سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسین عزیز لطفا با دقت به سوالات زیر پاسخ کامل دهید .(بارم هر سوال 2)
1- من هر بار ویندوز عوض میکنم یه مشکلی پیش میاد احساس میکنم یه جا کار اشتباهه (این سوال نبود)
2- تقریبا یه هفته ست ویندوز نصبیدم اما درایو c حجمش از 48گیگ فقط 3 گیگش خالیه .چه کار کنم؟واسه همین همش هنگ میکنه
3- بعد وقتی ویندوز بالا میاد یه eror سه بار میاد حالا یادم نمیاد چی میگه
4- یه سوال دیگه اینکه تو درایو c یه سری فایل windows old هست پاکشون کنم؟
5 -بعد ویندوز که عوض میکنم کارت گرافیک میخواد؟ اگه میخواد از کجا باید بیارم؟( مدل لبتاپم هم دل هست)
;)

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام اگه مخبت کنید طرزکار باWIN RARتوضیح بدین ممنون میشم فیلمی دانلود کردم باحجم1گیگ وقتی بازش کردم 5گیگ شد آیا بانرمافزار WIN RARاینکارو کردن یا بابرنامه دیگه ای اگه باWIN RAR .چطوری ؟
بله گاهی اینطور میشه مثلا زمانی که فیلم آموزشی باشه با کدکtechsmith (اگه درست نوشته باشم) و بیتریت بالا اما اگه فیلم با h.264 فشرده شده باشه دیگه فشرده تر معنی نمیده

petrous

عضو جدید
1- من هر بار ویندوز عوض میکنم یه مشکلی پیش میاد احساس میکنم یه جا کار اشتباهه (این سوال نبود)
2- تقریبا یه هفته ست ویندوز نصبیدم اما درایو c حجمش از 48گیگ فقط 3 گیگش خالیه .چه کار کنم؟واسه همین همش هنگ میکنه
5 -بعد ویندوز که عوض میکنم کارت گرافیک میخواد؟ اگه میخواد از کجا باید بیارم؟( مدل لبتاپم هم دل هست)
;)

فایل ها و برنامه های اصافه و الکی رو پاک کن
مثلا یه سر به tempبزن... احتمالا باید پاکش کنی (البته بیشتر فایلهاش رو، نه همه اش رو)
اون ارور رو هم دقیقا تویه انینترنت سرچ کن، کارت راحتتر میشه
فایلهای قدیمی ویندوز رو هم پاک کن
برنامه هایی هست کمه تعیین می کنه نوع و مشخصات کامل کارت گرافیکت رو، بعد برو از خود سایتش درایورش رو بگیر.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
;)

با سلام،
نرم افزار CCleaner رو دانلود و نصب کنید. مجانیه! اجازه بدید اسکن کنه، خودش چیزهای غیر لازم رو حذف می کنه!
روی Desktopتون چیزی کپی نکردید؟
چه ویندوزی نصب کردید؟

nasrin777

عضو جدید
سلام دوستان من یک گزارشکار کار آموزی درباره ی شبکه لازم دارم اگر کسی داره لطفا به این ایمیل واسم ارسال کنه ممنون میشم f_kahduei@yahoo.com

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان، من یه مشکل دارم روی یکی از کامپیترها هر چی ویندوز نصب می کنم نمیشه حتما یه جایی وسط نصب error میده که هارددیسک مشکل داره و نمی تونه فلان فایل رو کپی کنه، به نظر شما واقعا هارددیسک مشکل داره یا این که مشکل از جای دیگه هستش؟ کمکم کنید.:(

آخرین ویرایش:

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان، من یه مشکل دارم روی یکی از کامپیترها هر چی ویندوز نصب می کنم نمیشه حتما یه جایی وسط نصب error میده که هارددیسک مشکل داره و نمی تونه فلان فایل رو کپی کنه، به نظر شما واقعا هارددیسک مشکل داره یا این که مشکل از جای دیگه هستش؟ کمکم کنید.:(

سلام !
مشخصات هارد لطفاً

reza2011

عضو جدید

يكي از فايل هاي سورس يا منبعي كه ويندوز رو از روي اون نصب ميكنيد داراي مشكل هست . هارد ديسك مشكلي نداره مشكل از سورس شماست . مثلا سي دي يا دي وي دي نصب ويندوز شما ممكنه آسيب ديده و يك يا چند فايل مورد نياز براي نصب ويندوز آسيب ديده باشه كه در اين صورت با اخطار عمليات نصب متوقف ميشود .

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل ها و برنامه های اصافه و الکی رو پاک کن
مثلا یه سر به tempبزن... احتمالا باید پاکش کنی (البته بیشتر فایلهاش رو، نه همه اش رو)
اون ارور رو هم دقیقا تویه انینترنت سرچ کن، کارت راحتتر میشه
فایلهای قدیمی ویندوز رو هم پاک کن
برنامه هایی هست کمه تعیین می کنه نوع و مشخصات کامل کارت گرافیکت رو، بعد برو از خود سایتش درایورش رو بگیر.

با سلام،
نرم افزار CCleaner رو دانلود و نصب کنید. مجانیه! اجازه بدید اسکن کنه، خودش چیزهای غیر لازم رو حذف می کنه!
روی Desktopتون چیزی کپی نکردید؟
چه ویندوزی نصب کردید؟
پس فایل هایی با اسم windows oldپاک کنم?
tempکجاست؟
واسه درایوری که گفتید چی سرچ کنم؟

ممنون بابت جواباتون

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس فایل هایی با اسم windows oldپاک کنم?
tempکجاست؟
واسه درایوری که گفتید چی سرچ کنم؟

ممنون بابت جواباتون
سلام
دوست من برای نصب ویندوز شما باید اون درایو ویندوز رو فرمت کنید تا به جز ویندوز هیچی توش نباشه
پس اگه چیزی توی اون درایو دارید به درایو های دیگه منطقل کنید و سپس اقدام به نصب ویندوز کنید
درهنگام نصب درایو مورد نظر رو فرمت کنید
اینجوری حجم درایوتون کم نمی شه
اما در مورد کارت صدا و گرافیک
باید سی دی اون رو داشته باشید یه نگاهی کنید
اگه نبود هم مدل اونها رو سرچ کنی راحت پیدا می کنی
موفق باشید

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
یبار پاکش کن دوباره نصب کن دقت کن حتما نسخه سازگار با سیستم عاملت رو بگیری راستی ویندوزت چیه؟
ویندوزم 7 ultimate دارم. همه این کارارم کردم ولی فایده نداشته. حتی ویندوزم عوض کردم. فقط رو لپ تاپ من این مشکل داره

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
همیشه چنین چیز امکان نداره
وگرنه خودم حدود ۲۰ تا سی دی رو با 7zip به یک عدد دی وی دی رسوند، ولی بعضی اوقات هم فایل ۱۰۰ مگی رو برام رسونده به ۱۰۱ مگ.
ولی فرمت خیلی قوی هم داریم..... LZMA که برای حتی بسته های آر پی ام رو باهاش فشرده می کنند.
بعضی برنامه های تحت لینوکس هم از اون نوع پسوند پشتیبانی می کنند.
برای فشرده سازی بستگی به خیلی چیزها داره
نوع فایل ... الگوریتم فشرده سازی... ترتیب فایل و غیره...
منم موافقم. البته معمولا فایل های صوتی و تصویری به فشرده ترین شکلن مگه در مواقع خاص!
همچنین من یه سری تحقیق هم کردم و به این نتیجه رسیدم قسمت من یکی حداقل نیست از این کارا کنم!!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

;)

همه اینا که گفتی دلیلش ایکه که درست ویندوز عوض نکردی و یه ویندوزو رو اون یکی نصب کردی. اون روش هاییم که دوستان گفتن درسته ولی آخرشم واست ویندوز بشو نیست!! همچین خوشگل و فانتزی از رو سی دی لپ تاپتو بوت کن و درایو cتو قشنگ فرمتش کن تا به دلت بشینه!!:biggrin:
منظورتم از اینکه میگی گرافیک میخواد نفهمیدم. اگه منظورت درایوراشه, آره میخواد. همش تو سی دی خود لپ تاپت هست

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
ooooooooooooook
سوالاتونو بنویسید یادتون نره من شب برمیگردم بپرسین :D
بااااااااااااااااااااااااااااااااای

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه اینا که گفتی دلیلش ایکه که درست ویندوز عوض نکردی و یه ویندوزو رو اون یکی نصب کردی. اون روش هاییم که دوستان گفتن درسته ولی آخرشم واست ویندوز بشو نیست!! همچین خوشگل و فانتزی از رو سی دی لپ تاپتو بوت کن و درایو cتو قشنگ فرمتش کن تا به دلت بشینه!!:biggrin:
منظورتم از اینکه میگی گرافیک میخواد نفهمیدم. اگه منظورت درایوراشه, آره میخواد. همش تو سی دی خود لپ تاپت هست

امروز دوباره ویندوزم نصب کردم مشکلای قبلیم رفع شد.فقط اون erorr باز هست.تا بالا میاد ویندوزم این error رو میده
desktop.jpg

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
امروز دوباره ویندوزم نصب کردم مشکلای قبلیم رفع شد.فقط اون erorr باز هست.تا بالا میاد ویندوزم این error رو میده
مشاهده پیوست 80973[/B]
با سلام،
متأسفانه برای اغلب افراد نصب ویندوز راحت ترین کار ممکنه و هیچ کس دنبال حل کردن مشکل نیست! ایشالا هیچ وقت کپی رایت نیاد!
تو Search منوی Start تایپ کنید: msconfig
حالا به تب Startup برید و تیک گزینه ی Registry controller رو بردارید.

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
متأسفانه برای اغلب افراد نصب ویندوز راحت ترین کار ممکنه و هیچ کس دنبال حل کردن مشکل نیست! ایشالا هیچ وقت کپی رایت نیاد!
حالا به تب Startup برید و تیک گزینه ی Registry controller رو بردارید.[/QUOTE]
دوست عزیز این کلمه رو سرچ میکنم هیچ نتیجه ای نداره.وجود نداره

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست عزیز این کلمه رو سرچ میکنم هیچ نتیجه ای نداره.وجود نداره

ببین شما رجیستری ویندوزت مشکل پیدا کرده ! خب!
حالا چند تا راه حل داره که یکی از بهترین راه حل هاش استفاده از Registry Scan Tool که به راحتی مشکل شما برطرف میشه !

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین شما رجیستری ویندوزت مشکل پیدا کرده ! خب!
حالا چند تا راه حل داره که یکی از بهترین راه حل هاش استفاده از Registry Scan Tool که به راحتی مشکل شما برطرف میشه !
آره اینکارو کردم اما فقط مشکل میگه تعمیر نداره که...
خودم فهمیدم چی کار باید کنم
وقتی که پیغام اومد رفتم توی start task managerحذفش کردم...
;)

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه بازم مشکلتون حل نشد
انوقت تو منوی start تایپ کنید cmd و دستور زیر را اجرا کنید.
sfc /scannow

این دستور فایلهای حفاظتی خراب را جایگزین می کند!

real Crysis

اخراجی موقت
مشاهده پیوست 80973[/B]

سلام ببخش که دیر جواب میدم ظاهرا برنامه کنترل کننده رجیستری نصب کردی ولی درست نصب نشده اگه میشه از تو کنترل پنل حذف و دوباره نصب کن یا هنگام تعویض ویندوز اول درایو رو حذفکن(بامسئولیت خودت)بعد دوباره بسازش و به ان تی اف اس فرمتش کن و ویندوزتو نصب کن.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
با سلام،
حالا به تب Startup برید و تیک گزینه ی Registry controller رو بردارید.
راستی این registry controller کجاست؟؟!!! منم تاحالا ندیدمش!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام ببخش که دیر جواب میدم ظاهرا برنامه کنترل کننده رجیستری نصب کردی ولی درست نصب نشده اگه میشه از تو کنترل پنل حذف و دوباره نصب کن یا هنگام تعویض ویندوز اول درایو رو حذفکن(بامسئولیت خودت)بعد دوباره بسازش و به ان تی اف اس فرمتش کن و ویندوزتو نصب کن.

راستی شما مشکل انگری بردت حل شد

یه لطفی کن مدل لپ تاپتم بگو اگه میتونی مشخصاتشم بگو به طور دقیق با قید شرکت سازنده.
اول اینکه من حاظرم مسئولیت حذف درایوشو به عهده بگیرم!!
نه نشد :cry:
asus k53sv
processor: intel core i7 2630qm
RAM: 8g DDR3
VGA: nvidia gt540m 2 up to 4
HDD: 640g
ویندوزمم که گفتم. نمیدونم چرا فقطم با angry birds مشکل داره. بازی ریختم روش 4تا dvd این مشکل نداشت که این بازی 50مگی داره!!

real Crysis

اخراجی موقت
اول اینکه من حاظرم مسئولیت حذف درایوشو به عهده بگیرم!!
نه نشد :cry:
asus k53sv
processor: intel core i7 2630qm
RAM: 8g DDR3
VGA: nvidia gt540m 2 up to 4
HDD: 640g
ویندوزمم که گفتم. نمیدونم چرا فقطم با angry birds مشکل داره. بازی ریختم روش 4تا dvd این مشکل نداشت که این بازی 50مگی داره!!

سلام نمیدونی دقیقا چه اروری میده؟
من رو سیستم 7 خانگی نصبه و با 3 ورژن متفاوت انگیری برد داره کار میکنه.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام نمیدونی دقیقا چه اروری میده؟
من رو سیستم 7 خانگی نصبه و با 3 ورژن متفاوت انگیری برد داره کار میکنه.
آخه اصلا ارور نمیده!!!! گفتم که یکم داغ میکنه و یهو رنگ قاطی میکنه و همونجا لپ تاپ هنگ میکنه و فقط باید خاموشش کنم!!

بالا