شما چادریها از چه آرایشی استفاده میکنید؟؟؟

منتظر ناشناس

عضو جدید
از دختر جوان و چادری پرسيدند :
از چه نوع آرايشى استفاده مى كنى ؟ گفت : اينها رو به كار مى برم :
.
.
.
.
.
.
.
.
ﺑراى لبانم ........... رﺍﺳﺘگويى
براى صدايم ........... ذكر الله​
براى چشمانم .......... ﭼشم پوشى از حرامات​
ﺑراى ﺩﺳﺘانم ........ كمك و يارى به مستمندان​
براى پاهايم ......... ايستادن براى نماز​
براى قامتم ........... سجده بردن براى الله​
براى قلبم............حب الله​
ﺑراى عقلم ......... ﺩﺍﻧﺎﯾﯽ​
براى خودمم .......... ايمان به وجود الله​

در آینده ای نزدیک گاهی به دور و برت بینداز​
یک وقت هایی می شود که خودت را تنها چادریِ کلِ خیابان می بینی​
لبخند بزن، رو به آسمان کن و بگو:​
خــــدایــــا!!​
ممنونم که بهم اجازه دادی بین همه ی این آدمای رنگ وارنگ یه دونه باشم.​
شک نداشته باش که این یک فرصتِ ویژه است تا برایِ او (خدا) هم یکی یک دانه باشی..

منتظر ناشناس

عضو جدید
خوندنش خالی از لطف نیست

خوندنش خالی از لطف نیست

سارا بوکر، هنر پیشه، مدل و مانکن تازه مسلمان آمریکایی است.

او در گفتگویی خود را اینگونه معرفی و علت مسلمان شدنش را اینگونه بیان می کند:

من یک زن امریکائی هستم که در مرکز امریکا بدنیا آمده ام. من مانند هر دختر دیگری بزرگ شدم. با علاقه و تعلق خاطر شدید به زرق و برق زندگی در "گران شهرها". در نهایت من به فلوریدا و از آنجا به ساحل جنوبی میامی نقل مکان کردم. یک منطقه پرشور برای آنهائی که در جستجوی "زندگی پر زرق و برق" هستند. طبیعتا، من آنچه که یک دختر معمولی غربی انجام می دهد را انجام می دادم.

براساس ارزیابی ارزش خودم بر مبنای میزان جلب توجه دیگران من به ظاهر و جذابیت و گیرائی خودم توجه داشتم. من مرتبا ورزش می کردم و یک مربی شخصی شدم. یک خانه شیک لب دریا خریدم و توانستم یک سبک زندگی "با کلاس" برای خود فراهم کنم.

سالها گذشت تا متوجه شوم که هر چه بیشتر در "جذابیت زنانگی ام" پیشرفت می کنم درجه رضایت شخصی و خوشبختی ام افت می کند. من برده مد بودم. من گروگان ظاهرم بودم.
به علت افزایش مستمر فاصله میان رضایت شخصی من و سبک زندگی ام، من در فرار از الکل و مهمانی ها (پارتی ها) به مراقبه (مدیتیشن) و مذاهب غیرمتعارف پناه می بردم. اما یک فاصله کوچک به یک دره تبدیل گشت. و در نهایت متوجه شدم که تمامی انها فقط یک مسکن هستند و نه یک درمان موثر.

یازده سپتامبر ۲۰۰۱، زمانی که من شاهد رگبار پی در پی اسلام، ارزشها و فرهنگ اسلامی، و اعلام شرم آور "جنگ صلیبی جدید" بودم، توجه ام به چیزی بنام اسلام آغاز شد. تا آن زمان، تمام چیزهائی که برای من با اسلام تداعی می گردید عبارت بودند از: زنان پوشیده در "چادر"، کتک زنندگان زنان (همسران)، حرام ها، و یک دنیا ترور و وحشت.
یک روز من با قرآن، کتابی که در غرب بطور منفی کلیشه ئی معرفی شده است برخورد کردم. در ابتدا سبک و نحوه برخورد قرآن مرا تحت تاثیر قرار داد، و سپس نگاه آن به هستی، زندگی، آفرینش، و ارتباط میان خالق و مخلوق مرا به شگفتی آورد.

من قرآن را خطابه ای مملو از بصیرت و بینش برای قلب و روح، بدون نیاز به هیچ مترجم (مفسر) و کشیشی یافتم.سرانجام من حقیقت را دریافتم: فعالیت ارضاء کننده جدید من چیزی جز قبول مذهبی بنام اسلام، که می تواند سرچشمه آرامش برای من بعنوان یک مسلمان "فعال" باشد، نبود.

من یک ردای زیبای بلند ویک پوشش سر که شبیه لباس عرفی زنان مسلمان است خریداری کردم ودر خیابان ها و محله هائی که روزهای پیشین با شلوار کوتاه، بیکینی، و یا با لباس کار "شیک" سبک غربی در آنها راه میرفتم، ظاهرشدم. اگر چه مردم، چهره ها، و مغازه ها همه همان ها بودند، اما یک چیز بطرزی چشمگیر و استثنائی متفاوت بود، من همان نبودم، و نه آرامشی که من برای اولین بار در زن بودن تجربه کردم.

من احساس کردم که همه زنجیرها پاره شده اند و من بالاخره آزاد شده ام. من از چهره های حیرت زده جدید مردم، در مکانی که زمانی چهره هائی که پر از نگاه های شکارچی برشکار بود را تجربه کرده بودم، لذت می بردم. ناگهان یک بار از دوش من برداشته شد. من دیگر تمامی وقت ام را صرف خرید، آرایش، درست کردن موهایم، و تمرین بدنی برای خوش اندام شدن نمی کردم. سرانجام، من آزاد شدم.

من از حجاب رضایت داشتم، اما دیدن روبه افزایش زنان مسلمانی که از نقاب استفاده می کنند کنجکاوی مرا در باره نقاب برانگیخت. من نظر همسر مسلمانم را، که پس از اسلام آوردن با او ازدواج کردم، درباره گذاشتن نقاب و یا بسنده کردن به حجاب را جویا شدم. به نظر او حجاب در اسلام امری واجب است، در حالی که نقاب نیست. در آن زمان، حجاب من شامل پوشش سری که تمامی سر مرا بجز صورتم رامی پوشاند، و یک ردای سیاه بلند گشاد بنام "عبا" که تمامی بدن مرا از گردن تا نوک پا را می پوشاند، بود.

هیچ چیز مرا از تعویض بیکینی ام در ساحل جنوبی و زندگی پر زرق و برق سبک غربی ام با زندگی کردن در آرامش با خالقم و لذت بردن از زندگی در میان همنوعآنم بعنوان یک شخص با ارزش، خوشحال نمی کند. بدین دلیل است که من استفاده از نقاب را انتخاب کرده ام، و تا پای مرگ از حق لاینفک ام برای پوشیدن اش دفاع خواهم نمود.

به شما زنانی که مفاهیم زشت کلیشه ای علیه حجاب فروتنآنه اسلامی را می پذیرید، می گویم که: شما نمی دانید که چه چیزی را دارید از دست می دهید.
http://vaislamah.com/1338

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک راهبه می تواند سرتاپای خود را بپوشاند تا زندگیش را وقف عبادت کند , درست است ؟اما چرا وقتی یک زن مسلمان این کار را انجام دهد , مورد ملامت قرارمیگیرد ؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=212139&stc=1

پیوست ها

• 10389592_800532349966282_8844347032971778558_n.jpg
    10389592_800532349966282_8844347032971778558_n.jpg
    23.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
"توكل كرمان" اولین و جوانترین زن عرب و دارنده صلح نوبل

وقتی خبرنگاران درمورد حجابش از او سوال کردند و پرسیدند که آیا این حجاب با سطح تحصیلاتش منافاتی ندارد او جواب داد:

"انسان ها در ابتدا تقریبا عریان بودند و با بالا رفتن سطح درک بشر
او شروع به پوشاندن خود کرد.چیزی که من امروز هستم و چیزی که می پوشم نشان دنده ی بالاترین سطح اندیشه و تمدنی است که انسان به آن رسیده است،و به هیچ عنوان پس رفت نیست. بلکه دوباره حذف کردن پوشش است که بازگشت به زمان باستان است"

Noble Laureate from Yemen, Tawakul Karman responds to Hijab

When asked about her Hijab By Journalists and how it is not proportionate with her level of intellect and education, she replied, “Man in The early times was almost *****, and as his intellect evolved he started wearing clothes. What I am today and what I’m wearing represents the highest level of thought and civilization that man has achieved, and is not regressive. It’s the removal of clothes again that is regressive back to ancient TIMES.”

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=212140&stc=1

پیوست ها

• 10383509_800286003324250_1055984544774222310_n.jpg
    10383509_800286003324250_1055984544774222310_n.jpg
    21.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
یک راهبه می تواند سرتاپای خود را بپوشاند تا زندگیش را وقف عبادت کند , درست است ؟اما چرا وقتی یک زن مسلمان این کار را انجام دهد , مورد ملامت قرارمیگیرد ؟

حق با شماست، داشتن پوشش طبق عقیده حق همه هست.
اما گذاشتن این عکس توسط ایرانی ها مظلوم نمایی هست.
چون در ایران کسی که نمیخواد حجاب مو داشته باشه حتی حق قدم زدن تو پارک و خیابان هم نداره چه برسه دانشگاه و ادارات و....
ای کاش ما واسه همه غصه میخوردیم.

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
حق با شماست، داشتن پوشش طبق عقیده حق همه هست.
اما گذاشتن این عکس توسط ایرانی ها مظلوم نمایی هست.
چون در ایران کسی که نمیخواد حجاب مو داشته باشه حتی حق قدم زدن تو پارک و خیابان هم نداره چه برسه دانشگاه و ادارات و....
ای کاش ما واسه همه غصه میخوردیم.

هر کشوری قوانین خودش رو داره به طور مثال تو اکثر کشورهای اروپایی،خانومی که حجاب داشته باشه حق حضور تو جامعه رو که نداره هیچ! مورد اذیت و آزار هم قرار میگیره اونم تو شرایطی که معتقدن تو کشورشون حقوق بشر رعایت میشه! و هرکسی میتونه هرپوششی رو داشته باشه که میخواد! تا حالا شده شما دلتون براشون بسوزه؟!
به هرحال ممنونم از نظرتون:gol:

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=212168&stc=1

پیوست ها

• 10390961_800005156685668_1945800328064925445_n.jpg
    10390961_800005156685668_1945800328064925445_n.jpg
    45.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
هر کشوری قوانین خودش رو داره به طور مثال تو اکثر کشورهای اروپایی،خانومی که حجاب داشته باشه حق حضور تو جامعه رو که نداره هیچ! مورد اذیت و آزار هم قرار میگیره اونم تو شرایطی که معتقدن تو کشورشون حقوق بشر رعایت میشه! و هرکسی میتونه هرپوششی رو داشته باشه که میخواد! تا حالا شده شما دلتون براشون بسوزه؟!
به هرحال ممنونم از نظرتون:gol:

خوب من خواستار تغییر همین قوانین خاص هر کشوری هستم.
یعنی همانطور که کار کشورهای غربی رو در اجازه ندادن به خانم های محجبه برای حضور در دانشگاه و ادرات نفی میکنم و به قول شما دلم میسوزه، دلم برای اونایی هم که اعتقادی به حجاب مو ندارن اما از ترس همش یک پارچه رو سرشون دارن و گرما اذیتشون میکنه و ورزش هم میخوانن بکنن با روسری و مقنعه ورزش میکنن میسوزه.

برای همین گفتم بهتره در هنگام خواستار بودن حقوق انسان، این رو برای همه بخواهیم.
از مسلمان و غیر مسلمان و سکولار و... بخواهیم شعور درک پوشش مخالف اندیشه خودشون رو در محافل عمومی داشته باشن.
اگر با پوشش و عقیده کسی مشکل دارن میتونن تو محافل شخصی خودشون راه ندن اما حق توهین و قانون گذاری در فضاهای عمومی رو برای این حداقل حق انسان ندارن.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=212169&d=1402484630

پیوست ها

• chador.jpg
    chador.jpg
    76.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی همانطور که کار کشورهای غربی رو در اجازه ندادن به خانم های محجبه برای حضور در دانشگاه و ادرات نفی میکنم و به قول شما دلم میسوزه، دلم برای اونایی هم که اعتقادی به حجاب مو ندارن اما از ترس همش یک پارچه رو سرشون دارن و گرما اذیتشون میکنه و ورزش هم میخوانن بکنن با روسری و مقنعه ورزش میکنن میسوزه.

از مسلمان و غیر مسلمان و سکولار و... بخواهیم شعور درک پوشش مخالف اندیشه خودشون رو در محافل عمومی داشته باشن.
اگر با پوشش و عقیده کسی مشکل دارن میتونن تو محافل شخصی خودشون راه ندن اما حق توهین و قانون گذاری در فضاهای عمومی رو برای این حداقل حق انسان ندارن.

این شرایطی که شما توصیف کردین واقعا ایده آله ولی تو هیچ جای دنیا رعایت نمیشه متاسفانه !

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
در آگوست 2012 ام‌اس‌ان‌بي‌سي گزارش داد يك كارمند سابق شركت والت ديزني، به خاطر آزار و اذيت و اعمال تبعيض به خاطر مسلمان بودنش در محل کار از این شرکت شكايت كرده است. ايمانه بودلال که در يك رستوران شركت ديزني مشغول به كار بوده مراكشي‌الاصل است. او در «كافه داستان گويان» در گراند هتل كاليفرنيا کار می کرده ولی مديريت اين رستوران با اعمال آزار و اذيت نژادي و مذهبي به او اجازه نداده كه در محل كار روسري سنتي مسلمانان را بر سر كرده و حجاب اسلامی داشته باشد؛ كه در نهايت منجر به اخراج بودلال از کارش شده است
.

In August 2012, MSNBC reported that a former Disney employee sued the
California-based entertainment giant, charging harassment and
religious discrimination against her based on her Muslim religion and
ethnic origins in North Africa. Boudlal, a 28-year-old naturalized
U.S. citizen from Morocco, started working at the Storytellers Café, a
restaurant at the Grand Californian Hotel and Spa in the Disneyland
Resort, in April of 2008. She alleges in a lawsuit filed in federal
court that management failed to address persistent racial and
religious harassment from fellow workers and that it refused to
accommodate her wish to wear a traditional Muslim headscarf or "hijab"
at work, a dispute that ultimately led to her departure in 2010. Her
persistence to wear hijab was the main cause she lost her job.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=212170&stc=1

پیوست ها

• 10341429_795558707130313_7259835991862280995_n.jpg
    10341429_795558707130313_7259835991862280995_n.jpg
    30.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر یک بانوی غربی که قبلا محجبه نبود درباره حجاب:

من از روز جهانی حجاب حمایت میکنم چون امیدوارم روزی برای خانم ها به دلیل داشتن حجاب تبعیضی قائل نشوند
یک زن نباید به خاطر داشتن حجاب تحقیر شود و یا به او با دید دیگری نگاه بشود. مردم با عقیده های دیگر باید یاد بگیرند که به این عقاید احترام بگذارند
کارل لی

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=212171&stc=1

پیوست ها

• 10356721_792957357390448_1388507129774304704_n.jpg
    10356721_792957357390448_1388507129774304704_n.jpg
    25.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
«سونیا مرازگا»، عکاس، نقاش و بازیگر تئاتر که از مادری الجزایری و پدری فرانسوی متولد شده است، در اعتراض به ممنوعیت حجاب در فرانسه، در اقدامی بی‌سابقه و مبتکرانه، دست به یک نمایش خیابانی تحت عنوان «زن محجبه در جعبه» زده است.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=212172&stc=1

پیوست ها

• 10402874_792469880772529_1271519866043556532_n.jpg
    10402874_792469880772529_1271519866043556532_n.jpg
    42.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر شخصی جان خود را بخاطر نجات دیگران به خطر اندازد شجاع ودلیر خوانده می شود وهمه جامعه او را محترم می شمارند
اما اگر فلسطینی باشد وسعی کند فرزندش یابرادرش را نجات دهد تا مبادا دستش بشکند یا ازمادرش دفاع کند تاکه مورد تجاوزقرار نگیرد یا از منزلش دفاع کندتاکه ویران نشود به او تروریست می گویند

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=212494&stc=1

پیوست ها

• 10425189_802241666462017_4725248415201771914_n.jpg
    10425189_802241666462017_4725248415201771914_n.jpg
    30.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
از دختر جوان و چادری پرسيدند :
از چه نوع آرايشى استفاده مى كنى ؟ گفت : اينها رو به كار مى برم :
.
.
ﺑراى لبانم ........... رﺍﺳﺘگويى
براى صدايم ........... ذكر الله​
براى چشمانم .......... ﭼشم پوشى از حرامات​
ﺑراى ﺩﺳﺘانم ........ كمك و يارى به مستمندان​
براى پاهايم ......... ايستادن براى نماز​
براى قامتم ........... سجده بردن براى الله​
براى قلبم............حب الله​
ﺑراى عقلم ......... ﺩﺍﻧﺎﯾﯽ​
براى خودمم .......... ايمان به وجود الله​

در آینده ای نزدیک گاهی به دور و برت بینداز​
یک وقت هایی می شود که خودت را تنها چادریِ کلِ خیابان می بینی​
لبخند بزن، رو به آسمان کن و بگو:​
خــــدایــــا!!​
ممنونم که بهم اجازه دادی بین همه ی این آدمای رنگ وارنگ یه دونه باشم.
شک نداشته باش که این یک فرصتِ ویژه است تا برایِ او (خدا) هم یکی یک دانه باشی..

آقا من کاری به چادریا ندارم خیلیهاشونم خانومای محترمین
ولی یه چی این وسط درست نیست شما یه طو نوشتی انگاری ما مانتوییا نه دروغگوی کافر خدانشناس چشم چرون هستیم

این جمله قرمزتم خوب نبود یعنی چی آدمای رنگ و وارنگ ؟:D

*میدیا*

عضو جدید
ولی یه چی این وسط درست نیست شما یه طو نوشتی انگاری ما مانتوییا نه دروغگوی کافر خدانشناس چشم چرون هستیم

شادی تو بحرشون نرو
حجاب تو رفتار ادم وانسانیتشه نه به چادره نه مانتو
;)

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
شادی تو بحرشون نرو
حجاب تو رفتار ادم وانسانیتشه نه به چادره نه مانتو
;)
پوشش هم جزوشه.... اینکه بگیم دلت پاک باشه وبی حجاب بگردی درست نیست وقتی حرف از حجاب وسط میاد حجاب باطن و ظاهر حجاب ...همه چی توش هست نحوه رفتار نحوه پوشش ..

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

حق داری :دی

چادر بیشتر یه نماده ! به خاطر همین توی اینجور متنا ازش استفاده میشه وگرنه حجاب و پوشش مناسب فقط چادر نیست ...

خیلی از مانتوییها هم خوبن ! مث خودمون :دی

پوشش هم جزوشه.... اینکه بگیم دلت پاک باشه وبی حجاب بگردی درست نیست وقتی حرف از حجاب وسط میاد حجاب باطن و ظاهر حجاب ...همه چی توش هست نحوه رفتار نحوه پوشش ..

;)

*میدیا*

عضو جدید
ادمی که دلش پاک باشه هرگز عرف جامعه اشو زیر پا نمیذاره
بله بستگی داره این حجاب کجا باشه اگه ایران باشه که اگه ظاهرو کسی حفظ نکنه کلاهش پسه...خب جامعه اینطور میطلبه

"زهرا"

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چادر می تونه یه حجاب باشه ولی تمومش نیست .چادرظاهر آدم رو می پوشونه باطن چیزیه که با این چیزا و حتی باچیزای سیاه تر از اون نمیشه پنهانش کرد
انسان باید انسانیت داشته باشه وگرنه با همون چادر می تونه حجابو به لجن بکشه
دوست عزیز بهتره تاپیکایی بزنی که به قشری توهین نشه.اینطوری بهتره.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چادر می تونه یه حجاب باشه ولی تمومش نیست .چادرظاهر آدم رو می پوشونه باطن چیزیه که با این چیزا و حتی باچیزای سیاه تر از اون نمیشه پنهانش کرد
انسان باید انسانیت داشته باشه وگرنه با همون چادر می تونه حجابو به لجن بکشه
دوست عزیز بهتره تاپیکایی بزنی که به قشری توهین نشه.اینطوری بهتره.

موافقم باهاتون ...

ظاهر مناسب و باطن پاک ، لازم و ملزوم همدیگه هستن ...

هیچ کدومش بدون اون یکی با ارزش نیست ! نه محجبه ی ناپاک و نه بد حجاب پاک ! چون تناقضه ...

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خطاب به مخدرات[SUP]([/SUP][1][SUP])[/SUP] اسلام

اي ردايـت[SUP]([2])[/SUP] پـرده‌ي نـاموس مـا
طینت پاک تو ما را رحمت است
کودک ما چون لب از شیر تو شست
می‌تراشد مهر تو اطوار
[SUP]([3])[/SUP] ما
برق ما کو در سحابت آرمید
ای امین نعمت آئین حق
دور حاضر تر فروش و پرفن است
کور و یزدان ناشناس ادراک او
چشم او بیباک و ناپرواستی
صید او آزاد خواند خویش را
آب بند نخل جمعیت توئی
از سر سود و زیان سودا مزن
هوشیار از دستبرد روزگار
این چمن زادان که پر نگشاده اند
فطرت تو جذبه‌ها دارد بلند
تا حسینی شاخ تو بار آورد

تاب تو سرمايه‌ي فانوس ما
قوت
دین و اساس ملت است
لا اله آموختی او را نخست
فکر ما گفتار ما کردار ما
بر جبل رخشید و در صحرا تپید
در نفس‌های تو سوزد دین حق
کاروانش نقد دین را رهزن است
ناکسان زنجیری پیچاک او
پنچه‌ی مژگان او گیراستی
کشته‌ی او زنده داند خویش را
حافظ سرمایه‌ی ملت توئی
گام جز بر جاده‌ی آبا مزن
گیر فرزندان خود را در کنار
ز آشیان خویش دور افتاده اند
چشم هوش از اسوه‌ی زهرا مبند
موسم پیشین بگلزار آورد

اقبال لاهوري

[1]- مخدرات:‌ جمع مخدره يعني زناني كه در حجاب و پرده هستند.
[2]- ردا: ‌چادر.
[3]- اطوار:‌جمع طور، ‌نوع‌ها، روش‌ها.

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستانِ خوبم نظر همتون محترمه ولی نمیدونم چرا همه در برابر چادر موضع میگیریم و میگم آاااااااااای همشون فلاننو مانتوییا بهترنو حجاب باید باطنی باشه و همه ی اینا قبول! اصن مگه استارتر عکسِ اینا رو گفته؟! اصن چرا بعضی از دوستان بِ خودشون میگیرن؟! همه میدونن حجاب فقط چادر نیست! پوششِ مناسب حالا یا چادر یا مانتو! و تقوا که حجابِ درونه! (تقوا بهترین لباس است.!)
کاش میشد بِ خومون این اجازه رو ندیم کِ بِ راحتی عقایدِ دیگرانو تمسخر کنیم!!

و شما دوستِ عزیز کِ اعتقاد دارین چادر در زمان حضرت زهرا سلام الله نبوده درسته ولی این پوشش همینجوری یهو درنیومده !
يا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلاَبِيبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى أَنْ يُعْرَفْنَ فَلا يُؤْذَيْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِيماً؛

اي پيغمبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو كه خويشتن را با جلباب خود فرو پوشند، كه اين كار براي اين كه آنها به عفت و حريت شناخته شوند تا از تعرض و جسارت هوس رانان آزار نكشند؛ بر آنان بسيار بهتر است و خدا در حق خلق آمرزنده و مهربان است.

«جلابيب» جمع «جلباب» است و جلباب در كتاب هاي لغت معتبر، مثل لسان العرب، صحاح اللغة و معجم الوسيط، به «ملحفه» معنا شده است و ملحفه پوششي گسترده است كه زن خود را در آن مي پيچد

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا دیدید یک شخصی که در خانواده اصیل بزرگ شده لخت و عور بگرده؟
نه فقط توی ایران که حتی کشور های غیر مسلمان هم عدم پوشش رو برای خانواده های بزرگ و اصیل زشت میدونن
موید این حرف همین حرکتیست که چندی پیش عروسِ خانواده سلطنتی انگلیس انجام داد و عکس های نیمه برهنه گرفت
همین کارش بس بود تا باعث شه ملکه ی انگلیس براش خط و نشان بکشه و بهش اخطار بده که دیگه با این نوع پوشش دیده نشه
حتی جالبه که وقتی بی بی سی میخواست این خبر رو منتشر کنه جرات نکرد عکس نیمه برهنه ی عروسِ خانواده ی سلطنتی انگلیس رو بزاره!
چون میدونست با برخورد شدید خانواده سلطنتی مواجه خواهد شد

از قدیم رسم بر این بوده که خانواده های اصیل(در هر کشوری یا هر مذهبی) با لباسی پوشیده و سنگین ظاهر میشدند
حالا جالبه که یک عده جَو زده تمدن رو توی لختی و عوری میبینن!

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=212804&stc=1

پیوست ها

• 10446650_804500666236117_8606838518164022902_n.jpg
    10446650_804500666236117_8606838518164022902_n.jpg
    33.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر کودکی به موضوعی علاقمند باشد باید آن را رشد ونمو داد
اما اگر علاقمند به اسلام باشد باشد فایده ای ندارد

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=212808&stc=1

پیوست ها

• 10474727_803419279677589_8512108635866363425_n.jpg
    10474727_803419279677589_8512108635866363425_n.jpg
    27.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

خیلی جالبه ! یه تیکه روسری اینقدر تحملش سخته و قلب شما رو بدرد میاره !
ولی وقتی دو سه ساعت زمانشونو هر روز صرف آرایش میکنن و هزار جور دردسر !
و یه مانتوهای تنگی میپوشن که واقعا تنگ و آزار دهنده ست و سختی پوشیدن اونجور لباس ها رو به خودشون میدن تا بدن نمایی کنند دلتون نمیسوزه !
اوووه ! چقد اذیت میشن طفلکی ها مجبورن یه شالو الکی بندازن رو کیلیپسشون ! چه جنایتی میکنه جمهوری اسلامی در حق این بندگان مظلوم خدا!

کی توی خیابون ورزش میکنه ؟! باز پیاده روی یه چیزی ! ورزشی که روسری سر کردن توی انجام اون دردسر باشه رو نمیشه تو خیابون انجام داد هر جای دنبا که باشه ! اونو باید توی ورزشگاه انجام داد که ورزشگاههای بانوان هست برن انجام بدن!

آخرین ویرایش:
و یه مانتوهای تنگی میپوشن که واقعا تنگ و آزار دهنده ست و سختی پوشیدن اونجور لباس ها رو به خودشون میدن تا بدن نمایی کنند دلتون نمیسوزه !
کی توی خیابون ورزش میکنه ؟! باز پیاده روی یه چیزی ! ورزشی که روسری سر کردن توی انجام اون دردسر باشه رو نمیشه تو خیابون انجام داد هر جای دنبا که باشه ! اونو باید توی ورزشگاه انجام داد که ورزشگاههای بانوان هست برن انجام بدن!

یک تیکه روسری یا چند تیکه روسری مهم نیست.
حرف بی منطق ذره ای ارزش نداره.
همانطور که زمانی به مردها میگفتن پوشیدن آستین کوتاه جُرم هست ولی مردا اونطور که لازم بود بهشون جواب دادن.

هیچ دلیل علمی و عقلانی بر تحریک آمیز بودن موی زنان وجود نداره و این صرفا یک تلقین هست به جنس بشر که هرآنچه از آن منع شود را جذاب میپندارد، موی زن اگر اسباب تحریک مرد بود، در خانه مادر و خواهر هم باید روسری سر میکردن که مبادا مذکر تحریک شود !!!
اما چون مذکر تو خانه توجیه شده که تحریک نشه، تحریک نمیشه اما چون توجیه شده در بیرون خانه باید تحریک بشه، تحریک میشه.
به همین راحتی !!!!!!!!

پوشش معقول زنان و مردان بدون ارایش و بدون لباس های تنگ و بدن نما بهترین نوع پوشش هست.
این پوشش رو میتونین مثلا بر تن سیاست مداران زن یا مرد اروپا در مذاکرات هسته ای با سران ایران ملاحظه بفرمایید !!!

وقتی ورزشکاران دختر ایرانی میخوان در مسابقات دو میدانی، فوتبال، والیبال و... با کشورهای خارجی مسابقه بدن مجبورن سرتاپشون رو بپوشونن و از گرما زجر بکشن حتی جایی که مردی نیست، که مبادا این مو که پر از شراره های اتش هست مردی رو از راه به در کند !!!

فریاد خاموش

عضو جدید
اوووه ! چقد اذیت میشن طفلکی ها مجبورن یه شالو الکی بندازن رو کیلیپسشون ! چه جنایتی میکنه جمهوری اسلامی در حق این بندگان مظلوم خدا!

ای کاش اموزش میدیدم موقع بحث کردن کمی بی تعصب تر و بدون توهین و منطقی تر برخورد کنیم با نظرات مخالفمون.....
تعصب بدون هیچ انعطافی تو هر حرفهای هردو گروه موافق و مخالف دیده میشه وبرای همینه ک هیچوقت تو این گفتگو ها نظر هیچ شخصی بعد شنیدن حرفهای طرف مقابلش تغییر نمیکنه.......
(منظورم ب اکثریت بچه ها بود ولی چون تعصب تو حرفای شما بیشتر دیده میشد ازتون نقل قول گرفتم)

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجانب گل گلاب باشگاه معتقدم که چادر یا مانتویی بودن فرقی نداره و اصلا چادر یک حجاب اسلامی نیس بلکه حجابی ایرانی هس.....
رفتار انسانه که باید با حیا باشه و لباس بوشیدن هم باید طوری باشه که باعث جلب توجه نشه ....و بدن رو ببوشونه...سخ نگیرین :)

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
یک تیکه روسری یا چند تیکه روسری مهم نیست.
حرف بی منطق ذره ای ارزش نداره.
همانطور که زمانی به مردها میگفتن پوشیدن آستین کوتاه جُرم هست ولی مردا اونطور که لازم بود بهشون جواب دادن.

هیچ دلیل علمی و عقلانی بر تحریک آمیز بودن موی زنان وجود نداره و این صرفا یک تلقین هست به جنس بشر که هرآنچه از آن منع شود را جذاب میپندارد، موی زن اگر اسباب تحریک مرد بود، در خانه مادر و خواهر هم باید روسری سر میکردن که مبادا مذکر تحریک شود !!!
اما چون مذکر تو خانه توجیه شده که تحریک نشه، تحریک نمیشه اما چون توجیه شده در بیرون خانه باید تحریک بشه، تحریک میشه.
به همین راحتی !!!!!!!!

پوشش معقول زنان و مردان بدون ارایش و بدون لباس های تنگ و بدن نما بهترین نوع پوشش هست.
این پوشش رو میتونین مثلا بر تن سیاست مداران زن یا مرد اروپا در مذاکرات هسته ای با سران ایران ملاحظه بفرمایید !!!

وقتی ورزشکاران دختر ایرانی میخوان در مسابقات دو میدانی، فوتبال، والیبال و... با کشورهای خارجی مسابقه بدن مجبورن سرتاپشون رو بپوشونن و از گرما زجر بکشن حتی جایی که مردی نیست، که مبادا این مو که پر از شراره های اتش هست مردی رو از راه به در کند !!!

اگر به نظر و فتاواي مراجع مراجعه نموده باشيد خواهيد ديد كه اولا مساله نگاه محارم به بدن يكديگر را در حد متعارف مطرح نموده ودر نگاه به بيش از مواضع متعارف، احتياط نموده اند ودر ثاني در اين فتاوا بوضوح مساله مفسده و تهييج و نگاه شهوت آميز مورد نهي قرار گرفته اند . بنابراين در مقابل محارم نيز حدودي از پوشش بايد مراعات شود و اين حد ، حدي متعارف است .
فرض را بر اين قرار ميدهيم كه زنان در مقابل محارم نيز حد متعارف را رعايت نمايند سوال اين است كه اگر حجاب براي عدم تحريك مردان است چرا همين حد متعارف ، محارم را تحريك نمي نمايد اما غير محارم را تحريك ميكند ؟
پاسخ اين است كه كبيره زناي با محارم - هر چند ندرتا اتفاق مي افتد - اما از نظر فطري و اجتماعي امري منفور در نظر همهي انسانهاست - اين مساله به هيچ كيش و آييني بستگي ندارد و امري ذاتا مشمئز كننده است - شاهد صدق اين ادعا اين است كه قريب به اتفاق كساني كه مرتكب اين كبيره مي شوند با غير محارم خود مرتبطتند در حالي كه به راحتي به محارم خود نيز دسترسي دارند . ثالثا در وضع احكام بايد وجوه آثار وضعي نيز در نظر گرفته شود اينكه آيا محارم از ديدن مثلا مو و دست زنان محرم خود - دقيقا به دليل محرم بودن - همانقدر متاثر ميشوند كه از ديدن مو و دست زنان نامحرم ؟ آيا در اين حكم اثري وضعي وجود دارد ؟ يا صرفا تشريع مطرح است ؟
رابعا نگاه در اسلام احكامي دارد كه حتي در مقابل محارم نيز بايد در نظر گرفته شود و آن اينكه نگاه مهيج و از روي ريبه حتي به مواضع متعارف محارم نيز گناه محسوب ميشود و بايد از‌آن اجتناب نمود .

آخرین ویرایش:

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
دین رسمی کشور ما اسلام هست و جوانان زیادی به خون غلطیدند تا این کار انجام بشه
یعنی ملت ما با تمام وجود فساد رو مشاهده کرده بودند و خسته بودند
لذا قیام کردند و خون دادند تا اسلام رو در این مملکت پایدار کنند
ما مسلمانیم و به هیچ کسی اجازه ی پایمالی خون شهدا رو نمیدهیم
و اعلام انزجار میکنیم نسبت به آنهایی که اختلاس میکنند و حرام میکنند و پشت اسلام خودشان را پنهان میکنندو همچنین آنها که بیحجابی و بیغیرتی میکنند
اگر این شهدا خون نمیدادند الان کشور ما به دست از خدا بیخبران بود و ما مستعمره بودیم و داعش که چه عرض کنم بدتر از آنها مردان ما را میکشتند و زنان مارا به غارت میبردند
واقعا خوشی زده زیر دل هممون امنیتی که کشور ما داره رو هیچ کدام از کشورهای منطقه نداره

ما اسلام را قبول کرده و باید تسلیمش باشیم
حالا برخی عناصر مزدور داخلی دزدی میکنند و سر مردم کلاه میزارن و آب به آسیاب دشمن میریزن هم هستند
نه اینکه فکر کنیم فقط حجاب رعایت بشه مملکت ما گلستان میشه نه تا وقتی که این انقلاب پایداره دشمنان زیادی داره
که میخوان یه کاری کنند که ما رو نسبت به انقلاب و اسلام مردد کنند
ما نباید همه ی کاستی ها رو به پای اسلام و انقلاب بزاریم که هرکسی این کار رو بکنه جوابش با خود رسول الله
امروز چند تا عکس دیدم از بلاهایی که داعش سر زنان کشورهایی که بهشون تجاوز کرده آورده
و واقعا خدا رو شکر کردم که اگر زیر بار تحریمیم لااقل آزاده هستیم
خدا امام خامنه ای و تدابیرشون رو برای ما حفظ کنه و این انقلاب رو به دست حضرت بقیه الله برساند ان شا ء الله

بالا