سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

fa.asgari

عضو جدید
خیلی ممنونم.من خودم اگه بودم این کارو نمیکردم چون احتمالشو میدادم که شناسایی بشم.یکی از دوستام به مشکل برخورده.
به هر حال خیلی لطف کردین.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان

چندتا سوال

- چگونه می تونم کاری کنم که صفحات یک سایت خاص با تمام زیر مجموعه های اون سایت با https باز بشه؟ سایت مربوطه Https رو ساپورت می کنه ولی متاسفانه از یک صفحه به صفحه دیگه که میری https از اول آدرس پاک شده و باید بصورت دستی وارد کنم

- چگونه میتونم یک سایت رو روی سیستم شخصی خودم بلاک کنم, جوری که صفحه باز نشه, متاسفانه مودمم با اینکه توانایی Block website رو توی خودش داره, بعد از وارد کردن آدرس سایت, اتفاق خاصی نمی افته. روش های دیگه ای هست ؟

:gol:

alimka

عضو جدید
سلام به همه دوستان

چندتا سوال

- چگونه می تونم کاری کنم که صفحات یک سایت خاص با تمام زیر مجموعه های اون سایت با https باز بشه؟ سایت مربوطه Https رو ساپورت می کنه ولی متاسفانه از یک صفحه به صفحه دیگه که میری https از اول آدرس پاک شده و باید بصورت دستی وارد کنم

- چگونه میتونم یک سایت رو روی سیستم شخصی خودم بلاک کنم, جوری که صفحه باز نشه, متاسفانه مودمم با اینکه توانایی Block website رو توی خودش داره, بعد از وارد کردن آدرس سایت, اتفاق خاصی نمی افته. روش های دیگه ای هست ؟

برای سوال اول می تونید از بروزر گوگل کروم استفاده کنید که بصورت پیش فرض تمامی صفحات رو سعی می کنه https باز کنه در صورت پشتیبانی البته !
برای سوال دوم هم یک سری برنامه در اینترنت هست که می تونید در اینترنت سرچ کنید و برای همین کار موجود هست حتی نسخه ایرانیش هم وجود داره این موضوع رو سرچ کنید --> نرم افزار کنترل اینترنت کودکان
در ضمن این امکان پیش فرض در ویندوز هست که البته شما باید فایروال رو فعال کنید و حتما از اینترنت اکپلورر به عنوان مرورگر پیش فرض استفاده کنید ! می تونید در قسمت اینترنت آپشنز از کنترل پنل سایت مورد نظر رو بلاک کنید ! اما پیشنهاد من همون نرم افزار هست !

nazanin261

عضو جدید
سلام.من از گوگل کروم استفاده میکنم اما جاییکه آدرس سایت مینویسم یه خط قرمز روی http میکشه و نوشته های بعضی سایت ها رو قروقاطی میاره.مشکلش چیه؟

alimka

عضو جدید
سلام.من از گوگل کروم استفاده میکنم اما جاییکه آدرس سایت مینویسم یه خط قرمز روی http میکشه و نوشته های بعضی سایت ها رو قروقاطی میاره.مشکلش چیه؟
برای مشکل اولتون باید بگم ارور امنیتی میگیره که این مورد بیشتر واسه اونایی که از مخابرات سرویس میگیرن پیش میاد که بعضی مواقع سایت ها هم باز نمیشن که کاریش نمیشه کرد تا خود مخابرات اجازه نداده ! برای نوشته های قروقاطی هم می تونید در منو به قسمت tools رفته و از زیر منوی Encoding گزینه Auto Detect رو انتخاب کنید و پیش فرض رو خودتون رو UTF-8 قرار بدید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان

چندتا سوال

با سلام،
برای مشکل دوم تون یه راه ساده وجود داره و اون هم تغییر فایل hosts هستش! برای این کار، از مسیر windows\system32\drivers\etc فایل hosts رو با notepad باز کنید و توی یه خط جدید ابتدا یه آدرس دلخواه که می خواید سایت مورد نظر بهش ارجاع بشه رو وارد کنید و با یه فاصله، آدرس خود سایت رو بنویسید و تغییرات رو ذخیره کنید. اگه امکان ذخیره ی تغییرات به دلیل محدودیت دسترسی نبود می تونید Notepad به صورت Run as admin اجرا کنید و فایل رو باز کنید. به عنوان مثال برای فیلتر کردن گوگل باید تایپ کنید: 127.0.0.1www.google.com! در این صورت با تایپ آدرس گوگل هیچ چیزی باز نمی شه! اگه این روش کار نکرد باید آی پی سایت رو به جای نامش استفاده کنید!

sina-electronic

عضو جدید
وقتی پروگرامر رو به پورت usb وصل میکنم خطای usb device not recognize بهم میده .به جز این هرچیز دیگه ای مثل فلش یا گوشی یا هارد اکسترنال رو که وصل میکنم مشکلی نداره .همه راههای که گفته شده رو هم عمل کردم از جمله اینکه باتری رو برداشتم ،شارژر رو جدا کردم ، سیستم رو رستارت کردم و پورت ها رو unistall کردم و حتی در device manager تیک ها رو برداشتم اما بازم فایده ای نداشت موندم چیکار کنم !!!

mohammad8

عضو جدید
سلام

نرم افزاری هست که بشه عکس بهش داد مساحت قسمت های مختلف رو حساب کنه؟

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
راهی هست که بشه isp کسی که واسه آدم ایمیل فرستاده رو در آورد؟

آخرین ویرایش:

alimka

عضو جدید
در صورتی که ip طرف رو بتونید گیر بیارید تمام اطلاعات مربوط به isp برای شما در دسترس خواهد بود می تونید ip رو در این سایت سرچ کنید http://en.utrace.de/
آدرس رو در گوگل مپ به شما نشان میده حتی !

alimka

عضو جدید
سلام

نرم افزاری هست که بشه عکس بهش داد مساحت قسمت های مختلف رو حساب کنه؟

آیا منظورتون اینه که یک جسم در تصویر وجود داره وشما می خواهید مختصات اون جسم رو بدست بیارید مثلا عکس یک سوپاپ ؟

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

در صورتی که ip طرف رو بتونید گیر بیارید تمام اطلاعات مربوط به isp برای شما در دسترس خواهد بود می تونید ip رو در این سایت سرچ کنید http://en.utrace.de/
آدرس رو در گوگل مپ به شما نشان میده حتی !

و اما برای گیر اوردن ایپی طرف از تاپیک زیر استفاده کنید

یه ترفند باحال از یاهوو( خوراک هکرها)

در ضمن در رابطه با سوال شما تالار
اینترنت و وبگردی مطالب خوبی داره

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
راستش چند وقت پیش ویندوزم رو عوض کردم و یه سری برنامه نصب کردم بعد چند روز که سیستم رو روشن کردم دیدم همه فایلهای که دارم تبدیل شدن به فایلهای مدیا پلیر و با مدیا پلیر اجر میشن حتی فایلهای سیستمی و برنامه های خود ویندوز
راستش چون حس و حال نداشتم ببینم جریان چیه بازم ویندوز رو عوض کردم چند روزی رو همینجوری سپری کردم و کلی برنامه رو سیستم نصب شده بود که باز هم همه فایلها تبدیل شدن به فایلهای اینرنت اکسپلورر و باز هم نمیشدن با اینکه آنتی ویروسم آبدیت بود(کسپر2013) که سیستم رو هم قبلش چک کردم ولی ویروسی نداشت
حالا نمیدونم یستم ویروس داره یا نه
اینو هم باید بگم الانم ویندوز رو عوض کردم و چون احتمال میدم بازم اتفاق بیوفته دنبال راه چاره هستم:D
ممنون از راهنماییتون

redblue

عضو جدید
سلام دوستان
من از یه وی پی ان استفاده کردم بعدش یهو سیستم ریست شد نوشت لپ تاب شما بلوک شده و ویندوز دیگه بالا نمیاد! باید چیکار کنم؟مشکل چیه؟

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
راستش چند وقت پیش ویندوزم رو عوض کردم و یه سری برنامه نصب کردم بعد چند روز که سیستم رو روشن کردم دیدم همه فایلهای که دارم تبدیل شدن به فایلهای مدیا پلیر و با مدیا پلیر اجر میشن حتی فایلهای سیستمی و برنامه های خود ویندوز
راستش چون حس و حال نداشتم ببینم جریان چیه بازم ویندوز رو عوض کردم چند روزی رو همینجوری سپری کردم و کلی برنامه رو سیستم نصب شده بود که باز هم همه فایلها تبدیل شدن به فایلهای اینرنت اکسپلورر و باز هم نمیشدن با اینکه آنتی ویروسم آبدیت بود(کسپر2013) که سیستم رو هم قبلش چک کردم ولی ویروسی نداشت
اینو هم باید بگم الانم ویندوز رو عوض کردم و چون احتمال میدم بازم اتفاق بیوفته دنبال راه چاره هستم:D
ممنون از راهنماییتون

واس من هم قبلا این اتفاق افتاده اما نه به این شکل ، من خودم سر یک اشتباه تمام فایل های EXE سیستم رو زدم که پیش فرض با notepad اجرا شه. بعدش دیگه هر کاری کردم نشد که درست شه . اخه از هر راه میخواستم برم اخرش به یک فایل اجرایی بر میخوردم که با کمال تاسف با همون notepad باز میشد . بماند که چقد تو اینترنت گشتم . ولی در کل خوب بود چند تا ترفند دیگه یاد گرفتم . اما واس مشکل شما : اولا سعی کنید که دیگه این مشکل پیش نیاد چون احتمالا درست شدنش ضعیفه و دوباره به تعویض ویندوز منتهی میشه . واس بر گردوندن به حالت قبل باید فایل های ریجستری رو تغییر بدید. کدوم قسمتشو ؟ فراموش کردم . اما اگه اون تغییرات رو بدی باز هم ایکون ها به حالت قبل بر نمیگردن در کل بهترین کار پس از اون اتفاق تعویض دوباره ویندوزه

alimka

عضو جدید
سلام دوستان
من از یه وی پی ان استفاده کردم بعدش یهو سیستم ریست شد نوشت لپ تاب شما بلوک شده و ویندوز دیگه بالا نمیاد! باید چیکار کنم؟مشکل چیه؟
کار خاصی نمیتونید بکنید ویندوز رو دوباره نصب کنید و به احتمال زیاد شما هک شدید

rel!ance

کاربر فعال
جستجوی عکس

جستجوی عکس

با سلام
من چند عکس دارم که میخواهم بدانم آیا از اینترنت گرفته شده یا واقعی است. آیا راهی وجود داره که من اون عکسها را جایی آپلود کنم و در اینترنت اونها را جستجو کنم ؟ مثل وقتی که مثلا یک کلمه را در گوگل جستجو می کنیم؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
من چند عکس دارم که میخواهم بدانم آیا از اینترنت گرفته شده یا واقعی است. آیا راهی وجود داره که من اون عکسها را جایی آپلود کنم و در اینترنت اونها را جستجو کنم ؟ مثل وقتی که مثلا یک کلمه را در گوگل جستجو می کنیم؟

سلام
بله امكانش هست. چند تا سايت هستند كه اين كار رو انجام ميدن. به نظر من بهترينش images.google.com هست. در باكسي كه بايد كلمه مورد نظر رو تايپ كنيد يك دوربين هست. اونو كه بزنين متوجه ميشن بايد چكار كنيد

اگر هم سايت ديگه اي ميخواين ميتونين find picture رو سرچ كنيد

poker1

عضو جدید
كمك

كمك

سلام خسته نباشيد
من عضوه جديدم لطف ميكنيد كمك كنيد
لب تاب برادرم هنگام روشن شدن حدود 26 ثانيه در صحفه سياه كه يك خط تيره در بالا سمت چپ قرار داره ميمونه
من تنظيمات bios رو نگاه كردم مشكل نداشت و اين كه اگه از bios بود ديگه اين همه طول نميگشيد و خط تيره چشمك نميزنه (اما در bios وقتي دستكاري ميكني خط تيره چشمك ميزنه)
ممنون ميشم كمك كنيد و اين كه ببخشيد چرت و پرت نوشتم :que:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ممنون از راهنماییتون
با سلام،
از چه ویندوزی استفاده می کنید؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشيد
من عضوه جديدم لطف ميكنيد كمك كنيد
لب تاب برادرم هنگام روشن شدن حدود 26 ثانيه در صحفه سياه كه يك خط تيره در بالا سمت چپ قرار داره ميمونه
من تنظيمات bios رو نگاه كردم مشكل نداشت و اين كه اگه از bios بود ديگه اين همه طول نميگشيد و خط تيره چشمك نميزنه (اما در bios وقتي دستكاري ميكني خط تيره چشمك ميزنه)
ممنون ميشم كمك كنيد و اين كه ببخشيد چرت و پرت نوشتم :que:
با سلام،
اگه همیشه این طوره، ویندوز رو ریکاوری یا دوباره نصب کنید اما اگه فقط گهگاهی این طوره مربوط به خود ویندوزه و اغلب بعد از نصب آپدیت های جدید این طور می شه!

redblue

عضو جدید
سلام به مهندسین

لپ تابم وقتی که داره موزیک پخش میکنه(چه با هندفری چه با بلندگو) هر از گاهی به مدت یک ثانیه صداش گیر میکنه و هنگ میکنه سیستم(فقط یک ثانیه)
در صورتی که هارد و ظرفیت مموریش هم کم نیست.مارکش هم دل هست.بنظرتون مشکل چیه؟

nazanin261

عضو جدید
سلام
اینترنت دانلود منیجر کامپیوترم یه پیغام داد که باید آپدیت بشه منم آپدیتش کردم اما بعدش یه سریال نامبر خواست ازم.و الآن هم هیچی دانلود نمیکنه و یه پیغام میده.باید چیکارش کنم؟

poker1

عضو جدید
با سلام،
اگه همیشه این طوره، ویندوز رو ریکاوری یا دوباره نصب کنید اما اگه فقط گهگاهی این طوره مربوط به خود ویندوزه و اغلب بعد از نصب آپدیت های جدید این طور می شه!

وییندوز 7 هست. چون ویندوز اصله و روی سیستم از اول بوده کسی دلش نمیاد پاکش کنه و ریکاوری هم شده.و همیشه اینطوریه
ممنون

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سیستمم روشن میشه ، مانیتور چشمک میزنه و هیچی نشون نمیده کارت گرافیک رو هم عوض کردم درست نشد ، مشکلش چیه؟
با تشکر :gol:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اینترنت دانلود منیجر کامپیوترم یه پیغام داد که باید آپدیت بشه منم آپدیتش کردم اما بعدش یه سریال نامبر خواست ازم.و الآن هم هیچی دانلود نمیکنه و یه پیغام میده.باید چیکارش کنم؟
با سلام

باید کرکش کنید.

یکی از ره های کرک استفاده از IDM Cracker Tool 1.0 است.

موفق باشید

سلام دوستان
سیستمم روشن میشه ، مانیتور چشمک میزنه و هیچی نشون نمیده کارت گرافیک رو هم عوض کردم درست نشد ، مشکلش چیه؟
سلام دوست عزیز

به احتمال زیاد از مانیتور است.

بهتر است به یک تعمیرکار و یا نمایندگیش نشان دهید.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

با سلام
دوست عزیز Not Boot بودن سیستم به یکی از موارد زیر بستگی دارد .
1- بایوس
2- چیپ شمالی
3- CPU یا سوکت آن
4- مدار تامین ولتاژ CPU یا همان PWM
5- رم یا سوکت مخصوص آن
6- مدار تامین ولتاژ رم
7- پاور
8- کارت گرافیک یا اسلات گرافیک یا مدار تامین ولتاژ آن
9- کابل اتصال مانیتور به کارت گرافیک
10- مانیتور
برای اطمینان از قطعات و جزئیات داخل کیس می توانید از کارت دیباگر (Post CARD یا همان Diagnostic Card) استفاده کنید .
با تشکر - سیستم 32

redblue

عضو جدید
سلام به مهندسین

لپ تابم وقتی که داره موزیک پخش میکنه(چه با هندفری چه با بلندگو) هر از گاهی به مدت یک ثانیه صداش گیر میکنه و هنگ میکنه سیستم(فقط یک ثانیه)
در صورتی که هارد و ظرفیت مموریش هم کم نیست.مارکش هم دل هست.بنظرتون مشکل چیه؟
-----

alimka

عضو جدید
این مشکل میتونه بر اثر نصب نرم افزار های که از سی پی یپ زیاد استفاده می کنن یا شما دارین از برنامه های با مصرف سی پی یو بالا استفاده می کنید اینطور میشه ! در برخی موارد وجود ویروس باعث این مشکل میشه ! شما برای مطمپن شدن یک بار سیستم خودتون رو از لحاظ ویروس با یک آنتی ویروس به روز چک کنید اگر ویروسی نبود یک سیستم آنالیزر نصب کنید سیستم رو آنالیز کنید مثلا تیون آپ با آپدیدت جدید ! برنامه های اضافرو حذف کنید اگر مشکل حل نشد یک بار سیستم ریستور کنید و اگر بازم جواب نداد در آخر ویندوز رو عوض کنید ! اگر باز مشکل پا برجا بود با یک متخصص صحبت کنید تا سیستم رو از لحاظ سخت افزار چک کند

بالا