شبیه سازی برج تقظیر اتمسفریک

shinto

عضو جدید
با سلام به همه دوستان.
در مورد شبیه سازی برج تقطیر اتمسفریک با hysys یه سری اطلاعات می خواستم.
با تشکر.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
من این برج رو که مربوط به شبیه سازی واحد نفتا بوده رو داخل اسپن شبیه سازی کردم. اگر بخوای میتونم کمکت کنم. اگر فوری نیست صبر کن تا ببینم برات چکار می تونم بکنم، نمی دونم دکتر درویشی دانشگاه شیراز رو میشناسید یا نه! اگر به اون درسترسی دارید که بهتر اگر نه خودم ی کاریش می کنم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
به ترتیب روش کار رو برات توضیح میدهم:

rahaaaa75-eng

عضو جدید
درود، با چه شبیه‌سازی میخواهید؟
سلام. میخوام یه برج تقطسر اتمسفریک رو با هایسیس شبیه سازی کنم ولی به جای کندانسور و ریبویلرش تجهیزات دیگه ای بذارم. آیا باید اول برج رو تو حالت معمولی با کندانسور و ریبویلر شبیه سازی و ران کنم بعدا تجهیزات دلخواهمو بذارم یا از اول باید برج بدون کندانسور و ریبویلر بذارم و برم توی column subflowsheet و ادامه بدم. فیلم یا جزوه ای درباره این موضوع هم پیدا نکردم متاسفانه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید یا منبعی بهم معرفی کنید.

پیوست ها

• Untitled5.png
    Untitled5.png
    391.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
میتونید از
سلام. میخوام یه برج تقطسر اتمسفریک رو با هایسیس شبیه سازی کنم ولی به جای کندانسور و ریبویلرش تجهیزات دیگه ای بذارم. آیا باید اول برج رو تو حالت معمولی با کندانسور و ریبویلر شبیه سازی و ران کنم بعدا تجهیزات دلخواهمو بذارم یا از اول باید برج بدون کندانسور و ریبویلر بذارم و برم توی column subflowsheet و ادامه بدم. فیلم یا جزوه ای درباره این موضوع هم پیدا نکردم متاسفانه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید یا منبعی بهم معرفی کنید.
تجهیز برج بدون ریبویلر و کندانسور استفاده کنید بعد بیاید و جریان‌های بالای برج به تجهیزات جدید وصل کنید در صورتی که جریان برگشتی به برج نداشته باشید اما اگه جریان برگشتی دارید میتونید از همون روشی که فرمودین استفاده کنید. اگه کمی واضح‌تر توضیح بدین بهتر میتونم کمکتون کنم. شما هدفتون اینه که نوع سیال خنک‌سازی برای بالای برج مشخص کنید؟ مثلا میخواید بدونید که نیاز به کولرهوایی یا برج خنک کننده هست یا چیز دیگه‌ای

rahaaaa75-eng

عضو جدید
میتونید از

تجهیز برج بدون ریبویلر و کندانسور استفاده کنید بعد بیاید و جریان‌های بالای برج به تجهیزات جدید وصل کنید در صورتی که جریان برگشتی به برج نداشته باشید اما اگه جریان برگشتی دارید میتونید از همون روشی که فرمودین استفاده کنید. اگه کمی واضح‌تر توضیح بدین بهتر میتونم کمکتون کنم. شما هدفتون اینه که نوع سیال خنک‌سازی برای بالای برج مشخص کنید؟ مثلا میخواید بدونید که نیاز به کولرهوایی یا برج خنک کننده هست یا چیز دیگه

دقیقا اون فایلی که پیوست کردم رو میخوام شبیه سازی کنم ولی نمیدونم روش درستش چیه از اول به اخر یا از آخر به اول :)). برج اصلی هم چندین جریان برگشتی داره

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
تصویر ناقص هستش کامل نیفتاده. چون نمیدونم چه جریان‌هایی به برج میخواد وصل بشه. ولی چیزی که متوجه شدم شما چندتا side stream دارید به همراه pumparound که بعضیاشون بالای جریان خوراک واقع شدن و جریان‌ها بخار هست و بعضی دیگه پایین‌تر از جریان خوراک و مایع هستن. شما برج ران کنید ابتدا همراه با ریبویلر و کندانسور partial بعد تک تک جریان‌های جانبی وصل کنید و ران بگیرید و بعدش وارد subflowsheed برج بشید و جریان‌های کندانسور و ریبویلر تغییر بدین. هر بار هم از برجتون یه ذخیره بگیرید. بازم سوالی داشتید همینجا یا خصوصی مطرح کنید.
دقیقا اون فایلی که پیوست کردم رو میخوام شبیه سازی کنم ولی نمیدونم روش درستش چیه از اول به اخر یا از آخر به اول :)). برج اصلی هم چندین جریان برگشتی داره

بالا