سوال و درخواست در تالار روانشناسي...

f.b.430

عضو جدید
سلام میخواستم یه مقاله خوب در مورد بلوغ عاطفی برام بفرستین ممنون.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

کسی که ازتون بزرگتره و بشدت مهربونه اما وقتی احساس خطر میکنه یا هرچیزی که بروفق مرادش نباشه زود عصبانی میشه رو در نظر بگیرید

چطور باید کمکش کرد تا آرامش خودشو حفظ کنه و ذهنشو آروم کنه و به کسی که خلاف میلش عمل کرده (احتمالا) با آرامش راهنماییش کنه و فرصت

بده تا راه درستو پیدا کنه؟

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی تا حالا پیش مشاوره رفته ؟؟؟؟/ اثر داره ؟؟؟؟ مدتی می خوام برم اما 2 دلم نمی دونم کمکی می کنه یا خیر ...

matin1366

عضو جدید
سلام دوستان.
کسی پروژه ی در مورد اختلالات رت دارهبرام بزاره؟
ممنون میشم اه کمکم کنید.
فووووووووووووووریه

ع رشیدی

کاربر فعال
تست دیسک disc

تست دیسک disc

سلام دوستان.
کسی اطلاعاتی درباره ی تست روانشناسی (یا خودشناسی) "دیسک" داره؟؟

نتونستم پیداش کنم!
:(

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
کسی اطلاعاتی درباره ی تست روانشناسی (یا خودشناسی) "دیسک" داره؟؟

نتونستم پیداش کنم!
:(

سلام دوست عزیز... :smile:
کار سختی نبود کافی بود یه سرچ کوچولو بزنید....

تست شخصیت خودارزیابی

دیسک

دیسک1

دیسک 2

دیسک 3

دیسک 4

دیسک 5

دیسک 6

پ.ن: برای اصل پرسشنامه می تونید یه سری به دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی تون بزنید.. :gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام

کسی که ازتون بزرگتره و بشدت مهربونه اما وقتی احساس خطر میکنه یا هرچیزی که بروفق مرادش نباشه زود عصبانی میشه رو در نظر بگیرید

چطور باید کمکش کرد تا آرامش خودشو حفظ کنه و ذهنشو آروم کنه و به کسی که خلاف میلش عمل کرده (احتمالا) با آرامش راهنماییش کنه و فرصت

بده تا راه درستو پیدا کنه؟
سلام دوت عزیز... بهتره که با یه مشاور یا روانشناس دیدار داشته باشید...:gol:
کسی تا حالا پیش مشاوره رفته ؟؟؟؟/ اثر داره ؟؟؟؟ مدتی می خوام برم اما 2 دلم نمی دونم کمکی می کنه یا خیر ...

ممکنِ صد در صد اثر نداشته باشه... اما رفتنش خالی از لطف نیست و میتونه مفید باشه...
لازمه که بدونید مشاور و روانشناس مشکل شمارو حل نمیکنه.. بلکه به شما
راه رو نشون میده تا تصمیم درست و عقلانی اتخاذ کنید... :smile:

موفق باشید...:gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز... بهتره که با یه مشاور یا روانشناس دیدار داشته باشید...:gol:

سلام بر شما و سپاس:)

متوجه شدم البته آزمایشی و با مرور اتفاقات...

باید با آرامش و در عین تایید اصول اخلاقی ای که با خون و استخون همچین افرادی عجین شده چیزی رو که میخوایم تلقین و القا کنیم / .اما باید دقت کنیم تا متوجه این افکار نشن...

فکر میکنم دارم جواب میگیرم...

اما باز به زمان نیاز دارم/.

بسیار بسیار سپاس

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بر شما و سپاس:)

متوجه شدم البته آزمایشی و با مرور اتفاقات...

باید با آرامش و در عین تایید اصول اخلاقی ای که با خون و استخون همچین افرادی عجین شده چیزی رو که میخوایم تلقین و القا کنیم / .اما باید دقت کنیم تا متوجه این افکار نشن...

فکر میکنم دارم جواب میگیرم...

اما باز به زمان نیاز دارم/.

بسیار بسیار سپاس

سلام دوست عزیز..بله درست می فرمایید... باید طوری عمل کرد احترام طرف مقابل حفظ بشه و فکر نکنه ما که سن کمتری داریم میخوایم بهشون چیزی یاد بدیم و احساس کنه غرورش جریحه دار میشه... استفاده از کلماتی که مثلا میدونم میدونی... چیزای مثبت که به اون فرد بگیم قبولش داریم بعدش با ولی حرفممون رو در رعایت احترام بگیم... مثلا وقتی یه فردی عصبانی میشه رو غیر مستقیم بهشون بگیم چقدر این صحنه زشته... و.. این چیزا ... .

با ارزوی موفقیت.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز..بله درست می فرمایید... باید طوری عمل کرد احترام طرف مقابل حفظ بشه و فکر نکنه ما که سن کمتری داریم میخوایم بهشون چیزی یاد بدیم و احساس کنه غرورش جریحه دار میشه... استفاده از کلماتی که مثلا میدونم میدونی... چیزای مثبت که به اون فرد بگیم قبولش داریم بعدش با ولی حرفممون رو در رعایت احترام بگیم... مثلا وقتی یه فردی عصبانی میشه رو غیر مستقیم بهشون بگیم چقدر این صحنه زشته... و.. این چیزا ... .

با ارزوی موفقیت.
سلام بر شما

اگر جمله به این صورت که :
" چیزی که من از شما یاد گرفتم +مطلبی که قصد داریم به مخاطبمون بگیم +این چیزیه که من از شما یاد گرفتم ..."

این جمله باعث تقویت اعتماد به نفس و موثر بودنش در زندگی مخاطبش میشه و از تداعی اون بخش از صحبت شما که Bold-red شده در ذهنش جلوگیری میکنه/.

برای دونفری که عینا هم (هردو زودجوش و کم تحمل) هستند وقوع اتفاقات ناخوشایند غیرطبیعی نیست، کم پیش میاد به ذهن "چقدر این صحنه زشته"خطور کنه/.

میشه هزاران نحو برخورد باتوجه به شرایط و نوع و فرد مد نظر پیشنهاد داد/.
البته با توجه به اینکه اغلب برخوردای خشونت آمیز منتج به بی احترامی میشه و طبیعیه تسلط بر خشم حتی گاهی برای خیلی ها کار سختی باشه و نمیشه منکر این قضیه بود ...

حدود چند سال هست که دارم رو خودم و انواع مختلف مخاطبهام کار میکنم و فکر میکنم خود درمانی من خیلی موثر بود هم برای خودم هم اطرافیان...
اصولا آدمای زودرنج و کم طاقت ضربه روحی بیشتری خواهند دید و اگر نتونن با این وجه مقابله کنند زندگی راحتی نخواهند داشت/.
ممکنه گاهی اوقات در معرض لحظاتی باشیم که خشونت ساختگی فقط دنبال اهداف خاصیه (تشخیصش هم بنظرم ساده نیست)و ...
گاهی ترک اون فضا غیر ممکنه فقط باید خشم رو تو صورتمون مخفی کنیم مثلا به یه لبخند سطحی پناه بردن (باید مواظب بود تا بیشتر فرد عصبی رو تحریک نکنیم)و خیلی روش دیگه ...
(همه اینها هم عقیده شخصیه و همونطور که گفتم خیلی مسائل در یک اتفاق دخیله)

سرافراز باشید و پیروز و سربلند/.

softafzar

عضو جدید
سلام خوبيد؟
آقا من اومدم اينجا يه سوال بپرسم
چطور ميشه يه دوستو امتحان كرد؟
يكي هم ميخوام بدونم چطوري ميشه بدونم آيا ميارزه من با يكي دوست شم يا نه؟

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام خوبيد؟

سلام ... خوش امدید به این جا... بله..شما هم ان شالله خوب باشید.

یه دوست رو از خیلی راه ها میشه امتحان کرد.. ولی اگه بخوام یه شاه کلید به شما بدم این هستش که بر خلاف میلش یه بار عمل کنید .. شخصیت اصلیش رو نشون خواهد داد...نیمدونم مدار دو پاس کردید یا نه یه مبحثی داریم که فرکانس های یه مدار و طبیعتش رو رو کنیم... بعضی وقتا به ازای بعضی ورودی ها همه ی فرکانس های سیستم یا همون ذات سیستم اشکار نمیشه...ولی بعضی ورودی ها خیلی خوب همه ی فرکانس ها رو رو میکنه و خودشو نشون میده....

مثلا یه بار ازش یه جزوه بگیرید ... یه جزوه مهم...بعدش روز بازگشت الکی بهش بگید گمش کردید (این امتحان سخت تره) یا اگه زیاد نمی خواید سخت بگیرید بگید فراموش کردید بیارید ببنید چی میگه؟ میگه اشکال نداره یا داره ؟ واقعا میگه یا تظاهر میکنه ؟

یا مثلا یه بار باهاش قرار بذارید یه ربع تا نیم ساعت تاخیر کنید و عکس العملش رو ببینید ؟

اگه بخوام از این مثال ها بگم کلی میشه که شاه کلیدش رو بهتون دادم...

سوال دومتون رو هم متاسفانه متوجه نشدم.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خوبيد؟

سلام

دانستن اینکه ؛ چه موقع باید فاصله گرفت و چه موقع باید نزدیک شد،کلید ماندگاری هر رابطه است/.

اینکه آیا می ارزه با کسی دوست باشید باید دید هدف شما از
دوستی و نوعش چیه؟

احساس میکنم همه یه نفر مشخصی میخوان تا با خیال راحت مث یه دیوار بهش تکیه کنن و هر زمان به مشکل برخوردن ازش این انتظارو داشته باشن تا حتی خودشو نادیده بگیره و من به این عقیده رسیدم که هرگز نباید کسی رو امتحان کرد کسی که خودشو میشناسه باید بدونه هرکدوم از اطرافیانش بخشی از ویژگی های خودشن و بخاطر اینه که شدن اطرافیانش ،پس هرزمان این توانایی رو واقعا در خودتون دیدید مطمئن باشید خداوند چنین کسی رو ناشناس در مسیرتون خواهد گذاشت و زمانی پیداش خواهید کرد که در اون شرایط تصادفی نه عمدی کنارتون قرار خواهد گرفت ...

با امتحان کردن فقط خودتونو زیر سوال میبرید ...

فقط جایی که اعتماد نباشه امتحان هست/چقدر به خودتون اعتماد دارید؟تا حالا خودتونو امتحان کردین؟تا حالا این حسو داشتین تا بخوان امتحانتون کنن؟دلسرد شدید یا خوشحال؟

طبق این گفته که:

در کل آدمهای خوب برایتان شادی می آورند- آدمهای بد تجربه - بدترینها درس عبرت و بهترین ها خاطره...

پس وقتی هر نوع این آدما انقدر مفیدن چرا نتونیم دوست ببینیمشون؟

لازم نیست حتما دوستی رو به هم مهر کنیم ، همه چیز به مرور شکل میگیره /.
مثل جنینی که نوزاد میشه...

در قانون فشار متقابل داریم که به همان اندازه که از بیرون به بدن انسان فشار وارد میشود،از درون بدن انسان هم به همان مقدار فشار به بیرون داده میشود وگرنه بدن انسان ناپایدارو در نتیجه متلاشی میشود..در قانون دوستی هم همین است..اگر تمام سنگینی بار دوستی فقط روی قلب یک طرف فشار وارد کند،دوستی ناپایدار میشود ودر اخر به متلاشی شدن می انجامد..

عاطفه70

عضو جدید
سلام سوال من در مورد کاربرد منطق فازی در روانشناسیه می خوام بدونم چه کاربردی داره در روانشناسی ؟ ممنون:)

ssordi

عضو جدید
سلام
من یه سوال دارم که کمابیش برای همه اتفاق افتاده ، این روز ها زیاد باش درگیرم
برای اینکه از انرژی منفی و حرف های مایوس کننده ی اطرافیان که خودمم میدونم از سر حسادته نجات پیدا کنم چکار کنم؟
منتظر راهنمایی ها هستم
ممنون

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام
من یه سوال دارم که کمابیش برای همه اتفاق افتاده ، این روز ها زیاد باش درگیرم
برای اینکه از انرژی منفی و حرف های مایوس کننده ی اطرافیان که خودمم میدونم از سر حسادته نجات پیدا کنم چکار کنم؟
منتظر راهنمایی ها هستم
ممنون

سلام....
اول این که از چنین افرادی دوری کنید...وقتی تا میان حرفای این طوری بزنند بحثو عوض کنید و...

بعدش توی نت سرچ کنید صوت حسادت استاد محمد شجاعی رو هم گوش کنید.

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سوال من در مورد کاربرد منطق فازی در روانشناسیه می خوام بدونم چه کاربردی داره در روانشناسی ؟ ممنون:)
منطق فازی توو آزمونهای روانشناسی کاربردداره وهدفش سنجیدن صحت یاعدم صحت یک موضوعه

ssordi

عضو جدید
سلام....
اول این که از چنین افرادی دوری کنید...وقتی تا میان حرفای این طوری بزنند بحثو عوض کنید و...

بعدش توی نت سرچ کنید صوت حسادت استاد محمد شجاعی رو هم گوش کنید.
سعی می کنم که این کار رو بکنم. اما زیاد شدنی نیست چون تقریبا بیشتر فامیلامون این جورین.
حتی گاهی احساس می کنم این انرژی منفی به درون خودمم نفوذ کرده مثلا یه کاری میخام بکنم هنوز هیچی نشده میگم نه بابا نمیشه
البته پدرم واقعا حمایتم میکنه. از همه لحاظ

Paydar91

کاربر ممتاز
سعی می کنم که این کار رو بکنم. اما زیاد شدنی نیست چون تقریبا بیشتر فامیلامون این جورین.
حتی گاهی احساس می کنم این انرژی منفی به درون خودمم نفوذ کرده مثلا یه کاری میخام بکنم هنوز هیچی نشده میگم نه بابا نمیشه
البته پدرم واقعا حمایتم میکنه. از همه لحاظ

راستش یکم کار سخت شد...

واقعا هم حق دارید...

نمی دونم چی بگم...اگه راهی به ذهنم اومد حتما میگم...حالا اون فایل روهم گوش کنید...

ssordi

عضو جدید
سلام دوستان عزیز روان شناس
من یه سوالی برام پیش اومده : اینکه چکار کنیم که وارد کاری بشیم که توش احتمال موفقیت مون بالاس و وقت و انرژی خودمون رو هدر ندیم برای کاری که فکر می کردیم میشه توش موفق شد اما اشتباه می کردیم .
آیا تمرینات و روش هایی تو روان شناسی هست که به ما کمک کنه؟

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز روان شناس
من یه سوالی برام پیش اومده : اینکه چکار کنیم که وارد کاری بشیم که توش احتمال موفقیت مون بالاس و وقت و انرژی خودمون رو هدر ندیم برای کاری که فکر می کردیم میشه توش موفق شد اما اشتباه می کردیم .
آیا تمرینات و روش هایی تو روان شناسی هست که به ما کمک کنه؟

سلام
ببخشید متوجه منظورتون نشدم...میشه واضح تر توضیح بدید

ssordi

عضو جدید
ممنون از توجه شما دوست عزیز
با مثال میگم شاید این جوری ملموس تر باشه:
مثلا یه پیشنهاد کاری می گیریم فک می کنیم از پسش بر میایم ولی آخر سر توش میمونیم ( لقمه ی بزرگتر از دهن مون)
یا فکر می کنیم با یه ادمی به تفاهم می رسیم ولی اشتباه می کنیم
یعنی براساس یه سری چیزها تصمیم می گیریم که ممکنه دلایل و نشانه های قوی ایی از موفقیت نباشه( اما نمیدونیم که این طور نیست) اما ما با برآورد اشتباه مون فک میکنیم می تونیم
یعنی نمی دانیم و نمی دانیم که نمی دانیم....................
در واقع چکار منیم که بتونیم نقاط ضعف و قوت مون رو تشخیص بدیم؟
و اگه به یه مسیری تعلق نداریم اصلا واردش نشیم از اول تشخیص بدیم که این راه ما نیست

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از توجه شما دوست عزیز
با مثال میگم شاید این جوری ملموس تر باشه:
مثلا یه پیشنهاد کاری می گیریم فک می کنیم از پسش بر میایم ولی آخر سر توش میمونیم ( لقمه ی بزرگتر از دهن مون)
یا فکر می کنیم با یه ادمی به تفاهم می رسیم ولی اشتباه می کنیم
یعنی براساس یه سری چیزها تصمیم می گیریم که ممکنه دلایل و نشانه های قوی ایی از موفقیت نباشه( اما نمیدونیم که این طور نیست) اما ما با برآورد اشتباه مون فک میکنیم می تونیم
یعنی نمی دانیم و نمی دانیم که نمی دانیم....................
در واقع چکار منیم که بتونیم نقاط ضعف و قوت مون رو تشخیص بدیم؟
و اگه به یه مسیری تعلق نداریم اصلا واردش نشیم از اول تشخیص بدیم که این راه ما نیست

به نظرم همون طور که خودتون گفتین برای این که بتونید بفهمید رمز موفقیتتون چیه و تو چه کاری تواناتر هستید باید اول خودتون رو بشناسید و نقاط ضعف و قوتتون رو پیدا کنید

برای شناسایی نقاط قوتتون می تونید از خودتون بپرسید چه برتری هایی نسبت به دیگران دارید؟ که این برتری ها می تونه شامل مهارت هایی که در هر زمینه ای دارید و یا حتی تحصیلات و ویژگی ها ی اخلاقی مثبتتون باشه
بعد ببینید چه کاری رو می تونید بهتر از بقیه انجام بدید؟ و اینکه اطرافیانتون چه نقاط قوتی در شما سراغ دارند، چون گاهی وقتا خود آدم نمی دونه چه توانایی هایی داره و از نظرش پنهون می مونه و دیگران می تونند در این زمینه و شناخت توانایی هاش خیلی بهش کمک کنند
حالا این کارو می تونید در زمینه نقاط ضعفتون هم انجام بدید، ببینید تو چه کارهایی اعتماد به نفس لازم رو ندارید و ترجیح میدید انجامشون ندید، ببینید تو مهارت هایی که کسب کردید یا تحصیلاتتون کاملا مستقل و مطمئنید ؟یا فکر می کنید یه ضعفایی دارید توشون؟
چه ویژگی های شخصی ای دارید که ممکنه باعث پَسرفتتون تو کار یا هر چیزی بشه، مثلا کارتون جوریه که باید برید تو ساختمونا یا جاهای بلند ولی شما از ارتفاع می ترسی...

سعی کنید به این سوال ها خیلی صادقانه جواب بدید و از اطرافیانتم کمک بخواید تا بتونید به یه نتیجه ی خوب برسید
با هر پیشنهاد کاری ای هم که روبه رو میشید در مورد اون کار همین سوالارو از خودتون بپرسید تا ببینید ویژگی هاتون چه شخصیتی و چه مهارتی با این کار جور در میاد یا نه، اینطوری با کمی استدلال پیش خودتون دیگه می دونید که این کار با ویژگی های شما همخونی نداره و ردش می کنید

ssordi

عضو جدید
درست است
خودشناسی
اگه دراین باره مطلبی داشتید ممنون میشم بذارین
یا اگه در قسمتی از تالار روان شناسی مطلبی علمی هست راهنمایی بفرماییید ( بیشتر فال و این چیزها بود ..)
ممنون

آخرین ویرایش:

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست است
خودشناسی
اگه دراین باره مطلبی داشتید ممنون میشم بذارین
یا اگه در قسمتی از تالار روان شناسی مطلبی علمی هست راهنمایی بفرماییید ( بیشتر فال و این چیزها بود ..)
ممنون

در این تاپیک یه برنامه معرفی کردم که فوق العادست، حتما ببینید این برنامه رو، البته از خیلی وقته که دارن در مورد پیش نویس زندگی و تحلیل رفتار متقابل حرف می زنن و بهتره که این برنامه رو در همون سایت شبکه چهار از اولش دانلود کنید و گوش بدید
برای خودشناسی و این که درک درستی از خودتون داشته باشید شنیدن یا دیدن صحبت هاشون رو توصیه می کنم
در بعضی از شهرها و مخصوصا تهران کلاس هایی هست برای خودشناسی که می تونن خیلی مفید باشند

خوندن این کتاب ها رو هم توصیه می کنم
وضعیت آخر
ماندن در وضعیت آخر
که هر دو اثر تامس آ هریس و ترجمه ی اسماعیل فصیح هستد

البته یه مقداری سنگین هستند کتاباش و واسه همین پیشنهاد می کنم همین برنامه ی دکتر بابایی زاد رو که معرفی کردم ببینید
این تاپیک هم در همین مورد هستش که سر فرصت ادامش میدم
[h=3]تحلیل رفتار متقابل اریک برن (شناخت کودک-بالغ- والد و کمکِ آنها در درک روابط انسانی)[/h]

این تاپیک هم مفیده
[h=3]مهارت خودآگاهي[/h]

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. چطوری میشه به جای داروهای ضد اضطراب و ضد استرس ، از طریق روانشناسی بر استرس و اضطراب غلبه کرد؟

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. چطوری میشه به جای داروهای ضد اضطراب و ضد استرس ، از طریق روانشناسی بر استرس و اضطراب غلبه کرد؟

اتفاقا چند وقت پیش داشتم در همین مورد یه مطلبی می خوندم که لینکشو واسه شما هم میذارم
http://www.razeneshat.blogsky.com/1390/09/07/post-124/

و البته که راه های درمانی روانشناسی خیلی بهتر از قرص و دارو جواب میده چون بر خلاف دارو ها اثر بلندمدت داره
خوندن کتاب هایی در این مورد هم خیلی می تونه کمکتون کنه
پیشنهاد می کنم کتاب "شاخه گلی تقدیم به خودم" رو بخونید

09f0bb16776317d2f67536f5cb33034517b4cde90b9ea3cee68201c87ec2d2be.jpg

3ccda831f0acaae74ffec57f3fbe19a4321c57daa3bc6713f9b4882c85df91e2.jpg