شما به این زوج چه میگویید؟/تب زندگی با سگ‌های میلیونی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
می‌گوید بچه می‌خواهیم چه کار؟! همین سگ کوچولو جای بچه را برای‌مان پر کرده. هم می‌فهمد، هم گریه می‌کند و هم خودش را در بغل جا می‌کند. نگران آینده و تربیتش هم نیستیم که برود معتاد شود!

اینجا خیابان شانزه‌لیزه یا هاید پارک لندن نیست. باغ وحش حیوانات هم نیست. کافی است عصر روز تعطیل در یکی از خیابان‌های معروف شمال تهران پشت چراغ قرمز گیر کنی. کم کم متوجه می‌شوی که تو جزو معدود افرادی هستی که جای یک سگ «گوگولی مگولی» با موی پریشان و به اصطلاح از آن اشمیتزهای مو بلند در کنارت خالی است.

پارک... در ایرانشهر یکی از پاتوق‌هاست. با غروب خورشید سر و کله آنهایی که سگ‌هایشان را برای هواخوری می‌آورند پیدا می‌شود. یکی از مدل موی جدید برای «پاپی» کوچولویش می‌گوید. دیگری، از اینکه «پا کوتاه» علاقه‌ای به خوردن پای مرغ پخته نشان نمی‌دهد و عاشق استیک است.
جوان 22 ساله‌ای سگ قهوه‌ای رنگ را در آغوش گرفته و مدام از نحوه غذا خوردنش صحبت می‌کند. او ‌می‌گوید آرایشگر است و 2 شیفت کار می‌کند و ماهانه حدود 2 میلیون تومان درآمد دارد.
بهزاد خاطرنشان می‌کند که «ببری» فقط گوشت و فیله پخته می‌خورد و ماهانه بیش از یک میلیون تومان برای این سگ هزینه می‌کند.

او در پاسخ به اینکه حیف نیست برای این حیوان این قدر هزینه می‌کنی می‌گوید: ببری ارزش بیش از اینها را دارد. این حیوان خیلی با وفاست و توی این دوره زمانه بهترین دوست، سگ است چون بی‌کلک است و همیشه به حرف‌هایم گوش می‌دهد.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلینیک دامپزشکی دانشگاه تهران مقصد بعدی ماست.
اینجا تمام خدمات درمانی برای حیوانات خانگی به ویژه سگ و گربه ارائه می‌شود. از زدن واکسن گرفته تا معاینه دندان و گچ گرفتن پا و جراحی.
زوج جوانی که 27 ، 28 سال بیشتر ندارند. نگرانند و مدام این طرف و آن طرف می‌روند. وقتی علت نگرانی را جویا می‌شویم جواب این است: «دنی» از یک پله افتاده و یک ناخنش شکسته!
دکتر می‌گوید اگر ناخنش را نگیریم ممکنه برگردد توی گوشت.

زن جوان ادامه می‌دهد: این سگ را به عنوان هدیه تولد گرفته‌ام. طفلکی همه چیز می‌خورد. از نان و پنیر به عنوان صبحانه تا قورمه سبزی ولی با هزینه واکسن و ویزیت دکتر ماهی 300 تا 400 هزار تومان هزینه دارد.

این زوج جوان تاکنون فرزندی به دنیا نیاورده‌اند و وقتی می‌پرسم بچه نمی‌خواهید همسرش در ادامه می‌گوید: بچه می‌خواهیم چه کار همین سگ کوچولو جای بچه را برایمان پر کرده. هم می‌فهمد، هم گریه می‌کند و هم خودش را در بغل جا می‌کند نگران آینده و تربیتش هم نیستیم که برود معتاد شود!

مرد میانسالی گربه‌ای را در سبد گذاشته و منتظر است تا نوبت به او برسد.
ظاهراً گربه با ماشین تصادف کرده و هفته گذشته مجبور شده‌اند با جراحی، پلاتین در پایش کار بگذارند و این موضوع 500 هزار تومان هزینه روی دستشان گذاشته است.
وی می‌گوید: به غیر از این گربه، یک سگ و یک خوکچه هندی هم در خانه نگهداری می‌کنیم. سرمان را گرم کرده‌اند اگر چه فامیل خوششان نمی‌آید که چندان به خانه ما بیایند ولی ما نمی‌توانیم از این حیوانات دل بکنیم.
فرهنگ نگهداری از حیوانات خانگی مانند مرغ و خروس و حیوانات سودده مانند گاو گوسفند از دیر باز در فرهنگ روستایی ایران وجود داشته و همواره سگ به عنوان ابزاری در حراست از گله‌های گوسفند و شکار مورد استفاده بوده است.
از طرفی دین اسلام سگ را جزو نجاسات برشمرده که حتی ظرفی که سگ در آن غذا می‌خورد فقط با خاک مال کردن پاک می‌شود و نزدیک شدن به سگ و نگهداری آن نهی شده است.

علیرضا فیروز، متخصص پوست و عضو مرکز تحقیقات پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد خطرات احتمالی نگهداری سگ و گربه در منزل می‌گوید: نگهداری حیوانات خانگی به ویژه سگ و گربه می‌تواند منشایی برای انتقال انواع میکروب و قارچ به ویژه قارچ‌های پوستی به انسان شود.
وی اضافه می‌کند: افرادی که سابقه آلرژی، حساسیت پوستی و تنفسی دارند به دلیل ریزش مکرر موی سگ و گربه ممکن است بیشتر در معرض خطر باشند.
حمید عمادی، متخصص عفونی و عضو هیئت علمی علوم پزشکی تهران در مورد بیماری‌های منتقله از سگ و گربه می‌گوید: عفونت‌های پوستی زیادی از طریق نگهداری این حیوانات در منزل به انسان منتقل می‌شود که انواع
ژیاردیا
و
عفونت‌های انگلی
که بین سگ و گربه و انسان قابل انتقال است از جمله آنها است.
وی تأکید می‌کند: بارها شاهدیم که این حیوانات دست صاحب خود را گاز می‌گیرند یا به روی صاحب خود ناخن می‌کشند که ممکن است به راحتی از این طریق بیماری را منتقل کنند.
توکسوپلاسموز
بیماری دیگری است که معمولاً از گربه به انسان انتقال می‌یابد عمادی تاکید می‌کند: الزاما با زددن واکسن یا دارو تمام بیماری‌های این حیوانات قابل پیشگیری نیست. حتی در کشورهای اروپایی که نگهداری حیوانات خانگی مثل سگ و گربه مرسوم است بر این نکته اذعان دارند که نگهداری این حیوانات مشکل‌ساز و عامل انتقال بیماری است.
حمید یعقوبی، رئیس انجمن روانشناسی بالینی ایران معتقد است: کاهش تعاملات اجتماعی، افزایش زندگی در فضای مجازی و استفاده زیاد از اینترنت، تهاجم فرهنگی و تمایل به انزوا از دلایلی است که افراد به ویژه نسل جوان، سگ یا گربه را به عنوان همدم خود انتخاب می کنند. وی نگهداری از سگ و گربه را یک نوع تب می‌داند و می‌افزاید: معمولاً تمایل به نگهداری از این حیوانات به ویژه به عنوان همدم ناشی از اختلالات شخصیتی، خلاء عاطفی و نداشتن هم‌صحبت است. محمدرضا شیرزادی، رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و حیوان وزارت بهداشت نیز هشدار ‌می‌دهد: نگهداری هر نوع حیوان از جمله سگ و گربه عامل انتقال عفونت‌های انگلی، سالمونلا،‌لیپتوسیروز، بیماریهای قارچی، انواع حیوان گزیدگی، مانند کک و کنه و لارو مهاجر است. او می‌گوید: افرادی که به علل مختلف دچار ضعف ایمنی بدن هستند، بیماران سرطانی و افرادی که شیمی درمانی می‌شوند به هیچ عنوان نباید در مجاورت این حیوانات قرار گیرند.

سگهای میلیونی در آغوش دختران و پسران پایتخت جا خوش کرده‌اند، بیماریهای رنگارنگشان دست به دست می‌شود و آن سوتر دخترک زیبای تنها برای تهیه داروی پدر از کارافتاده‌اش آدامس می فروشد.

bayan.

عضو جدید
من خودم به شخصه سگ یا هر چیزی رو نگهداری نمیکنم ولی این دلیلی نمیشه همه مثل من فکر کنن
هر کس هر طور میخوای میتونه زندگی کنه اینا هم اینجوری لذت میبرن

bayan.

عضو جدید
کلینیک دامپزشکی دانشگاه تهران مقصد بعدی ماست.
اینجا تمام خدمات درمانی برای حیوانات خانگی به ویژه سگ و گربه ارائه می‌شود. از زدن واکسن گرفته تا معاینه دندان و گچ گرفتن پا و جراحی.
زوج جوانی که 27 ، 28 سال بیشتر ندارند. نگرانند و مدام این طرف و آن طرف می‌روند. وقتی علت نگرانی را جویا می‌شویم جواب این است: «دنی» از یک پله افتاده و یک ناخنش شکسته!
دکتر می‌گوید اگر ناخنش را نگیریم ممکنه برگردد توی گوشت.

زن جوان ادامه می‌دهد: این سگ را به عنوان هدیه تولد گرفته‌ام. طفلکی همه چیز می‌خورد. از نان و پنیر به عنوان صبحانه تا قورمه سبزی ولی با هزینه واکسن و ویزیت دکتر ماهی 300 تا 400 هزار تومان هزینه دارد.

این زوج جوان تاکنون فرزندی به دنیا نیاورده‌اند و وقتی می‌پرسم بچه نمی‌خواهید همسرش در ادامه می‌گوید: بچه می‌خواهیم چه کار همین سگ کوچولو جای بچه را برایمان پر کرده. هم می‌فهمد، هم گریه می‌کند و هم خودش را در بغل جا می‌کند نگران آینده و تربیتش هم نیستیم که برود معتاد شود!

مرد میانسالی گربه‌ای را در سبد گذاشته و منتظر است تا نوبت به او برسد.
ظاهراً گربه با ماشین تصادف کرده و هفته گذشته مجبور شده‌اند با جراحی، پلاتین در پایش کار بگذارند و این موضوع 500 هزار تومان هزینه روی دستشان گذاشته است.
وی می‌گوید: به غیر از این گربه، یک سگ و یک خوکچه هندی هم در خانه نگهداری می‌کنیم. سرمان را گرم کرده‌اند اگر چه فامیل خوششان نمی‌آید که چندان به خانه ما بیایند ولی ما نمی‌توانیم از این حیوانات دل بکنیم.
فرهنگ نگهداری از حیوانات خانگی مانند مرغ و خروس و حیوانات سودده مانند گاو گوسفند از دیر باز در فرهنگ روستایی ایران وجود داشته و همواره سگ به عنوان ابزاری در حراست از گله‌های گوسفند و شکار مورد استفاده بوده است.
از طرفی دین اسلام سگ را جزو نجاسات برشمرده که حتی ظرفی که سگ در آن غذا می‌خورد فقط با خاک مال کردن پاک می‌شود و نزدیک شدن به سگ و نگهداری آن نهی شده است.

علیرضا فیروز، متخصص پوست و عضو مرکز تحقیقات پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد خطرات احتمالی نگهداری سگ و گربه در منزل می‌گوید: نگهداری حیوانات خانگی به ویژه سگ و گربه می‌تواند منشایی برای انتقال انواع میکروب و قارچ به ویژه قارچ‌های پوستی به انسان شود.
وی اضافه می‌کند: افرادی که سابقه آلرژی، حساسیت پوستی و تنفسی دارند به دلیل ریزش مکرر موی سگ و گربه ممکن است بیشتر در معرض خطر باشند.
حمید عمادی، متخصص عفونی و عضو هیئت علمی علوم پزشکی تهران در مورد بیماری‌های منتقله از سگ و گربه می‌گوید: عفونت‌های پوستی زیادی از طریق نگهداری این حیوانات در منزل به انسان منتقل می‌شود که انواع
ژیاردیا
و
عفونت‌های انگلی
که بین سگ و گربه و انسان قابل انتقال است از جمله آنها است.
وی تأکید می‌کند: بارها شاهدیم که این حیوانات دست صاحب خود را گاز می‌گیرند یا به روی صاحب خود ناخن می‌کشند که ممکن است به راحتی از این طریق بیماری را منتقل کنند.
توکسوپلاسموز
بیماری دیگری است که معمولاً از گربه به انسان انتقال می‌یابد عمادی تاکید می‌کند: الزاما با زددن واکسن یا دارو تمام بیماری‌های این حیوانات قابل پیشگیری نیست. حتی در کشورهای اروپایی که نگهداری حیوانات خانگی مثل سگ و گربه مرسوم است بر این نکته اذعان دارند که نگهداری این حیوانات مشکل‌ساز و عامل انتقال بیماری است.
حمید یعقوبی، رئیس انجمن روانشناسی بالینی ایران معتقد است: کاهش تعاملات اجتماعی، افزایش زندگی در فضای مجازی و استفاده زیاد از اینترنت، تهاجم فرهنگی و تمایل به انزوا از دلایلی است که افراد به ویژه نسل جوان، سگ یا گربه را به عنوان همدم خود انتخاب می کنند. وی نگهداری از سگ و گربه را یک نوع تب می‌داند و می‌افزاید: معمولاً تمایل به نگهداری از این حیوانات به ویژه به عنوان همدم ناشی از اختلالات شخصیتی، خلاء عاطفی و نداشتن هم‌صحبت است. محمدرضا شیرزادی، رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و حیوان وزارت بهداشت نیز هشدار ‌می‌دهد: نگهداری هر نوع حیوان از جمله سگ و گربه عامل انتقال عفونت‌های انگلی، سالمونلا،‌لیپتوسیروز، بیماریهای قارچی، انواع حیوان گزیدگی، مانند کک و کنه و لارو مهاجر است. او می‌گوید: افرادی که به علل مختلف دچار ضعف ایمنی بدن هستند، بیماران سرطانی و افرادی که شیمی درمانی می‌شوند به هیچ عنوان نباید در مجاورت این حیوانات قرار گیرند.

سگهای میلیونی در آغوش دختران و پسران پایتخت جا خوش کرده‌اند، بیماریهای رنگارنگشان دست به دست می‌شود و آن سوتر دخترک زیبای تنها برای تهیه داروی پدر از کارافتاده‌اش آدامس می فروشد.
این آخرین جمله ت رو که رنگی کردم فکر نکنم که وظیفه ی ما یا اینجور آدما باشه
به نظرت بهتر نیست مسولین اصلی رو خطاب قرار میدادی؟؟؟؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم به شخصه سگ یا هر چیزی رو نگهداری نمیکنم ولی این دلیلی نمیشه همه مثل من فکر کنن
هر کس هر طور میخوای میتونه زندگی کنه اینا هم اینجوری لذت میبرن
همچین حرفی به هیچ عنوان درست نیست .........هر کسی آزاده هر طوری که دوست داره فکر کنه .....ولی آزادی عمل خیر
این جور که شما میفرمایید یک دزد هم بایستی آزاد باشه که دزدی کنه ....یک قاچاقچی هم که خونه چند صد میلیاردی توش زندگی میکنه بایستی آزاد باشه!
هر کسی آزاده هر جور دلش خواست زندگی کنه به شرطی که مخل آسایش ، امنیت و تداخل و تضاد اجتماعی در زندگی مردم نباشه
این آخرین جمله ت رو که رنگی کردم فکر نکنم که وظیفه ی ما یا اینجور آدما باشه
به نظرت بهتر نیست مسولین اصلی رو خطاب قرار میدادی؟؟؟؟

اولا نوشته همش با هم معنی پیدا میکنه ...... این نوشته هم انتقاد هم نصیحت ، هم تذکر و هم هشدار ....هشدارش به مسئولینه
این نوشته اتفاقا لبه تیزش به سمت مسئولینه .....حرفهای انتقادی و هشدار دهنده ای که زدنش هم ناراحت کننده است
اینکه چرا انقدر مسئولین فس فس کردن که بایستی در جایی از ایران شاهد همچین اقدامات ضدفرهنگی باشیم .......مواردی که ذره ای با فرهنگ ایرانی اسلامی و حتی تمدن ایرانی هم خوانی نداره .....چرا انقدر بودجه کم قرار دادن برای کارهای فرهنگی .......چرا امروز وضعیت شمال تهران طوری داره پیش میره که انگار در نقشه ای جداست!
چرا انقدر سهل انگاری کردن و برخوردها مقطعی بوده ......چرا کار فرهنگی نشد و فقط به برخورد اونم در مقطع زمانی اکتفا کردن

آقایون مسئولین ببینید این خانم جوان چی میگه .........بچه نمیخوام چون نمیتونم تربیتش کنم! .چون معتاد میشه .......ببینید شمال تهران رو رها کردید وضعیت چطور شده .......اینا انقدر پولشون زیاده که میرن کلهم به سمت اعتیاد!به هر حال پول بادآورده یه طور باید حیف و میل بشه

کی واقعا میتونه شمال تهران رو دوباره به ایران برگردونه و از این غرب زدگی نجات بده ......واقعا کی میتونه .....اگر شمال تهران رو بی خیال شدید حواستون به شمال سایر کلانشهرها باشه ........اونجا وضعیت به این قدر بحرانی نیست .....ولی عادی هم نیست ........

زوج جوان که واقعا نمیدونم چطور به همچین تفکری رسیدین .......یعنی واقعا ارزش نوزاد رو در حد یک توله سگ میدونید؟ چرا به خدا بی احترامی میکنید؟
الحق امثال شماها لیاقت پدر شدن و مادر شدن رو ندارید که با بهانه مشکلات همچین مقایسه ای دارید .فقط من موندم چرا خواسته امثال شماها متولد ایران باشید .....ایران با این تمدم گسترده و فرهنگ عظیم.........شما شمال نشین ها که وضعتون خوبه .....ماشالله میلیونی برای یک سگ هزینه میدین!
الحق و الانصاف پدر و مادر شدن لیاقت میخواد .......لیاقت .....پدر و مادر یک ادم لیاقت بیشتر

اما جمله آخر ..........آقایون مسئول این حقه که امثال این افراد یارانه ای برابر با اون یکی خانواده که در مشکلات غرقه بگیرن .......

آیا این عدالته که خانواده هایی نظیر اینها که نهایت دغدغشون خرج میلیونی برای سگشونه یارانه ای بهشون تعلق بگیره ؟

و حرف آخر .......در فرهنگ ایرانی ما حرفهای خوب کم نداریم و همینطور اسلامی اش که هم وطن دست هم وطن خودش رو باید بگیره

یعنی نمیشد به جای این سگ بازیها و این چنین پول بادآورده رو خرج کردن حالا که دولت بر اساس ضعف یا هر چیز دیگری توانایی کمک نداره یا حتی نمیخواد کمک کنه هموطنان این چنین خود را دریابید؟

البته با کی حرف میزنیم ........توله سگ داشتن از نگاه اینها از همه چیز مهمتره ........این نیز بگذرد

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی برای ماهی 300،400 هزارتومن روزی14 ساعت کار میکنه
یکی بیشتر از این خرج سگ و گربش میکنه
از اول گفتن هر جا ثروتی انباشته شده بود بدونین که حق کسیو خوردن
البته فقط اینارو نمیگم
یه نفرم 4 میلیون میده کفش میخره ،با اون 4 میلیون میشه 4 تا زندانی دیه رو که غیر عمدی بوده ازاد کرد
انسانیت ها هر روز داره کمتر و کمتر میشه و کسی به فکر کس دیگه نیست

Sina.Taheri

عضو جدید
چرا امروز وضعیت شمال تهران طوری داره پیش میره که انگار در نقشه ای جداست!
چرا انقدر سهل انگاری کردن و برخوردها مقطعی بوده ......چرا کار فرهنگی نشد و فقط به برخورد اونم در مقطع زمانی اکتفا کردن

آقایون مسئولین ببینید این خانم جوان چی میگه .........بچه نمیخوام چون نمیتونم تربیتش کنم! .چون معتاد میشه .......ببینید شمال تهران رو رها کردید وضعیت چطور شده .......اینا انقدر پولشون زیاده که میرن کلهم به سمت اعتیاد!به هر حال پول بادآورده یه طور باید حیف و میل بشه

کی واقعا میتونه شمال تهران رو دوباره به ایران برگردونه و از این غرب زدگی نجات بده ......واقعا کی میتونه .....اگر شمال تهران رو بی خیال شدید حواستون به شمال سایر کلانشهرها باشه ........اونجا وضعیت به این قدر بحرانی نیست .....ولی عادی هم نیست ........

شما گویا خیلی دل پری از شمال تهران دارین.
شمال تهران اگر توش فسادی هم باشه شخصیه.

اکثرا قاتلین و خفت گیرها و قاچاقچی ها از جنوب تهران هستن.
جالبه اسامی اسلامی هم توی جنایتکارها بیشتره.

از محمد بیجه تا غلامرضا خوشرو تا...
بچه سوسول های شمال تهران حداقل جانی نیستن.

کی میتونه مناطق فقیر نشین ایران رو از تحجر و توسری خور بودن و چشمشون به تیکه نون حاکم بودن نجات بده؟:(

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما گویا خیلی دل پری از شمال تهران دارین.
شمال تهران اگر توش فسادی هم باشه شخصیه.

اکثرا قاتلین و خفت گیرها و قاچاقچی ها از جنوب تهران هستن.
جالبه اسامی اسلامی هم توی جنایتکارها بیشتره.

از محمد بیجه تا غلامرضا خوشرو تا...
بچه سوسول های شمال تهران حداقل جانی نیستن.

کی میتونه مناطق فقیر نشین ایران رو از تحجر و توسری خور بودن و چشمشون به تیکه نون حاکم بودن نجات بده؟:(

بله دارم ......چون جز کشورم میدونم بهشون انتقاد میکنم .......البته استثنائاتی هم در شمال تهران پیدا میشه ......ولی چیزی که الآن داره نشون میده واقعا وجهه ایران نیست
دوباره از خودت حرف زدی ؟سردسته معلومه کجا نشسته ........اینها اسمهای مستعاره ...بعد هم در همون شمال هم از این اسامی پیدا میشه
جانی نیستن ؟ .......مشخصه سردسته قاچاقچیا چه موادش چه برخی کالا کجا هستند

تحجر و توسری خوردن بده .........ولی قناعت ، صرفه جویی کردن و محجبه بودن از مواردی است که سبب سرفرازی است

یه تیکه نون بخوری و بقیشو به دیگران تعارف کنی ...........بهتر از اینه که شکمت سیر باشه و همسایه ات گرسنه بخوابه و تو مشغول سگ بازی و خرج کردن میلیاردی براش باشی

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر من کلا کار اشتباهی نیست،ولی این که بخواد جای خالی فرزند و یا شریک زندگی و اینا رو بگیره خوب جالب نیست.

ولی اینکه از حیوانات خوشت بیاد و بخوای ازشون نگه داری کنی چه ایرادی داره؟ من دوس داشتم کبوتر داشتم!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط و فقط باید تاسف خورد بحال همچین آدمایی که سگ رو جای بچه میگیرن و اینهمه خرجش میکنن بدون اینکه فکر کنن میتونن همون خرجو رو یه آدم بدبخت بیچاره بکنن .واقعا حال این افراد تاسف داره. کم نیستن بچه های بینوایی که هر روز از جلو چشامون رد میشن و البته انتظاری ازین فردی که سگ نگه میداره نیست که اون بچه رو ببینه.متاسفم.

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من چیزی نمیگم به خودشون ربط داره....!!!
تا زمانی که کارشون به دیگران اسیب نرسونه به من و شما ربط نداره که پولشون و خرجه چی می کنن...!!!
دزدی که شما می فرمایید پول من و شما رو میدزده .....این مقایسه ی درستی نیست.!!
در ضمن لطف کنید اگه قراره جواب پست من و بدید داستان سرایی نکنید تو 3 4 خط جواب بدید من حال و حوصله ی خوندنش و ندارم.....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چیزی نمیگم به خودشون ربط داره....!!!
تا زمانی که کارشون به دیگران اسیب نرسونه به من و شما ربط نداره که پولشون و خرجه چی می کنن...!!!
دزدی که شما می فرمایید پول من و شما رو میدزده .....این مقایسه ی درستی نیست.!!
در ضمن لطف کنید اگه قراره جواب پست من و بدید داستان سرایی نکنید تو 3 4 خط جواب بدید من حال و حوصله ی خوندنش و ندارم.....

اتفاقا آسیب میرسونه ..... این افراد دلیلی نداره که یارانه بگیرن اون هم برابر با اقشار مستضعف .....در ثانی اقدام اینها ضد فرهنگ ایران است و چندین دلیل دیگه و ناتوی فرهنگی است که آسیب رسانه
پس کاملا ربط داره!
مثال دزد در جواب فردی بود که ادعا داشت هر کسی آزاده هر کاری دلش خواست بکنه

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا آسیب میرسونه ..... این افراد دلیلی نداره که یارانه بگیرن اون هم برابر با اقشار مستضعف .....در ثانی اقدام اینها ضد فرهنگ ایران است و چندین دلیل دیگه و ناتوی فرهنگی است که آسیب رسانه
پس کاملا ربط داره!

بعضیا عشق ماشینن اگه خونه هم نداشته باشن شاید یه ماشین گرون قیمت بخرن پس بازم به من و شما ربطی نداره که یارانشون(فکر نکنم این یارانه ای که شما می فرمایید با این قیمت اجناس دردی از مردم دوا کنه)!! و کجا مصرف می کنن.....و همچنین بعضی ها هم همه پولشون و خرج حیوانات خانگی می کنن....که بازم به من وشما ربطی نداره یارانشو ن و خرج چی می کن...این وظیفه ی دولت که اقشار مستضعقف و شناسایی کنه....
فرهنگ ایرانی ای هم که شما می فرمایید از خیلی از جاهای دیگه اسیب دیده که فکر نکنم با گردوندن سگای واکسیناسیون شده تو خیابون اسیب ببینه.....!!
منم می گم هرکسی ازاد هر کاری دلش خواست بکنه تا زمانی که به دیگران اسیب نرسونه.....

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا باز به نظرم برمیگرده به نقص قوانین
اگر قشری که درامدهای بسیار کلانی دارن اونم به خاطر کارگری که براش کار میکنه و خاک و امکانات کشوری که توش زندگی میکنن متناسب با در آمدشون مالیات پرداخت میکردن کمتر شاهد حیف و میل کردن پول با این وضعیت بودیم
متاسفانه در حال حاضر سرمایه ها درست تقسیم نمیشه در کشور

bayan.

عضو جدید
پس کاملا ربط داره!
هرکسی آزاد هر کاری بکنه ولی به کسی آسیبی نرسونه این حرف خودت بود درسته؟

حالا اینا چه آسیبی به تو رسوندن؟

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اول در خصوص تاپیک و موضوعش بگم که باز هم دخالتیه در نحوه زندگی شخصی افراد
اصلا" به ما چه ارتباطی داره که هر کسی پولشو چطوری خرج میکنه شاید از نظر ما این روش زنگی کردن مزخرف باشه اما اینو هم در نظر داشته باشید نحوه زندگی ماهم از نظر اونا مزخرفه(ببخشید رک حرف میزنم)
الان تو این تاپیک مشکل با نگهداری حیواناته یا اینکه این مرفهین بیدرد پولشونو بین ما تقسیم نمیکنن و مارو از بیچارگی در نمیارن؟
شاید به جرات میتونم بگم یه سری تفکر غلط باعث شده ما به چیزی های گیر بدیم که به ما ربطی نداره اما در عین حال چیزهایی رو بیخیال شیم که مستقیم به ما ارتباط داره
دزدیهای میلیاردی میشه آب از آب تکون نمیخوره
سر خیلیا زیر آب میره بازم آب از آب تکون نمیخوره و ...
و جالبتر اینجاست که هیچ کسی هم اعتراض نداره و همین افرادی که به این مسائل ساده گیر میدن صداشون در نمیاد
واقعا" چرا؟
مگه وظیفه شما تمر به معروف و نهی از منکر نیست پس چرا این واجب رو فقط بعضی وقتا بکار میبرید؟

بله دارم ......چون جز کشورم میدونم بهشون انتقاد میکنم .......البته استثنائاتی هم در شمال تهران پیدا میشه ......ولی چیزی که الآن داره نشون میده واقعا وجهه ایران نیست
دوباره از خودت حرف زدی ؟سردسته معلومه کجا نشسته ........اینها اسمهای مستعاره ...بعد هم در همون شمال هم از این اسامی پیدا میشه

تحجر و توسری خوردن بده .........ولی قناعت ، صرفه جویی کردن و محجبه بودن از مواردی است که سبب سرفرازی است

یه تیکه نون بخوری و بقیشو به دیگران تعارف کنی ...........بهتر از اینه که شکمت سیر باشه و همسایه ات گرسنه بخوابه و تو مشغول سگ بازی و خرج کردن میلیاردی براش باشی
خرج کردن واسه حیونی بی آزار بهتر از اونه که پول ملتت جای دیگه ای خرج بشه در حالیکه ملتت در رنج و عذاب هستن
به ملل دیگه وام بدی در حالیکه ملت خودت جز فقیرترین ملتهای جهان هستن
پولت صرف کارای بی آزار بشه بهتر از اینه که خرج از بین بردن یه سری آدم دیگه بشه

پس کاملا ربط داره!
یارانه
یعنی گرفتن یارانه مشکل مردم رو حل میکنه
فرض رو بر این بگیر 10 میلیون از مردم ایران میلیارد هستن و احتیاجی به این پول ندارن و یارانه رو به مستمندا بدن
از 40 تومن میرسه به 50تومن یعنی با ماهی 50تومن مشکلات مردم حل میشه؟
فرهنگ ایران؟(واقعا" خندم گرفت)
تو بین ایران و اسلام کدوم رو انتخاب میکنی؟
هر وقت تونستی جواب این سوال رو بدی میتونی از فرهنگ ایران حرف بزنی
بعضیا عشق ماشینن اگه خونه هم نداشته باشن شاید یه ماشین گرون قیمت بخرن پس بازم به من و شما ربطی نداره که یارانشون(فکر نکنم این یارانه ای که شما می فرمایید با این قیمت اجناس دردی از مردم دوا کنه)!! و کجا مصرف می کنن.....و همچنین بعضی ها هم همه پولشون و خرج حیوانات خانگی می کنن....که بازم به من وشما ربطی نداره یارانشو ن و خرج چی می کن...این وظیفه ی دولت که اقشار مستضعقف و شناسایی کنه....
فرهنگ ایرانی ای هم که شما می فرمایید از خیلی از جاهای دیگه اسیب دیده که فکر نکنم با گردوندن سگای واکسیناسیون شده تو خیابون اسیب ببینه.....!!
منم می گم هرکسی ازاد هر کاری دلش خواست بکنه تا زمانی که به دیگران اسیب نرسونه.....
دقیقا" همینه وظیفه دولته که به اقشار ضعیف برسه
چرا باید بوشهری که زیر خاکش نفت و گازه مردمش در فقر باشن؟
چرا خوزستانی که منبع نفت ایران مردمش فقیرن؟
و خیلی چراهای دیگه...
این پولا کجا صرف میشه؟

شادیاخ

عضو جدید
اینکه کسی درآمد شخصی خودش رو چطور خرج کنه به کسی مربوز نمیشه هر شخص حقیقی یا حقوقی که مالیات پرداخت میکنه و قوانین اجتماعی رو رعایت میکنه حق داره درآمدش رو به هر نحوی که صلاح میدونه خرج کنه ، اینکه کسی هزینه درمان داره یا نداره به اون شخص مربوط نمیشه بعضی انسان ها اخلاقا کمک هایی میکنند و قابل تقدیر هستند ولی کسانی که چنین کاری نمی کنند شایسته نیست برچسب بخورن از جانب برخی دوستان ، به نظر من خرج درآمد کشور در ساختن برج و بارو و مرقد و بارگاه طلا باید مورد سرزنش آقایون قرار بگیره و اینکه پول نفت کشور تبدیل به آجر های طلا برای ساخت بت خانه های مدرن در نجف و کربلا شده معمولا دوستان در این موارد سکوت میکنن در حالی که درآمد های ملی به تاراج میره بنا به مصالح شخصی اقدام به سکوت میکنند ولی در برابر حوزه شخصی افراد حنجره ها پاره می کنن.

شادیاخ

عضو جدید
اینا باز به نظرم برمیگرده به نقص قوانین
اگر قشری که درامدهای بسیار کلانی دارن اونم به خاطر کارگری که براش کار میکنه و خاک و امکانات کشوری که توش زندگی میکنن متناسب با در آمدشون مالیات پرداخت میکردن کمتر شاهد حیف و میل کردن پول با این وضعیت بودیم
متاسفانه در حال حاضر سرمایه ها درست تقسیم نمیشه در کشور

تفکرات کمونیستی مثل اینکه با مذهب شما عجین شده دوست عزیز

شادیاخ

عضو جدید

شما بهتره در مورد ولخرجی های رئیس جمهور محبوبتون یه تحقیقاتی بکنید این شعار هارو آقای خمینی هم میدادند ولی ....

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی با سگ خیلی بهتر از زندگی با بعضی ادم هاست
من خودم پارسال خیلی دنبال نژاد مالاموت گشتم نبود و الا حتما میگرفتم

بهتر از ادمهای اطرافمون هستند حداقل یک ذره صداقت دارن وقتی بهشون لقمه میدهی برات دم تکون میدهن مثل ادمها این دوره زمونه نمکدون نمیکیشکنن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله ........ولی این مسئله آسیب میرساند ..........بنده هم نگفتم مجبوره فلان کنه .......بلکه یک نصیحت و انتقاد بود ....ظاهرا شما از انتقاد خوشت نمیاد .........الآن ما کم نداریم خیر در این مملکت .......به فرموده شما خیری نبایستی باشه

به نظر من کسی که پولی بدست میاره هم ظرفیتشو باید داشته باشه و هم اینکه خیرش به بقیه هم برسه .........
فرهنگ ایرانی ما اینو میگه .......فقط خودتو نگاه نکن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرکسی آزاد هر کاری بکنه ولی به کسی آسیبی نرسونه این حرف خودت بود درسته؟

حالا اینا چه آسیبی به تو رسوندن؟
آسیبها رو گفتم ........مهمترین آسیب بحث فرهنگی است ......ما در ایران زندگی میکنیم و بر اساس آداب اسلامی .....بایستی رعایت شود
آسیب بعد یارانه ای است که بایستی برابر توضیح بشه طبق روال حال که عادلانه نیست از نظر من

مورد بعد اینکه ایشون میفرماید سگ رو به داشتن نوزاد انسان ترجیح میدهد .........این خودش بی نهایت آسیب میرسونه و ......
اول در خصوص تاپیک و موضوعش بگم که باز هم دخالتیه در نحوه زندگی شخصی افراد
اصلا" به ما چه ارتباطی داره که هر کسی پولشو چطوری خرج میکنه شاید از نظر ما این روش زنگی کردن مزخرف باشه اما اینو هم در نظر داشته باشید نحوه زندگی ماهم از نظر اونا مزخرفه(ببخشید رک حرف میزنم)
الان تو این تاپیک مشکل با نگهداری حیواناته یا اینکه این مرفهین بیدرد پولشونو بین ما تقسیم نمیکنن و مارو از بیچارگی در نمیارن؟
شاید به جرات میتونم بگم یه سری تفکر غلط باعث شده ما به چیزی های گیر بدیم که به ما ربطی نداره اما در عین حال چیزهایی رو بیخیال شیم که مستقیم به ما ارتباط داره
دزدیهای میلیاردی میشه آب از آب تکون نمیخوره
سر خیلیا زیر آب میره بازم آب از آب تکون نمیخوره و ...
و جالبتر اینجاست که هیچ کسی هم اعتراض نداره و همین افرادی که به این مسائل ساده گیر میدن صداشون در نمیاد
واقعا" چرا؟
مگه وظیفه شما تمر به معروف و نهی از منکر نیست پس چرا این واجب رو فقط بعضی وقتا بکار میبرید؟

خرج کردن واسه حیونی بی آزار بهتر از اونه که پول ملتت جای دیگه ای خرج بشه در حالیکه ملتت در رنج و عذاب هستن
به ملل دیگه وام بدی در حالیکه ملت خودت جز فقیرترین ملتهای جهان هستن
پولت صرف کارای بی آزار بشه بهتر از اینه که خرج از بین بردن یه سری آدم دیگه بشه

یارانه
یعنی گرفتن یارانه مشکل مردم رو حل میکنه
فرض رو بر این بگیر 10 میلیون از مردم ایران میلیارد هستن و احتیاجی به این پول ندارن و یارانه رو به مستمندا بدن
از 40 تومن میرسه به 50تومن یعنی با ماهی 50تومن مشکلات مردم حل میشه؟
فرهنگ ایران؟(واقعا" خندم گرفت)
تو بین ایران و اسلام کدوم رو انتخاب میکنی؟
هر وقت تونستی جواب این سوال رو بدی میتونی از فرهنگ ایران حرف بزنی

دقیقا" همینه وظیفه دولته که به اقشار ضعیف برسه
چرا باید بوشهری که زیر خاکش نفت و گازه مردمش در فقر باشن؟
چرا خوزستانی که منبع نفت ایران مردمش فقیرن؟
و خیلی چراهای دیگه...
این پولا کجا صرف میشه؟
طبق فرموده شما هیچ کس حق نداره به دیگری انتقاد کنه! ........ما انسانها زندگیمون اجتماعی است! ......تمامی مواردمون به هم ربط داره
اینکه هر کی فکر کنه هر کاری دوست داشته باشه انجام بده در زندگی اجتماعی بی معناست

هر چیزی سر جای خودش ........اگر به دزدی های میلیاردی گیر داده نمیشد امروز حکم 4 نفرشون از اون تعدادی که محاکمه کردن اعدام نبود که انشالله به زودی اجرا خواهد شد

من فکر میکنم چه خوب میشه یاد بگیریم در راستای موضوع صحبت کنیم که اصل موضوع موضوعی فرهنگی و اجتماعی بود نه سیاسی و اقتصادی
اینو یاد بگیریم خیلی خوب میشه!
این تاپیک چنتا مشکل رو مطرح میکنه ........اولا حرف زشت این خانم که داشتن سگ رو به نوزاد ترجیح میدن با اینه ازدواج کردن و هنوز جوان هستن .......آیا این توهین نیست؟!
انتقاد بعدی موضوع مرتبط به این بود که چطور میشه یه عده دغدغشون میشه خرج میلیونی برای سگشون و یکی هم بایستی گل فروشی کنه ............انسانیت کجا رفته ......میشه زندگی اجتمعای کرد و همدیگه رو ندیدی؟
موضوع آخر هم این بود که واقعا دادن یارانه به یک نسبت عدالت است؟
قطعا اگر این چنین خانواده های مرفه یارانه خودشون بگذرند.......که حتی من خبر دارم برخی خارج کشور هستن و پول یارانه براشون واریز میشه!
به طبع پول بیشتری دست قشر آسیب پذیر و متوسط قرار میگیرد و اعتقاد دارم روال فعلی عدالت نیست!
اتفاقا علتی که وام داده میشه به خاطر همینه که اونها دوباره وضعشون از ملت ما بدتر است .....بدترین فرد از لحاظ زندگی در کشور ما دردی که میکشه یک هزارم مردم فلسطین نیست .......این کاری که انجام میشه هم از روی برادری و همان حس انسان دوستی ما ایرانی هاست
در قبال داخل هم این کمک هست .....خونواده هایی تحت سرپرستی کمیته امداد هستند ......ولی قطعا و یقینا ایرانی لایق بهترین زندگی است .....گرچه ایرانی درد هیچ کس رو نمیتواند تحمل کند .....همه حرف ما این است

درسته مشکلات رو تماما حل نمیکنه ولی مرهمی است بر دردها ......البته آمریکا تحریم کرده که ملت عاصی بشن .....دیگه مشخص است که تحریمها فقط منوط به مسائل نظامی نیست و در زندگی مردم مشخصه ....به خصوص تحریم دارو .........که البته به لطف خدا ملت از این مسئله عبور خواهد کرد
ایران و دین به خصوص اسلام با هم است......هیچ فرقی بین این دو نیست و اینو تاریخ نشون داده

رهاپرتو

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز یکی از همکارام اومده لباس بخره میگم پس شما یه دخملم داری؟
میگه نه واسه سگم میخام
تا دو ساعت دستامو میشست!!!!!!!!
واقعا این افراد خیلی خرو منگلن!!!و حتما ذاتشون بر میگرده به این حیوونات

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه کسی درآمد شخصی خودش رو چطور خرج کنه به کسی مربوز نمیشه هر شخص حقیقی یا حقوقی که مالیات پرداخت میکنه و قوانین اجتماعی رو رعایت میکنه حق داره درآمدش رو به هر نحوی که صلاح میدونه خرج کنه ، اینکه کسی هزینه درمان داره یا نداره به اون شخص مربوط نمیشه بعضی انسان ها اخلاقا کمک هایی میکنند و قابل تقدیر هستند ولی کسانی که چنین کاری نمی کنند شایسته نیست برچسب بخورن از جانب برخی دوستان ، به نظر من خرج درآمد کشور در ساختن برج و بارو و مرقد و بارگاه طلا باید مورد سرزنش آقایون قرار بگیره و اینکه پول نفت کشور تبدیل به آجر های طلا برای ساخت بت خانه های مدرن در نجف و کربلا شده معمولا دوستان در این موارد سکوت میکنن در حالی که درآمد های ملی به تاراج میره بنا به مصالح شخصی اقدام به سکوت میکنند ولی در برابر حوزه شخصی افراد حنجره ها پاره می کنن.
تو ایران مالیات پرداخت میشه؟!
از اون جکا بود .....اگر این مسئله رخ بده بله .......عدالت درست تر اجرا میشه .........مشکل اینه تو کشور ما مالیات پرداخت نمیشود ...گرچه الآن هم وضع طوری شده که اگه بخوان مالیات رو منطبق با واقعیت بگیرن به تمامی قشرها آسیب وارد میشه ........بسیار عالی عقاید ضد دینی خود رو نشون دادید .........و اون روزی که در تالار ادیان نتونستی جواب بدی و به جاش بحث رو منرحف کرده بودی متوجه این مسئله شده بودم! .....البته یه اصلی رو امثال شما مدام تکرار میکنید و اون هم احترام به عقاید دیگرانه ......چیزی که شما همچین واژه کذایی براش به کار بردی مرقد ائمه ماست ......من نمیدونم تو دین داری یا نداری ....البته دوست هم ندارم بدونم!
ولی یک سوال برام پیش اومد ......شما اصولا به داشتن آرامگاه برای مشاهیر اعتقاد داری یا نه؟
مشاهیر رو هم بت میدانید ؟ .......مثلا انیشتین ....نیوتون .........یا همین داخلی ها ......کوروش کبیر .....
شما بهتره در مورد ولخرجی های رئیس جمهور محبوبتون یه تحقیقاتی بکنید این شعار هارو آقای خمینی هم میدادند ولی ....

اونها هم بهش ایراده ........البته تا ولخرجی چی باشه .....مثلا میگن رفته بندر و ولخرجی که کذب محض بوده و هست!
زیاد صحبت نمیکنم چون سیاسی میشه ......شما هم که عاشق انحراف دادن به بحث ......

ضمن اینکه در این باره هم نظر میدادی آیا سگ جای بچه رو پر میکنه؟!

والا من در فرهنگ ایران و ایرانی همچین چیزی رو ندیدم ......شما اگر دیدین صحبت کنید .......سایر فرهنگها به خودشون مربوطه!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ذات سگ وفاداریست...
ولی همیشه میگن مثه سگ پشیمون شدم!!!!!!
شاید عاقبت وفاداری پشیمونی باشه!!!!
اینم واسه اون خانومی که گفت ذاتشون مثه همون حیووناست!!!
باید گفت اون حیوونا خیلی با وفاترن...