سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون
کرش رو کار نداریم.یه برنامه(vm mare 8) اجرا کردم رمم 1هست 0.98 اون مورد مصرق قرار گرفت؟؟عادیه? چیکار باید کرد؟ کنده.

با توجه به فضای Ram طبیعی میباشد. البته اگر مواقعی دیگر که این برنامه را اجرا نمیکنید، فضای Ram به طور غیر طبیعی درگیر نمیشود، مسئله ای نیست.

چجوری میشه اونو وارد یه برنامه کرد؟ یا وارد اکسس؟

نمیدانم فایل به چه صورت است و در این مورد تجربه ای ندارم. در این لینک توضیحاتی داده شده شاید کمکتان کند.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

امیرحسین.

اخراجی موقت
سلام
فایل با پسوند pj1 چیست و چگونه باز میشود؟
نمیدانم فایل به چه صورت است و در این مورد تجربه ای ندارم. در این لینک توضیحاتی داده شده شاید کمکتان کند.
فایلتون ظاهرا فایل بازی باید باشه ... برنامه پیشنهادی project64 هست ولی فکر می کنم روی mac کار کنه...
این هم شاید فایلتون رو باز کنه امتحان کنید http://www.solvusoft.com/en/download/fileviewpro/
با سلام
فایل pj1 یه فایل شامل اطلاعات ثبت نامی دانش آموزان هست که از طریق سایت ثبت نام دانش اموزان دریافت میگردد و وارد برنامه دانش اموزی در رایانه میگردد.
میخواستم ببینم میشه وارد اکسس بشه ؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام. بچه ها یه سوالی. با موبایل که میای تو سایت یه پیغام راجب نرم افزار موبایل میده ولی دنبالش که میگیری هیچی نیس. قضیه چیه؟

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ... چطور میشه برای اتصال به وایرلس رمز گذاشت ؟؟

بايد وارد تنظيمات مودم بشي 198.168.1.1
بسته به مدل مودم
از گزينه هاي Pre-Shared Key يا قسمت security setting تنظيمات مربوط رو انجام بديد
سلام. بچه ها یه سوالی. با موبایل که میای تو سایت یه پیغام راجب نرم افزار موبایل میده ولی دنبالش که میگیری هیچی نیس. قضیه چیه؟
:surprised:

dumifine

عضو جدید
سلام
من ویندوز ام ویروسی شده
میشه یه آنتی ویروس اورجینال نصب کنم و ویروسها رو شناسایی کنه و بکشتشون یا حتما اول باید وینوزام رو عوض کنم بعد آنتی ویروس نصب کنم که دیگه ویروسی نباشه؟
چون یه سری برنامه ها رو ویندوز ام هست که واسم مهمه
مرسی

mohande5

عضو
سلام
من ویندوز ام ویروسی شده
میشه یه آنتی ویروس اورجینال نصب کنم و ویروسها رو شناسایی کنه و بکشتشون یا حتما اول باید وینوزام رو عوض کنم بعد آنتی ویروس نصب کنم که دیگه ویروسی نباشه؟
چون یه سری برنامه ها رو ویندوز ام هست که واسم مهمه
مرسی

با سلام
شما می تونی بدونه این که ویندوز رو دوباره نصب کنی سیستم عامل رو از ویروس پاک کنی!
من به شما توصیه می کنم که برنامه ی Microsoft Security Essentials رو نصب کنید، این برنامه معایب و مزیت های خودش رو داره ولی رایگان هست و نیاز به License Key نداره و رابط کاربری بسیار ساده ای داره و خود مایکروسافت اوون رو Develop کرده ولی معایبی چون عدم قدرت بالا در تشخیص ویروس و ... رو داره.
و نکته ی آخر اینکه برنامه های ضد ویروس و ضد بدافزار ی در صورت عدم به روز رسانی نمی توانند از سیستم شما محافظت کنند حتی بهترین آنها
پس همواره این برنامه ها رو آپدیت نگاه دارید.

امنیت مانند زنجیر است، ضعف در هر یک از حلقه های آن یک فاجعه می باشد.
یا علی.

younoss

عضو جدید
command promptیا همونcmd رو از روی استارت راست کلیک کن و Run as Administrator رو بزن
بعد این عبارت رو بنویس CHKDSK /Rبعد اینتر بزن
بعد یک سوال ازت پرسیده میشه شماyرو بزن وenterکن
در طی عمل CHKDSKممکنه بعضی از اطلاعاتت از بین بره پس یک بک آپ ازش بگیرید
ممکنه ازتون بخواد سی دی ویندوز رو بذارید

آخه مشکل اینجاس حتی استارت رو هم نشون نمیده. فقط یه صفحه سیاه میاد که تنها کاری که میشه کرد اینه که task manager رو بیاری...

ssaammiirraa

عضو جدید
میخام تو f-a-c-e b-o-ok ثبت نام دوسه روزه درگیرم ازم شماره میخاد شماره موبایل هم میزنم اس ام اس نمیده نمیدونم چکار کنم دیگه ؟؟؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
میخام تو f-a-c-e b-o-ok ثبت نام دوسه روزه درگیرم ازم شماره میخاد شماره موبایل هم میزنم اس ام اس نمیده نمیدونم چکار کنم دیگه ؟؟؟

سلام ...

احتمالا شماره تلفن تون رو اشتباه وارد می کنید ...چون بلافاصله پیام به مبایلتون ارسال میشه ...

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه مشکل اینجاس حتی استارت رو هم نشون نمیده. فقط یه صفحه سیاه میاد که تنها کاری که میشه کرد اینه که task manager رو بیاری...
خب ببین میتونی با تسک منیجر بیاری
در نیوتسک تایپ کن سی ام دی.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
چیه؟!:surprised:
با سلام
شما می تونی بدونه این که ویندوز رو دوباره نصب کنی سیستم عامل رو از ویروس پاک کنی!
من به شما توصیه می کنم که برنامه ی Microsoft Security Essentials رو نصب کنید، این برنامه معایب و مزیت های خودش رو داره ولی رایگان هست و نیاز به License Key نداره و رابط کاربری بسیار ساده ای داره و خود مایکروسافت اوون رو Develop کرده ولی معایبی چون عدم قدرت بالا در تشخیص ویروس و ... رو داره.
و نکته ی آخر اینکه برنامه های ضد ویروس و ضد بدافزار ی در صورت عدم به روز رسانی نمی توانند از سیستم شما محافظت کنند حتی بهترین آنها
پس همواره این برنامه ها رو آپدیت نگاه دارید.

امنیت مانند زنجیر است، ضعف در هر یک از حلقه های آن یک فاجعه می باشد.
یا علی.
بنظرت بهتر نیس ویندوز عوض کنه؟ چون معمولا صدماتی که ویروس ها به ویندوز میزنن با پاک کردنشون خوب نمیشه و ویندوز میلنگه

• Like
واکنش ها: etnn

westar

عضو جدید
سلام
کیبرد لپ تاپم بغضی از حرفا را اشتباهی می نویسد مشکل جیه ؟
کسی ایده دیگه ای نداره؟؟:(

younoss

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
آقا من آنتی ویروس آویرا رو نصب کردم اما وقتی میخوام اونو آپدیت کنم (چه آنلاین و چه آفلاین) ارور میده. واسه آفلاین این ارور رو میده: the product license is invalid.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

rel!ance

کاربر فعال
چطور میشه در محیطی که وایرلس داره به اینترنت کانکت شد؟
البته لبتابم درایور وایرلس هم نصبه. ویندوز هفت هست.
ممنون میشم کامل توضیح بدین

younoss

عضو جدید
چطور میشه در محیطی که وایرلس داره به اینترنت کانکت شد؟
البته لبتابم درایور وایرلس هم نصبه. ویندوز هفت هست.
ممنون میشم کامل توضیح بدین

اگه اون محیط وایرلس داشته باشه خود لپ تاپ اونو پیدا میکنه شما فقط لازمه گزینه کانکت رو بزنین. آیکون گوشه پایین و سمت راست کنار ساعت و تاریخ که مربوط به اتصال به اینترنت هست رو بزنین. اگه وایرلسی وجود داره اونو نشون میده و راحت میشه وصل شد البته اگه رمز نخواد ...:smile:

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
کیبرد لپ تاپم بغضی از حرفا را اشتباهی می نویسد مشکل جیه ؟
کسی ایده دیگه ای نداره؟؟:(

ممکنه لپ تاپ تون برچسب های عربی داشته باشه... یه نرم افزارهایی هم هست برای اصلاح کیبورد فارسی. کیبورد لیوت مثلا اگه اشتباه نگفته باشم اسمشو...

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
آقا من آنتی ویروس آویرا رو نصب کردم اما وقتی میخوام اونو آپدیت کنم (چه آنلاین و چه آفلاین) ارور میده. واسه آفلاین این ارور رو میده: the product license is invalid.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
سلام

احتمالا تاریخ سیستم به درستی تنظیم نشده است و یا آپدیت آفلاین را صحیح انجام نمیدهید.

در هر صورت برای رهائی از مشکلات آپدیت، میتوانید از نسخه رایگان آن استفاده کنید: Avira Free AntiVirus

موفق باشید.

rel!ance

کاربر فعال
اگه اون محیط وایرلس داشته باشه خود لپ تاپ اونو پیدا میکنه شما فقط لازمه گزینه کانکت رو بزنین. آیکون گوشه پایین و سمت راست کنار ساعت و تاریخ که مربوط به اتصال به اینترنت هست رو بزنین. اگه وایرلسی وجود داره اونو نشون میده و راحت میشه وصل شد البته اگه رمز نخواد ...:smile:
سلام
ممنون از شما
اینجا وایرلس داره اما لب تابم نشونش نمیده
روی لبتاب درایور وایرلس هم نصب هست ...
ویندوز سون دارم
نمیدونم باید چکار کنم؟

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام
ممنون از شما
اینجا وایرلس داره اما لب تابم نشونش نمیده
روی لبتاب درایور وایرلس هم نصب هست ...
ویندوز سون دارم
نمیدونم باید چکار کنم؟

پس یا وایرلستون به صورت فیزیکی قطعه(دکمشو زدید)
یا به صورت نرم افزاری قطعش کردید باید نرم افزار وایر لس رو زیر و رو تا پیدا کنید و فعالش کنید.

westar

عضو جدید
ممکنه لپ تاپ تو برچسب های عربی داشته باشه... یه رم افزارهایی هم هست برای اصلاح کیبورد فارسی. کیبورد لیوت مثلا اگه اشتباه نگفته باشم اسمشو...

اینو امتحا کردم ... پستای قبل پیشنهاد دادن... نشد :(

Yuri Boyka

عضو جدید
این یعنی اینکه آپدیتر واسه نرم افزار معتبر نیست.

آخرین ویرایش:

mona-sh

عضو جدید

طبق این عکس من با چند نفر ( الان 20 نفری می شن ولی ممکنه بعدا بشن 500 نفر ! ) طرف حساب هستم.
از بورس و بانک و محل کارم گرفته تا مادر پدرم.
این عکسی که می بینید دو قسمت داره : مانده بستانکاری من و مانده بدهکاری من.
توی این دوتا باید فرمول بنویسم . وگر نه کارم زمان بر و الکی سخت میشه
فرمول که می نویسم اینجوریه :

کد:

=IF(H9+F10-G9-E10>0,H9+F10-G9-E10,0)

مفهومش اینه که : در ردیف مانده بستانکاری جدید بنویس : مانده بستانکاری قدیم منهای مانده بدهکاری قدیم به اضافه ی بستانکاری جدید منهای بدهکاری جدید رو حساب کن و اگر بزرگتر از صفر بود اینجا ( در مانده بستانکاری جدید ) بنویس و گر نه بنویس صفر .
حالا سوال من چیه :
من باید یه جوری به اطلاعات مانده بستانکاری و مانده بدهکاری قدیم دسترسی داشته باشم .
اگر بگم سطر بالا که نمیشه چون یه وقت دیدی یک سطر بالاتره یک وقت هم دیدی صد سطر .
اگر داده هام رو فیلتر کنم درست میشه و دقیقا سطر بالا میشه
ولی باز تو فرمول نمی تونم بگم سطر بالای قابل مشاهده در حالت فیلتر!
توجه کنید که من دارم فرمول رو کپی پیست می کنم و دنبال یه فرمول جهان شمول! به قول علما می گردم.
با برنامه نویسی میشه ولی من دوست ندارم وقت اضافه برای اینکار بذارم
در مورد اون سورت هم که درسته ، با سورت کردن هم به نوعی میشه ولی باز هر دفعه باید سورت کنم و با هر تغییر کوچیکی یک بار دو باره عمل سورت رو انجام بدم که این یه جورایی میشه همون آش و همون کاسه.
ترجیح میدم اگر قرار باشه این کار رو بکنم برای هر طرف قرار دادی یه فایل جدا باز کنم .
اگر فرمولی بود که می تونست در حالت فیلتر شده به سطر های بالایی اشاره کنه عالی میشد.
از توجه شما متشکرم

بالا