فرصت های کار در صنعت نفت برای شرکت های خصوصی نوپا

Farzadinjast

عضو جدید
تو این تاپیک می خوام درباره زمینه های کار برای شرکت های خصوصی تازه تاسیس در صنعت نفت صحبت کنیم. انگیزه من از این کار اینه که بدونم چه طوری می شه از شرکت های نفت و گاز کار گرفت؟
بهتره سراغ شرکت های درجه 2 و 3 بریم یا شرکت های دولتی ؟
شرکت های نیمه دولتی و خصوصی بزرگ کارهاشون رو به شرکت های کوچک واگذار می کنند؟
برای پروژه های پژوهشی کجا باید رفت؟ به شرکت های خصوصی داده می شه یا باید حتما از طریق معاونت های پژوهشی دانشگاه ها اقدام کرد؟
برای شروع کارهای طراحی و شبیه سازی بهتره یا کارهای قطعه سازی در صورتی که امکان هر دو وجود داشته باشه؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
تو این تاپیک می خوام درباره زمینه های کار برای شرکت های خصوصی تازه تاسیس در صنعت نفت صحبت کنیم. انگیزه من از این کار اینه که بدونم چه طوری می شه از شرکت های نفت و گاز کار گرفت؟
بهتره سراغ شرکت های درجه 2 و 3 بریم یا شرکت های دولتی ؟
شرکت های نیمه دولتی و خصوصی بزرگ کارهاشون رو به شرکت های کوچک واگذار می کنند؟
برای پروژه های پژوهشی کجا باید رفت؟ به شرکت های خصوصی داده می شه یا باید حتما از طریق معاونت های پژوهشی دانشگاه ها اقدام کرد؟
برای شروع کارهای طراحی و شبیه سازی بهتره یا کارهای قطعه سازی در صورتی که امکان هر دو وجود داشته باشه؟

یه تاپیکی مشابه همین تاپیک بود بنام وندورلیستهای صنعت نفت.
البته این عنوانش بهتره.

برای کار توی صنعت نفت من این اطلاعاتی که دارم رو میذارم بقیه هم اگه چیزی میدونن بگن استفاده کنیم:
وزارت نفت یا بالاترین قدرت نفتی کشور یکسری برنامه های توسعه ای برای کشور تدوین میکنه. بعد شرکت نفت میاد و این پروژه هارو تقسیم بندی میکنه و برنامه زمانی براشون میذاره. بعد از اون پروژه ها با توجه به توان شرکتهای کوچکتر که میشن کارفرماهای اصلی بهشون داده میشه مثل فلات قاره. پتروپارس. حفاری شمال. حفاری جنوب. پالایشگاهها و این چیزا. بعدش این شرکتها یا مستقیم خودشون کارهاشونو انجام میدن یا اینکه طی مناقصاتی کارهاشونو به شرکتهای کوچکتر از خودشون میدن که میشن پیمانکارها یا دانشگاهها و ... .
کارهای بالادستی مثل حفاری. اکتشاف. تکمیل چاه و این چیزا رو بیشتر خود کارفرماهای اصلی یا همون شرکتهای مرجعی که اسمشونو گفتم انجام میدن.
برای گرفتن پروژه توی پستهای بعدی توضیح میدم که چی به چیه.
سبز و شاد باشید.

Farzadinjast

عضو جدید
فکر می کنم این تاپیک خیلی کلی تر از اون تاپیک وندور لیست ها هست. اونجا بحث های شبیه سازی و طراحی و طرح های پژوهشی و این چیزها مطرح نمی شه و فقط قطعه سازی هست.
یه سوال که دارم اینه که از شرکت های بزرگ غیر دولتی یا نیمه دولتی چه طور می شه کار گرفت؟ فرض کنید که شما دفتر طراحی داشته باشید و تجهیزات اداریتون کامل باشه اما کارگاه و تجهیزات صنعتی برای خودتون نداشته باشید. با این وضعیت چه طور می شه رفت و صحبت کرد؟ با کی باید صحبت کرد اصلا؟ مثلا شرکت هایی مثل آذرآب، فرآب یا سدید چطورند؟ با پیمانکارهای اجرایی باید حرف زد یا شرکت های مشاوره؟

Farzadinjast

عضو جدید
وضعیت کار صنعت نفت با دانشگاه ها چطوره؟ جلو رفتن با اسم دانشگاه ها می تونه کمکی به گرفتن پروژه بکنه؟