سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
با سلام..

میخواستم درایوهامو پارتیش بندی مجدد بکنم..باید چکار کنم....8 درایو هست میخوام بکنم دو تا درایو

باتشکر
دو روش برای اینکار دارید
موقع نصب ویندوز اینکارو بکنید و تمام اطلاعات قبلی شما از بین خواهند رفت
با استفاده از ویندوز یا برنامه های کمکی مثل partition master اینکارو بکنید که باز هم بهتره اطلاعات رو ابتدا بردارید و بعد اینکار رو انجام بدید

shaparak_7

عضو جدید
سلام

بلوتوث درایور لبتابم رو میخوام نصب کنم. اما توی سایت که میرم برای دانلود مدل لبتاب من چند مدل بلوتوث درایور داره .

باید از کجا بفهمم کدومشو دانلود کنم؟

ممنون

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

kolan shenasaei nashode :|
asan nis :|

اگه کلا نیست که درایور شما مشکل پیدار کرده و باید در لب تابتون باز بشه

البته بعضی از لب تاب ها یه پیچ جدا دارن برای درایور DVD که ب باز کردن اون راحت میتونین درش بیارین اگه مال شما هم اینجوریه درش بیارین دوباره جا بزنین ببینین درست نمیشه ؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. یکی دوبار پیش اومده که یهو صدای لپتاپم بیخودی قطع شده..اصلاهیچ صدایی نمیومده، ولی با ری استارت کردن درست شده. این خطرات بعدی درپی نداره؟ علتش چیه؟.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
آیا کسی اینجا به ویندوز 10 آپدیت کرده؟ خوبه آیا؟

*Sima*

عضو جدید
کد بازی اسنیک به زبان C یا C++ بدون گرافیک و خیییییییییییییییییییییلی ساده (در حد یه ترم اولی :child:) اگر دارید خیلی ممنون میشم بهم بدید

sadra94

عضو جدید
دیر بالا آمدن ویندوز

دیر بالا آمدن ویندوز

چرا ویندوز دیر میا د بالا؟ کلی بایستی صبر کنم تا بیاد رو دسکتاب چون من همیشه روی حالت اسلیپ میزارم .

*Sima*

عضو جدید
دلیلش دقیقا همینه، همیشه رو حالت اسلیپ میذاری! داغون میکنه سیستمو! مخصوصا اگر کامپیوتر به اینترنت هم اتصال داشته باشه... وقتی کاری باهاش نداشتی خاموشش کن، آنتی ویروس و فایر وال هم خیلی مهمن، یه قویشو نصب کن و همیشه آپدیتش کن

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه کلا نیست که درایور شما مشکل پیدار کرده و باید در لب تابتون باز بشه

البته بعضی از لب تاب ها یه پیچ جدا دارن برای درایور DVD که ب باز کردن اون راحت میتونین درش بیارین اگه مال شما هم اینجوریه درش بیارین دوباره جا بزنین ببینین درست نمیشه ؟
لپ تاپ نیست که
بعدش هم اینکه اگه درایو مشکل پیدا کرده، چرا پس تا قبل از عوض کردن ویندوز اینجوری نبود ؟
تا عوض کردم اینجوری شد :| |:

آرزوخانوم

عضو جدید
ازتوضیحاتی که شما دادید حدس میزنم مشکل ازخود ویندوز عوض شده باشه
اگه پروسه نصب ویندوز روکاملا درست انجام دادید وتوباقی موارد سیستمتون مشکلی نداره احتمالا ویندوز نصبیتون یه سری مشکل داره
اگه بانصب مجدد درایوها بازهم این مشکل هست یه نسخه مورد اطمینان ازسایت معتبر بزنید یا اینکه ازیه شرکت معتبر یه نسخشو بخرید
امیدوارم اینبار حل شه

haniiiiw

عضو جدید
سلام دوستان..من دانشجوی ترم یکم و استادمون پروژه ی منچ و بهمون داده...کسی هست که source بازی و داشته باشه؟؟؟خیلی عجله ایه :(((

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لپ تاپ نیست که
بعدش هم اینکه اگه درایو مشکل پیدا کرده، چرا پس تا قبل از عوض کردن ویندوز اینجوری نبود ؟
تا عوض کردم اینجوری شد :| |:

عع من فکر کردم لب تابه:D

اگه توی بایوس نمیشناسه که سخت افزار مشکل داره کا به نرم افزار نداره

کابلش رو تکونی بده جابجا کن عوض کن ببین خوب نمیشه

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان وقتتون بخیر...
مشکل لپ تاپه من اینه که درایو سی پره....هر کاری میکنم خالی نمیشه...هییییچی توش ندارم....فقط نرم افزارایی مثل فتو شاپ و اتوکد دارم...تری دی مکسمم پاک کردم چون دیگه داشت کنفجر میشد....سطل آشغالمم خالیه....تلگرامم نصبه...میگم نکنه عکسهایی که لود میشه یه جایی سیو میشه؟؟یه دونه تلگرام دسکتاپ دارم که فیلما میرن اونجا و من انتقالشون دادم همه رو....ولی به محض اتصال به اینترنت باز پیام میاد که درایو سی پره...
یه سوال دیگه....هی ویندوز بک آپ میگیره چیکار کنم نگیره؟؟؟:Dهی مجبور میشم از درایو دی پاکش کنم:razz:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اقا من ی مشکلی برام پیش اومده.سوال هم میکنم از کسی نمیدونه دلیلش چیه
من ی چند تا دی وی دی مستند خریدم.روی سیستم کامپیوتر خونه و روی لپ تاپم که میذارم نه صدا دارن و نه زیرنویس درست بعضیاشون (ی زیرنویس با خط عجیب غریب). ی نرم افزار هم دانلود کردم که گفته وقتی زیرنویس عجیب میاد، فایل رو بکشین توی اون خود به خود درست میشه.ولی من میکشم اصلا میگم نوع فایل شما ناشناخته است.قبلا از اون نرم افزاره برا فایل دیگه ای استفاده کرده بودم و درست بود.همه اینا درصورتیه که وقتی همین دی وی دی ها رو روی لپ تاپ ی بنده خدا دیگه گذاشتم به راحتی اجرا میشدن.هم صدا و هم زیرنویس
حالا ی سری اطلاعات هم در مورد سیستمهام و دی وی دیه میدم شاید کسی بتونه ربطی پیدا کنه که این مشکل مال چیه!!
راستی ی چیز دیگه.اول ی ویندوز 32 بیت رو لپ تاپ نصب کردم ولی چون رم رو کامل پشتیبانی نمیکرد این یکی رو نصب کردم.روی اون که دی وی دی ها رو گذاشتم مشکلی نبود
سیستم خونه: ویندوز 32 بیت
لپ تاپ: 64 بیت
نوع فایل دی وی دی: MKV - Matroska video files (.mkv
هم با برنامه کا ام پلیر و هم با پات پلیر اجرا کردم و مشکل داشتن

اینم عکس از زبون عجیبشون

ممنون

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.خوبین؟:gol:.دوستان فایر فاکس کامپیوتر من از کار افتاده، ینی وقتی می خوام ازش استفاده کنم، سایتی که می خوام بهش سر بزنم همش تو قسمت بار می خواد لود بشه اما صفحه ش به هیچ وجه باز نمیشه، بعدش که فایر فاکس و میبندم یه اروری میده که میگه firefox has stopped working. ممنون میشم کمکم کنین، (الانم با اینترنت اکسپلورر اومدم تو سایت)

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
اقا من ی مشکلی برام پیش اومده.سوال هم میکنم از کسی نمیدونه دلیلش چیه
من ی چند تا دی وی دی مستند خریدم.روی سیستم کامپیوتر خونه و روی لپ تاپم که میذارم نه صدا دارن و نه زیرنویس درست بعضیاشون (ی زیرنویس با خط عجیب غریب). ی نرم افزار هم دانلود کردم که گفته وقتی زیرنویس عجیب میاد، فایل رو بکشین توی اون خود به خود درست میشه.ولی من میکشم اصلا میگم نوع فایل شما ناشناخته است.قبلا از اون نرم افزاره برا فایل دیگه ای استفاده کرده بودم و درست بود.همه اینا درصورتیه که وقتی همین دی وی دی ها رو روی لپ تاپ ی بنده خدا دیگه گذاشتم به راحتی اجرا میشدن.هم صدا و هم زیرنویس
حالا ی سری اطلاعات هم در مورد سیستمهام و دی وی دیه میدم شاید کسی بتونه ربطی پیدا کنه که این مشکل مال چیه!!
راستی ی چیز دیگه.اول ی ویندوز 32 بیت رو لپ تاپ نصب کردم ولی چون رم رو کامل پشتیبانی نمیکرد این یکی رو نصب کردم.روی اون که دی وی دی ها رو گذاشتم مشکلی نبود
سیستم خونه: ویندوز 32 بیت
لپ تاپ: 64 بیت
نوع فایل دی وی دی: MKV - Matroska video files (.mkv
هم با برنامه کا ام پلیر و هم با پات پلیر اجرا کردم و مشکل داشتن

اینم عکس از زبون عجیبشون

ممنون

سلام با فرض اینکه از ویندوز 7 استفاده میکنید،

1- برید به کنترل پنل
2-در پنجره كنترل پنل وارد Change display language شويد تا پنجره Regional and Language ظاهر شود.
3-در پنجره ظاهر شده به تب Format رفته و مطمئن شوید تا كادر انتخابي Format فارسی( Persian )انتخاب شده باشد.
4-سپس در تب Location نيز Iran را انتخاب نماييد
5- اما مهمترین قسمت که مشکل شما را برطرف میکند: در تب administrator بر روی دکمه change system locale کلیک کنید، سپس در کادر ظاهر شده persion را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پس از تائید باید سیستم را ریستارت کنید.

مشکل شما حل میشود.

راه دوم این است که اگر زیرنویس ها بصورت srt هستند، آنها را با نرم افزار notepad باز کنید و save as کنید با یونی کد utf8.

البته راه اول اصولی تر است

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام دوستان.خوبین؟:gol:.دوستان فایر فاکس کامپیوتر من از کار افتاده، ینی وقتی می خوام ازش استفاده کنم، سایتی که می خوام بهش سر بزنم همش تو قسمت بار می خواد لود بشه اما صفحه ش به هیچ وجه باز نمیشه، بعدش که فایر فاکس و میبندم یه اروری میده که میگه firefox has stopped working. ممنون میشم کمکم کنین، (الانم با اینترنت اکسپلورر اومدم تو سایت)

آخرین نسخه رو دانلود کن و دوباره نصب کن

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام دوستان وقتتون بخیر...
مشکل لپ تاپه من اینه که درایو سی پره....هر کاری میکنم خالی نمیشه...هییییچی توش ندارم....فقط نرم افزارایی مثل فتو شاپ و اتوکد دارم...تری دی مکسمم پاک کردم چون دیگه داشت کنفجر میشد....سطل آشغالمم خالیه....تلگرامم نصبه...میگم نکنه عکسهایی که لود میشه یه جایی سیو میشه؟؟یه دونه تلگرام دسکتاپ دارم که فیلما میرن اونجا و من انتقالشون دادم همه رو....ولی به محض اتصال به اینترنت باز پیام میاد که درایو سی پره...
یه سوال دیگه....هی ویندوز بک آپ میگیره چیکار کنم نگیره؟؟؟:Dهی مجبور میشم از درایو دی پاکش کنم:razz:

میشه بگید حجم کلی درایو C چقدره؟؟ ویندوزتون چیه؟؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام با فرض اینکه از ویندوز 7 استفاده میکنید،

1- برید به کنترل پنل
2-در پنجره كنترل پنل وارد Change display language شويد تا پنجره Regional and Language ظاهر شود.
3-در پنجره ظاهر شده به تب Format رفته و مطمئن شوید تا كادر انتخابي Format فارسی( Persian )انتخاب شده باشد.
4-سپس در تب Location نيز Iran را انتخاب نماييد
5- اما مهمترین قسمت که مشکل شما را برطرف میکند: در تب administrator بر روی دکمه change system locale کلیک کنید، سپس در کادر ظاهر شده persion را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پس از تائید باید سیستم را ریستارت کنید.

مشکل شما حل میشود.

راه دوم این است که اگر زیرنویس ها بصورت srt هستند، آنها را با نرم افزار notepad باز کنید و save as کنید با یونی کد utf8.

البته راه اول اصولی تر است

اقا خیلی ممنون.با همون روش اول زیرنویسش درست شد.منتها هنوز صدا نداره.
ی چی معرفی کردن به ما vcl player.صدا رو درست میکنه وقتی با اون باز میکنم منتها کیفیت رو میاره پایین و یه سری مربع مثل شبکه تو تصویر ایجاد میکنه

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا خیلی ممنون.با همون روش اول زیرنویسش درست شد.منتها هنوز صدا نداره.
ی چی معرفی کردن به ما vcl player.صدا رو درست میکنه وقتی با اون باز میکنم منتها کیفیت رو میاره پایین و یه سری مربع مثل شبکه تو تصویر ایجاد میکنه

دوست عزیز متاسفانه روش دوم مکه اصلا جواب نداد
روش اول هم الان میبینم باز ی مشکل دیگه بوجود اورده.اینکه کل اعداد سیستمم رو فارسی ککرده و من توی وورد هم حتی نمیتونم عدد لاتین تایپ کنم

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ی مقاله از سایت سیلیویکا با IPست شده دانشگاهمون توو ایمیلم دریافت کردم!..حالا ک روی لینک دانلود کلیک میکنم ک از طریق IDMدانلود بشه بعد از زدن downloadپیغام زیرنمایش میده ک من سر درنمیارم چی میگه...یکی کمکککککککککک کنه...ممنون

Untitled.jpg

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
من ی مقاله از سایت سیلیویکا با IPست شده دانشگاهمون توو ایمیلم دریافت کردم!..حالا ک روی لینک دانلود کلیک میکنم ک از طریق IDMدانلود بشه بعد از زدن downloadپیغام زیرنمایش میده ک من سر درنمیارم چی میگه...یکی کمکککککککککک کنه...ممنون

مشاهده پیوست 255683
سلام
چیزی که من متوجه شدم باید از یه دانلود مننجر دیگه استفاده کنید
چون IDM نیاز به کرک داره

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه بگید حجم کلی درایو C چقدره؟؟ ویندوزتون چیه؟؟

58 گیگه و ویندوزم 7....تو همین موندم....کل نرم افزاری سنگین فوق فوقش 35 گیگ اشغال میکنه تو بدبینانه ترین حالت....ولی حالا چرا پر میشه نمیدونم!!!!
پیشاپیش ممنون از اینکه میخوایین کمکم کنین;)

آرزوخانوم

عضو جدید
به احتمال زیاد سیستم شماپر از تروجان وکرمه
آنتی ویروستون یا قوی عمل نکرده یااینکه پروسه آنیستال کردن برنامه هاتونو کامل انجام ندادید
اگرهم دقت کرده باشید وقتی درایوتونو بازمیکنید غیرازبرنامه هایه سری فولدرهای به دردنخور واضافی هست که درظاهر حجمی ندارن
یه آنتی تروجان قوی نصب کنین وبذارید اجراشه روسیستمتون به احتمال زیادحل میشه
موفق باشید🌹

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه با منید که ممنون از راهنماییتون...ولی مشکلم بزرگتر از این حرفاس...مثل اینکه باید ببرم کلا ویندوزمو عوض کنم:(
با ویندوز 10 موافقید؟؟؟

آرزوخانوم

عضو جدید
اگه با منید که ممنون از راهنماییتون...ولی مشکلم بزرگتر از این حرفاس...مثل اینکه باید ببرم کلا ویندوزمو عوض کنم:(
با ویندوز 10 موافقید؟؟؟
بستگی به سیستمتون داره
اول اون روشو که گفتم تست کنین بعد،ببینیم اصلامشکل نرم افزاری بود یا سخت افزار؟
اگه سخت افزاری باشه که ویندوز عوض کردن بیشتر خرابکاری میکنه تاحل کردن مشکل
امااگه نه دیدیم باانتی تروجان یه بخشی ازمشکل حل شده اونوقت اگه خواستین عوض کنین
ویندوز عوض کردنو همیشه به عنوان آخرین گزینه امتحان کنید

بالا