سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Asghar_

عضو جدید
دوستم اصولاً اینجا هرکسی در حد توانش به دیگران کمک می کنه و این حرفتون اینجا مناسب نیست..اگر کسی جواب نداده خب یعنی نتونسته (به هر دلیل).

اما در مورد سوالتون، وقتی از طریق ایمیل پشتیبان میخواید رمز رو برگردونید، چند حرف آخر اون ایمیل بهتون نشون داده میشه که حدس زدنش رو آسونتر می کنه، این کمکتون نمی کنه؟

سلام.
نه کمک نمیکنه.البته یه ایمیل رو یادم آورد که آنم ایمیل قدیمی بود(ولی به احتمال زیاد همین ایمیل پشتیبانم بود) و خیلی وقت بود واردش نشده بودم در نتیجه آنم باز نمیشد...ممنون میشم کمکم کنین...
چکار کنم در ازای زجمتی که میکشین پول میدم:(
جواب اکانت فیس بوک رو ندادین؟؟

*mahdie*

عضو جدید
اگه میشه یه ورژن از اینترنت اکسپلرر که بتونم دوباره با اکسپلرر برم تو نت رو برام میذارین؟؟؟

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

بهترین نوع فن خنک کننده لپ تاب چیست ؟

قیمتیشم بین 30 تا 35 هزار تومن باشه

لپ تابمم دل 5010 میشه

1trust

عضو جدید
سلام. دوستان نمیدونم چرا مانیتورم کار نمیکنه برای اینکه مطمئن شم کارت گرافیک نسوخته باشه .مانیتور دیگه ای رو به کیس وصل کردم و کار کرد....سوکت ها رو هم کمی امتحان کردم اما فایده نداشت...!ممنون میشم راهنمایی کنید چطور عیب یابی کنم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام
ممنون از جوابتون اما من قبلا هم از نرم افزار vmvare استفاده کردم(اگر درست متوجه شده باشم و منظورتون از ویرچوال ماشین همون باشه) ولی راضی نبودم وسرعت لپ تاپ رو خصوصا موقع log off پایین آورده بود.
خواهش میکنم. vmware یکی از بهترینای این کاره و اینکه سرعت سیستمت رو گرفته اول بخاطر سخت افزار و بعد تنظیمات درون خود برنامس ولی درکل یکم اذیت میکنه ولی وقتی هم چاره ای نباشه چیکار میشه کرد جز تحمل؟!
سلام
از دیروز تا حالا مطالبی رو که مدت ها پیش با استفاده از مرورگر فایرفاکس دانلود کرده بودم و با آیکون فایرفاکس نشون داده میشد الان با آیکون IE نشون داده میشه و فونت ونظم نوشته ها هم بهم خورده! و ضمنا وقتی مرورگر فایر فاکس رو باز میکنم این پیام نشون داده میشه
fire fox is not currently set as your default browser. would you like to make it your default browser?
always perform this check when starting fire fox?
کسی میدونه مشکل کجاست؟:crying2:
روی یکی از فایل ها کلیک راست کن properties رو بزن و بعد دکمه change و از منوی یا کادری که باز میشه فایرفاکس رو انتخاب و اوکی کن. اگر هم آخرین ورژنشو نصب کنی بهتره و وقتی ازت سوال میپرسه که مرورگر پیش فرضت باشه yes بزن
سلام....
ایمیلم که بلاک شد و کسی هم نتونست درست کنه...ولی میخوام یه سوال کنم من با همین آی دی،فیس بوک عضو هستم...آیا اکانت فیس بوکم نابود میشه؟
توضیح:
ایمیل من چند روز پیش بلاک شد و هر وقت خواستم یوزر و پس رو وارد کنم بهم پیغام میده که باید آی دی جدید رجیستر کنم....
الان میخوام بگم راهی وجود نداره؟؟؟من ایمیل پشتیبانم یادم نیست...و فقط سوال امنیتی یادمه...
دیگه خدایی نمیدونم چکار کنم....هر کی واقعا بلده بهش پول میدم ...پول خوبی هم میدم...
واقعا ممنون میشم کمکم کنین....با گوشی موبایل به نظرم میشه و یه سری افراد بلدن دور بزنن و درست کنن....اگه کسی این راه رو بلده بهم بگه تا بهش پول بدم و درست کنه...
باتشکر

سلام.
نه کمک نمیکنه.البته یه ایمیل رو یادم آورد که آنم ایمیل قدیمی بود(ولی به احتمال زیاد همین ایمیل پشتیبانم بود) و خیلی وقت بود واردش نشده بودم در نتیجه آنم باز نمیشد...ممنون میشم کمکم کنین...
چکار کنم در ازای زجمتی که میکشین پول میدم:(
جواب اکانت فیس بوک رو ندادین؟؟
یوزرنیم و پسوردتو بده و کاری به FB نداره
اگه میشه یه ورژن از اینترنت اکسپلرر که بتونم دوباره با اکسپلرر برم تو نت رو برام میذارین؟؟؟
ویندوزت چیه؟ ورژن خاصی نداره که بخوای دانلود کنی و همیشه اینجور نرم افزارا آخرین ورژنش بهتره. اگه کار خاصی برات انجام میده که هیچ درغیر این صورت گوگل کروم نصب کن که رو اینترنت ایران بهتر جواب میده
سلام

بهترین نوع فن خنک کننده لپ تاب چیست ؟

قیمتیشم بین 30 تا 35 هزار تومن باشه

لپ تابمم دل 5010 میشه
منظورت از فن خنک کننده کول پده یا فن داخل لپ تاپ؟ اگه داخلیش منظورته دنبال مارک نباش باید بری نمایندگی و بسته به مدلش بخری.

*mahdie*

عضو جدید
ویندوزت چیه؟ ورژن خاصی نداره که بخوای دانلود کنی و همیشه اینجور نرم افزارا آخرین ورژنش بهتره. اگه کار خاصی برات انجام میده که هیچ درغیر این صورت گوگل کروم نصب کن که رو اینترنت ایران بهتر جواب میده

سلام ویندوز XP. ورژنش برام فرقی نمیکنه فقط میخوام باهاش بتونم برم تو سایت گلستان . این سایت فقط با اینترنت اکسپلرر باز میکنه نصب بود رو سیستم نمیدونم یهو چی شد دیگه اکسپلرر باز نمیکنه دانلودم میکنم ولی نصب نمیشه

rel!ance

کاربر فعال
سلام
لطفا کمکم کنید!
میخوام ویندوز عوض کنم اما سه سی دی نصب ویندوز 7 را که میگذارم فقط تا قسمت نصب 5 مرحله ای که هست پیش میره و بعد از ریست شدن سیستم به جای اینکه وارد قسمتی بشه که باید اسم سیستم و پسورد بذارم دوباره از اول نصب ویندوز (از قسمت اینستال نو و اکسپت) شروع میکنه و هر بار وقتی به انتهای صفحه 5 مرحله ای میرسه و ریست میشه باز از اول نصب شروع میکنه!
لطفا راهنمایی کنین چکار کنم. لب تابم مدل ایسوس هست.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
لطفا کمکم کنید!
میخوام ویندوز عوض کنم اما سه سی دی نصب ویندوز 7 را که میگذارم فقط تا قسمت نصب 5 مرحله ای که هست پیش میره و بعد از ریست شدن سیستم به جای اینکه وارد قسمتی بشه که باید اسم سیستم و پسورد بذارم دوباره از اول نصب ویندوز (از قسمت اینستال نو و اکسپت) شروع میکنه و هر بار وقتی به انتهای صفحه 5 مرحله ای میرسه و ریست میشه باز از اول نصب شروع میکنه!
لطفا راهنمایی کنین چکار کنم. لب تابم مدل ایسوس هست.

سلام دوست عزيز
دفعه اول كه مراحل رو ميره و ميخواد ري استارت بشه بوت رو از رو cd بردارين و روي هارد بذارين

leynaz

عضو جدید
با سلام
جدیدا گوشه راست مرورگرای اینترنتم ی چیزی اومده شکل صفحه تا خورده.چطور میشه کلا حذفش کرد که دیگه اینطوری نشه؟
سوال دوم با هر کلیک ی سری صفحات مثلا تبلیغ خارجی باز میشه.میشه کاری کرد که دیگه نیاد؟واقعا اعصاب خورد کنه...

madamdayana

عضو جدید
سلام
کسی میتونه کمک کنه ؟

این 2 تا سوال رو کسی میتونه جواب بده واسم ؟

مرتب سازی به روش حبابی ومرتب سازی به روش باینری را به روش خاص

منظور این است که مثلا در عملکرد برعکس شود بزرگ از سمت راست شروع و به سمت عدد کوچکتر بره

و از عدد بزرگ و سمت راست شروع کنه به مرتب سازی به روش صعودی در 2 روش این تغییر ایجاد شود

m.sabri

عضو جدید
سلام...چطور میتونم لپتاپمو به اینترنت خونه وصل کنم؟؟؟....لطفا منو راهنمایی کنید...با توجه به اینکه اینترنت ما wireless نیست و ویندوز نصب روی لپتاپم ویندوز8 است...باتشکر....

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام
کسی میتونه کمک کنه ؟

این 2 تا سوال رو کسی میتونه جواب بده واسم ؟

مرتب سازی به روش حبابی ومرتب سازی به روش باینری را به روش خاص

منظور این است که مثلا در عملکرد برعکس شود بزرگ از سمت راست شروع و به سمت عدد کوچکتر بره

و از عدد بزرگ و سمت راست شروع کنه به مرتب سازی به روش صعودی در 2 روش این تغییر ایجاد شود
الان اینا که گفتی سوال بود؟!؟!:surprised:
سلام...چطور میتونم لپتاپمو به اینترنت خونه وصل کنم؟؟؟....لطفا منو راهنمایی کنید...با توجه به اینکه اینترنت ما wireless نیست و ویندوز نصب روی لپتاپم ویندوز8 است...باتشکر....
سلام. کافیه کابل شبکه رو به لپ تاپت وصل کنی. سوکت این کابل سبیه سوکت تلفن ولی بزرگتره. مودمتو با این کابل به لپ تاپ وصل کن اگر مودمت کانفیگ باشه بعد از چند لحظه میتونی استفاده کنی از اینترنت اگر هم نبود بگو تا بگیم چیکار کنی

mohsen100

عضو جدید
سلام.ویندوز سرور نصب کردم.خیلی بیریخته.تم و وسته و اسکرین سور برای این ویندوز از کجا دنلود کنم ؟ایا این ویندوز احتیاج به درایور داره؟

sft

عضو جدید
سلام
یکی از ایمیل های یاهو چند روزیه که بجای نمایش میل هام این پیغامو نمایش میدهThere appears to be a problem loading the email

جالب اینکه میل های جدیدی که میاد مشکلی نداره باهاشون ولی همینکه زمانی ازشون میگذره مثلا 1روز دیگه این پیغامو نشون میده!!

مشکل چیه؟؟و چجوری باید حلش کرد؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام.ویندوز سرور نصب کردم.خیلی بیریخته.تم و وسته و اسکرین سور برای این ویندوز از کجا دنلود کنم ؟ایا این ویندوز احتیاج به درایور داره؟
ویندوز سرور اسمش روشه!! صرفا برای استفاده بعنوان سرور ساخته شده و باید بیریخت باشه که سرعتش بیشتر باشه!! نیازی به تم و والپیپر نداره

m.sabri

عضو جدید

سلام. کافیه کابل شبکه رو به لپ تاپت وصل کنی. سوکت این کابل سبیه سوکت تلفن ولی بزرگتره. مودمتو با این کابل به لپ تاپ وصل کن اگر مودمت کانفیگ باشه بعد از چند لحظه میتونی استفاده کنی از اینترنت اگر هم نبود بگو تا بگیم چیکار کنی

تشکر فراوان بابت کمکتون

ali_pishtaz

عضو جدید

سلام دوست گرامی..
ممنون میشم در مورد کانفیگ توضیح بدین که چی هست و در واقع چه عملکردی هست هست و چه کاربردی دارد؟
یاعلی

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوست گرامی..
ممنون میشم در مورد کانفیگ توضیح بدین که چی هست و در واقع چه عملکردی هست هست و چه کاربردی دارد؟
یاعلی
سلام
کانفینگ کردن تمام مدل های مودم با وارد کردن 192.168.1.1 در قسمت مرورگر شروع میشه که با وارد کردن پسورد و نام کاربری admin وارد میشه و بستگی داره از اینجا به بعدش که چه نوع مودم (مارک) رو داری .
کانفینگ کردن یعنی اینکه مودم رو شناختن با تنظیماتی که شرکت سرویس دهنده نت . تا اینکارو نکنید نمیشه از اینترنت استفاده کنید چون مودم شما هیچ سرویس دهنده نتی ور نمیشناسه
منظورت از فن خنک کننده کول پده یا فن داخل لپ تاپ؟ اگه داخلیش منظورته دنبال مارک نباش باید بری نمایندگی و بسته به مدلش بخری.

بله کول پده منظورم . تا چه توان و دوری در دقیقه بهترین میشه ؟
نمیخام باز مثل دفعه پیش بیشترش گرمش کنه :دی

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام
کانفینگ کردن تمام مدل های مودم با وارد کردن 192.168.1.1 در قسمت مرورگر شروع میشه که با وارد کردن پسورد و نام کاربری admin وارد میشه و بستگی داره از اینجا به بعدش که چه نوع مودم (مارک) رو داری .
کانفینگ کردن یعنی اینکه مودم رو شناختن با تنظیماتی که شرکت سرویس دهنده نت . تا اینکارو نکنید نمیشه از اینترنت استفاده کنید چون مودم شما هیچ سرویس دهنده نتی ور نمیشناسه

بله کول پده منظورم . تا چه توان و دوری در دقیقه بهترین میشه ؟
نمیخام باز مثل دفعه پیش بیشترش گرمش کنه :دی
مرسی از توضیحات کاملت.
ببین دوست عزیز کول پد کلا جنبه تشریفاتی داره ینی چه ازین 8تومنیاش بخری که به فرش گیر میکنه چه گرون ترین مدل گرین، چه روشن باشه چه خاموش برای لپ تاپ فرقی نمیکنه. دلیلشم اینه که اگه روزنه های لپ تاپت رو بررسی کنی متوجه میشی بادی که کول پد میزنه در اون حدی نیست که بخواد لپ تاپ رو خنک نگه داره. دوم اینکه واس اینکه خیالت راحت شه میتونی لپ تاپ رو باز کنی (اگه تواناییشو داری) و میبینی کلا زیر لپ تاپ چیزی نیست که بخواد خنک شه و در واقع پشت بردشه که حتی اگه باد بهش بخوره خنک نمیشه. هنر اصلی مال فن داخلی لپ تاپه.
حالا چرا میایم کول پد میخریم؟ مثل من و دوستام که اکثرا چندین ساعت لپ تاپمون روشنه و خیلی وقتا بازی ها و برنامه های سنگین ران میکنیم کول پد میذاریم زیر لپ تاپ (کول پد خاموش!) که روی تشک یا فرش یا کلا جاهای نرم، که لپتاپ اونجا فرو نره و روزنه هاش بسته نشه و هوا باشه که فن خودش بتونه راحت کار کنه. حتی اگه لپ تاپت رو روی سطحی مثل شیشه یا کلا جاهای سفت و صاف بذاری بودن کول پد اصلا مهم نیست.
آهان یادم رفت اینو بگم! کول پدی هم که خیلی توانش بالا باشه هم بیشتر اذیت میکنه لپ تاپو چون مجبوره برق بیشتری از لپ تاپ بگیره. من حتی نمیدونم سیم کول پدم کجاس!!

leynaz

عضو جدید
با سلام
جدیدا گوشه راست مرورگرای اینترنتم ی چیزی اومده شکل صفحه تا خورده.چطور میشه کلا حذفش کرد که دیگه اینطوری نشه؟
سوال دوم با هر کلیک ی سری صفحات مثلا تبلیغ خارجی باز میشه.میشه کاری کرد که دیگه نیاد؟واقعا اعصاب خورد کنه...

mah ta

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز من لپ تاپ دل دارم چندسالی میشه دارم ازش استفاده میکنم ویندوز اولش 7 بود بعد اشتباه کردم رفتم روش ویندوز8 نصب کردم تا مدتی هم باهاش کار کردم. دیروز خواستم روشنش کنم تا صفحه خوشامدگوییش بالا میاد. بعد sing out میشه هرکارمیکنم وارد نمیشه. اطلاعات روی سیستم برام مهمه به نظر دوستان باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟:confused:

O . P . O . S

عضو جدید
سلام...

رنگ lcd لپ تاپم تنظیم نیست...تمام پوسترها وشیت هایی که درس کرده بودم رو وقتی پرینت گرفتم اصلا یه رنگ دیگه بود.میدونم تو پرینت ممکنه یه کم عوض شه ولی تو بقیه لپ تاپ ها هم یه رنگ دیگه بود.

الان تحویل نهایی پروژه هام هس:(... چه جوری باید تنظیم رنگش رو استاندارد کنم؟

آخرین ویرایش:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیز من لپ تاپ دل دارم چندسالی میشه دارم ازش استفاده میکنم ویندوز اولش 7 بود بعد اشتباه کردم رفتم روش ویندوز8 نصب کردم تا مدتی هم باهاش کار کردم. دیروز خواستم روشنش کنم تا صفحه خوشامدگوییش بالا میاد. بعد sing out میشه هرکارمیکنم وارد نمیشه. اطلاعات روی سیستم برام مهمه به نظر دوستان باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟:confused:
بهترین راه برای حفظ اطلاعات استفاده از سی دی های لایو است مثل Hiren's boot ,....
من پیشنهاد می کنم از یک نفر که مهارت نسبی داره کمک بگیرید و با این سی دی سیتم رو بوت کنیدو اطلاعات خود را بردارید...احتمال زیاد ویندوز شما به خاطر نصب یک برنامه یا ویروس یا قطع ناگهانی برق مشکل پیدا کرده و معمولا آسیب به رجیستری باعث این مشکل شده...

SHRP

کاربر ممتاز
بهترین راه برای حفظ اطلاعات استفاده از سی دی های لایو است مثل Hiren's boot ,....
من پیشنهاد می کنم از یک نفر که مهارت نسبی داره کمک بگیرید و با این سی دی سیتم رو بوت کنیدو اطلاعات خود را بردارید...احتمال زیاد ویندوز شما به خاطر نصب یک برنامه یا ویروس یا قطع ناگهانی برق مشکل پیدا کرده و معمولا آسیب به رجیستری باعث این مشکل شده...

SHRP

کاربر ممتاز
سلام...

رنگ lcd لپ تاپم تنظیم نیست...تمام پوسترها وشیت هایی که درس کرده بودم رو وقتی پرینت گرفتم اصلا یه رنگ دیگه بود.میدونم تو پرینت ممکنه یه کم عوض شه ولی تو بقیه لپ تاپ ها هم یه رنگ دیگه بود.

الان تحویل نهایی پروژه هام هس:(... چه جوری باید تنظیم رنگش رو استاندارد کنم؟
ویندوز 8 و 8.1 داره نمی دونم شاید ویندوز 7 هم داشته باشه توی مسیر Control Panel\All Control Panel Items\Display هست
اسمش Calibrate color است
قبل از کالیبره کردن بهتره نور اتاق مورد نظر که همیشه اونجا هستی رو تنظیم کنی و طبق اون تنظیمات رو انجام بدی
چند تا سوال می پرسه
زیاد سخت نیست
موفق باشی

mah ta

عضو جدید
سلام با سپاس از پاسخگوییتون. به احتمال زیاد فکر کنم به خاطر قطع برق باشه چون لپ تاپ رو به طور مستقیم به برق وصل میکنم و باتری را خارج میکنم. به نظر شما خارج کردن باتری کار درستی است؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام با سپاس از پاسخگوییتون. به احتمال زیاد فکر کنم به خاطر قطع برق باشه چون لپ تاپ رو به طور مستقیم به برق وصل میکنم و باتری را خارج میکنم. به نظر شما خارج کردن باتری کار درستی است؟
سلام. نه کار درستی نیست یکی از دلایلش همین مشکل که برای شما بوجود اومده. میدونی که سیستم برق ما چقدر نوسان داره همین نوسان ها باعث آسیب سخت افزاری هم میشن. باتری خودش بعنوان یک محافظ عمل میکنه

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .یک اتفاق عجیبناک برای سیستم من افتاده... وقتی از ویندوز 8 استفاده می کنم وسط مانیتور یک بیغام mode not supported میده که تحت هیچ شرایطی نمیره اما وقتی با ویندوز 7 کار کنم این پیغام رو نداره.. چکار کنم اینطور نشه؟ مچکرم

بالا