قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل من هم عین شماست دقیقا! نمیدونم چرا تنها کتابی که نتونستم به هیچ وجه باهاش کنار بیام کزازیه. پس مشکل من نیست فقط!

دوستان من اصلا عناصر نخوندم چند بار اومدم کتاب کزازی پوران پژوهش بخونم اصلا نمی تونسم بخونم . چی کار کنم الان ؟ تست بزنم یا کتاب بخونم ؟
\
من وقتشو ندارم وكرنه مي تونستم بخونم :cry:
البته خبر خوب يا بد اكه امسال هم مثل پارسال سوال ازش بياد
درجه اهميتش يه چيزي در حد مصالح شده شايد يه كوچلو بيشتر

memar-86

عضو جدید
\
من وقتشو ندارم وكرنه مي تونستم بخونم :cry:
البته خبر خوب يا بد اكه امسال هم مثل پارسال سوال ازش بياد
درجه اهميتش يه چيزي در حد مصالح شده شايد يه كوچلو بيشتر
کتابشو خوندم (80 درصد) خیلی کتاب سختی نیست اما اگه نمی رسید حتما به تستهاش نگاهی بندازید

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
شدت نور تابش در یک جهته و شار نور در تمام جهات؟؟تو کتاب قیابکلو گفته ولی جزوه اش برعکس اینو نوشته؟؟
شار نوری در تمام جهت هاس و شدت نور فقط در یک جهته
برای اینکه یادت بمونه،واحدش رو به ذهنت بسپر که کاندلاس
حالا کاندلا چیه؟ اگه شار نوری به اندازه یه لومن،از زاویه ی یک استرادیان نشر بشه،شدت نور ما میشه یک کاندلا
لومن هم شار نوری خارج شده از منبعیه که با شدت یک کاندلا در زاویه ی یک استرادیان منتشر میشه
درواقع
یک لومن= یک کاندلا * یک استرادیان
یعنی کاندلا با استرادیان رابطه عکس داره،هرقدر استرادیان کم بشه،کاندلا که واحد شدت نوره زیاد میشه، مثال کتاب در این مورد دو تا لامپ یکسانه با شار یکسان که یکیشون زاویه رفلکتورش کوچیکتره و نتیجه ای که میگیره اینه که این رفلکتور کوچیکه شدت نور بیشتری داره،چون نور رو در یک جهت بیشتر متمرکز میکنه

پس به نظر میاد که جزوه اش نادرسته

nimaart

کاربر بیش فعال
دوستان از کتاب های "عناصر کزازی" "فناوری های نوین ساختمان" "طراحی لرزه ای" خلاصه یا درسنامه ای وجود داره؟؟

hidden bride

عضو جدید
سلام اینم لیست تموم کتابهام:
کتابهای پارسه
ايستايي و فن ساختمان مجتبي فاطمي
مفاهيم پايه در معماري احمدي نژاد
زبان عمومي پارسه
معماري فرم پيرداوري
از ایده تا معماری
چگونه معمارانه طراحي کنيم جلد 1 و 3
عناصر وجزئيات ساختمان محمد شجاع يامي
تافل همراه ترجمه ويرايش چهارم
راهنماي مبحث 19 مقررات ملي
مبحث 14 مقررات ملي
معماري فرم فضا نظم دي چينگ
جزوه کامل درک معماري علي عسگري
مصالح ساختمان سام فروتن
زبان تخصصي مهرداد اميري
ايستايي کنکاش اميررضاروحي زاده چاپ دوم
تاسيسات مکانيکي ساختمان سلطاندوست
انگليسي براي دانشجويان معماري همراه راهنما دکتر فرهادي
سازه در معماري گلابچي
درک رفتار سازه گلابچی
صدها نکته در کنکور ارشد معماري چاپ دوم
تنظيم شرايط محيطي قيابکلو
کنکاش مجموعه سوالات آزمون های سراسری و آزاد
مبحث هاي 8 و 7 و 4 و 19 و 5 مقررات ملي ساختمان
معماري غرب امير باني مسعود ريشه ها و مفاهيم
معماري معاصر غرب قباديان
معماري و شهرسازي قرن 20 لادن اعتضادي
معماري اسلامي پير نيا
زيبايي شناسي يورگ گروتر
از زمان و معماري منوچهر مزيني
فضا زمان معماري زيگگفريد گيديون
سيري در مباني نظری غلامحسین معماریان
بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران دکتر وحید قبادیان
آکوستیک مبانی فیزیک ساختمان 1 قیابکلو
زبان تخصصی راهیان ارشد

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند وقته تا دم در کتابفروشی برای خرید درک عمومی عسگری رفتم اما وقتی حجمشو میبینم میگم تو این مدت کوتاه ک هم مرورم مونده هم امتحانای بایا ترمم مرذ میشم تا حالا هم چیزی نخوندم برای درک .راهیان ارشد دارم چون میگن خوب نیس نخوندم...موندم چیکار کنم امروز به امید خدا کتاب ابراهیم زارعی تموم میکنم.کمک کنید ک چیکار کنم سردر گم هستم مرور چ جور بخونم درکو چیکار؟؟

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چند وقته تا دم در کتابفروشی برای خرید درک عمومی عسگری رفتم اما وقتی حجمشو میبینم میگم تو این مدت کوتاه ک هم مرورم مونده هم امتحانای بایا ترمم مرذ میشم تا حالا هم چیزی نخوندم برای درک .راهیان ارشد دارم چون میگن خوب نیس نخوندم...موندم چیکار کنم امروز به امید خدا کتاب ابراهیم زارعی تموم میکنم.کمک کنید ک چیکار کنم سردر گم هستم مرور چ جور بخونم درکو چیکار؟؟

حجمش زیاد هست اما همش تکراریه. یه فصل که همش زیبایی شناسیه. یکی دیگه ابنیه. هندسه اش به نظرم خوب نیست. جواب تشریحی نداره
اگه ترم هفتی یه فصل که تحلیل و کالبدیه هم برات تکراریه. میشه خوندش منم هنوز تمام نکردمش .

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم مثل توام
شنبه میخام برم درکو بخرم! کارای ترمم هست
اتفاقا آخرین کتابی که مونده هم زارعیه! که افتاده تو زمانی که مرور هم میکنم
پیشنهاد من اینه که کارای دانشکده رو کمرنگ کن،مرور هم شروع کن و از روزای تعطیل پایان هفته حسابی استفاده کن،اگر می تونی فلش کارت درست کن و وقتایی که تو تاکسی و بوفه و این ور اون ور هستی استفاده کن،همیشه کتابا دستت باشن برای مرور
به نظرم اینطوری میشه نتیجه بگیری :)

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم مثل توام
شنبه میخام برم درکو بخرم! کارای ترمم هست
اتفاقا آخرین کتابی که مونده هم زارعیه! که افتاده تو زمانی که مرور هم میکنم
پیشنهاد من اینه که کارای دانشکده رو کمرنگ کن،مرور هم شروع کن و از روزای تعطیل پایان هفته حسابی استفاده کن،اگر می تونی فلش کارت درست کن و وقتایی که تو تاکسی و بوفه و این ور اون ور هستی استفاده کن،همیشه کتابا دستت باشن برای مرور
به نظرم اینطوری میشه نتیجه بگیری :)

منم خیلی دلم میخواد بازم کتاب بخرم :)

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما نفهمیدیم بالاخره عمده ترین عامل فرسایش خاک چیه ؟ یه آزمون میدن ما میزنیم باد جواب درست آب میشه آزمون بعد دوباره همون سوالو میدن و ما طبق تجربه قبلی میزنیم آب و در کمال تعجب میبینیم که باز هم غلط زدیم و جواب هوازدگی میشود ! عجبا :eek:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرکز معماری یه دوره فشرده 4 روزه نکته و تست گذاشته که واسه کل درسا به غیر از درکه دوستانی که پارسال رفتن به نظرتون خوبه استاداش خوبن ؟ارزش داره رفتنش یا هدر دادنه وقت و پوله؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما نفهمیدیم بالاخره عمده ترین عامل فرسایش خاک چیه ؟ یه آزمون میدن ما میزنیم باد جواب درست آب میشه آزمون بعد دوباره همون سوالو میدن و ما طبق تجربه قبلی میزنیم آب و در کمال تعجب میبینیم که باز هم غلط زدیم و جواب هوازدگی میشود ! عجبا :eek:
خدا رو شکر من اونو میخواستم بزنم اب ولی نزدم :D

مرکز معماری یه دوره فشرده 4 روزه نکته و تست گذاشته که واسه کل درسا به غیر از درکه دوستانی که پارسال رفتن به نظرتون خوبه استاداش خوبن ؟ارزش داره رفتنش یا هدر دادنه وقت و پوله؟
استاد فاطمی که خیلی خوب درس میده ... کلاسهای نکته او تستش و نمیدونم
استاد کزازی هم که کتابای خودشونه دیگه واسه منابع اکثرا
ولی من حس میکنم گروونه میترسم برم اخرشم خیلی بدردم نخوره...

samra8631

عضو جدید
ص 91 و92 فیزیک 3 قیابکلو:لامپ های فلورسنت برای مناطق مرطوب و دمای پایین مناسب نیست.دمای مناسب20-30 درجه.درسته؟جزوه برعکس گفته این لامپا مناسب مناطق مرطوبه!!
سوال لامپ تخلیه ای کنکور 90 رو میشه بگید چی شده جوابش؟

nimaart

کاربر بیش فعال
چرا این دفعه مرکز نه ازمون گذاشته نه پاسخنامه؟؟!!
آره، عجیبه! همیشه تا این موقع میذاشتن.
یه سوال، من احساس میکنم تو یکی دو تا آزمون آخری سوالای مرکز یخورده زیادی غیر استاندارد بودن! بعضی سوالا به نظرم ارزش سوالی نداشتن، جوابا یا سوالای غلط هم زیاد شده. نظر دوستان چیه؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
ص 91 و92 فیزیک 3 قیابکلو:لامپ های فلورسنت برای مناطق مرطوب و دمای پایین مناسب نیست.دمای مناسب20-30 درجه.درسته؟جزوه برعکس گفته این لامپا مناسب مناطق مرطوبه!!
سوال لامپ تخلیه ای کنکور 90 رو میشه بگید چی شده جوابش؟
هر چی تو کتاب نوشته رو درست در نظر بگیرید چون کتاب رو خودش نوشته ولی جزوه رو یکی از دانشجوهاش نوشته که ممکته موقع درس دادن هواسش نبوده جابه جا نوشته
سوال 90 هم میشه چراغ هایی که به صورت متوالی روشن و خاموش می شوند لامپ های تخلیه الکتریکی از نظر نور تولیدی به دو گروه تقسیم میشوند گروه اول نور تولیدی غیر مرئی دارن مثل لامپ فلور سنت گروه دوم در اثر عبور چریان مستقیما نور مرئی تولید میکنند مانند لامپ بخارسدیم بخار جیوه و بخار نئون ص92 درباره لامپ های فلور سنت نوشته استفاده از این گونه لامپ ها در اماکنی که مرتبا لامپ ها روشن و خاموش میشوند جایز نیست

همه ی این منابع نور رو خوندید؟؟خیلی جزییات داره

نیاز نیست خیلی ریز بخونی میتونی یه خلاصه از نکات مهمش بنویسی یا یه جدول درست کنی و تو اون ویژگی های هر لامپ رو جلوش بنویسی که هر دفعه همونو بخونی این جوری راحت تر یاد میگیری منم همین کارو میخوام بکنم

آخرین ویرایش:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال، من احساس میکنم تو یکی دو تا آزمون آخری سوالای مرکز یخورده زیادی غیر استاندارد بودن! بعضی سوالا به نظرم ارزش سوالی نداشتن، جوابا یا سوالای غلط هم زیاد شده. نظر دوستان چیه؟
من برام معماری معاصر خیلی سخت بود احساس کردم خیلی ریزو نکته ایی بود یا شایدم به قول شما ارزش سوال بودن و نداشت این دفعه اش درکشم به نظرم سخت تر اومد شاید چون اخرش زیاد وقت نداشتم اینجوری فکر میکنم
واسه شما چطور بود

erisss

عضو جدید
من برام معماری معاصر خیلی سخت بود احساس کردم خیلی ریزو نکته ایی بود یا شایدم به قول شما ارزش سوال بودن و نداشت این دفعه اش درکشم به نظرم سخت تر اومد شاید چون اخرش زیاد وقت نداشتم اینجوری فکر میکنم
واسه شما چطور بود

برای منم درک و معاصرش سخت بود و برعکس همیشه که ایستایی رو خوب میزدم این دفعه خراب کردم-درکش دیگه خیلی مسخره است

میگن کارگاهای کزازی خوبه ولی متاسفانه مثل اینکه با تاسیسات یکیه که ارزش نداره وگرنه کزازی تنها خوب بود.ایستاییم اگه سروش نیا کارگاه گذاشت برین چون مدل تستیو کنکوری یاد میده

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره دقیقا منم همین حسو دارم این آزمون روی تاریخا زیاد وقت گذاشته بودم درصدم به نسبت قبل خیلی بهتر شد ولی فن رو که نرسیده بودم دوره کنم اشتباهاتم زیاد شد منظرشم که هر دفعه از دفعه قبل افتضاح تره سوالاش

fereshte1111

عضو جدید
شار نوری در تمام جهت هاس و شدت نور فقط در یک جهته
برای اینکه یادت بمونه،واحدش رو به ذهنت بسپر که کاندلاس
حالا کاندلا چیه؟ اگه شار نوری به اندازه یه لومن،از زاویه ی یک استرادیان نشر بشه،شدت نور ما میشه یک کاندلا
لومن هم شار نوری خارج شده از منبعیه که با شدت یک کاندلا در زاویه ی یک استرادیان منتشر میشه
درواقع
یک لومن= یک کاندلا * یک استرادیان
یعنی کاندلا با استرادیان رابطه عکس داره،هرقدر استرادیان کم بشه،کاندلا که واحد شدت نوره زیاد میشه، مثال کتاب در این مورد دو تا لامپ یکسانه با شار یکسان که یکیشون زاویه رفلکتورش کوچیکتره و نتیجه ای که میگیره اینه که این رفلکتور کوچیکه شدت نور بیشتری داره،چون نور رو در یک جهت بیشتر متمرکز میکنه

پس به نظر میاد که جزوه اش نادرسته

شدت نور در یک جهت نیست. هر منبع نور به مقدار مساوی نور رو به تمام جهات منتشر نمیکنه. بلکه شدت آن در جهات مختلف متفاوته و یکنواخت نیست

آخرین ویرایش:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی جزوه مونا قابوسی را داره؟
ممنون می شم بذارید اینجا

nimaart

کاربر بیش فعال
واسه شما چطور بود
معاصر رو من هم افتضاح زدم، البته از کتاب معماری و شهرسازی قرن 20 اعتضادی بود سوالا که من نخونده بودم. درک رو مشکل نداشتم.

samra8631

عضو جدید
هر چی تو کتاب نوشته رو درست در نظر بگیرید چون کتاب رو خودش نوشته ولی جزوه رو یکی از دانشجوهاش نوشته که ممکته موقع درس دادن هواسش نبوده جابه جا نوشته
سوال 90 هم میشه چراغ هایی که به صورت متوالی روشن و خاموش می شوند لامپ های تخلیه الکتریکی از نظر نور تولیدی به دو گروه تقسیم میشوند گروه اول نور تولیدی غیر مرئی دارن مثل لامپ فلور سنت گروه دوم در اثر عبور چریان مستقیما نور مرئی تولید میکنند مانند لامپ بخارسدیم بخار جیوه و بخار نئون ص92 درباره لامپ های فلور سنت نوشته استفاده از این گونه لامپ ها در اماکنی که مرتبا لامپ ها روشن و خاموش میشوند جایز نیست

نیاز نیست خیلی ریز بخونی میتونی یه خلاصه از نکات مهمش بنویسی یا یه جدول درست کنی و تو اون ویژگی های هر لامپ رو جلوش بنویسی که هر دفعه همونو بخونی این جوری راحت تر یاد میگیری منم همین کارو میخوام بکنم

ممنون .سوال لامپ led کنکور پارسال چی ؟نیاز به رفلکتور دارن این لامپا؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون .سوال لامپ led کنکور پارسال چی ؟نیاز به رفلکتور دارن این لامپا؟

جدول ص 116 رو ببین مزایای led رو نوشته ایده ال برای لامپ هایی که نیاز به خاموش و روشن شدن متوالی دارند ولی تو سوال بر عکسشو گفته پس این جواب درست میشه در رابطه با رفلکتور من چیزی پیدا نکردم

وضعیت
موضوع بسته شده است.