طلوع آگاهی و غروب دیکتاتوری....

mehrshad53

اخراجی موقت
خودمم نمیدونم چرا این تاپیک را زدم ولی دیگه زدم رفت!!!!!!!
ببینین وقتی که شب بره روز میاد،درسته؟
وقتی که جهل بره علم میاد،هان؟
یعنی این نمیشه که جهل بمونه و علم را بکشیم بیاریم،یکی نفی اون یکیه.
دیکتاتوری هم با آگاهی در تنافر و تقابله.
نمیشه تا وقتی که ملت نادان و توسری خور هستن ،آزادی و دمکراسی داشت.....
یعنی با زور زیادی زدن نمیشه....
کاری که باید کرد اینه که آگاهی را گسترش بدین بعد یه موقع میبینین دیگه دیکتاتوری نیست....
پس از فرصتها استفاده کنین،یکیش همین تالار مثلا، از دانش خودتون و تجربیاتتون و تفکراتتون صحبت کنین،اگه درست بود که بقیه یاد میگیرن و اگه اشتباه بود که خودتون یاد میگیرین.
به امید امریکا و روسیه و چین و اروپا هم نباشین.....
من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی ، محمود بر میخیزد.....:surprised:

strange

اخراجی موقت
خوب الان مگه ما حکومت دیکتاتوری داریم که این حرفا رو میزنی؟
اینا رو واسه آمریکا بگو

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاری که باید کرد اینه که آگاهی را گسترش بدین بعد یه موقع میبینین دیگه دیکتاتوری نیست....
پس از فرصتها استفاده کنین،یکیش همین تالار مثلا، از دانش خودتون و تجربیاتتون و تفکراتتون صحبت کنین،اگه درست بود که بقیه یاد میگیرن و اگه اشتباه بود که خودتون یاد میگیرین.
با زبون بی زبونی گفتی که مردم همه نفهمن که این همه اومدن دارن از نظام طرفداری میکنن .یعنی سی سال کار اصلا نتونست برناممونو پیاده کنه.هنوز مردم با دیکتاتوری هستند.و ما که فهیم هستیم و مردم نفهم ،باید سی سال دیگه هم سعی کنیم تا مردم رو اگاه کنیم و از نفهمی در بیاریم.
خب اینم یه جور اعترافه.
برگشتی و خیلی خوب هم برگشتی.منطقی تر شدی.خوبه.احسنت

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
با زبون بی زبونی گفتی که مردم همه نفهمن که این همه اومدن دارن از نظام طرفداری میکنن .یعنی سی سال کار اصلا نتونست برناممونو پیاده کنه.هنوز مردم با دیکتاتوری هستند.و ما که فهیم هستیم و مردم نفهم ،باید سی سال دیگه هم سعی کنیم تا مردم رو اگاه کنیم و از نفهمی در بیاریم.
خب اینم یه جور اعترافه.
برگشتی و خیلی خوب هم برگشتی.منطقی تر شدی.خوبه.احسنت

منظورت از اين همه، اونايي بودن كه با اتوبوس از شهرستان اومدن؟؟؟ :surprised:

بيتاب

عضو جدید
آگاهي ودانستن ، خوب است آما انگيزه وايمان وبينش وحس فداكاري ووفاداري به هدف مورد رسيدن به آن لازم است والا به صرف اينكه بدانيم ولي .........

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورش ساندیس خورا بود
شما به خورت نگیر:redface:
نه به خودم نگرفتم اما به همه ساندیس خورها(یعنی همون ملت)گرفتم
کاش شما هم ساندیس میخوردی.
البته ببخشید شما ولیعصر به بالایی ها رانی و اولورا نوش جان میکنید.

بيتاب

عضو جدید
منظورت از اين همه، اونايي بودن كه با اتوبوس از شهرستان اومدن؟؟؟ :surprised:
پس چرا شهرستانها از راهپيمايي خالي نبودند

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
;););););)

مگه ما جهل درایم من که پیر مردم زیاد نیتونم پا شم بگو بقیه بلند شن

ما نیستیم:redface::redface::redface:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه ساعت فک زدم همش پرید!

دوباره میزنم! ایندفعه خلاصه تر!:surprised:

:surprised:اولندش که در نا آگاهی ملت ما شکی نیست! (غر نزنید میگم چرا)

دومندش که میخوام دو تا تعریف قراردادی و نه ذاتی رو بیان کنم :( (نا اگاهی و نادانی):)

نادانی یعنی طرف از بیخ و بن هیچ چی نمیدونه و داده های اولیه اجتماع و سیاست هم تا حالا به گوشش نخورده! این یکی خیلی پر خطره!

نا اگاهی یعنی طرف داده ها رو داره ولی داره نادرست و یا جهت دار اونها رو تحلیل میکنه!

سومندش هم اینکه از مشروطه تا حالا 100 سال طول کشیده تا ملت ما رسیده به اینجا!
حالا تازه دو درجه نسبت به اون موقعمون بهتر شدیم (فرهیخته نشدیم هنوز) وجدانی راه زیاد دارم تا فرهیخته شدن!:cry:

چهارمندش هم اینکه اصولاً قرارنیست و نبوده که ما الان ملت ایده الِ "نیست در جهان" باشیم!
خودمون که با خودمون رو دربایستی نداریم! میدونیم جامعه ما در حجم زیادی از مشکلات اجتماعی و اخلاقی و سیاسی و حتی روحی روانی و ... دست و پا میزنه!
(هر کی بگه نه نادانه):cool:

خوب این مسایل خودش از نادانی و نا اگاهی به صورت توام نشات میگیره! ملت فهیم ایران یه جور قربون صدقه محسوب میشه! جدی نگیرید!:biggrin:

پنمجندش این نا اگاهی فقط گرینبانگیر قشر محروم جامعه نیست! ما تحصیلکرده ها خیر سرمون اینجا لنگ میزنیم!:razz:

شیشمندش این که مهمترین مشکل جامعه ما عقاید اشتباه نیست بلکه بازخوردها و کنش های اشتباه این عقایده!
مثلا یارو ولایه یا هر عقیده دیگه ای؟ خوب باشه ما رو سننه! مساله حتی این هم نیست که من این عقیده رو قبول ندارم
(من خیلی عقاید دیگه رو هم قبول ندارم همونطور که یه ولایی عقاید دیگه رو قبول نداره! این به اون در)

مساله اینجاست که حامی اون عقیده (اون نه! هر کدوم!) شروع میکنه برای خودش دلیل میتراشه که چرا حذف فلان عقیده و گروه واجبه!
و دقیقاً در این نقطه است که دیکتاتوری متولد میشود.:eek:

اینجا نا اگاهی است که بیداد میکند چون توده (در ایران) بیشتر درگیر نا اگاهی است تا نادانی! (طبق تعریف قراردادی من)

توده میدونه ازادی بیان و عقاید یعنی چی ولی وقت تحلیل شروع به حذف مخالف میکنه بنابراین به کنش دیکتاتوری میرسه!
(عدم تحمل مخالف که نتیجه نداشتن تجربه دموکراسی واقعیه)

(وسط کلومم یه جریان تعریف کنم و برم یه استادی و میشناختم که میگفت .... ولش کن جنبه زیاد لازم داره یافت می نشود البته بعضاً):(

هفتمندش که از طرف دیگه دیکتاتوری نادانی رو گسترش میده!
تبلیغ وجود یک ملت یک دست از نظر عقیدتی که کاملاً از نظر جامعه شناسانه ادعای غیر ممکنی است اونم تو این مملکت!
و همینطور گسترش یکجانبه اطلاعات تنها از مجرای حکومت یک تصویر غیر واقعی از کشور به نمایش میگذاره
(بچه های شریعتی باز میدونند این منطبق به کدوم گفته شریعتیه )

هشتمندش که دیکتاتوری یک دشمن بنیادی داره: اطلاع رسانی!
بنابراین بدون تردید هنگامی که میبینه نمیتونه از عقایدش دفاع کنه و یا به ایمان و باور مردمش به خودش مطمئن نیست دست به سانسور میزنه و فشردن شاهرگ تبادل اطلاعات (آنکه را حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟)

چطور ملت فهیم اینجا نافهیم میشه؟ اینم از تناقض های دیکتاتوری است که دلیل پنهان بودن این تناقض نا اگاهی است و نه نادانی!

نهمندش که اگر نا اگاهی (فعلاً بی خیال نادانی) حذف بشه (با فرض اینکه مشکل توده نادانی نیست و نا اگاهی است) دیکتاتوری دو راه پیش رو خواهد داشت!

فروپاشی (معمولاً دیکتاتوری ها اونقدر احمق هستند که این یکی رو انتخاب میکنند)

گشایش دروازه های دانش و ازادی (به ندرت دیکتاتور با حال داشتیم این یکی رو انتخاب کنه)

والله اگر ما دگر اندیشان(چه خفن) در این مملکت اینقده تنها و بی حامی هستیم، فقط دو سال این ازادی بیان و جریان اطلاع رسانی رو برقرار کنید من تضمین میدم بخوره تو پوزمون دیگه حرف نزنیم! (ما همه با هم .....)

رسیدیم به عدد معروف ده (میتونیم پز بدیم بگیم 10 نکته درمورد دیکتاتوری که فقط ما بلدیم):surprised:
دهمندش که یک تکلمه هم در مورد این مملکت بگم: ایران از نظر باورهای سیاسی و اجتماعی یکی از متشتت ترین ملل دنیاست!
در کشور ما از مذهبی تندرو تا چپ افراطی حضور دارند. ناسیونالیست های افراطی در تمام جوامع اقلیت هر یک به طبل خودشون میزنند!

جمهوری خواهان و سلطنت طلبها سایه هم رو با تیر میزنند و الخ!

توی این هاگیر واگیر در سابقه تاریخی هیچ کدوم از این گروه ها نمیتونید گروهی رو پیدا کنید که پروژه دشمنی با حداقل یکی از گروه های دیگه رو نداشته باشه!
با این وضع و با این سطح اگاهی ما فقط یک دیکتاتوری رو به دیکتاتوری دیگه تبدیل میکنیم!

حالا برو که بریم کف کردم! حملات و انتقادات شما گوارای وجود و مزید امتنان ما گردید!

هر وقت حال کردیم پاسخ میدهیم(دیکتاتوری هست که هست! همینه! نمیخوای برو یه تاپیک دیگه! یه تاپیک دیگه پیشرفت کنه انگار ما پیشرفت کردیم! والله)

آخرین ویرایش:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه ساعت فک زدم همش پرید!

دوباره میزنم! ایندفعه خلاصه تر!:surprised:

:surprised:اولندش که در نا آگاهی ملت ما شکی نیست! (غر نزنید میگم چرا)

دومندش که میخوام دو تا تعریف قراردادی و نه ذاتی رو بیان کنم :( (نا اگاهی و نادانی):)

نادانی یعنی طرف از بیخ و بن هیچ چی نمیدونه و داده های اولیه اجتماع و سیاست هم تا حالا به گوشش نخورده! این یکی خیلی پر خطره!

نا اگاهی یعنی طرف داده ها رو داره ولی داره نادرست و یا جهت دار اونها رو تحلیل میکنه!

سومندش هم اینکه از مشروطه تا حالا 100 سال طول کشیده تا ملت ما رسیده به اینجا!
حالا تازه دو درجه نسبت به اون موقعمون بهتر شدیم (فرهیخته نشدیم هنوز) وجدانی راه زیاد دارم تا فرهیخته شدن!:cry:

چهارمندش هم اینکه اصولاً قرارنیست و نبوده که ما الان ملت ایده الِ "نیست در جهان" باشیم!
خودمون که با خودمون رو دربایستی نداریم! میدونیم جامعه ما در حجم زیادی از مشکلات اجتماعی و اخلاقی و سیاسی و حتی روحی روانی و ... دست و پا میزنه!
(هر کی بگه نه نادانه):cool:

خوب این مسایل خودش از نادانی و نا اگاهی به صورت توام نشات میگیره! ملت فهیم ایران یه جور قربون صدقه محسوب میشه! جدی نگیرید!:biggrin:

پنمجندش این نا اگاهی فقط گرینبانگیر قشر محروم جامعه نیست! ما تحصیلکرده ها خیر سرمون اینجا لنگ میزنیم!:razz:

شیشمندش این که مهمترین مشکل جامعه ما عقاید اشتباه نیست بلکه بازخوردها و کنش های اشتباه این عقایده!
مثلا یارو ولایه یا هر عقیده دیگه ای؟ خوب باشه ما رو سننه! مساله حتی این هم نیست که من این عقیده رو قبول ندارم
(من خیلی عقاید دیگه رو هم قبول ندارم همونطور که یه ولایی عقاید دیگه رو قبول نداره! این به اون در)

مساله اینجاست که حامی اون عقیده (اون نه! هر کدوم!) شروع میکنه برای خودش دلیل میتراشه که چرا حذف فلان عقیده و گروه واجبه!
و دقیقاً در این نقطه است که دیکتاتوری متولد میشود.:eek:

اینجا نا اگاهی است که بیداد میکند چون توده (در ایران) بیشتر درگیر نا اگاهی است تا نادانی! (طبق تعریف قراردادی من)

توده میدونه ازادی بیان و عقاید یعنی چی ولی وقت تحلیل شروع به حذف مخالف میکنه بنابراین به کنش دیکتاتوری میرسه!
(عدم تحمل مخالف که نتیجه نداشتن تجربه دموکراسی واقعیه)

(وسط کلومم یه جریان تعریف کنم و برم یه استادی و میشناختم که میگفت .... ولش کن جنبه زیاد لازم داره یافت می نشود البته بعضاً):(

هفتمندش که از طرف دیگه دیکتاتوری نادانی رو گسترش میده!
تبلیغ وجود یک ملت یک دست از نظر عقیدتی که کاملاً از نظر جامعه شناسانه ادعای غیر ممکنی است اونم تو این مملکت!
و همینطور گسترش یکجانبه اطلاعات تنها از مجرای حکومت یک تصویر غیر واقعی از کشور به نمایش میگذاره
(بچه های شریعتی باز میدونند این منطبق به کدوم گفته شریعتیه )

هشتمندش که دیکتاتوری یک دشمن بنیادی داره: اطلاع رسانی!
بنابراین بدون تردید هنگامی که میبینه نمیتونه از عقایدش دفاع کنه و یا به ایمان و باور مردمش به خودش مطمئن نیست دست به سانسور میزنه و فشردن شاهرگ تبادل اطلاعات (آنکه را حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟)

چطور ملت فهیم اینجا نافهیم میشه؟ اینم از تناقض های دیکتاتوری است که دلیل پنهان بودن این تناقض نا اگاهی است و نه نادانی!

نهمندش که اگر نا اگاهی (فعلاً بی خیال نادانی) حذف بشه (با فرض اینکه مشکل توده نادانی نیست و نا اگاهی است) دیکتاتوری دو راه پیش رو خواهد داشت!

فروپاشی (معمولاً دیکتاتوری ها اونقدر احمق هستند که این یکی رو انتخاب میکنند)

گشایش دروازه های دانش و ازادی (به ندرت دیکتاتور با حال داشتیم این یکی رو انتخاب کنه)

والله اگر ما دگر اندیشان(چه خفن) در این مملکت اینقده تنها و بی حامی هستیم، فقط دو سال این ازادی بیان و جریان اطلاع رسانی رو برقرار کنید من تضمین میدم بخوره تو پوزمون دیگه حرف نزنیم! (ما همه با هم .....)

رسیدیم به عدد معروف ده (میتونیم پز بدیم بگیم 10 نکته درمورد دیکتاتوری که فقط ما بلدیم):surprised:
دهمندش که یک تکلمه هم در مورد این مملکت بگم: ایران از نظر باورهای سیاسی و اجتماعی یکی از متشتت ترین ملل دنیاست!
در کشور ما از مذهبی تندرو تا چپ افراطی حضور دارند. ناسیونالیست های افراطی در تمام جوامع اقلیت هر یک به طبل خودشون میزنند!

جمهوری خواهان و سلطنت طلبها سایه هم رو با تیر میزنند و الخ!

توی این هاگیر واگیر در سابقه تاریخی هیچ کدوم از این گروه ها نمیتونید گروهی رو پیدا کنید که پروژه دشمنی با حداقل یکی از گروه های دیگه رو نداشته باشه!
با این وضع و با این سطح اگاهی ما فقط یک دیکتاتوری رو به دیکتاتوری دیگه تبدیل میکنیم!

حالا برو که بریم کف کردم! حملات و انتقادات شما گوارای وجود و مزید امتنان ما گردید!

هر وقت حال کردیم پاسخ میدهیم(دیکتاتوری هست که هست! همینه! نمیخوای برو یه تاپیک دیگه! یه تاپیک دیگه پیشرفت کنه انگار ما پیشرفت کردیم! والله)

اخرش همون دو کلوم حرف مهرشاد شد! (آدِمی پر چونه):surprised:

ma97

عضو جدید

ببین آقا مهرشاد گل ...
خیلی همه مون راجع به این مسائل حرف زدیم ... بحث کردیم ... تاپیک زدیم ...
من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی ، محمود بر میخیزد.....
الآن در شرایط واین اوضاع راه حل بدیم بهتره ... حرف زدن بسه ... راه حل ...
یا علی

Farsin

عضو جدید

بهتره بری بخوابی ، بذاری محمود کارش رو بکنه لااقل قلبش برای این ملت میتپه و خدایی کار میکنه ، شیفته خدمت است نه تشنه قدرت

maverick

عضو جدید
بهتره بری بخوابی ، بذاری محمود کارش رو بکنه لااقل قلبش برای این ملت میتپه و خدایی کار میکنه ، شیفته خدمت است نه تشنه قدرت

محمود توهم رو میگی ، خداییش منکه میخندم وقتی صحبت میکنه ، بنده خدا هرچی میاد تو کلش میگه ، خب گناهی نداره ، عقلش ببخشید دلش پاکه ، حواسش نیست :biggrin: فقط بعدش n نفر باید آفتابه بگیرن دستشون بیان گلکاری های اشون رو پاک سازی کنند. :biggrin:

بچه ها کسی می دونه این دکی قرصهاشو از کجا میخره ، ما هم از همونجا بخریم یکی بزنیم مثل محمود توهم بریم تو فضا توپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپ

ببینیم کشور شده گلستان ، نه گرئنی داریم نه تورم ، آزادی هم که داره از پاچه شلوارمون میریزه ...:D

توهم زده باشید

strange

اخراجی موقت
یا پست نده یا تحمل شنیدن جواب رو داشته باش.:gol:
بنده با کس دیگه ای حرف زدم نه ایشون که ایشون جواب دادن.الانم با شما حرف نزدم که جنابعالی جواب میدین.تحمل جواب هم دارم اما با کسی که حرف میزنم نه اینکه کس دیگه خودشو بندازه وسط.این بی ادبی اون طرف رو میرسونه.

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو هم حیفی برو بالا!

ببینم وضع تالار بهتر میشه!؟

YuMi

اخراجی موقت

:biggrin:

میشه بگید خونه شما کجاست؟

به همین راحتی دروغ میگی و تهمت میزنی این چیزه به این واضحی رو دیگه بقیه حرفاتم معلومه چیه
مرسی که اینو گفتی
شخصیتتو مطمئن شدم چجوری هستی

یعنی دیگه حرفات پشمم نیست ;)
قبلنا بود

الان دیگه با بیتاب و خیبر خالی بند فرقی نداری

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:biggrin:

میشه بگید خونه شما کجاست؟

به همین راحتی دروغ میگی و تهمت میزنی این چیزه به این واضحی رو دیگه بقیه حرفاتم معلومه چیه
مرسی که اینو گفتی
شخصیتتو مطمئن شدم چجوری هستی

یعنی دیگه حرفات پشمم نیست ;)
قبلنا بود

الان دیگه با بیتاب و خیبر خالی بند فرقی نداری
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال فنی!

یعنی چی ولیعصر به بالا؟

از کجای ولیعصر به بالا؟

کجای ولیعصر میشه از بالاش به بعد؟

بعد اون اولورا چی هست حالا؟

جدی میگم اینها برام سواله! هیچم مسخره نمیکنم!

منتظر یاری سبزتان هستیم!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یه اصلاحه که الان عموما گفته میشه.
یعنی کسانی که پاشونو سمت نیمه جنوبی تهران نمیزارن تا کم یهم فرهنگ فکر عقیده و طرز زندگی جنوب تهرانی ها(بخوونید طبقه متوسط به پایین ایران)بدونن چجوریه.شما بازم به خود کلمه گیر دادید؟؟؟

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز

این یه اصلاحه که الان عموما گفته میشه.
یعنی کسانی که پاشونو سمت نیمه جنوبی تهران نمیزارن تا کم یهم فرهنگ فکر عقیده و طرز زندگی جنوب تهرانی ها(بخوونید طبقه متوسط به پایین ایران)بدونن چجوریه.شما بازم به خود کلمه گیر دادید؟؟؟

باز که گیر دادی به ولیعصر و یوسف آباد

می خوای بگی از روی شکم سیری این حرفارو می زنیم؟؟؟؟؟؟

نه داداش

شما هنوز گشنگی نکشیدی ...