سومین میزگرد خانواده: راز موفقیت یک زندگی مشترک

وضعیت
موضوع بسته شده است.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
با سلام به همه کاربرا ن عزیز

با سومین میزگرد درخصوص مسائل خانواده منتظر حضورسبزتان هستیم

در این تاپیک پیرامون طرز رفتار ...معنای گذشت وبردباری در رابطه ..چه گونه میتوانیم در رابطه با همسر بهترین رفتار داشته باشیم بحث وگفت گو میکنیم

منتظر نظرات گرانبهای شما عزیزان هستیم

لطفابدون پستهای اضافی واسپم نظرات خودرا بیان کنید

با تشکر

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه

من فکر می کنم بهترین چیزی که از پدرم یاد گرفتم صبر و گذشته

در خیلی موواقع دیدم مادرم زود عصبانی میشه و یا مواردی رو بیان می کنه که جانب حق نیست

امام میبینم که چطور پدرم با صبر و بردباری هیچی نمیگه و در نهایت با یه گذشت و یک لبخند زندگیه شیرینی رو به ما ( منو داداشم ) و خودشون هدیه میدن

در واقع دوست داشتن و عشقی که نسبت به همدیگه دارن باعث میشه در خیلی مواقع کوتاه بیان

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام به همه

من فکر می کنم بهترین چیزی که از پدرم یاد گرفتم صبر و گذشته

در خیلی موواقع دیدم مادرم زود عصبانی میشه و یا مواردی رو بیان می کنه که جانب حق نیست

امام میبینم که چطور پدرم با صبر و بردباری هیچی نمیگه و در نهایت با یه گذشت و یک لبخند زندگیه شیرینی رو به ما ( منو داداشم ) و خودشون هدیه میدن

در واقع دوست داشتن و عشقی که نسبت به همدیگه دارن باعث میشه در خیلی مواقع کوتاه بیان

ممنون از پاسختون خوب در بعضی از زندگی ها یک نفر هست که باید همیشه کوتاه بیاد فرد دیگر حرف حرف خودش هست ایا با این وضع گذشت معنا دارد یعنی خوبه گذشت کرد؟

زر خانیم

عضو جدید
اگه همیشه یک نفر باشه که گذشت میکنه و کوتاه میاد.در کوتاه مدت شاید همه چی بخوبی حل میشه.اما در بلند مدت ممکنه اون طرفی که کوتاه میاد دیگه نتونه این وضع رو تحمل کنه و یک احساس ناراحتی همیشگی یا انزجار بوجود بیاد و بعدا در یک مساله ساده به شدت خودشو نشون بده

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون خوب در بعضی از زندگی ها یک نفر هست که باید همیشه کوتاه بیاد فرد دیگر حرف حرف خودش هست ایا با این وضع گذشت معنا دارد یعنی خوبه گذشت کرد؟

نه اینطور نیست که همیشه یک نفر گذشت کنه

مثلا بابام راحت تر میتونه خشمشو کنترل کنه و در مواقع عصبانیت اون کوتاه میاد

اما مامانم جاهایه دیگه کوتاه میاد

دقیقا بستگی و خصوصیات اخلاقی و قابلیت های طرفین داره

هر کسی در یک سری موارد میتونه کوتاه بیاد

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبلا توی اون صندلی داغ گفتم، راز موفقت یک زندگی مشترک اصلی ترین رکنش داشتن صداقت دو طرفه است.

ولی حالا موضوع سر گذشت هستش، میتونم بگم:
گذشت هم باید دو طرفه باشه، یعنی این نباشه که همیشه در همه موارد فقط یک طرف گذشت کنه و طرف دیگه نه، این باعث میشه بعد از مدتی اون طرف گذشت کننده پر بشه از احساس تحقیر و بعد یه جا سر باز کنه و زندگی رو به هم بریزه، ضمن اینکه همیشه گذشت داشتن هم خوب نیست.

همیشه گذشت داشتن بعد از مدتی تبدیل به وظیفه میشه، بعضی جاها نباید گذشت البته نباید به صلابه کشید طرف مقابلو ولی بعضی وقتها در مسائل مهم باید گیر داد و دیرتر از مسائل دیگه گذشت کرد، تا طرف مقابل اهمیت مساله مورد مناقشه رو درک کنه...

آخرین ویرایش:

malo0osak

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من اگه 2طرف از چیزی که دلخور شدن با ارامش به هم بگن تمام مشکلات حل میشه.بعضا افرادی هستن که جنبه انتقاد ندارن سری ناراحت میشن ولی اگه 2نفر احساسات و غرور رو کنار بزارن و یه دادگاه کوچیک تو خونه تشکیل بدن به طوری که بچه ها هم در اون شریک باشن خیلی بهتر جواب میده.در رابطه با جواب دوستم که گفت صداقت باشه باید بگم به نظرت خیلیا جنبه ی صداقتو دارن؟باید ارامش باشه باید غرور از بین بره باید هر 2طرف اشتباه خودشون رو باور کنن

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من اگه 2طرف از چیزی که دلخور شدن با ارامش به هم بگن تمام مشکلات حل میشه.
بعضا افرادی هستن که جنبه انتقاد ندارن سری ناراحت میشن ولی اگه 2نفر احساسات و غرور رو کنار بزارن و یه دادگاه کوچیک تو خونه تشکیل بدن به طوری که بچه ها هم در اون شریک باشن خیلی بهتر جواب میده.در رابطه با جواب دوستم که گفت صداقت باشه باید بگم به نظرت خیلیا جنبه ی صداقتو دارن؟باید ارامش باشه باید غرور از بین بره باید هر 2طرف اشتباه خودشون رو باور کنن

خط اول صحبت هاتون موافقم
اما با دادگاه هرچند کوچیک و خونگی مخالفم
توی همچین جوی شاید یکی دو بار اول همه چی خوب پیش بره، اما بعد هرکی سعی می کنه برا بی گناهی خودش طرف رو مقصر کنه،
این در صورتی عملیه که انتقاد پذیری طرفین 100% باشه،
که باز هم کافیه یه نفر دوبار پشت سر هم مقصر بشه!
به نظر من توی خانواده باید دنبال راه حل گشت نه مقصر!
خوبه به هم بگن از چی ناراحت میشن و سعی کنن به هم احترام بذارن،
به نظر من بین زن و شوهر تنها چیزی که هرگز نباید زیر پا گذاشته شه احترامه.

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي از تاپيك خوبت.

به نظر من مهمترين اصل درك متقابل و محبت و رحمته
رحمت يعني عطاي بيشتر از لياقت فرد .يعني بايد به همسر به اندازه ي لياقتش و حتي بيشتر از اون محبت كرد...

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستي من مي گم گذشت داشتن هميشه خوبه .... معتقدم مي شه انقدر گذشت كرد تا فرد به اشتباهش پي ببره!

البته در بعضي از موارد لازمه كه با هم رفت سر ميز مذاكره ... ولي طوري كه به تنش كشيده نشه و كش دار نباشه . اگه يه طرف جريان رو كش بده و به تنش بكشونه زندگي رو به هر دو طرف تلخ كرده.

آخرین ویرایش:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
طبق نظراتی که دوستان دادند

از عوامل موفقیت در زندگی مشترک

صبر

گذشت

صداقت

محبت
واینکه در کمال ارامش وبخاطر دوست داشتن هامون همدیگر را درک کنیم

وضعیت