سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

shahla88

عضو جدید
داشتن ویندوز سون با یک ویندوز مجازی XP

داشتن ویندوز سون با یک ویندوز مجازی XP

با سلام و درود
از دوستان عزیز کسی هست که به من کمک کنه، من میخواهم ویندوز سون داشته باشم ولی در داخل ویندوز سون یک ویندوز مجازی XP داشته باشم ، نرم افزار Oracle VM VirtualBox را نصب کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم .

امیرحسین.

اخراجی موقت
با سلام
دایور دستگاه کپی sharp ar 1118 برای ویندوز 7 میخواستم.هر چی گشتم پیدا نشد.
با تشکر

lilashad

عضو جدید
سلام دوستان کسی می دونی برای رمز گذاشتن روی فولدر در ویندوز7 چه باید کرد؟
سپاس

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سپاس

سلام
دو راهشو من میدونم:
1.بدون نرم افزار هس-->که میتونین از روی فایل مورد نظرتون راس کلیک کنین بعد از طریق send to،بیاین compressed fileرو انتخاب کنین و تبدیلش کنین به ی فایل زیپ !!(البته باید winrarباید نصب باشه رو سیستمون!!)بعد حالا فایل زیپ شده رو باز کنین تو اون پینجره قسمت fileی گزینه داره به اسم Addpassword بعد پسوورد مورد نظرتون رو روش قرار بدین!

2.روش دوم با استفاده از نرم افزار خاص---->>کافیه تو نت سرچ کنین و نرم افزار مربوطه رو پیدا کنین و دان کنین!

موفق باشید

fjalili

عضو جدید
سلام
برای اینکه فنهام دیگه صدا ندند هر سه تاش رو تعویض کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
حرارت داخل کیس کامپیئترم خیلی بالاست!!!!علتش چیه؟؟؟چکار کنم؟؟؟
حتی زمانی که کامپیوترم خاموشه وقتی دست روی کیس میگذارم شدید داغه!!!
لطفآ راهنمتایی بفرمایید.با سپاس بسیار

دوست عزیز،
جدا از CPU و پرداشگر گرافیکی یکی از قسمتهایی که نسبتاً داغ میکند منبع تغدیه دستگاه است. باید هر سه آنها را کنترل کنید. هر یک از فن های آنها اگر خوب کار نکنند باعث داغ شدن سیستم میشود. در نظر داشته باشید که محیط کاری کامپیوتر هم باید جای خنک باشد. چون همانطور که مستحضر هستید فن فقط جابجایی هوا را انجام میدهد و اگر هوای محیط گرم باشد تاثیر چندانی ندارد. اگر محیط کامپیوترتان بیش از حد گرم باشد، سرعت آن نیز کندتر خواهد شد چون مدارات راندمان کمتری خواهند داشت.

hoseng

کاربر بیش فعال
من دو سال پیش یه کم باهاش کار کردم ولی چیز زیادی یادم نیس ازش.... چون دیگه به کارم نمیومد کار نکردم باهاش...
سوالتون چیه؟
والا در مورد نصبشه
من این نرم افزار رو نصب کردم و licenceش رو Import کردم ولی C++ Editionش expire شده بود
بعد از یکی دو روز این نرم افزار هنگ عجیبی کرد و من Uninstallش کردم اما کلید هاش توی Registery حذف نمیشه
از اون به بعد ویندوز هم انگار یه ذره قاط زده کند شده

• Like
واکنش ها: etnn

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا در مورد نصبشه
من این نرم افزار رو نصب کردم و licenceش رو Import کردم ولی C++ Editionش expire شده بود
بعد از یکی دو روز این نرم افزار هنگ عجیبی کرد و من Uninstallش کردم اما کلید هاش توی Registery حذف نمیشه

اوه ... شرمنده در این مورد تجربه ای ندارم.....

رضاکلاته

عضو جدید
سلام کسی نرم افزارایگانی رومیشناسه که باهاش بشه ازطریق کام‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍÷یوتر SMSوعکس فرستاد؟

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

لطفا کمک کنید

وقتی فلش یا رمریدر با رم میزنم به یو اس بی و وقتی می خوام درایو مربوط به اون فلش یا رم رو باز کنم پیغام خطا میده: Please Insert a disk into Drive
چکار کنم؟
روی اون یکی درگاه های یو اس پی هم امتحان کردم باز همونه
ویندوز ایکس پی
به احتمال زیاد شما فلش و رم ریدر یا مموریتون مشکل داره

با یه فلش دیگه تست کنین ببینین باز میشه یا نه

سلام
دوستان چگونه تب های جدیدی که باز میکنم
هم در فایرفاکس و هم در گوگل کروم
میخوام اندازه اش کوچک باشه
لطفآ کمکم کنید.مرسی

اگه درست منظورتون رو فهمیده باشم با CTRL+

سلام
طریقه اپدییت مرورگر فایرفاکس فارسی چگونه هست؟؟؟؟
آپدیت چه فایده ای داره؟؟؟

اگه نرم افزار مدیریت دانلود (مثلا دانلود منیجر) نداشته باشین روی لینک که کیلیک کنین خود فایرفاکس اقدام به دانلود میکنه

نرم افزار هایی که ساخته میشه گاهی مشکلاتی دارن مشکلات شاید امنیتی و...
که شرکت های سازنده سعی میکنن در ورژن های جدیدشون اون مشکلات رو برطرف کنن و شما با ابدیت کردن ورژن جدید و بدونه نقص های ورژن قبلی رو نصب میکنین

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا در مورد نصبشه

والا من در مورد نصبش چیزی نمیدونم چون باهاش کار نکردم
اما در مورد حذفش شوما میتونین از نرف افزار های مخصوص حذف نرم افزار ها استفاده کنید که نرم افزار رو از ریجستری حذف میکنن (مثلاYour Uninstaller)

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام کسی نرم افزارایگانی رومیشناسه که باهاش بشه ازطریق کام‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍÷یوتر SMSوعکس فرستاد؟

نرم افزاری بود که میشد اس ام اس فرستاد که فعلا از کار افتاده

اگه راه اندازی شد خبرتون میکنم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام آقا مسعود
این سوال جاش تالار سخت افزاره ها :)
اینکه بدنه ی سیستم در حالت خاموش داغ باشه غیر طبیعی هست ، حتما اتاقتون داغه! و بدنه ی کیستون آلیاژی از فلزاتی با انتقال حرارت بالا هستند ، که حرارت محیط رو جذب میکنند و شما فکر میکنید که گرم شده. (در این مورد حتما برام بیشتر توضیح بده ، واسم جالبه)
--------------------------------------------------------------------------------
یک نکته ! اگر سیستم برق کشی خونتون سیم ارت نداره :
اگر بدنه ی کیستون برق داره ، شاید به لوله ای ، زمین رسانایی و ... وصل باشه . این میتونه باعث گرم شدنش بشه ، چون مثل یک مقاومت میشه که جریانی ازش عبور میکنه و تلفات گرمایی داره!
برای امتحان وقتی با دست چپ به بدنه ی کیس میزنی ببین برق داره یا نه ، اگر احساس کردی داره 2 شاخه ی کیس رو در بیار و جهتشو عوض کن.
که احتمال این نکته خیلی کمه ، ولی به هر حال احتمالش هست!
====================================================================
سیستم معمولا 4 تا فن داره.
2 تاش که مربوط به پاور و پردازنده هست که کاریش نمیشه کرد.
ولی 2 تای دیگه : ( ممکنه کیس شما اینارو نداشته باشه ولی اگر داشت : )
1کیش دمنده ی هوا داخل کیس هست و یکی دیگه هوای داخل کیس رو خارج میکنه .
اگر سیستمتون یک جای خنک قرار داره که دورش باز هست کلا این 2 تا فن رو در بیارید هم مشکلی پیش نمیاد.
من 4 ساله که فن کیسم رو جدا کردمو مشکلی پیش نیومده.
==============================================================================
علت سر و صدای کیس همین فن ها هستند ، شما که هم رشته ی ما هستی میدونی فن یک موتور دی سی هست با ساختمان ساده.
به ما به طور دائم کار ازش استفاده میکنیم ، طبیعی هست بعد از 2-3 سال استفاده از سیستم ، حتی بهترین نوع فن ها هم به سر و صدا بیافتند.
دلیل دیگه جمع شدن گرد و خاک روی برد ، روی پره ی فن ، روی هیت سینک پردازنده هست ، اینارو با یک پمپ باد یا جارو تمیز کن.
(موتور DC در صورت اعمال نیروی مکانیکی مثل ژنراتور عمل میکنه! میپرسی یعنی چی ؟ یعنی وقتی جارو توش میگیری با دست پره هاشو نگه دار تا نچرخه ، یا سوکتشو از برد جدا کن! تا به مین بردت جریان نده
(صرفا جهت اطمینان) )

- کیس رو در حالت عمود به زمین یا مماس به زمین قرار بده اگر کج باشه صداش بیشتر میشه. (این در مورد یخچال هم صدق میکنه :) )
- اگر پیچهای فن رو خوب سفت نکنی صداش زیاد میشه.
- همچنین اگر در کیستون رو خوب نبسته باشی لرزش فن باعث سر و صدا میشه ، پیچهای اینم سفت کن.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوست من یک زمانی یک گیم نتی داشت ، که کلا از کیس استفاده نکرده بود برای سیستم هاش ، مادربورد هاشو ردیف کرده بود وسط پارتیشن، طوری که همه توی 1 خط باشند ، بعد یه کولر گازی گذاشته بود که همرو با هم خنک کنه :)

3 حالت داره:
- کسی بلد نبوده جوابتو.
- توضیحات لازم رو ندادی و فقط یک مشکلی رو پرسیدی که 200 تا راه حل داره.
- جوابتو دادن و و شما ندیدی.
به مولا توضیح از این کاملتر هیچ جا گیر نمیاد
با سلام و درود
از دوستان عزیز کسی هست که به من کمک کنه، من میخواهم ویندوز سون داشته باشم ولی در داخل ویندوز سون یک ویندوز مجازی XP داشته باشم ، نرم افزار Oracle VM VirtualBox را نصب کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم .
از vm ware هم استفاده کن خیلی قویه.
سپاس

اگه روی فولدر بخوای رمز بذاری 2حالت داره که دوستمون گفت ولی اگه روی درایو بخوای رمز بذاری با استفاده از bit locker خیلی سادس

takmemar

عضو جدید
سلام به همه
من یه سوال اکسل داشتم:
وقتی تو اکسل نمودار میکشم، داده های محور افقیم درجه بندی نمیشن! مثلا اگر 1 و 30 و 40 داده هام باشن، فاصله 1 تا 30 رو همون قدری نشون میده که که فاصله 30 تا 40 رو نشون میده!
میشه راهنماییم کنین که چجوری اصلاحش کنم؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه
من یه سوال اکسل داشتم:
وقتی تو اکسل نمودار میکشم، داده های محور افقیم درجه بندی نمیشن! مثلا اگر 1 و 30 و 40 داده هام باشن، فاصله 1 تا 30 رو همون قدری نشون میده که که فاصله 30 تا 40 رو نشون میده!
میشه راهنماییم کنین که چجوری اصلاحش کنم؟

سلام
سوالات آفيس رو تو تاپيكي كه تو امضاي من هست بپرسيد
نوع نموداري كه استفاده ميكنيد مشكل داره. از scatter استفاده كنيد

maryam.raz

عضو جدید
دوستان سلام
راجع به ویندوز8 سوال دارم
بلوتوث لپ تاپم غیب شده با نصب درایور هم ارور داد که با این ویندوز همخونی نداره
یه سری دوستان در سایتها این مشکل داشتن ونرم افزاری معرفی کردن( از این سایت گرفتم http://www.broadcom.com/support/bluetooth/update.php)
موقع نصبش ارور میده که بلوتوث رو روشن کنید یعنی از لحاظ سخت افزاری هم پیدا نمیشه
چکار کنم؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
دوستان سلام
یه سری دوستان در سایتها این مشکل داشتن ونرم افزاری معرفی کردن( از این سایت گرفتم http://www.broadcom.com/support/bluetooth/update.php)
موقع نصبش ارور میده که بلوتوث رو روشن کنید یعنی از لحاظ سخت افزاری هم پیدا نمیشه
چکار کنم؟

سلام
ببین یه کاری کن از توی device manager آپدیتش کن ببین چی میشه
ویندوز 8 معمولا همه چیو میشناسه و اگه نشناسه با آپدیت درست میشه. من هم خودم استفاده میکنم هم واس خیلیا نصب کردم مشکلی نداشتن

maryam.raz

عضو جدید
سلام
ببین یه کاری کن از توی device manager آپدیتش کن ببین چی میشه
ویندوز 8 معمولا همه چیو میشناسه و اگه نشناسه با آپدیت درست میشه. من هم خودم استفاده میکنم هم واس خیلیا نصب کردم مشکلی نداشتن
والا اونجا چیزی به اسم بلوتوث وجود نداره!

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا اونجا چیزی به اسم بلوتوث وجود نداره!

سلام
معمولا یک کلید hotkey روی کیبورد شما داره ، وقتی اون رو روشن میکنید تازه از طریق سخت افزاری برای سیستم قابل شناسایی هست.
وقتی روشن شد بقیه ی مراحل رو ادامه بدید.

معمولا یک کلید ترکیبی با Fn هست .

maryam.raz

عضو جدید
سلام
معمولا یک کلید hotkey روی کیبورد شما داره ، وقتی اون رو روشن میکنید تازه از طریق سخت افزاری برای سیستم قابل شناسایی هست.
وقتی روشن شد بقیه ی مراحل رو ادامه بدید.

معمولا یک کلید ترکیبی با Fn هست .
چند تا کلید حدس زدم باشه زدم ولی اتفاقی نیفتاد:redface:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام
چکار کنم؟

با سلام
دوست عزیز معمولا با روشن کردن Wireless ، بلوتوث نیز روشن می شود .
شما همان کلید روشن کردن Wireless را فشار دهید (علامت Wireless همراه با کلید فعال سازی تابعی = معمولا Fn)
ضمنا در ویندوز 8 انجام تنظیمات فعال سازی و ... در کنترل پنل نیز وجود دارد .
برای نصب درایور بلوتو نیز ابتدا بایستی از روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید . که بایستی Wireless را روشن کنید تا این کار انجام شود و زانی که قصد استفاده از Wireless را ندارید به صورت تنظیمات نرم افزاری غیر فعال کنید تا بلوتوث خاموش نشود .
با تشکر - سیستم 32

maryam.raz

عضو جدید
والا وایرلس که روشنه همش ولی بلوتوث نبودش ظاهرا مشکلش از جای دیگه بوده
دوستان با روشی که توی یه سایت گفته شده بود مشکل حل شد
توی فایل درایور بلوتوث به این آدرس C:\dell\drivers\R235168\R235168\Win32
فایل inst رو نصب کردم بلوتوث جان پیدا شد;)
از دوستانی که کمک کردن هم ممنون
اینم لینک سایت
http://khodam-o-khodet.ir/Forum/Catgory/94/Post/144

امیرحسین.

اخراجی موقت
سلام
درایور دستگاه کپی sharp ar 1118 ویندوز 7 رو هر چی سرچ کردم نبود.دارید لطف کنید بزارید.
با تشکر

elhamramezani

عضو جدید
سلام بر مهندسین عزیز
من mac دارم و نمی تونم باهاش برم در اینترنت لطفا کمکم کنید چون خیلی بهش احتیاج دارم

saleh-sinava

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چجوری میشه وبکم رو تو ویندوز8 غیرفعال کرد. لطفا راهنمایی کنیین

بالا