سوال در مورد etap ؟

sohrab1414

عضو جدید
[FONT=Tahoma! important]سلام خدمت دوستان [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]سال نو همه مبارک و برای همه سالی پر از موفقیت رو آرزومندم [/FONT]

[FONT=Tahoma! important]ازدوستان می خواستم بپرسم که چرا من در ساختمان 5 طبقه رو پیلوت با دیوار برشی [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]که مدل کردم بعد از آنالیز ستونها پیلوت که 45*45 هستند جواب نمیدن البته آرماتور رو زیاد [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]کردم و ستون به رنگ بنفش در اومد و بازم ستون رو 50*50 کردم همین رنگ شد و محدوده [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]رنگ از 10 به بالا شروع شد در حالیکه قبلش تو محدوده زیر 1 بود و در مورد تیر هم با اینکه [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]45*45 کردم غیر اقتصادی شد با اینکه تیر سقف پیلوت هست؟ [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]البته یه خواهش دیگه هم داشتم که فایل پروژه ام در زیر آوردم و اشکالاتش [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]رو به من بگن چون من به غیر از این سایت،کمک دیگه ای ندارم و دوستانم تو etap وارد نیستن [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]تا ازشون کمک بگیرم [/FONT]

[FONT=Tahoma! important]حتی ستون با مقطع 50*50 با 16 نمره 28 هم جوابگو نبود [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]در جهت x هم که قاب خمشی هست بازشو وجود داره و لطفاً نظر بدید که چیکار کنم، البته دوستان میشه بارگذاریم رو چک [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]کنید ببینید درسته یا نه ؟ [/FONT]

[FONT=Tahoma! important]ممنون میشم اگر کمک کنید چون خیلی مهمه[/FONT]

پیوست ها

• 5 story.rar
    23.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sohrab1414

عضو جدید
شرمنده از دوست عزیز
فایل زیر دیوار برشی دار هست
بازم عذر خواهی می کنم

پیوست ها

• 5 story 1.zip
    10.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rasool.civil

مدیر بازنشسته
[FONT=Tahoma! important]سلام خدمت دوستان [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]سال نو همه مبارک و برای همه سالی پر از موفقیت رو آرزومندم [/FONT]

[FONT=Tahoma! important]ازدوستان می خواستم بپرسم که چرا من در ساختمان 5 طبقه رو پیلوت با دیوار برشی [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]که مدل کردم بعد از آنالیز ستونها پیلوت که 45*45 هستند جواب نمیدن البته آرماتور رو زیاد [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]کردم و ستون به رنگ بنفش در اومد و بازم ستون رو 50*50 کردم همین رنگ شد و محدوده [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]رنگ از 10 به بالا شروع شد در حالیکه قبلش تو محدوده زیر 1 بود و در مورد تیر هم با اینکه [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]45*45 کردم غیر اقتصادی شد با اینکه تیر سقف پیلوت هست؟ [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]البته یه خواهش دیگه هم داشتم که فایل پروژه ام در زیر آوردم و اشکالاتش [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]رو به من بگن چون من به غیر از این سایت،کمک دیگه ای ندارم و دوستانم تو etap وارد نیستن [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]تا ازشون کمک بگیرم [/FONT]

[FONT=Tahoma! important]حتی ستون با مقطع 50*50 با 16 نمره 28 هم جوابگو نبود [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]در جهت x هم که قاب خمشی هست بازشو وجود داره و لطفاً نظر بدید که چیکار کنم، البته دوستان میشه بارگذاریم رو چک [/FONT]
[FONT=Tahoma! important]کنید ببینید درسته یا نه ؟ [/FONT]

[FONT=Tahoma! important]ممنون میشم اگر کمک کنید چون خیلی مهمه[/FONT]

سلام
برا اینکه فایل etabs رو همه بتونن باز کنن از باید فایل e2k رو بارید واسه دانلود
از منوی file>export>save model as e2k text فایل رو save کنید و اونو بذارید واسه دانلود
تا دوستان کمک کنن بهتون

sohrab1414

عضو جدید
خدمت دوست عزیز بگم که همینکارو کردم
شما اگر file>import>etap e2k text file رو بزنید این فایل رو قبول می کنه
منم با پسوند e2k تو سایت گذاشتم. خودمم دانلود و امتحان کردم، درست بود

ممنون که دوستان لطف دارن و کمک می کنن

aliasgharsafary

عضو جدید
دوست عزيز سلام
سال نو مبارك
شما مي بايست قاب خمشي را در دو جهت طراحي كنيد و يادتون باشه كه هميشه تراكم آرماتور با پاسخگو نخواهد بود و با اين كار ستون لاغر ايجاد مي كنيد و اگر هم بخواهيد مقطع را بزرگ كنيد غير اقتصادي است . لطفا در هر الويشن به صورت جداگانه بررسي كنيد .

sohrab1414

عضو جدید
سلام خدمت دوستان

من ساختمان رو با قاب خمشی هم انجام دادم ولی جواب نداد.نمیدونم چرا هر کاری
می کنم نمی تونم مقطعش رو بهینه کنم. الته مقطع رو کم و زیاد کردم ولی بازم تغییری
نکرد.

eng.arabi

عضو جدید
با نگاه اجمالی به ساختمان مدل شده به نظر می رسد دیوار برشی قرار داده شده نمی تواند مشکلی را حل کند بهتره که یا دیوار اضافه بشه حتی امکان در دو جهت ویا مقاطع بزرگتر شوند.تا سیستم جوابگو باشد مخصوصا Drift
درضمن ازetabs ورژن 9.5استفاده کنید بهتره

sohrab1414

عضو جدید
در جهت x نمیشه از دیوار برشی استفاده کرد، چون axe ستون اجازه نمی دهد
در پایین پلان هم با فرمت auto CAD برای درک بهتر قرار دادم و axe ها مشخصه، البته چون بازشو هم زیاده نمیشه از دیوار برشی با بازشو استفاده کرد.

پیوست ها

• zzzzzzzzzzzzzz.zip
    223.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ixabedi

کاربر فعال
نوع سقف سازه چیه؟
شما چندین بارگذاری برای سقف دارید567.5-807.5-785
در جهت x دو طرف باکس راه پله را میتوان دیوار برشی گذاشت

sohrab1414

عضو جدید
تیرچه بلوک هست ولی چون مثلاً در یک یا دو دهانه دیوار تیغه زیاد یا کم هست وزنشو حساب کردم و رو مساحت 1 یا 2 دهانه مربوط به اون قسمت قرار دادم به خاطر همین
بعضی جاها زیاد شد بعضی جاها کم، حالا اینکار درست هست یا نه، میشه بگید؟
در مورد جهت x دو طرف باکس راه پله را میتوان دیوار برشی گذاشت؟
اونموقع مرکز سختی از مرکز جرم زیاد فاصله نمی گیره و پیچش بوجود نمیاد؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
نوع سقف سازه چیه؟
شما چندین بارگذاری برای سقف دارید567.5-807.5-785
در جهت x دو طرف باکس راه پله را میتوان دیوار برشی گذاشت
سلام
آره این سقف چه جوریه؟ چرا توی تعریف مقطع سقف بتن رویه رو 10 سانت گرفتیو ارتفاع تیرچه 20؟
چیز دیگه ای که به نظرم میرسه
ضریب ترک خوردگی واسه ستونای متصل به دیوار برشی 0.35 هست
واسه بقیه ستونها 1
واسه تیرها (همه تیرها) 0.5 وقتی که تو سیستم دیوار برشی داریم
در ضمن تو تعریف مقطع تیرها هم mass رو 0.7 وارد کن
راستی مهم تر
توی تعریف بتن وزن مخصوص رو وارد کردید و دوبار تو بار گذاری هم وزن بتن هست
یعنی در اصل دو بار اعمال شده،یا وزن مخصوصو صفر کن یا بارو کم کن(240 تا کم کن)
بعد دقیق تر میبینم چیزی به نظرم رسید میگم

sohrab1414

عضو جدید
مگه cover و ارتفاع تیرچه چند باید باشه، میشه بگید، یعنی زیاد وارد کردم ؟
در مورد وزن مخصوص بتن که وارد شد و دوبار تو بار گذاری هم وزن بتن هست
یعنی در اصل دو بار اعمال شده،یا وزن مخصوصو صفر کن یا بارو کم کن(240 تا کم کن) یعنی
باید از define>define materials باید per unite mass volume رو صفر کنم، میشه دقیق تر بگید از کجا باید وارد کنم یا از modify deck قسمت deck section مقدار unite weight/area رو صفر کنم،متوجه نمیشم. بعد من یه مشکل تو ورژن 9.6 و 9.2 etap داشتم که مثلاً تکیه گاهها رو از assign گیردار می کنم و save کرده،بعد فرداش میام دوباره save رو باز کنم می بینم تنظیمات به حالت اول بر می گرده، این در مورد سختی تیر و ستونها هم صادق هستش یا مقدار rigid-zone factor رو 0.5 می کنم دوباره میام چک کنم بعداً می بینم مقدارش 0 شده دوباره. یعنی به نظر شما ایرادش چی هست؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
مگه cover و ارتفاع تیرچه چند باید باشه، میشه بگید، یعنی زیاد وارد کردم ؟
در مورد وزن مخصوص بتن که وارد شد و دوبار تو بار گذاری هم وزن بتن هست
یعنی در اصل دو بار اعمال شده،یا وزن مخصوصو صفر کن یا بارو کم کن(240 تا کم کن) یعنی
باید از define>define materials باید per unite mass volume رو صفر کنم، میشه دقیق تر بگید از کجا باید وارد کنم یا از modify deck قسمت deck section مقدار unite weight/area رو صفر کنم،متوجه نمیشم. بعد من یه مشکل تو ورژن 9.6 و 9.2 etap داشتم که مثلاً تکیه گاهها رو از assign گیردار می کنم و save کرده،بعد فرداش میام دوباره save رو باز کنم می بینم تنظیمات به حالت اول بر می گرده، این در مورد سختی تیر و ستونها هم صادق هستش یا مقدار rigid-zone factor رو 0.5 می کنم دوباره میام چک کنم بعداً می بینم مقدارش 0 شده دوباره. یعنی به نظر شما ایرادش چی هست؟
سلام
کاور 5 سانت ،تیرچه 25 سانت
در مورد وزن بتن همونی که خودت گفتی رو صفر کنper unite mass volume
البته بهتره اینو صفر نکنی و بار مرده رو کمتر وارد کنی،مثلا اگه 640 تا بود 240 تا کم کن 400 وارد کن
در مورد مشکل ورژن نمیدونم،شاید برنامه مشکل داره ،از یه جا دیگه نصب کن

آخرین ویرایش:

ixabedi

کاربر فعال
فایل شما اشکالات زیادی داره البته من خودم هم زیاد بلد نیستم ولی
سیستم سازه شما مختلط می باشه یعنی در جهت x قاب خمشی و در جهت Y دیوار یرشی داری
که در اینصورت باید قاب خمشی برای 25 درصد نیروی زلزله و دیوار برشی برای 100 درصد نیروی زلزله طراحی شود
من با رفع برخی اشکالات از جمله بارگذاری -ضریب زلزله و ...
فایل 25 درصد مربوط به طراحی قاب خمشی را برای شما آماده کردم که طبق فایل زیر ستو نهای شما با c50x50-16T22 جواب داده اند بجز 2 الی 3 ستون که آنها هم با c50x50-16T25 جواب دادند
این را هم اضافه کنم همه مقاطع جواب دادند ولی شما باید برای دست یافتن به مقطع بهنیه و اقتصادی مقاطعی را که نسبت تنش پایینی دارند تغییر بدهید اگر پروژه دانشجویی همین مقاطع و تیپ بندی خوبه
اگر وقت کردم فایل100درصد مربوط به دیوار برشی را هم کار می کنم

پیوست ها

• 25%.rar
    70.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sohrab1414

عضو جدید
سوال در مورد مدل کردن پله سه طرفه در ETAP ؟

سوال در مورد مدل کردن پله سه طرفه در ETAP ؟

سلام خدمت دوستان

من یک ساختمان 4 طبقه روی پیلوت رو با پله سه طرفه بصورت سه بعدی در برنامه ETAP
مدل کردم. از دوستان میخواستم فایلی که مدل شده رو ببینند و اشکالات من رو بگند و البته در مورد 4 تا ستون دور پله نظر بدند که چطوری مقدار تنشها رو کمتر کنم

ممنون میشم کمک کنید

پیوست ها

• 4_story.zip
    10.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

eeeshop

عضو جدید

http://books.eeeshop.ir/index.php?route=product/product&product_id=316