هول نباش :D
به هرحال اگر میخوای بخونی تو صفحه اول تاپیک منابع هست
به نظر من از کتابای غیر ترجمه (مولف های داخلی) شروع کن.مثل کتابای پاکزاد
کاملا روزنامه وار بخون اصلا سعی نکن حفظ کنی چون قطعا تا کنکور یادت میره
همین که با حال و هوای شهرسازی آشنا بشی خیلی خوبه....البته اگه برسی چون درس های خودتم سنگینه! طرح های 4 و 5 خیلی وقت میگیره

*marigold

عضو جدید

به نظر منم همین طور که سوفیا جان گفتن فعلا همین که با جو کلی طراحی شهری آشنا شین کافیه;)
البته تو منابع طراحی شهری یه کتابایی هستن که خوندنشون برا شما که الان معماری میخونین خیلی لازمه حتی!!
مثل مبانی و مفاهیم در معماری غرب یا کتاب زیبایی شناسی در معماری همینطور فرم فصا نظم یا آشنایی با معماری جهان(اگه اسمشو اشتباه نکرده باشم)
خلاصه اینکه اگه الان تمرکزتون بیشتر رو خود معماری باشه برا ارشد خوندن هم خیلی راحت ترین:)

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اینجا انقدر سوت و کوره :w05:
من 3 سال پیش کنکور کاردانی به کارشناسی رو با بچه های تالار معماری پیش رفتم خیلی انگیزه میگرفتم و نتیجه خوبی هم گرفتم....ولی اینجا متاسفانه اصلا انرژی نداره...

*marigold

عضو جدید
من بالاخره دل به دریا زدمو سوالای 91 رو زدم تا با حقیقت روبرو شم :razz:
حدود 40 دقیقه هم وقت اضافه اوردم چون خیلی از سوالا از همون اول برام جدید بودن و زود ردشون میکردم
درصدام دقیق نیست اما فکر نکنم فرقیم بکنه:redface:
زبان:11
مباحث:13
مبانی:17
تاریخ:11
تحلیل:8

بعدش همه سوالاتو مرور کردم و جوابارو دیدم
راستش فکر میکردم وضعم از این بهتر باشه

*marigold

عضو جدید
چرا اینجا انقدر سوت و کوره :w05:
من 3 سال پیش کنکور کاردانی به کارشناسی رو با بچه های تالار معماری پیش رفتم خیلی انگیزه میگرفتم و نتیجه خوبی هم گرفتم....ولی اینجا متاسفانه اصلا انرژی نداره...

شاید به خاطر حال و هوای خاص این روزای عزاداریه

فکر کنم روزای بعد وضع بهتر شه;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا