سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

آنه...

عضو جدید
سلام. از کجا آوردین این فایلو؟ مربوط به چیه؟
سلام
از اینجا
مربوط به کتابخانه مسایل استاندارد کنترل پروژه با منابع محدوده
http://www.om-db.wi.tum.de/psplib/getdata.cgi?mode=sm

سلام دوست عزیز
اینجا کامل توضیح داده و نرم افزار مناسب هم ارائه شده.
http://www.solvusoft.com/en/file-extensions/file-extension-sm/

این پسوند درواقع یجور فایل تکست هست. با notepad و ++notepad و wordpad و microsoft word خیلی راحت باز میشه
ممنونم:gol:
با وردپد بازش کردم اما عجب محتوایی داره ...یاخدا :surprised:

mohad93

عضو جدید
سلام دوستان. راهنمایی ازتون میخوام
رم گوشیم خیلی ناگهانی دیگه تو گوشیم خونده نشد و پیام قرار دادن رم میاد. با رم ریدر هم به لپ تاپ وصل کردم فقط چراغ رم ریدر روشن میشه و توسط سیستم هم خونده نمیشه. هیچ ایکونی هم از مموری نمیاد. رم ریدرم سالم با رم دیگه چک کردم. احتمال سوختن رم من وجود داره؟ احتمال اینکه اطلاعاتم دوباره بگیرم هست؟ رم 8 گیگ , adata micro Sd. فکر میکنم تقریبا پر هم شده بود.
ممنون میشم جواب بدین.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان. راهنمایی ازتون میخوام
رم گوشیم خیلی ناگهانی دیگه تو گوشیم خونده نشد و پیام قرار دادن رم میاد. با رم ریدر هم به لپ تاپ وصل کردم فقط چراغ رم ریدر روشن میشه و توسط سیستم هم خونده نمیشه. هیچ ایکونی هم از مموری نمیاد. رم ریدرم سالم با رم دیگه چک کردم. احتمال سوختن رم من وجود داره؟ احتمال اینکه اطلاعاتم دوباره بگیرم هست؟ رم 8 گیگ , adata micro Sd. فکر میکنم تقریبا پر هم شده بود.
ممنون میشم جواب بدین.

با ی گوشی و یا کامپیوتر دیگه امتحان کنید
احتمال سوختن و خرابی هم هست
اگر به هر دلیل قابل خوندن نباشه باز هم روش هایی برای بازیابی هست ولی متحمل هزینه های بسیار زیادی میشید

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان...حروف کوچک و بزرگ در نام جمیل تاثیر گذار هست؟

میخوام به یه کسی ایمیل کنم ولی مطمین نیستم کدوم حروف بزرگ و کدوم کوچیک وگرنه کل ایمیل رو میدونم......ممنون میشم راهنمایی کنین...

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان...حروف کوچک و بزرگ در نام جمیل تاثیر گذار هست؟

میخوام به یه کسی ایمیل کنم ولی مطمین نیستم کدوم حروف بزرگ و کدوم کوچیک وگرنه کل ایمیل رو میدونم......ممنون میشم راهنمایی کنین...

سلام. نه. کوچک و بزرگ بودن حروف و . در آدرس جیمیل تأثیر ندارد

ali-gold

کاربر فعال
یه سوال دیگه داشتم...من الان نت دارم و صفحه وب رو باز میکنم ...صفحه خانه ام(Home page) رو برای گوگل تنظیم کردم...ولی الان روش کلیک میکنم صفحه مخابرات میاد..بقیه سایتا رو باز میکنه....و قسمت
Tools>option که میرم صفحه خانه ام رو گوگول تنظیم شده ولی چرا سایت مخابرات میاد...نتم برای مخابرات هست....

ممنون

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه داشتم...من الان نت دارم و صفحه وب رو باز میکنم ...صفحه خانه ام(Home page) رو برای گوگل تنظیم کردم...ولی الان روش کلیک میکنم صفحه مخابرات میاد..بقیه سایتا رو باز میکنه....و قسمت
Tools>option که میرم صفحه خانه ام رو گوگول تنظیم شده ولی چرا سایت مخابرات میاد...نتم برای مخابرات هست....

ممنون
معمولا زمانی این اتفاق می افته که شرکت ارایه دهنده قصد داشته باشه اطلاعات یا پیامی رو به شما انتقال بده. مثل مقدار کارکرد یا زمان اتمام و... بهتره از خودشون سوال کنید

رضاکلاته

عضو جدید
سلام فایل اکسلی رومی خوام به فرمت xlsxتبدیل کنم ولی توگزینه های مربوطه همجین فرمتی نیست ازآفیس 2007و2010و2013هم استفاده کردم هیچ کدوم نداشت باید چکارکنم؟untitled.jpg

آخرین ویرایش:

leynaz

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
مدتی هست که وقتی سیستمم رو روشن میکنم هرچند دقیقه یکبار یه سری صفحات تبلیغی و... رو خودش باز می کنه،هم موقعی که وصل اینترنت هستم و چه در حالت عادی
راهی هست که دیگه نیان؟
آیا حتما باید ویندوز عوض کنم؟وقتی میندوزم رو عوض کنم اطلاعات کل لپ تاپ از بین میره؟؟؟

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام فایل اکسلی رومی خوام به فرمت xlsxتبدیل کنم ولی توگزینه های مربوطه همجین فرمتی نیست ازآفیس 2007و2010و2013هم استفاده کردم هیچ کدوم نداشت باید چکارکنم؟مشاهده پیوست 253486

تو 2013 که فایلو سیو میکنید با پسوند xlsx سیو میکنه لازم نیست گزینه دیگه ای رو انتخاب کنید .

SHRP

کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز
مدتی هست که وقتی سیستمم رو روشن میکنم هرچند دقیقه یکبار یه سری صفحات تبلیغی و... رو خودش باز می کنه،هم موقعی که وصل اینترنت هستم و چه در حالت عادی
راهی هست که دیگه نیان؟
آیا حتما باید ویندوز عوض کنم؟وقتی میندوزم رو عوض کنم اطلاعات کل لپ تاپ از بین میره؟؟؟
نیازی به تغییر ویندوز نیست اگر بتونید برنامه هایی رو که باعث ایجاد این تبلیغات می شن شناسایی کنید
معمولا برنامه هایی مثل Toolbars ها و برنامه هایی که همراه سایر برنامه ها نصب می شن می تونن این کارها رو انجام بد..بهتره از یه نفر که در این زمینه تبحر داره درخواست کنید استارت آپ و برنامه های شما رو چک کنه

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من آنتی ویروس نود32ازاول دان کردم ولی شماره سریالشو ندارم.فری هم که میزنم بجااینکه ایمیل بیاد که وارد کنم، چیزی نداره همش خراب میشه!. کلا چیکار کنم؟. یه آنتی ویروس دیگه هم هست میگن خوبه (microsoft_security_essentials) هرکاری میکنم برام نصب نمیشه.ولی روی سیستم دیگران نصب شد.

ghomeishi

عضو جدید
سلام.
من آنتی ویروس نود32ازاول دان کردم ولی شماره سریالشو ندارم.فری هم که میزنم بجااینکه ایمیل بیاد که وارد کنم، چیزی نداره همش خراب میشه!. کلا چیکار کنم؟. یه آنتی ویروس دیگه هم هست میگن خوبه (microsoft_security_essentials) هرکاری میکنم برام نصب نمیشه.ولی روی سیستم دیگران نصب شد.
از سایت های دانلود مثل پی سی دانلود ، دانلود کنید

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
کلا نود رو پاک کنید ، یه انتی ویروس دیگه مثل نسخه رایگان AVIRA رو دانلود کنید ، بی دردسر تر و بهتره

rahada

عضو
سلام دوستان

من به دلایلی می خوام 2 ورژن نرم افزار کدویژن رو به طور هم زمان رو لپ تاپ نصب کنم. میشه بگید چطوری می تونم دومین ورژن رو نصب کنم؟

خیلی ممنون

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من به دلایلی می خوام 2 ورژن نرم افزار کدویژن رو به طور هم زمان رو لپ تاپ نصب کنم. میشه بگید چطوری می تونم دومین ورژن رو نصب کنم؟

خیلی ممنون

احتمال زیاد هرکاری کنی تداخل پیدا میکنه مگه ان که یه ویندوز مجازی هم نصب کنی و یکی از ورژن ها رو توی اون نصب کنی

rahada

عضو
احتمال زیاد هرکاری کنی تداخل پیدا میکنه مگه ان که یه ویندوز مجازی هم نصب کنی و یکی از ورژن ها رو توی اون نصب کنی

یعنی هیچ راهی نیس که همین جوری عادی نصب بشن؟ ویندوز مجازی و اینا نمی دونم چیه.

MeRKaM

عضو جدید
سلام به همگی
من مدتی هست یک مشکلی اذیتم میکنه وقتی یک متن از سایت انتخاب میکنم بلافاصله از حالت انتخاب خارج میشه یا قسمت دیگه ای از متن انتخاب میشه که انتخاب نکردم
این مشکل رو در تغییر نام فایل ها هم دارم یعنی قسمتی از نام فایل رو که با موس انتخاب میکنم بلافاصله از حالت سلکت خارج یا قسمت دیگه ای از نام فایل انتخاب میشه
چیکار کنم ؟؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام به همگی
من مدتی هست یک مشکلی اذیتم میکنه وقتی یک متن از سایت انتخاب میکنم بلافاصله از حالت انتخاب خارج میشه یا قسمت دیگه ای از متن انتخاب میشه که انتخاب نکردم
این مشکل رو در تغییر نام فایل ها هم دارم یعنی قسمتی از نام فایل رو که با موس انتخاب میکنم بلافاصله از حالت سلکت خارج یا قسمت دیگه ای از نام فایل انتخاب میشه
چیکار کنم ؟؟
احتمال زیاد مشکل از ماوس یا صفحه کلید شماست
شاید هم برنامه ای وجود داره که اختلال در کار اونها ایجاد می کنه

رضاکلاته

عضو جدید
سلام kmplayer4.02روکه آخرین ورژنه شه رونصب کرده ام بعضی از فیلمهام صدانداره واین پیام رومیدهUntitled.jpgکارتگرافیکم همATI Radeon HD 5450هرکارکردم نتونستم اونوآپدیت کنم لطفا کمک کنید.ممنون

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.نمیدونم چرا جدیدا نرم افزار SAS م خراب شد بعد یه دور ویروس یابی که کردم کلا حذف شد!... حتی یه دونه از یه نفر گرفتم دوباره، اونم سریع حذف شد! (پرتابلش!). الان کسی نسخه 32 بیتیش رو داره برام بذاره؟.ممنون میشم.
نمیدونم چرا سرچ میزنم دان کگنم گیرم نمیاد!. نسخه جدیدشم فقط واسه ویندوزای بالاتر از سون هست...

Asghar_

عضو جدید
سلام....

راهی وجود داره که قسمتی از فرمول موجود در اکسل رو ناپدید کنم؟

مثلا به عکس زیر توجه کنین ،میخوام قسمت منهای 0.1 در محاسبات اعمال بشه ولی دیده نشه!!

ممنون میشم راهنماییم کنین...

آخرین ویرایش:

رضاکلاته

عضو جدید
سلام نمی دونم چرابه سوالات ماجواب نمیدین ولی ناامید نمیشم لطفا این مشکلمو حل کنید.فلش رواسکن کردم ویروس نداره بااینکه محتویات زیادی داره چیزی نشون نمیده فایلهای مخفی هم نداره15.JPG12.JPG

SHRP

کاربر ممتاز
سلام نمی دونم چرابه سوالات ماجواب نمیدین ولی ناامید نمیشم لطفا این مشکلمو حل کنید.فلش رواسکن کردم ویروس نداره بااینکه محتویات زیادی داره چیزی نشون نمیده فایلهای مخفی هم ندارهمشاهده پیوست 253886مشاهده پیوست 253887
توی منوی Run دستور زیر رو بنویس تا خط فرمان باز بشه
cmd
بعد توی خط فرمان اول اسم درایو فلش رو بزن با علامت دو نقطه مثلا :j و بعد اینتر بزن
حالا دستور زیر رو بزن و صبر کن تا انجام بشه
attrib -h -s /d /s

SHRP

کاربر ممتاز
سلام....

راهی وجود داره که قسمتی از فرمول موجود در اکسل رو ناپدید کنم؟

مثلا به عکس زیر توجه کنین ،میخوام قسمت منهای 0.1 در محاسبات اعمال بشه ولی دیده نشه!!

ممنون میشم راهنماییم کنین...
من تا حالا ندیدم بشه یه فرمول مخفی نوشت..ممکنه بتونید توی یه سلول دیگه کاری رو انجام بدید و بعد فقط محاسبات رو از اون بخونید تا شاید مشخص نباشه

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک گرفتاری بزرگ اخیرا گریبان گیرم شده :|
ویروس ریدایرکت Linkbuks.com . هر مرورگری که دارم رو داغون کرده . هر سایتی میزنم میره تو این سایت

هر برنامه و روشی که تو نت گفتن رو انجام دادم , موقت میره ولی باز بعد یکی دوروز میاد

کسی تجربشو نداره ؟

رضاکلاته

عضو جدید
توی منوی Run دستور زیر رو بنویس تا خط فرمان باز بشه
cmd
بعد توی خط فرمان اول اسم درایو فلش رو بزن با علامت دو نقطه مثلا :j و بعد اینتر بزن
حالا دستور زیر رو بزن و صبر کن تا انجام بشه
attrib -h -s /d /s

ممنون دوست عزیزکه جواب دادین پیام زیر یعنی چه؟کنتتتا.jpg

SHRP

کاربر ممتاز
یک گرفتاری بزرگ اخیرا گریبان گیرم شده :|
ویروس ریدایرکت Linkbuks.com . هر مرورگری که دارم رو داغون کرده . هر سایتی میزنم میره تو این سایت

هر برنامه و روشی که تو نت گفتن رو انجام دادم , موقت میره ولی باز بعد یکی دوروز میاد

کسی تجربشو نداره ؟
احتمال زیاد یک برنامه هست که باعث فعال شدن اون می شه که خودش ماهیت ویروسی نداره
یه چیزی مثل تولبارز و برنامه دانلود کننده و... اونها رو هم حذف کنید و از برنامه های ویروسیاب بروز استفاده کنید

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام !
آقا من ویندوزم رو آپ کردم به 10
بعد یه مشکلی پیش اومده که DVD Drive منو اصن نمیشناسه :|
نیست اصن :| |:
DVD رو هم که میذارم، بالا نمیاد
من به کدامین گناه دچار این مصیبت شدم ؟ :| |:

بالا