سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار اسپن پلاس +Aspen

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
بچه ها هر کی AspenOne 8 , یا ورژن 7.3 داره اگه بتونه برام پست کنه ممنونش میشم.
هزینشم پرداخت میکنم (البته ببخشید این حرفو زدم)
فقط اینها نصبشون روی ویندوز 7 و یا 8 راحت باشه.

ghaghalili

عضو جدید
مطمئنی 4 گیگه؟
من الان چک کردم دیدم حدود 9 گیگ میشه.
http://p30download.com/fa/entry/44104/tx/دانلود نرم افزار Aspen
ببین همینه

سوال دیگه هم اینکه ایا میشه فیلی رو که با AspenOne 8 شبیه سازی شده با ورژنهای قدیمتر باز کرد و یا یه کاری کرد که مثلا با 7.3 یا 7 هم باز بشه.
راستش من خودم یه بار این فایلو از استادم گرفتم یه بارم از همین سایت دانلود کردم
دو تاشم همون 4 گیگ بود
ولی الان این لینک شما رو سیستم من ارور میده برای باز کردنش
در مورد نصبشم که فکر کنم یه کم تغییرات باید توی ویندوز بدید
ولی راستشو بخواید خودم نصب نکردم که در جریان باشم و کمک کنم:(
ولی میدونم حدود 6-7 ساعتی نصبش طول کشید!!
شاید مشکل از ورژنیه که من دارم
نمیدونم:redface:

arzprince

عضو جدید
سلام
من دارم یه واحدو شبیه سازی میکنم
که دو برج جذب و خشکنش باید از نوع پر شده باشه
ولی من تا حالا با برج پر شده کار نکردم
اگه امکانش هست منو راهنمایی کنید
اطلاعاتمو اینجا میذارم

مشخصات جریان ها رو نگذاشتی.(ترکیب درصد ها و دما و فشار)
اگه شد براتون شبیه سازیش میکنم.

Ariyaee_0098

کاربر فعال
مشخصات جریان ها رو نگذاشتی.(ترکیب درصد ها و دما و فشار)
اگه شد براتون شبیه سازیش میکنم.

مرسی از لطفتون اونو یه جوری حلش کردم...
دوستان برای شبیه سازی دینامیکی راکتور
اکسیداسیون so2 احتیاج به اطلاعات سینتیکی واکنش دارم
کسی میتونه راهنماییم کنه؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

2288

عضو جدید
اسپن

اسپن

با سلام واحترام خدمت دوستان
بنده می خواستم واحد هیدروژن پالایشگاه تهران را با نرم افزار اسپن شبیه سازی کنم آیا از دوستان کسی می تواند حداقل قسمتی از آن را انجام دهد یا راهنمایی بفرماید فایل پروژه به پیوست می باشد
با تشکر و قدر دانی

پیوست ها

• پروزه اسپن.pdf
    181.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام واحترام خدمت دوستان
بنده می خواستم واحد هیدروژن پالایشگاه تهران را با نرم افزار اسپن شبیه سازی کنم آیا از دوستان کسی می تواند حداقل قسمتی از آن را انجام دهد یا راهنمایی بفرماید فایل پروژه به پیوست می باشد
با تشکر و قدر دانی

سلام دوست من. ..

اگه سوالی برات پیش اومد تو تاپیک زیر بذار تا بچه ها کمکت کنن : سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار Aspen

به امید خدا خودت شروع بکن، اگه سوالی داشتی دقیق سوالتو بگو ببینیم چیکار می تونیم برات بکنیم ...

roughboy

عضو جدید
اقبالی جان سلام. آقا اگر بدونیم که حلالیت CO2 داخل یک مایع یونی تماماً شیمیایی هست و سیتنیک این واکنش را هم داشته باشیم و وارد کنیم، به نظرت انتخاب مدل IDEAL در قسمت method کار درستی هست؟
بازم ممنون

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقبالی جان سلام. آقا اگر بدونیم که حلالیت CO2 داخل یک مایع یونی تماماً شیمیایی هست و سیتنیک این واکنش را هم داشته باشیم و وارد کنیم، به نظرت انتخاب مدل IDEAL در قسمت method کار درستی هست؟
بازم ممنون

سلام، نه به هیچ وجه. درجه غیر ایده آلی این سیستمها وحشتناک بالاست.
التماس دعا

سرمد حیدری

مدیر تالار
آقا ما مشکلمون حل نشد
کسی هست که من فایل شبیه سازی با اسپن 8 رو بهش بدم و با ورژن پائینتر بهم بده؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا ما مشکلمون حل نشد
کسی هست که من فایل شبیه سازی با اسپن 8 رو بهش بدم و با ورژن پائینتر بهم بده؟

ببین برو تو قسمت Import یه فایل از نوع *inp بساز.
بعدش برو اون فایلرو با Notepad یا هر چیزی که تکست میخونه بازش کن.
بعدش هرجایی که APV8 یا همچین چیزی رو پیدا کردی با ورژنت جایگزین کن. مثلاً اگه ورژنت 7.3 هست، بزن APV7.3 بعدش سیوش کن
حالا دوباره همین فایله با برنامه Aspen باز کن، یه پیغامی میاد، اکی کن. و اکیه دیگه...
با این کار پارامترهایی که از بانک اطلاعاتی اون ورژن استفاده شده، به صورت USER در ورژن پایینتر ظاهر می شود

سرمد حیدری

مدیر تالار
خب فایلتو بده یکی برات بسازه، آقا از هر کسی فایل گرفتی، فایل *inp رو هم ازش بگیر. ببین بذار تو سایت Linkedin.com اونجا شاید برات این کاره بکنن

هر چی میگم میگه وقت ندارم. منم عجله دارم

ئدز

عضو جدید
سلام کسی کار با aspen property رو بلده؟میخوام خواص محلول 10 درصد استیک اسید و اب رو بدست بیاریم

P O U R I A

مدیر تالار
اطلاعات محلول 10 درصد از استیک اسید رو می خوام مثل دانسیته و چگالی و ضریب فراریت

سلام ...

فقط می خواستم بگم از تو خود اسپن پلاس هم میشه دانسیته و این چیزا رو دید. ..
فقط چون اسپن پلاس یک جریان تنها رو نمی شناسه اون ترکیبتون رو با یک دبی مشخص وارد یک flash بکنید و ران بگیرید ... توی stream>1>custom stream results می تونی دانسیته مولی و جرمی و درصد بخار و آنتالپی و انتروپی رو ببینی ...

ولی خب aspen property اطلاعات بیشتری میده ...

صبر کن تا دوستمون در مورد این نرم افزار کمکت کنه ...

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ...

فقط می خواستم بگم از تو خود اسپن پلاس هم میشه دانسیته و این چیزا رو دید. ..
فقط چون اسپن پلاس یک جریان تنها رو نمی شناسه اون ترکیبتون رو با یک دبی مشخص وارد یک flash بکنید و ران بگیرید ... توی stream>1>custom stream results می تونی دانسیته مولی و جرمی و درصد بخار و آنتالپی و انتروپی رو ببینی ...

ولی خب aspen property اطلاعات بیشتری میده ...

صبر کن تا دوستمون در مورد این نرم افزار کمکت کنه ...

ممنون پوریا جان، نه نیازی به تعریف جریان نیست، استفاده از بررسی خواص با استفاده از تعریف جریان، تو فوشیتینگ یا انجام شبیه سازی بکار میاد، الان من میتونم بهت عدد بدم، دوست من (ئذر) ولی میدونم که پارامترهای خواص فیزیکی مخلوط بایستی بهبود یابند، بعد استفاده بشن. یعنی شما باید زحمت بکشی داده های آزمایشگاهی رو برام پیدا کنی، تا من با توجه به قواعد اختلاط بیام بهت یه جواب قابل اطمینان بهت بدم. حالا من عدد بهت میدم، ولی دقتش دیگه با خودت

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داده بهم ندادی ها، اینم نتایج با استفاده از سه مدل معروف؛ در دمای 25 درجه.
نگفتی کسر مولی یا وزنی، ولی هر دوتا رو برات گذاشتم
دانلود

آخرین ویرایش:

ئدز

عضو جدید
داده بهم ندادی ها، اینم نتایج با استفاده از سه مدل معروف؛ در دمای 25 درجه.
نگفتی کسر مولی یا وزنی، ولی هر دوتا رو برات گذاشتم
دانلود
ببینید این یه گزارس کار برای برج اکنده هست که باید NTU و HETP رو بدست بیاریم دما از پایین تا بالای برج بین30 تا 75 درجه متفاوت .این داده ها رو از همون نرم افزار بدست اوردید؟میشه نمودار TXYرو هم واسه اب و اتانول رو بدید ؟
مرسیییییییییییی

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر تالار
ببینید این یه گزارس کار برای برج اکنده هست که باید NTU و HETP رو بدست بیاریم دما از پایین تا بالای برج بین30 تا 75 درجه متفاوت .این داده ها رو از همون نرم افزار بدست اوردید؟میشه نمودار TXYرو هم واسه اب و اتانول رو بدید ؟
مرسیییییییییییی

سلام دوست من. ..

درباره سوال دومتون در مورد نمودار TXY برای آب و اتانول شما خیلی ساده می تونید این کار رو با aspen plus انجام بدید ...بهتون توصیه می کنم خودتون انجام بدید چون یادگیری این چیزا خیلی خوبه ...

ابتدا آب و اتانول رو به نرم افزار اضافه کنید و پکیج محاسباتی تون رو انتخاب کنید .... بعد خیلی ساده از قسمت Tool>analysis>property>binary این نمودار هم چنین نمودار PXY و انرژی گیبس مخلوط رو رسم کنید ...

analysis type : TXY

component 1 : water
component 2 : ethanol
و در قسمت pressure هم فشار سیستم رو وارد کنید و روی go کلیک کنید ....

alireza marufi

عضو جدید
با سلام
در ابتدا میخواستم بگم برای فعال کردن aspen splitچه کار باید کرد؟
دانلود نرم افزار ش را از چه سایتی می بایست گرفت.
باتشکر

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان ..

اگر بخوام یک فایل شبیه سازی که در ورژن 11.1 هست رو در aspen 2006 اجرا کنم باید چکار کنم ؟ آیا راهی هست ؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان ..

اگر بخوام یک فایل شبیه سازی که در ورژن 11.1 هست رو در aspen 2006 اجرا کنم باید چکار کنم ؟ آیا راهی هست ؟

تو چند صفحه قبل توضیح دادم. http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ا-در-مورد-شبیه-سازی-با-نرم-افزار-Aspen/page13

h.ghanbarabadi

عضو جدید
سلام.با توجه به تخصص شما امیدوارم کمکم کنید سوال من درمورد واحد SRUهست،pfd برای شبیه سازی لازم دارم.واینکه باتوجه به روش کلاوس پس میتوان نتیجه گرفت که شبیه سازی این واحد تقریبا برای تمامی مناطق گازی یکی هست؟لطفا راهنمایی کنید.تشکر

سلام به دوستان عزیز

ببخشید، من احتیاج به داده های سینیتیکی واکنش تولید اتیل استات از طریق استری سازی استیک اسید و اتانول دارم.
میخواستم لطف کنید بهم توضیح بدین چه طور میتونم راجع به دستیابی به داده های سینیتیکی از جمله واکنش های اصلی و جانبی این فرآیند از اسپن اطلاعات به دست بیارم ویا در صورت امکان چند رفرنس بهم معرفی کنید که این اطلاعات داخلش باشه.
یا علی
ممنان

abdolkarim sh

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام
من میخواستم با نرم افزار aspen plus نمودار txy مواد آب و اتانول رو رسم کنم
از طریق Analysis property Binary مشکلی ندارم ولی میخوام با sensitivity رسمش کنم اما نتونستم
لطفا کمک کنید مشاهده پیوست TXY.rar

بالا