سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS

elahe-pr

عضو جدید
سلام دوست من
معادلات حالت انتخابی رو مناسب با اجزای وارد شده انتخاب کردین؟

ورودی به نرم افزار یک برش نفتی است از متان تا C36+ که وارد نرم افزار کردم. من از پکیج DBR PVTPro استفاده کردم. اطلاعات PVTPro را کامل وارد کردم ولی وقتی به صفحه هایسیس برمیگردم میگه PVT Pro با موفقیت انجام نشده.
ببخشید شما مثال حل شده از این نرم افزار ندارید؟ توی اینترنت نتونستم چیزی پیدا کنم.

میترا و

عضو جدید
راهنمایی hysys

راهنمایی hysys

از دوستان کسی aspent hysys 8 و دارد؟ من ورژن 7 و دارم و فایلی دارم که با این باز نمیشه راهنمایی میشه بکنید؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
از دوستان کسی aspent hysys 8 و دارد؟ من ورژن 7 و دارم و فایلی دارم که با این باز نمیشه راهنمایی میشه بکنید؟
سلام
برای دانلود ورژن 8 مجموعه aspenOne از تاپیک زیر استفاده کنید:
تاپیک: [دانلود] - AspenTech AspenONE 8.0 - طراحی و شبیه سازی مهندسی شیمی

در مورد سوالتون هم اگر فایل اجرایی با هایسیس رو با پسوند .xml سیو کنید در ورژن های دیگه هایسیس هم قابل اجزا میشه.
هرگونه سوالی در این زمینه دارید در تاپیک زیر مطرح کنید:
تاپیک: سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
ورودی به نرم افزار یک برش نفتی است از متان تا C36+ که وارد نرم افزار کردم. من از پکیج DBR PVTPro استفاده کردم. اطلاعات PVTPro را کامل وارد کردم ولی وقتی به صفحه هایسیس برمیگردم میگه PVT Pro با موفقیت انجام نشده.
ببخشید شما مثال حل شده از این نرم افزار ندارید؟ توی اینترنت نتونستم چیزی پیدا کنم.

من سعی می کنم یه مثال حل شده براتون جور کنم ولی جاهای دیگه هم سرچ بفرمایید از بقه دوستان در بخش دیگه هم سوال بفرمایید ممکنه به این نرم افزارمسلط باشن .

engm

عضو جدید
سلام

نحوه رسم phase envelope که همان نمودارهای (T-S) و (P-H) می باشد برای ترکیب آب خالص در نرم افزار HYSYS چه صورت است؟

نمی دانم که چرا این ایراد را می گیرد؟

ars_untitled_-_copy.jpg

آیا طریقه ترسیم نمودارهای فازی برای مواد با ترکیب درصد خالص و غیر خالص در HYSYS متفاوت می باشد؟ چون در حالت ترکیب درصد غیر خالص از آب این خطا ظاهر نمی شود؟!!

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام

نحوه رسم phase envelope که همان نمودارهای (T-S) و (P-H) می باشد برای ترکیب آب خالص در نرم افزار HYSYS چه صورت است؟

نمی دانم که چرا این ایراد را می گیرد؟

آیا طریقه ترسیم نمودارهای فازی برای مواد با ترکیب درصد خالص و غیر خالص در HYSYS متفاوت می باشد؟ چون در حالت ترکیب درصد غیر خالص از آب این خطا ظاهر نمی شود؟!!

سلام دوست من
اگر منظور شما از نمودار های فازی بطور مثال منحنی های dew point و Buble point باشه خب البته که فرق هست بین محلول ها و مواد خالص.
اگر شما دمای حباب و شبنم یک محلول را در نظر بگیری یک محدوده دوفازی هم خواهی داشت اما اگر ماده خالص در نظر بگیری این دو منحنی روی یک خط خلاصه شده و منطقه دوفازی نداری.

sami131

عضو جدید
جداسازی سه ماده با یک برج و یا با دو برج متوالی

جداسازی سه ماده با یک برج و یا با دو برج متوالی

سلام
در ضمیمه فایل هایسیس که شبیه سازی کردم رو گذاشتم
راهنمایی اول من از شما :
هدف من جداسازی 90% مجموعه بوتان از بالای برج اول و در برج دوم جریان بالا 80%مجموعه پنتان و در جریان پایین 70% مجموعه هگزان هست اما در برج دوم نمی توانم این کار را انجام بدهم .
راهنمایی دوم :
اگر بخواهیم همین جریانها را با یک برج جداسازی کنیم چطور می توان انجام داد.
(فعلا این درصد ها اختیاری گذاشتم و مبنای علمی نداره .و اینکه هر درصدی برای حالت تک برجی انتخاب کردیم برای دو برجی نیز همان باشد و یا به عکس)
با سپاس از راهنمایی شما عزیزان

پیوست ها

• 1.rar
    80.8 کیلوبایت · بازدیدها: 4

msdi66

عضو جدید
با سلام
یه سوال راجع به HYSYS داشتم. تو نرم افزار واکنشها رو تعریف می کنم ولی در محیط شبیه سازه وقتی تو یه راکتور از Reaction set تعریف شده استفاده میکنم هیچ تغییری در کامپوزیشن ها ایجاد نمیشه. مثل اینکه اصلا واکنشی صورت نمیگیره. مشکل از کجاست؟
ممنون

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام
یه سوال راجع به HYSYS داشتم. تو نرم افزار واکنشها رو تعریف می کنم ولی در محیط شبیه سازه وقتی تو یه راکتور از Reaction set تعریف شده استفاده میکنم هیچ تغییری در کامپوزیشن ها ایجاد نمیشه. مثل اینکه اصلا واکنشی صورت نمیگیره. مشکل از کجاست؟
ممنون
سلام
خب دلیل های متفاوتی میتونه داشته باشه. یکی اینکه ممکنه توی شرایط عملیاتی که شما تعریف کردید واقعا واکنشی انجام نمیشه! مثلا ممکنه دما و یا فشار رو اشتباه وارد کرده باشید.
مورد بعدی فازیست که واکنش رو تعریف کردید! اگر فاز انجام واکنش رو هم اشتباه وارد کرده باشید هیچ واکنشی رخ نمیدهد.

یک دور کامل و دقیق همه اطلاعاتی رو که وارد کردید چک کنید. هنگامی که اطلاعاتی اشتباه وارد میشود معمولا با این مشکل روبه رو میشیم.

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
با سلام
ممنون

با عرض سلام خدمت شما
پیرو صحبت های جناب مهندس باید عرض کنم ممکنه انرژی واکنش رو درست تعریف نکرده باشید و حتی نیاز به تغییر داشته باشه.

sabagh1991

عضو جدید
مدلسازي با هايسيس

مدلسازي با هايسيس

سلام
من قراره يک واحد نمک زدايي نفت خام رو با هايسيس مدل کنم.تقريبا داده هام کامله. اما هايسيس رو مسلط نيستم. کسي ميتونه منو در اين مورد راهنمايي کنه؟ مثلا يک فايل اموزشي کاربردي، چون خودم چندتا فايل دارم اما بي فايده بودن.
ممنون

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
من قراره يک واحد نمک زدايي نفت خام رو با هايسيس مدل کنم.تقريبا داده هام کامله. اما هايسيس رو مسلط نيستم. کسي ميتونه منو در اين مورد راهنمايي کنه؟ مثلا يک فايل اموزشي کاربردي، چون خودم چندتا فايل دارم اما بي فايده بودن.
ممنون
سلام دوست عزیز. مطالب اموزشی در مورد نرم افزار هایسیس توی باشگاه زیاده .. ولی فایل شبیه سازی این واحد در باشگاه موجود نیست .. شما اگر تسلط کافی روی هایسیس ندارید باید ابتدا جوات اموزشی رو مطالعه کنید و شبیه سازی تجهیزات مختلف رو یاد بگیرید .. بعد کارتون رو شروع کنید و اگر در حین شبیه سازی مشکلی براتون پیش اومد با دوستان دیگه در میان بگذارید تا راهنماییتون کنن.

asozhyan

عضو جدید
سلام
هايسيس توان شبيه سازي واحدهاي نمكزدايي رو نداره. چون در هايسيس چيزي تحت عنوان امولسيون نداره و سيال الكتروليتش غيرفعاله. به علاوه ديسالتر الكترواستاتيك هم نداره.
سلام
ممنون

naser.66

عضو جدید
سلام ببخشید یه سوال داشتم.
hysys 8.6 یه فلوید پکیجی اضافه کرده به نام Acid Gas- physical solvent که base این پکیج رو Pc - Saft هستش.حالا بخوام مدلشو از pc -saft عوض کنم یه مدل ترمو دینامیکی دیگه بذارم باید چکار کنم؟کدوم قسمت باید برم؟
ممنون

engm

عضو جدید
با سلام

وقت شما بخیر

یک سوال در مورد شبیه سازی در نرم افزار هایسیس دارم.

بنده یک شبیه سازی واحد پیچیده دارم که باید آن را اصلاح نمایم. این اصلاح شامل حذف و اصلاح ترکیبات مواد با معادلات حالات استفاده شده در شبیه سازی و به عبارت دیگر اصلاح و حذف متریال استریم های زائد در شبیه سازی است. این فایل هایسیس بیش از 15 تا دسته ترکیب مواد با معادله حالت های مختلف نیز دارد. اما بعد از اصلاح
بخش هایی از این شبیه سازی، بعضی از این دسته ترکیبات مواد به همراه معادله حالت آنها نیز بدون استفاده باقی مانده اند.
من از کجا باید بفهم که حالا کدامیک از این ترکیبات بدون استفاده در شبیه سازی هستند تا آنها را نیز حذف نمایم. چون این شبیه سازی بیش از 100تا متریال استریم دارد و واقعاً خیلی سخت است که تک تک آنها را نیز باز کنم تا ببینم که کدامیک از دسته ترکیبات مواد به همراه معادله حالت مربوطه در این جریان ها در نهایت بدون استفاده باقی مانده اند.
راه حل چیست که بتوانم متوجه شوم که کدام دسته ترکیبات مواد به همراه معادله حالت مربوطه توسط کدام جریان ها نیز استفاده شده است؟!!
جایی است که بشود این مورد را متوجه شد؟ شما چه راهکاری را نیز پیشنهاد می دهید؟

با تشکر فراوان

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
با سلام

وقت شما بخیر

بنده یک شبیه سازی واحد پیچیده دارم که باید آن را اصلاح نمایم. این اصلاح شامل حذف و اصلاح ترکیبات مواد با معادلات حالات استفاده شده در شبیه سازی و به عبارت دیگر اصلاح و حذف متریال استریم های زائد در شبیه سازی است. این فایل هایسیس بیش از 15 تا دسته ترکیب مواد با معادله حالت های مختلف نیز دارد. اما بعد از اصلاح
بخش هایی از این شبیه سازی، بعضی از این دسته ترکیبات مواد به همراه معادله حالت آنها نیز بدون استفاده باقی مانده اند.
من از کجا باید بفهم که حالا کدامیک از این ترکیبات بدون استفاده در شبیه سازی هستند تا آنها را نیز حذف نمایم. چون این شبیه سازی بیش از 100تا متریال استریم دارد و واقعاً خیلی سخت است که تک تک آنها را نیز باز کنم تا ببینم که کدامیک از دسته ترکیبات مواد به همراه معادله حالت مربوطه در این جریان ها در نهایت بدون استفاده باقی مانده اند.
راه حل چیست که بتوانم متوجه شوم که کدام دسته ترکیبات مواد به همراه معادله حالت مربوطه توسط کدام جریان ها نیز استفاده شده است؟!!

با تشکر فراوان
با سلام
بنده در پیام خصوصی هم پاسخ شما رو دادم
لطف بفرمایید هدف از اصلاح استریم ها رو بفرمایید تا بهتر بشه دربارش بحث کرد
ممنون

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام

وقت شما بخیر

با تشکر فراوان
سلام
یک راه به ذهنم میرسه. ولی خب اگر جریان هاتون خیلی زیاد هستن شاید این کار هم سخت باشه.
این که میتونید از منوی tools وارد قسمت report بشید و برای همه جریانها یک گزارش بگیرید. برای اینکه اطلاعات اضافی رو نشونتون نده مثلا فقط بزنید که note جریانها و دستگاه ها رو نشون بده. اونوقت تقریبا فقط لیست تجهیزات و جریان ها رو نشون میده که کنارشون fluid pkg رو نشون میده و میتونید ببینید چه جریانهایی fluid pkg مورد نظرتون رو دارن.

parhampars

عضو جدید
با سلام
میخواستم در 2 مسئله زیر کمکم کنید لطفا:
در فایل شماره 1 چرا برج تقطیر اجرا نمیشود؟
در فایل ACID GAS چرا با اتصال جریان REC به ریسایکل و سپس DEA، ریسایکل اجرا نمیشود؟

...ضمنا چطور میتوان یک فایل (به جز عکس و فیلم) را به طور مستقیم در این قسمت آپلود نمود ؟ من مجبور شدم از سایت دیگری استفاده کنم
http://uplod.ir/jmmfe2n0v1ul/1.xml.htm
http://uplod.ir/75wlukdmt2pr/acid_gas1.xml.htm

با تشکر

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
با سلام
میخواستم در 2 مسئله زیر کمکم کنید لطفا:
در فایل شماره 1 چرا برج تقطیر اجرا نمیشود؟
در فایل ACID GAS چرا با اتصال جریان REC به ریسایکل و سپس DEA، ریسایکل اجرا نمیشود؟

...ضمنا چطور میتوان یک فایل (به جز عکس و فیلم) را به طور مستقیم در این قسمت آپلود نمود ؟ من مجبور شدم از سایت دیگری استفاده کنم
http://uplod.ir/jmmfe2n0v1ul/1.xml.htm
http://uplod.ir/75wlukdmt2pr/acid_gas1.xml.htm

با تشکر

با عرض سلام
متاسفانه من موفق نشدم فایل شبیه سازی شما رو باز کنم.
می تونم بدونم با چه ورژنی شبیه سازی فرمودید؟

در رابطه با فایل شما فایل رو فشرده کنید بعد همانطور که عکس قرار می دید فایل رو انتخاب کرده و دکمه آپلود را بزنید.

parhampars

عضو جدید
با عرض سلام

در رابطه با فایل شما فایل رو فشرده کنید بعد همانطور که عکس قرار می دید فایل رو انتخاب کرده و دکمه آپلود را بزنید.

با ورژن 8.6. مگه فرمت xml با هر ورژنی باز نمیشود؟

محبوه

عضو
سلام

من یک کمپرسور دارم که overspecified زده، نمیدونم مشکلش از کجاست. چیکار کنم؟

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام

من یک کمپرسور دارم که overspecified زده، نمیدونم مشکلش از کجاست. چیکار کنم؟

سلام دوست من

دیتا زیاد بهش دادین
به Worksheet مراجعه بفرمایید و دما را حذف کنید یا اینکه در قسمت Parameters بخش Duty را اگر مقدار داده اید پاک بفرمایید
یعنی یا دما یا Duty رو وارد کنید

سوالی بود در خدمتم

parhampars

عضو جدید
با عرض سلام

اگر سوال منو ج بدبد ممنون میشم

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
با ورژن 8.6. مگه فرمت xml با هر ورژنی باز نمیشود؟

اگر سوال منو ج بدبد ممنون میشم

سلام دوست من

عذرخواهی می کنم با تاخیر ج دادم...پیام تون رو ندیده بودم

من فکر می کنم شما برنامه ی 32بیتی رو نصب دارد و من 64 بیتی

اگر برای شما هم 64 بیتی هست پس لطف بفرمایید برای من برنامه تون رو ایمیل کنید

و البته اگر ورژن 7.3رو دارید با اون باز کنید و سیو بفرمایید و بعد برای من بفرستین
ایمیل رو براتون می فرستم

parhampars

عضو جدید
سلام دوست من

عذرخواهی می کنم با تاخیر ج دادم...پیام تون رو ندیده بودم

من فکر می کنم شما برنامه ی 32بیتی رو نصب دارد و من 64 بیتی

اگر برای شما هم 64 بیتی هست پس لطف بفرمایید برای من برنامه تون رو ایمیل کنید

و البته اگر ورژن 7.3رو دارید با اون باز کنید و سیو بفرمایید و بعد برای من بفرستین
ایمیل رو براتون می فرستم

سلام. ویندوزم 64 بیتی است. متاسفانه برنامه با ورژن 7.3 باز نشد.

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
من فقط دما بهش دادم و اصلا از duty کمپرسور اطلاعاتی ندارم ندادم

بفرمایید
خدمت شما
از لحاظ فرآیندی وقتی شما یه گازی رو کمپرس می کنید دما بالا می ره و چون می خواهید فرآیند در دمای ثابت ادامه پیدا کنه پس به یک کولر نیاز پیدا خواهید کرد

پیوست ها

• HYSYS_Project.rar
    42.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا