صنعت هواپیمایی کشور

صنعت هواپیمایی کشور


  • مجموع رای دهندگان
    47

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
در این تایپیک درباره تاریخچه و مسائل روز صنعت هواپیمایی کشور بحث و گفتگو خواهیم کرد و کسانی که در این باره اطلاعات و تجربیاتی دارن میتونن در بحث شرکت کنند
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
"هواپيمايي ايران" در ارديبهشت ماه سال 1323 تاسيس گرديد و اولين خدمات مسافرت هوايي خود را در مسير تهران به مشهد مقدس و پس از جنگ جهاني دوم اغاز نمود. درطول 17 سال (از سال1324 تا 1341) و به تدريج با دارا بودن تنها چند پرواز بين المللي به مهمترين خط هوايي داخلي تبديل شد. در سال 1333 خط هوايي خصوصي ديگري تحت عنوان " پرشين اير ويز" تا سيس گرديد. در ابتدا، خط هوايي " پرشين ا يرويز" فقط وظيفه ي حمل باربه اروپا را به عهده داشت.

وضعيت جغرافيايي کشور ايران و گسترش وسيع آن، دور بودن مراکز نسبتاً پرجمعيت از يکد يگر، کمبود وسيله ي نقليه اعم از جاده اي و ريلي، لزوم ارتباط سريع و مطمئن سازمان هاي علمي و دولتي و از همه مهمتر نبود يک شبکه منظم با قابليت هاي بالا در راستاي احياي حقوق متقابل هوايي با ساير کشورها و همچنين تامين رفاه و آسايش بيشتر ملت ايران، همه و همه شرايطي را فراهم سا خت تا هيات وزيران در تاريخ بيست و يکم بهمن سال 1340 ، پيشنهاد وزير راه را مبني ير تاسيس يک شرکت هواپيمايي متعلق به ملت، به تصويب برساند. در پي اتخاذ اين تصميم شرکت هواپيمايي ملي ايران در تاريخ پنجم اسفند ماه سال 1340 با ادغام دو شرکت هواپيمايي "ايرانين اير ويز" و " پرشين اير ويز" وا يجاد خط هوايي جديدي بانام "هواپيمايي ملي ايران" با علامت اختصاري و سمبل " هما" تاسيس شد و از فروردين ماه سال 1341 فعاليت هاي خود را اغاز نمود.
آز جمله اهداف اوليه ي تاسيس "هما" ، پوشش احتياجات حمل و نقل هوايي داخل کشور همراه با رعايت بيشتر اصول ايمني پروازي و بر قراري سرويس هاي حمل و نقل هوايي با کشورهاي هم جوار و دور دست ، ضمن مراعات همزمان قرارداد هاي متقا بل مباني تجاري و مصالح کشوربود.
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاريخچه سازمان هواپيمايي كشوري و ناوگان هوایی
در اواخر جنگ جهاني اول و در يكي از روزهاي سال 1296 شمسي اهالي تهران براي اولين بار هواپيمايي را مشاهده نمودند كه در ارتفاع پايين بر فراز تهران پرواز مي كرد و چون در آن موقع فرودگاهي در تهران وجود نداشت، خلبان در محل وزارت امور خارجه و شهرباني فعلي به زمين نشست. اين هواپيما ساخت روسيه بود كه آن را به صورت صندوقي از قطعات از راه بندرانزلي با اتومبيل به تهران حمل و پس از سوار كردن قطعات توسط خلبان روسي به پرواز درآمد.
پيشرفت سريع كشورهاي توسعه يافته در زمينه صنعت، تكنولوژي و بازرگاني، مسؤولين امر را متوجه صنعت نوپا و پرشتاب هواپيمايي نمود. به دنبال تمايل كشورها نسبت به استفاده از اين تكنولوژي، در بهمن ماه سال 1304 ايران به موجب قانوني، حق انحصاري هواپيمايي در ايران را به شركت هواپيمايي آلماني به نام يونكرس ، واگذار نمود.
شركت مزبور در سال 1305 شعبه خود را در ايران افتتاح و با وارد كردن چند فروند هواپيماي يونكرس، خطوط هوايي به شهرهاي مشهد، شيراز، بندرانزلي و بوشهر داير و حمل و نقل پست و مسافر از راه هوا را به عهده گرفت.
در سال 1317 باشگاه خلباني با 20 فروند هواپيما تاسيس شد.در مرداد ماه 1325 دولت اقدام به تشكيل اداره اي تحت عنوان اداره كل هواپيمايي كشوري نمود.
اداره مذكور در آغاز كار خود را در يك اتاق واقع در طبقه پايين ساختمان شمس العماره با يك رييس و يك كارمند آغاز نمود و در يك سال بعد با بودجه اي بالغ بر سيصد هزار تومان محل آن به فرودگاه مهرآباد انتقال يافت. حدود سه سال بعد يعني در تاريخ 28 تير ماه 1328 قانون هواپيمايي كشوري به تصويب مجلس وقت رسيد و اداره كل هواپيمايي كشوري زير نظر وزارت راه قرار گرفت. در سال 1353 اداره مذكور تحت عنوان سازمان هواپيمايي كشوري زير پوشش وزارت جنگ قرار گرفت، تا اين كه با به ثمر رسيدن انقلاب شكوهمند اسلامي در تاريخ 6/12/1357 با تصويب شوراي انقلاب، سازمان از پيكره وزارت جنگ منتزع و به وزارت راه و ترابري ملحق گرديد.
در راستاي شناخت بيشتر سازمان هواپيمايي كشوري كه امروزه به عنوان سازماني متعالي و شكوفا، اعمال حاكميت بر صنعت حمل و نقل هوايي را عهده دار است همين بس كه پس از انقلاب شكوهمند اسلامي به رغم مشغله هاي هشت سال دفاع مقدس و اخراج كارشناسان خارجي، كليه امور به دست تواناي متخصصين ايراني انجام و فرودگاههاي كشور از 22 فرودگاه قبل از انقلاب كه حمل بار و مسافر در آن انجام مي گرفت به 70 فرودگاه عملياتي و آمار جابه جايي مسافر از قريب به سه ميليون نفر قبل از انقلاب به حدود 20 ميليون نفر در سال افزايش يافته است.
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاریخچه هما
هواپيمايي ايران « ایرانین ایرویز» در ارديبهشت ماه سال 1325 تاسيس گرديد و اولين خدمات مسافرت هوايي خود را در مسير تهران به مشهد مقدس و پس از جنگ جهاني دوم آغاز نمود. درطول 17 سال (از سال1324 تا 1341) و به تدريج با دارا بودن تنها چند پرواز بين المللي به مهمترين خط هوايي داخلي تبديل شد. در سال 1333 خط هوايي خصوصي ديگري تحت عنوان " پرشين ايرويز"یا "پاس" تاسيس گرديد. در ابتدا، خط هوايي "پرشين ايرويز" فقط وظيفه ي حمل باربه اروپا را به عهده داشت.
وضعيت جغرافيايي کشور ايران و گسترش وسيع آن، دور بودن مراکز نسبتاً پرجمعيت از يکديگر، کمبود وسيله ي نقليه اعم از جاده اي و ريلي، لزوم ارتباط سريع و مطمئن سازمان هاي علمي و دولتي و از همه مهمتر نبود يک شبکه منظم با قابليت هاي بالا در راستاي احياي حقوق متقابل هوايي با ساير کشورها و همچنين تامين رفاه و آسايش بيشتر ملت ايران، همه و همه شرايطي را فراهم سا خت تا هيات وزيران در تاريخ بيست و يکم بهمن سال 1340 ، پيشنهاد وزير راه را مبني بر تاسيس يک شرکت هواپيمايي متعلق به ملت، به تصويب برساند. در پي اتخاذ اين تصميم شرکت هواپيمايي ملي ايران در تاريخ پنجم اسفند ماه سال 1340 با ادغام دو شرکت هواپيمايي "ايرانين ايرويز" و " پرشين ايرويز" وا يجاد خط هوايي جديدي بانام "هواپيمايي ملي ايران" با علامت اختصاري و سمبل " هما" تاسيس شد و از فروردين ماه سال 1341 فعاليت هاي خود را اغاز نمود.
از جمله اهداف اوليه ي تاسيس "هما" ، پوشش احتياجات حمل و نقل هوايي داخل کشور همراه با رعايت بيشتر اصول ايمني پروازي و برقراري سرويس هاي حمل و نقل هوايي با کشورهاي هم جوار و دور دست ، ضمن مراعات همزمان قرارداد هاي متقابل مباني تجاري و مصالح کشوربود.
 

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
فکر میکنم پارسال بود که با هواپیما از تهران رفتم تا اهواز . دیگه قسم خوردم که با هواپیما جایی نرم ... :razz:
ای تو روح پر فتوحتون با این هواپیماهاتون ...
 

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا هواپیما مال پولدار مایه داراست ما با همین اوتوبوسشم بتونیم سفر کنیم خیلیه
اصلا کلا بتونیم سفر کنیم خودش خیلیه:دی
 

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبلا راحت سوار میشدم و زیاد ترس نداشتم . ولی از وقتی مصاحبه ی یه دختری که تو حادثه تهران - ارومیه زنده مونده بود , تو برنامه ی ماه عسل دیدم , واقعا ترسیدم. خیلی وحشتناک تعریف میکرد. الان هم اصلا دوست ندارم سفر هوایی برم..
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبلا راحت سوار میشدم و زیاد ترس نداشتم . ولی از وقتی مصاحبه ی یه دختری که تو حادثه تهران - ارومیه زنده مونده بود , تو برنامه ی ماه عسل دیدم , واقعا ترسیدم. خیلی وحشتناک تعریف میکرد. الان هم اصلا دوست ندارم سفر هوایی برم..

مرسی دوست عزیز
واقعا از تمامی دوستانی که در بحث شرکت میکنند تشکر میکنم فقط این نکته رو بگم که اینجا منظور بررسی وضعیت هوایی ایران و استفاده از تجارب دوستان است مثلا کسانی که از شرکت های خارجی استفاده کردن از خدمات اونا بگن یا کسانی که در داخل زیاد از هواپیما استفاده میکنند شرکت های هوایی رو مقایسه کنند و ...
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا اکثر دوستانی که رای دادن رضایت چندانی نداشته و سعی میکنند از هواپیما استفاده نکنند
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا هواپیما مال پولدار مایه داراست ما با همین اوتوبوسشم بتونیم سفر کنیم خیلیه
اصلا کلا بتونیم سفر کنیم خودش خیلیه:دی
اکثر سفرهای هوایی به منظورهای کاری و ... انجام میشود که اینجا بحث زمان و شرایط سفر و ... بسیار مهم و در قیمت ان تاثیرگذار است
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران ایر
نفت ایر
شرکت صنایع هواپیماسازی ایران
هواپیمایی آتا
هواپیمایی آریا
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی ارم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی تابان
هواپیمایی زاگرس
هواپیمایی ساها
هواپیمایی سهند ایر
هواپیمایی فارس قشم
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی نفت
هواپیمایی کاسپین
کیش ایر
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
با افزایش ارا دوستان میبینیم که ترکیب راضی و ناراضی ها هم کم کم تغیر میکند
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
همچنان مخالفین و ناراضیان این صنعت در نظرسنجی رو به افزایش هستند
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاریخچه هواپیمایی جمهوری اسلامی
1325 - تاسیس شرکت هواپیمایی ایران با سرمایه بخش خصوصی (حمل بیش از 11 هزار مسافر در اولین سال)
1333- تاسیس شرکت هواپیمایی پارس توسط بخش خصوصی
1340- تاسیس شرکت هواپیمایی ملی ایران " هما " با ادغام شرکتهای هواپیمایی ایران و پارس (با بهره‌گیری از هواپیماهای DC-3, DC-6,Viscount)
1341- نخستین گام عملیاتی هما، حمل و نقل زائران خانه خدا
1343- عضویت در انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا
1344- نخستین پرواز جت هما با 82 مسافر از فرودگاه مهرآباد تهران به بیروت، رم، ژنو و فرانکفورت و کنار گذاشتن هواپیماهای ملخ‌دار با موتورهای پیستونی
1349 - ورود اولین فروند از 5 فروند هواپیمای بویینگ (B-707)
1355 - تداوم گسترش شبکه پروازهای داخلی و بین‌المللی هما با استفاده از 23 فروند هواپیمای جت، همراه با 2 فروند جت اجاره‌ای
1359- ورود اولین فروند از 6 فروند هواپیمای ایرباس (A-300-B2K) به ناوگان هما
1360 - تغییر نام هواپیمایی ملی ایران هما به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما
(حمل بیش از 1/2 میلیون مسافر در این سال)
1369 - ورود اولین فروند از 6 فروند هواپیمای فوکر (F-100) به ناوگان هما
1371- آغاز فعالیت ایران ایرتور بعنوان یک شرکت هواپیمایی وابسته به هما با استفاده از هواپیماهای اجاره‌ای
1373- اضافه شدن هواپیمای ایرباس (A-300-600) به ناوگان هما
1379 - ورود یک فروند هواپیمای ایرباس (A-310-300) از امارات به ناوگان هما
1380- اضافه شدن 6 فروند هواپیمای ایرباس (A-310-200) از ترکیه به ناوگان هما
1382- ورود یک فروند هواپیمای ایرباس (A-310-300) به ناوگان هما
1383- اضافه شدن 3 فروند هواپیمای فوکر (F-100) و 2 فروند هواپیمای ایرباس (A-300-600) به ناوگان هما
1384- حمل بیش از 24/8 میلیون مسافر توسط هما و ایران ایرتور با رشد 9/8 % نسبت به سال 1383
1385- حمل نزدیک به 2/9 میلیون مسافر توسط هما و ایران ایرتور در پروازهای داخلی و بین‌المللی با رشد 3/11% نسبت به سال 1384
اضافه شدن یک فروند هواپیمای فوکر
یک فروند هواپیمای (B-747-200) 2 فروند هواپیمای (A-300-B4)

۱۳۸۶ ورود 5 فروند هواپیمای F-100
موفقیت "هما" در کسب تاییدیه SAFA( کمیسیون ایمنی هوانوردی اروپا) مبنی بر ایمنی و استمرار پروازهای هما به اروپا

۱۳۸۷ اضافه شدن ۲ فروند هواپیمای (A-300-200)
یک فروند هواپیمای A320 و ورود ۲ فروند هواپیمای باری (A-300-B4-F) و یک فروند هواپیمای باری (B-747-F) و موفقیت هما در اخذ گواهینامه IOSA (ارزیابی ایمنی عملیات و سیستم‌های کنترلی شرکت‌های هواپیمایی توسط یاتا) [۱]
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران ایر بوئینگ 747 از امارات خرید
خبرگزاری فارس: پایگاه خبری فلایت گلوبال انگلیس اعلام کرد شرکت ایران ایر یک هواپیمای بوئینگ ۳۰۰-۷۴۷ از طریق امارات وارد کرده و در ماه می میلادی ۲ بوئینگ دیگر از این نوع نیز به این شرکت فروخته خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس پایگاه خبری فلایت گلوبال انگلیس طی گزارشی اعلام کرد شرکت هواپیمایی ایران ایر قصد دارد از طریق امارات ۳ فروند هواپیمای بوئینگ 300-747 خریداری کند.
این گزارش از سوی منابع رسمی تایید نشده است.
بر اساس این گزارش یک فروند از این هواپیماها هم اکنون از طریق خطوط هوایی سایق در اختیار ایران ایر قرار گرفته است. این هواپیما که ساخت سال 1986 است و هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است ماه پیش در گامبیا به ثبت رسید.
خطوط هوایی سایق شرکتی مستقر در قرقیزستان است که توسط شرکت اماراتی سایق تاسیس شده است و دارای ۵ هواپیمای باری و ۳ هواپیمای مسافربری است.
این گزارش افزود هواپیمایی که در اختیار ایران ایر قرار گرفته است در واقع به یک شرکت ناشناخته گامبیایی فروخته شده است و به نظر می رسد این شرکت واسطه انتقال هواپیمای مذکور به ایران بوده است. شرکت سایق هم اکنون دو بوئینگ 300-747 دیگر در ناوگان خود دارد که هر دو در حالت ذخیره قرار دارند و قرار است در ماه می سال جاری به ایران ایر فروخته شوند. این دو هواپیما در بورکینافاسو به ثبت رسیده اند و تا اواخر سال ۲۰۱۰ در شرکت سنترافریک ایر اکسپرس فعالیت می کرده اند.
بر اساس این گزارش ۲ هواپیمای مذکور و همچنین هواپیمای نخستی که هم اکنون در اختیار ایران قرار دارد پس از آن مدتی در خدمت شرکت استرالیایی کنتاس قرار داشته اند و در همان سال 2010 تحویل شرکت سایق شده اند.
آمریکا در حالی که سعی می کند خود را مدافع حقوق بشر در جهان معرفی کند طی چندین سال گذشته فروش هواپیماهای مسافربری به شرکت های ایرانی را ممنوع کرده است. شر کت آمریکایی بوئینگ و شرکت اروپایی ایرباس بزرگترین تولیدکنندگان هواپیماهای مسافربری در جهان هستند که تحت فشار دولت آمریکا از فروش مستقیم تولیدات خود به ایران خودداری می کنند.
در عین حال شرکت های ایرانی با دور زدن تحریم ها تاکنون توانسته اند نیازهای خود به هواپیماهای جدید را تامین کنند. بخش قابل توجهی از ناوگان هوایی ایران را هواپیماهای ایرباس و بوئینگ تشکیل می دهند.
انتهای پیام//
 

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
كلا مثل اينكه ايرانيها به سفر هوايي زياد اعتقاد ندارند ( فقط 11 نفر راي دادند........)

مهم ترين دليل هم بنظر من نا امن بودن سفر با هواپيماست ....
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
كلا مثل اينكه ايرانيها به سفر هوايي زياد اعتقاد ندارند ( فقط 11 نفر راي دادند........)

مهم ترين دليل هم بنظر من نا امن بودن سفر با هواپيماست ....

در حالیکه طبق امار تو ایران سالانه 20-30 هزار نفر در تصادفات جاده ای کشته میشن ولی با احتمال سقوط یک هواپیما در سال (که امار خیلی کمتر از این است) فوقش 200-300 نفر کشته میشن
 

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
در حالیکه طبق امار تو ایران سالانه 20-30 هزار نفر در تصادفات جاده ای کشته میشن ولی با احتمال سقوط یک هواپیما در سال (که امار خیلی کمتر از این است) فوقش 200-300 نفر کشته میشن
در همه جای دنیا پرواز با هواپیما ایمن ترین سفر محسوب می شود به طوری که اگر پس از چندین سال سانحه ای رخ بدهد تمام جامعه در شوک فرو میرود و اون رو یک حادثه غیرقابل باور تلقی می کنند اما ما تقریبا هر دو سال یکبار باید یک سانحه داشته باشیم
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
در همه جای دنیا پرواز با هواپیما ایمن ترین سفر محسوب می شود به طوری که اگر پس از چندین سال سانحه ای رخ بدهد تمام جامعه در شوک فرو میرود و اون رو یک حادثه غیرقابل باور تلقی می کنند اما ما تقریبا هر دو سال یکبار باید یک سانحه داشته باشیم
باز هم همانطور که گفتم هر دو سال یکبار با امار 200-300 کشته خیلی بهتر و امن تر از سالی 20-30 هزار کشته با 200-300 هزار مجروح است
 

engage

اخراجی موقت
در همه جای دنیا همین هواپیما های داخلی استفاده میشه که شاید عمرش هم ۵۰ سال باشه ولی مسله و تفاوتش اینه که اونا بروز شده ی و شاید فقط اسکلتش همون هواپیما باشه که از کارخونه اومده بیرون
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
در همه جای دنیا همین هواپیما های داخلی استفاده میشه که شاید عمرش هم ۵۰ سال باشه ولی مسله و تفاوتش اینه که اونا بروز شده ی و شاید فقط اسکلتش همون هواپیما باشه که از کارخونه اومده بیرون
اره خب هواپیماهای ما از نظر بروز رسانی و قطعات شاید عیب و ایراد داشته باشند که دلایل مختلفی دارد ولی به هر حال ایمنی پرواز به دلیل کنترل چندجانبه بر روی هواپیما بسیار بالاتر از حمل و نقل جاده ای است
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
امار نظرسنجی تا این لحظه بدین شرح است :
همیشه استفاده میکنم و کاملا راضی هستم


2 14.29%
همیشه استفاده میکنم ولی رضایت چندانی ندارم


0 0%

گهگاه استفاده میکنم


2 14.29%

تنها در صورت اجبار استفاده میکنم


6 42.86%

به هیچ وجه استفاده نمیکنم


4 28.57%
 

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
در حالیکه طبق امار تو ایران سالانه 20-30 هزار نفر در تصادفات جاده ای کشته میشن ولی با احتمال سقوط یک هواپیما در سال (که امار خیلی کمتر از این است) فوقش 200-300 نفر کشته میشن

نكته ي جالبي رو گفتيد .........
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
نكته ي جالبي رو گفتيد .........
بله چون روی سقوط هواپیما زوم میشه و هی اخبار و روزنامه ها و مباحث کارشناسی و ... انجام میشه مردم فکر میکنند هر روز هواپیما میفته و هر کی سوار هواپیما بشه می میره در حالیکه هر روز حداقل دهها تصادف منجر به فوت و جرح تو کشور میشه که کسی کاری بهش نداره
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید قیمت هواپیما در مقایسه با حمل و نقل زمینی (مخصوصا قطار که بسیار پایین است ) در نظر بگیریم که در استقبال کمتر مردم از هواپیما نقش فراوانی دارد
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما فقط قصدتون صحبت در قبال هواپیماهای مسافربری و امکانات و خلبانهای اونهاست
ما در خصوص هوافضا و صنعت هواپیما سازی پیشرفت های شگرفی داشتیم
ولی خب به احترام موضوع تاپیک شما فقط مسافربری رو در نظر میگیرم
هواپیماهای ما از وقتی که توپلف خارج شده خدا رو شکر حوادث بسیار کم شده ............شما خودتون مقایسه کنید متوجه میشین
صنعت هواپیمایی ما با توجه به تحریمهایی که کاملا ناعادلانه و غیر قانونی در خصوص این صنعت شده میشه گفت حتی پیشرفتهایی هم داشته

باید قیمت هواپیما در مقایسه با حمل و نقل زمینی (مخصوصا قطار که بسیار پایین است ) در نظر بگیریم که در استقبال کمتر مردم از هواپیما نقش فراوانی دارد

و این قیمت در سایر کشورها چگونه است ......در مقایسه با سایر وسایل حمل و نقل ؟
 
آخرین ویرایش:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
هواپیماهای ما از وقتی که توپلف خارج شده خدا رو شکر حوادث بسیار کم شده ............شما خودتون مقایسه کنید متوجه میشین
صنعت هواپیمایی ما با توجه به تحریمهایی که کاملا ناعادلانه و غیر قانونی در خصوص این صنعت شده میشه گفت حتی پیشرفتهایی هم داشته

ولي اون احساس امنيت هنوز وجود نداره .
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي اون احساس امنيت هنوز وجود نداره .
خب شما چه راهکاری دارین برای برگردوندن اون احساس امنیت ؟ ........ من معتقدم وقتی کار خیلی ضروری پیش بیاد دیگه استفاده میکنی ........حال چه خودت پولشو بدی یا اون شرکتی که توش باشی و از طرف اون ماموریت داشته باشی ..... همینکه ایران ما خلبانانی چون کاپیتان شهبازی رو داره که افتخاری است برای کشور ما به شخصه برای من احساس امنیت میاره

نا گفته نماند من خودم برای مسافرت یا موارد این چنینی وسیله شخصی و اتوبوس رو بیشتر ترجیح میدم ......چون معتقدم مسافرت با دیدن طبیعت و گشت و گزار در تمامی شهرهای مسافرت زیباست نه فقط مرکز اون شهر
 

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما فقط قصدتون صحبت در قبال هواپیماهای مسافربری و امکانات و خلبانهای اونهاست
ما در خصوص هوافضا و صنعت هواپیما سازی پیشرفت های شگرفی داشتیم
ولی خب به احترام موضوع تاپیک شما فقط مسافربری رو در نظر میگیرم
هواپیماهای ما از وقتی که توپلف خارج شده خدا رو شکر حوادث بسیار کم شده ............شما خودتون مقایسه کنید متوجه میشین
صنعت هواپیمایی ما با توجه به تحریمهایی که کاملا ناعادلانه و غیر قانونی در خصوص این صنعت شده میشه گفت حتی پیشرفتهایی هم داشتهو این قیمت در سایر کشورها چگونه است ......در مقایسه با سایر وسایل حمل و نقل ؟
هدف من از اين تايپيك تنها بحث و گفتگو درباره صنعت هواپيمايي كشور و نقش حمل و نقل و مسافربري اون هست كه شما هم بهش اشاره كرديد باز اگه دوستان از مواردي كه شما گفتيد نظراتي داشته باشند ميتونن ذكر كنند وگرنه اينكه ما در هوافضا چقدر پيشرفت كرديم يا تحريم ها عادلانه بود يا نه مد نظر من نيست
 
بالا