سوال و درخواست در تالار روانشناسي...

sshimaa

عضو جدید
سلام
من تازه گیها متوجه شدم یه مشکل بزرگ دارم
اونم احساس عذاب وجدان بی جا در مقابل روابط عاطفی و دوستانه ام با اطرافیانه
سخت به اطرافیانم نه می گم و وقتی هم نه می گم اونقدر به رد درخواست اونا که چه موجه باشه چه غیر موجه عذاب وجدان پبدا می کنم
که ترجیح می دم به دیگران کمتر نه بگم حتی اگه اون کار به صلاح خودم نباشه...
نمیدونم این چه حالتیه که در من ایجاد شده؟!!!
وقتی درخواست بی جایی رو رد می کنم همش این احساس رو دارم که شاید اشتباه کردم که اینکارو کردم؟!!!
ثبات احساسیمو از دست دادم اینجوری باعث آزار اطرافیانمم میشم چون ممکنه به اجبار درخواستی رو قبول کنم وبدتر عکس العملی نشون بدم
که اگه انجام نمی دادم بهتر بود...
چطور با احساسم کنار بیام ؟مشکل من از کجاست؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام
من تازه گیها متوجه شدم یه مشکل بزرگ دارم
اونم احساس عذاب وجدان بی جا در مقابل روابط عاطفی و دوستانه ام با اطرافیانه
سخت به اطرافیانم نه می گم و وقتی هم نه می گم اونقدر به رد درخواست اونا که چه موجه باشه چه غیر موجه عذاب وجدان پبدا می کنم
که ترجیح می دم به دیگران کمتر نه بگم حتی اگه اون کار به صلاح خودم نباشه...
نمیدونم این چه حالتیه که در من ایجاد شده؟!!!
وقتی درخواست بی جایی رو رد می کنم همش این احساس رو دارم که شاید اشتباه کردم که اینکارو کردم؟!!!
ثبات احساسیمو از دست دادم اینجوری باعث آزار اطرافیانمم میشم چون ممکنه به اجبار درخواستی رو قبول کنم وبدتر عکس العملی نشون بدم
که اگه انجام نمی دادم بهتر بود...
چطور با احساسم کنار بیام ؟مشکل من از کجاست؟

راه آسان برای "نه" گفتن

چه راههايي، گفتن كلمه((نه)) را آسانتر مي سازد؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام دوستان چنتا راه برای تقویت اراده بگید لطفااااااا

با سلام ...

تقویت اراده

راه تقویت اراده در مقابل سختی‌ها و مشکلات زندگی و در برخورد با گناهان چیست؟

اراده کنيد تا متحول شويد !

mehrnaz.architec

عضو جدید
سلام به همه دوستای عزیز روانشناس اگه مقاله یا کتاب در مورد موانع اجتماعی و فرهنگی ازدواج سراغ دارید لطفا به من معرفی کنید،اگه به ایمیلم بفرستید ممنون میشم

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hanna0

عضو جدید
سلام من رشته کارشناسیم علوم تربیتی بوده الان میخوام برا مشاوره خانواده بخونم میخوام بدونم بعدا برا سرکار رفتن مشکلی پیش میاد یانه؟ و اینکه پارسال روانشناسی بالینی شرکت کردم قبول نشدم حالا میخوام رشته ای شرکت کنم که هم بیشترین نزدیکی با رشته کارشناسیم داشته باشه و هم اینکه زیادم مشکل نباشه بین روانشناسی بالینی، عمومی و مشاوره کدوم بهتره و اینکه زمان ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد کیه؟ ممنون البته سوال خودم نیست سوال یکی از دوستام میشه راهنمایی کنید

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام من رشته کارشناسیم علوم تربیتی بوده الان میخوام برا مشاوره خانواده بخونم میخوام بدونم بعدا برا سرکار رفتن مشکلی پیش میاد یانه؟ و اینکه پارسال روانشناسی بالینی شرکت کردم قبول نشدم حالا میخوام رشته ای شرکت کنم که هم بیشترین نزدیکی با رشته کارشناسیم داشته باشه و هم اینکه زیادم مشکل نباشه بین روانشناسی بالینی، عمومی و مشاوره کدوم بهتره و اینکه زمان ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد کیه؟ ممنون البته سوال خودم نیست سوال یکی از دوستام میشه راهنمایی کنید
سلام دوست خوبم... ممنون از سوالاتتون... اما ای کاش سوالات خودتون رو به صورت شماره بندی شده مطرح می کردین... :smile:

1. بله می تونید شرکت کنید...

2. نه مشکل خاصی پیش نمیاد.. البته اگه شما بخواید جزء هیات علمی دانشگاه بشید و تا جایی که بنده اطلاع دارم.. باید رشته شما در تمام مقاطع یکی باشه.... (می تونید بپرسید..)

3. من نمی تونم در اینباره به شما کمک کنم.. این مورد بستگی به سلیقه و توانایی شما داره..:smile: به هر حال هر رشته ای سختی خودش رو داره.. اینطور نیست که بگیم.. کدوم آسونتر یا سخت تره....

4. ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۹۳ بعد از اعلام نتایج مرحله دوم تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سال ۹۲، شروع خواهد شد. یعنی دی ماه...

شاد باشید دوست خوبم..:gol:

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلاممممممممم
یه راه بگید برای از بین بردن استرس موقع سمینار.....که دیگه صداممممم نلرزههههه
مرسی

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلاممممممممم
یه راه بگید برای از بین بردن استرس موقع سمینار.....که دیگه صداممممم نلرزههههه
مرسی
سلام دوست خوبم...
این بستگی به خودتون و توانایی ها و اعتماد به نفس تون داره.. تا بتونید بر استرس خود غلبه کنید.. باید به خودشناسی برسید...
می تونید کتب و یا مقالاتی که در این زمینه هست رو مطالعه بفرمایید..
برای نمونه یه چندتا از تاپیک های اینجا رو بهتون معرفی میکنم... مابقی ش، بستگی به تلاش و پشت کار خودتون داره... !
شاد باشید.... :gol:

هفت روش برای غلبه بر استرس

استرس و روشهاي كنترل آن

20 روش براي كنترل استرس

10 ماده غذایی از بین برنده استرس....

yield

عضو جدید
سلام من میخوام برای ارشد تغیییر رشته بدم روانشناسی بخونم بهم گفتن روانشناسی بالینی خوبه اما خودم مشاوره خانواده ترجیح میدم میشه راهنمایم کنید که کدوم بهتره

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام من میخوام برای ارشد تغیییر رشته بدم روانشناسی بخونم بهم گفتن روانشناسی بالینی خوبه اما خودم مشاوره خانواده ترجیح میدم میشه راهنمایم کنید که کدوم بهتره

سلام دوست خوبم.. ممنون از سوالتون... :smile:
بارها به دوستان گفتم.. و بازم میگم.. این بسته به سلیقه و علاقه شما داره.. که کدام رشته رو می پسندید...

خب اکثر افراد زمان انتخاب رشته یا حتی بعد از انتخاب رشته در مورد بعضی از رشته های تقریبا مشابه شک دارند و نمیدونند کدوم را انتخاب یا ادامه بدهند. یکی از این رشته ها رشته ی مشاوره و روانشناسی(بالینی) است.
اول در مورد نحوه ی کار و بازار کار هر کدوم توضیح میدهم. این روزها روانشانسی و مشاوره به شغل هایی تبدیل شده که بازار کار خوبی دارد.
مشاور بعد از فارغ التحصیلی در دوره ی کارشناسی ارشد می تواند برای خود دفتری دایر کند و به ارائه ی خدمات مشاوره ای از قبیل مشاوره خانواده(که شامل ازدواج، مسائل زناشویی، مسائل عاطفی و ...)، شغلی و تحصیلی باشد. در واقع زمینه ی کاری یک مشاور شبیه به آن چیزی است که عموم مردم از یک روانشناس در ذهن دارند. به افرادی که به یک مشاور رجوع میکنند، مراجع کننده میگویند نه بیمار زیرا این افراد داری مسئله و مشکلاتی هستند نه بیماری.
در دوران دانشگاهی هم بیشتر دانشجویان مشاوره به تحصیل در مورد خانواده روابط خانوادگی، کودکان و مسائل و مشکلاتی که برای همه ی افراد در طول زندگی شان پیش می آید میپردازند. و برای ارائه ی خدمات مشاوره ای آماده می شوند.
اما یک روانشناس(بالینی)بعد از فارغ التحصیلی در دوران کارشناسی ارشد می تواند یک مطبی دایر کند و به درمان افرادی که دارای مشکلات روانی هستند بپردازد، به افرادی که به روانشناس بالینی مراجع میکنند عنوان بیمار داده میشود چون دارای مشکلات روانی است. روانشناسان در بیمارستان های روانی مشغول به کار می شوند.
در دوران دانشگاهی بیشتر به مطالعه ی بدن، فیزیولوژی ، اعصاب و غدد، مطالعه ی انواع بیماری های روانی، داروها و درمان هایشان می پردازند. همچنین دانش آموزان گروه تجربی هم میتوانند برای انتخاب رشته روانشناسی را انتخاب کنند، اما مشاوره مختص به گروه انسانی می باشد.
راهنمایی مشاوره و روانشناسی بالینی در 30 واحد درسی باهم تفاوت دارند. اگر چه سایر واحد ها مشابه اند اما لزوما بدان معنا نیست که به یک شیوه ی یکسان آموزش دیده می‌شوند، بلکه تاکیدات در هر کدوم متفاوت است.
و در نهایت آنچه که در جامعه ی ما مرسوم شده‌است بسیاری از فارغ التحصیلان روانشناسی بالینی هم به ارائه ی خدمات مشاوره ای می پردازند.
امیدوارم که این توضیحات بهتون کمک بکنه....
شاد باشید دوست خوبم.....:gol:

nbausa

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مطلب 4 صفحه ای راجب به نظریه ماهلر در روانشناسی بالینی میخوام
اگه کمک کنید خیلی بهم لطف میکنید

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه مطلب 4 صفحه ای راجب به نظریه ماهلر در روانشناسی بالینی میخوام
اگه کمک کنید خیلی بهم لطف میکنید

سلام دوست خوبم... خوش اومدید..:smile:

دقیقا چه موضوع یا موضوعاتی مد نظرتون هست؟

این فایل نظریه مارگارت ماهلر هست..! امیدوارم مفید واقع بشه....
:gol:

apadana34

عضو جدید
سلام . دنبال راهی برای کشف استعداد ذاتی و مختص خودم هستم . می خواستم تست آنلاین کتاب "توانایی هایتان را کشف کنید" (Now, Discover your strength) نوشته مارکیز بوکینگهام را بگید چیه و راهنمایی کنید

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام . دنبال راهی برای کشف استعداد ذاتی و مختص خودم هستم . می خواستم تست آنلاین کتاب "توانایی هایتان را کشف کنید" (Now, Discover your strength) نوشته مارکیز بوکینگهام را بگید چیه و راهنمایی کنید

سلام دوست خوبم.... :smile:
ممنون بابت سوال تون... متاسفانه تست آنلاینِ ....نتونستم براتون پیدا کنم..
ببینید این به دردتون می خوره؟ (یه سری به سایت روانیار هم بزنید..)!

55 راه برای پیدا کردن استعدادهای پنهان

کلیک

تست

aof

اخراجی موقت
کشف استعداد ذاتی و انتخاب شغل

کشف استعداد ذاتی و انتخاب شغل

دنبال راهی هستم که از ان طریق به شناخت استعداد یا استعدادهای ذاتیم برسم تا ازان طریق شغل مناسب با ان استعداد را انتخاب کنم و به عبارتی دنبال کاری هستم که برای ان درست شدم
تا از این طریق هم موفق بشم و خدمت کرده باشم . راه یا ازمونی می شناسید که به نتیجه برسم

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دنبال راهی هستم که از ان طریق به شناخت استعداد یا استعدادهای ذاتیم برسم تا ازان طریق شغل مناسب با ان استعداد را انتخاب کنم و به عبارتی دنبال کاری هستم که برای ان درست شدم
تا از این طریق هم موفق بشم و خدمت کرده باشم . راه یا ازمونی می شناسید که به نتیجه برسم

سلام دوستم... لطفا اینجا رو ملاحظه بفرمایید...:smile:

آگاهی امروز موفقیت فرداست...

چگونه به فرزندانمان برای انتخاب رشته و شغل مناسب کمک کنیم؟

دانلود تست های استعدادیابی و تخصصی

استعدادیاب کلیفتون

aof

اخراجی موقت

بسیار ممنون دوستم . در مورد استعداد یاب کلیفتون نظرت چیه ؟ اخه یه تبلیغ می شه بعدش می بینی ان چیزی که میخوای یا میگن نیست

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بسیار ممنون دوستم . در مورد استعداد یاب کلیفتون نظرت چیه ؟ اخه یه تبلیغ می شه بعدش می بینی ان چیزی که میخوای یا میگن نیست

خواهش میکنم..
نظر خاصی ندارم... فقط باید نزد یه روانشناس کار بلد تشریف ببرید تا بیشتر شما رو راهنمایی بکنند...

شاد باشید...:gol:

جنوبي

عضو جدید
سلام حالتون خوبه؟
میخواستم بپرسم برا ارشد رواشناسی بالینی چه کتابهایی باید خوند؟
چه کتاب تست هایی؟
و برا شرکت در آزمون کدوما بهترن؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
با سلام .. از عنوان مناسبی برای ایجاد تاپیک استفاده نکردید.

- وقفه بیندازید
تا 10 شمردن فقط برای بچه‌ها نیست. قبل از اینکه در یک موقعیت پیچیده واکنش نشان دهید، چند لحظه صبر کنید، نفس عمیق بکشید و تا 10 بشمرید. کُند کردن واکنش می‌تواند کمکتان کند اعصابتان آرام‌تر شود. در صورت لزوم، کمی از فرد یا موقعیت مورد نظر دور شوید تا کمی عصبانیتتان فروکش کند.

2 - وقتی آرام شدید، عصبانیتتان را بروز دهید به محض اینکه توانستید خود را کنترل و درست فکر کنید، ناراحتی و عصبانیتتان را به طریقی قاطع اما غیرمقابله‌ای ابراز کنید. نگرانی‌ها و نیازهایتان را واضح و مستقیم بیان کنید، بدون اینکه بخواهید کسی را ناراحت یا کنترل کنید.

3 - ورزش کنید فعالیت فیزیکی می‌تواند راه خروجی احساسات باشد، مخصوصاً اگر در حال انفجار هستید. اگر احساس می‌کنید عصبانیتتان شدیداً بالا رفته است، به پیاده‌روی یا دو بروید یا زمانی را به انجام فعالیت فیزیکی موردنظرتان اختصاص دهید. فعالیت‌جسمانی موادشیمیایی مختلفی را در مغز فعال می‌کند که باعث می‌شود احساس شادی بیشتری داشته و خیلی بیشتر از قبل احساس آرامش کنید.

4 - قبل از حرف زدن فکر کنید در آن لحظه که از عصبانیت داغ کرده‌اید، خیلی راحت اتفاق می‌افتد که چیزی به زبان بیاورید که بعد احساس پشیمانی کنید. قبل از اینکه حرفی بزنید، زمانی وقت صرف کنید تا هم خودتان خوب فکر کنید و هم اجازه دهید افراد دیگر درگیر در آن موقعیت خوب فکر کنند.

5 - راهکارهای ممکن را مشخص کنید به جای اینکه روی موضوعی که عصبانیتان کرده تمرکز کنید، به این فکر کنید که چطور می‌توانید آن مشکل را حل کنید. اتاق نامرتب فرزندتان عصبانیتان کرده است؟ در آن را ببندید. آیا همسرتان هر شب برای شام دیر به خانه می‌رسد؟ برنامه شام را عقب‌تر بیندازید — یا توافق کنید که خودتان چند روز هفته را به تنهایی شام بخورید. به خودتان یادآور شوید که عصبانیت هیچ چیز را حل نمی‌کند و فقط ممکن است همه چیز را بدتر کند.

6 - جملات "من" دار استفاده کنید برای جلوگیری از انتقاد کردن و تقصیر را به گردن کسی انداختن — که ممکن است فشار موقعیت را بیشتر کند —برای توصیف وضعیت از جملات "من" دار استفاده کنید. محترمانه و مشخص صحبت کنید. مثلا به جای اینکه بگویید، "تو هیچ وقت در کارهای خانه به من کمک نمی‌کنی"، بگویید، "من ناراحتم که بدون اینکه به من برای جمع کردن ظرف‌ها کمک کنی، میز غذا را ترک کردی."

7 - کینه به دل نگیرید بخشش ابزار بسیار قدرتمندی است. اگر اجازه دهید عصبانیت و سایر احساسات منفی، احساسات مثبت را در شما از بین ببرد، خواهید دید که غرق در تلخی حس بی‌انصافی می شوید. اما اگر بتوانید کسی که عصبانیتان کرده را ببخشید، هر دوی شما می‌توانید از آن موقعیت درس بگیرید. واقعبینانه نیست که انتظار داشته باشید همه درست همانطور که شما دوست دارید رفتار کنند.

8 - برای از بین بردن فشار موقعیت، از شوخ طبعی استفاده کنید شوخی کردن می‌تواند کمی از فشار را کم کند. البته منظور ریشخند و مسخره کردن نیست چون می‌تواند به احساسات طرف مقابل آسیب زده و همه چیز را بدتر کند.

9 - مهارت‌های تمدد اعصاب را تمرین کنید وقتی از کوره در می‌روید، مهارت‌های تمدد اعصاب را وارد کار کنید. تمرینات تنفس عمیق، تجسم یک صحنه آرامش‌ بخش، تکرار یک کلمه یا جمله تسلی‌ بخش می‌تواند کمکتان کند. همچنین می‌توانید به موسیقی گوش دهید، در دفترخاطراتتان بنویسید یا چند حرکت یوگا انجام دهید.

10 - بدانید چه زمان باید کمک بگیرید یاد گرفتن کنترل عصبانیت برای همه سخت است. اگر عصبانیتتان خارج از کنترل به نظر می‌رسد، می‌توانید کمک بگیرید تا کاری نکنید که بعد پشیمان شوید یا به اطرافیانتان صدمه بزنید. کلاس‌های کنترل اعصاب یا یوگا و همچنین مشاوره گرفتن از یک روانشناس می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد. کلاس‌های کنترل عصبانیت به شما کمک می‌کند تا • یاد بگیرید عصبانیت چیست • بفهمید چه چیزهایی عصبانیت را در شما تحریک می‌کند • علائم عصبانی شدنتان را بشناسید • یاد بیگرید به عصبانیت و ناراحتیتان به طریقی سالم واکنش دهید • احساسات پنهان خود مثل ناراحتی یا افسردگی را بشناسید

///

مهارتهای كنترل عصبانیت را بیاموزید تا استرس را در خود كاهش دهید. یكی از بزرگترین موانع در راه تحقق موفقیت شخصی و شغلی عصبانیت می‌باشد...
وقتی نمی‌توانیم عصبانیت خود را كنترل نماییم از چند جهت دچار آسیب می‌گردیم:

عصبانیت
توانایی ما را برای خوشحالی از بین می‌برد زیرا عصبانیت و خوشحالی در تضاد با یكدیگر هستند.عصبانیت موجب خارج شدن روابط خانوادگی و دیگر روابط از مسیر
صحیحشان می‌گردد.عصبانیت موجب كاهش مهارتهای اجتماعی، سازش و مصالحه شده و دیگر روابط را نیز در معرض خطر قرار می‌دهد.
عصبانیت به معنای از دست دادن كار است، زیرا روابط را نابود می‌كند.

همچنین عصبانیت به معنای شكست در كاری است كه در صورت عدم عصبانیت و داشتن خلقی نرمتر میتوان موفقیتی در پی داشت.

عصبانیت منجر به افزایش فشار و استرس می‌گردد (و این رابطه دو طرفه است، عصبانیت منجر به افزایش استرس و استرس موجب عصبانیت بیشتر است)در هنگام عصبانی بودن ما دچار اشتباهات بسیاری می‌گردیم، زیرا پردازش اطلاعات در آن هنگام برای ما مشكل می‌باشد.

اكنون افراد از خطرات عصبانیت و نیاز برای مدیریت و كنترل آن با سوختن مهارتها و راهكارهای لازم آگاهی یافته‌اند. برای برخی از افراد مدیریت و كنترل عصبانیت آسان و راحت است.

مهارتهای كنترل عصبانیت را در خود رشد و توسعه دهید

افرادی كه كنترل عصبانیت در آنها سخت و دشوار است نیاز به برنامه‌ای برای كنترل عصبانیت دارند. نكات زیر، مسائل مهمی می‌باشند كه به شما در كنترل عصبانیت كمك می‌كنند. این نكات را به خاطر سپرده و به‌كار بندید.

نكته اول :
این سوال را از خود بپرسید: «آیا این موضوع 10 سال
دیگر هم برایم مهم است؟» به این وسیله می‌توانید مسئله را از دیدگاهی آرامتر
بنگرید.

نكته دوم :
از خود بپرسید: «بدترین نتیجه مورد عصبانیت من
چیست؟» اگر كسی در پای صندوق فروشگاه از شما سبقت گرفت، سپری كردن سه دقیقه بیشتر،
مسئله‌ای آنچنان مهم نمی‌باشد.

نكته سوم :
تصور كنید كه خود شما نیز
همان كار (كاری كه موجب عصبانیتتان شده است) را انجام می‌دهید. با خود رو راست
باشید. قبول كنید كه گاهی اوقات شما نیز جلوی یك راننده دیگر درمی‌آیید... بعضی
مواقع این مسئله تصادفی است. آیا نسبت به خود نیز عصبانی می‌شوید؟

نكته
چهارم :
از خود بپرسید: «آیا طرف مقابل این كار را به‌طور عمدی نسبت به من انجام
داده است؟» در بسیاری از مواقع متوجه خواهید شد كه این مسئله فقط در اثر بی‌دقتی و
تعجیل رخ داده و كسی نمی‌خواسته شما را ناراحت كرده و بیازارد.

نكته پنجم
:
سعی كنید قبل از گفتن هر كلامی تا عدد 10 بشمارید. انجام این كار رابطه
مستقیمی با عصبانیت ندارد ولی می‌تواند صدمات ناشی از عصبانیت را به حداقل
برساند.

نكته ششم :
شمارش تا 10 را با روش‌های جدید و بهتر انجام دهید
مثلا این كار را با یك تنفس عمیق بین هر شماره عملی سازید. تنفس عمیق - از دیافراگم
- به افراد كمك می‌كند تا احساس راحتی كنند.

نكته هفتم :
می‌توانید سرعت
شمارش اعداد را كندتر سازید. مثل شمارش شیوه قدیمی، یك كشتی بخار، دو كشتی بخار
و... شاید شمارش كشتی بخار زیاد خوشایند نباشد، به‌جای آن می‌توانید بشمارید: یك
شكلات، دو شكلات و... یا هر چیز دیگری كه برای شما خوشایند و خنده‌دار
باشد.

نكته هشتم :
تجربه‌ای آرامش‌بخش را تجسم نمایید. چشمانتان را
ببندید و در ذهن خود سفر كنید. این كار را در مكان‌های امیدبخش و به دور از استرس
انجام دهید.

منابع : عصر ایران / بیتوته / مردمان

آخرین ویرایش:

نیکزادع

عضو جدید
سلام سوگلی اجی من مسال میخوام از عید روانشناسی تربیتی برا بهمن سال دیگه بخونم رشته خودم اقتصاد بوده کارشناسی.راهنماییم کن چطور بخونم منابع اصلیو گرفتم.مرسی

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
در رابطه با مقابله با فسردگی کمکم کنین احساس میکنم افسردگی گرفتم:crying2:

افسردگی فصلی را بشناسید

افسردگي جوانان در جامعه امروز

افسردگی را بیشتر بشناسید.......

افسردگی : شناخت علائم فیزیکی

چگونه باید با افسردگی پاییزی مقابله کنیم؟!

افسردگي: انتخاب يا بيماري/نظريات جديد پيرامون افسردگي