سوالات و مشکلات و درخواست های خود در زمینه ی شبکه و امنیت را فقط اینجا مطرح کنید

rahele83

عضو جدید
ارتباط دوایکس پی ازطریق سرور

ارتباط دوایکس پی ازطریق سرور

سلام من یک ویم وردارم که دوتاایکس پی ویک سرورنصب کردم
الان چه طورمی تونم اجازه بدم یکی ازایکس پی ها ازطریق سروربتونه یک سایتی رادرایکسپی دیگه ببینه باکمک ازدستورات rrasممنون

maverick

عضو جدید
QUOTE=rahele83;5929176]سلام من یک ویم وردارم که دوتاایکس پی ویک سرورنصب کردم
الان چه طورمی تونم اجازه بدم یکی ازایکس پی ها ازطریق سروربتونه یک سایتی رادرایکسپی دیگه ببینه باکمک ازدستورات rrasممنون[/QUOTE]

سلام :)

کافیه دوتا شبکه مختلف بسازی مثلا یکی VMnet1 یک دیگه Vmnet2 حالا هرکدو از XP هات رو توی یک شبکه بذار بعدش رو سرورت دو تا کار شبکه بذار که هر کارت شبکه متعلق به یکی از این شبکه ها باشه . کافیه IP ها رو ست کنی و بعد RRas رو بیاری بالا . مثل اب خوردن و بدون نیاز به هیچ کار اضافه دیگه ای دو تا شبکه همدیگه رو میبنن

شاد باشی

rahele83

عضو جدید
QUOTE=rahele83;5929176]سلام من یک ویم وردارم که دوتاایکس پی ویک سرورنصب کردم
الان چه طورمی تونم اجازه بدم یکی ازایکس پی ها ازطریق سروربتونه یک سایتی رادرایکسپی دیگه ببینه باکمک ازدستورات rrasممنون

سلام :)

کافیه دوتا شبکه مختلف بسازی مثلا یکی VMnet1 یک دیگه Vmnet2 حالا هرکدو از XP هات رو توی یک شبکه بذار بعدش رو سرورت دو تا کار شبکه بذار که هر کارت شبکه متعلق به یکی از این شبکه ها باشه . کافیه IP ها رو ست کنی و بعد RRas رو بیاری بالا . مثل اب خوردن و بدون نیاز به هیچ کار اضافه دیگه ای دو تا شبکه همدیگه رو میبنن

شاد باشی[/QUOTE]
من ویم ور8نصب کردم وسرور2003
ودوتاایکس پی وسرورروگذاشتم تویه پوشه الان روی ویندوزها کلیک کردم وگزینه network adopt قسمت custom -vmnet 2 ,vmnet 0روانتخاب کردم
بقیه ش روبلدنیستم میشه منوراهنمایی کنید من اصلا قبلا کارنکردم
ممنون

maverick

عضو جدید
باسلام

پاسخ شما رو به صورت خصوصی دادم اگه سئوالی بود در خدمتم

naghmekh

عضو جدید
isms

isms

سلام دوستان .اگر کسی درمورد isms به زبان اصلی (مقاله 2011) اطلاعاتی داره ممنون میشم کمکم کند.

naghmekh

عضو جدید
soc

soc

سلام دوستان کسی درمورد نحوه پیاده سازی مرکز عملیات امنیت (soc)اطلاعاتی داره کمکم کنه ؟ ممنون

فروغ ن

عضو جدید
نرم افزار مدیریت شبکهNM-SNMP

نرم افزار مدیریت شبکهNM-SNMP

این نرم افزار و کتاب اموزشی رو اگه دارین یا منبعی برای نصب و راه اندازیش ممنون میشم کمکم کنید

مهندکس

عضو جدید
AD HOC

AD HOC

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه..

لطفا هرکی درمورد "شبکه های متحرک بی سیم اقتضایی " یا " AD HOC " مطلبی داره یا کتابی سراغ داره بذاره تو تاپیک..

اضطراریه ها......

samir.m

عضو جدید
سلام يه سوال داشتم كه اگه لطف كنين جوابشو بهم زودتر بدين كمك بزرگي بهم شده دوستان.وقتي ايميلي واسه يه آي دي ياهو نفرستاده باشي و از dial upكانكت شده باشي ميتونه IPآي دي منو در بياره؟يا ليست چت هام رو؟ايا لازمه اي دي خودمو از سرور ياهو پاك كنم؟در ضمن فكر كنم طرف شبكه ميخونه

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام يه سوال داشتم كه اگه لطف كنين جوابشو بهم زودتر بدين كمك بزرگي بهم شده دوستان.
۱.وقتي ايميلي واسه يه آي دي ياهو نفرستاده باشي و از dial upكانكت شده باشي ميتونه IPآي دي منو در بياره؟
۲.يا ليست چت هام رو؟
۳.ايا لازمه اي دي خودمو از سرور ياهو پاك كنم؟
۴.در ضمن فكر كنم طرف شبكه ميخونه
سلام.
البته این ۳ تا سوال بود :)
۱.اینو درست نفهمیدم : به یه آدرس ایمیل نفرستادی...بعدی میخوای ببینی میتونه IP تو رو پیدا کنه یا نه؟ مثلا من هیچوقت به شما ایمیل نفرستادم،بعد میخوام ببینم شما میتونی IP منو پیدا کنی؟ یه کم غیرمنطقیه.اگه ایمیل فرستادی و از طریق همون یاهومیل هم فرستادی (نه Outlook یا Thunderbird و امثالهم) امکان نداره بتونه پیدا کنه.اما حالا به فرض محال پیدا کنه بعدش : خب پیدا کنه؟ IP شما از اون موقع تا حالا عوض شده :) با دایال آپ هم که هستید عمرا امکان پذیر نیست!!!
۲.اگه آی پی شما رو هم داشته باشه (اصلا خودت بهش بدی بگی بیا این IP من!) باز هم لیست چت ها رو نمیتونه پیدا کنه.
۳.نه،چرا پاک کنی؟ هول نشو دختر!
۴.شبکه که سهله،بابای شبکه هم بخونه اصول فنی در موردش فرق نمیکنه.

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام يه سوال داشتم كه اگه لطف كنين جوابشو بهم زودتر بدين كمك بزرگي بهم شده دوستان.وقتي ايميلي واسه يه آي دي ياهو نفرستاده باشي و از dial upكانكت شده باشي ميتونه IPآي دي منو در بياره؟يا ليست چت هام رو؟ايا لازمه اي دي خودمو از سرور ياهو پاك كنم؟در ضمن فكر كنم طرف شبكه ميخونه
لیست چت ها رو که خیالت راحت مگه اینکه طرف کارمند یاهو باشه که اونم هزار دردسر داره براش.
اگه دیال آپی هست بابت آی پی هم خیالت تخت..برو خوش باش طرف قپی اومده

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه..

لطفا هرکی درمورد "شبکه های متحرک بی سیم اقتضایی " یا " AD HOC " مطلبی داره یا کتابی سراغ داره بذاره تو تاپیک..

اضطراریه ها......

اسم دکتر محمدحسین یغمایی مقدم رو سرچ کن تا به مقالاتش برسی.

pelak313

عضو جدید
مشخص کردن پوشش مسیر در شبکه های حسگر بی سیم تصادفی

مشخص کردن پوشش مسیر در شبکه های حسگر بی سیم تصادفی

سلام.
اگر اطلاعاتی در این زمینه دارین این جا بذارین.
ممنون.

*shidrokh*

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی میدونه برای پیاده سازی voip تو opnet باید از کجا شروع کرد؟کلا کار سختیه؟اگه کسی راجبش اطلاعات داره ممنون میشم اگه بگین

rezam10

عضو جدید
سلام بچا کسی میتونه در مورد شبکه های وایر لیس یه توضیحی بده؟

دوره هایی که در مورد شبکه های وایرلیس تو اموزشگاه های خصوصی هستش ارزش داره ادم بره؟ اینده کاریمون مربوط به وایرلس هم میشه یا نه؟راستی رشته من ای تی هست

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام بچا کسی میتونه در مورد شبکه های وایر لیس یه توضیحی بده؟

دوره هایی که در مورد شبکه های وایرلیس تو اموزشگاه های خصوصی هستش ارزش داره ادم بره؟ اینده کاریمون مربوط به وایرلس هم میشه یا نه؟راستی رشته من ای تی هست
توضیح شبکه های وایرلس که تو تالار هست دیگه تکرار نمیکنم مفصل برو بخون.
بستگی داره کدوم آموزشگاه بخوای بری،اگه ی جای خوب بری که خیلی عالیه ولی خودتم باید همت کنی و از هر منبع معتبری برا افزایش علمت استفاده کنی...وایرلس هم جزو آینده کاری ی مهندس شبکه هست.سعی کن خودتم به صورت عملی تجربه کسب کنی نه این زمینه بطور خاص کلا" تو هر زمینه ای که فقط تئوری نباشه.

enntezzar

عضو جدید
سلام و خسته نباشین
ما تو شرکتمون یه سبکه کابلی برای سیستم حسابداری داریم
میخوایم یکی از کلاینتها رو به اینترنت وصل کنیم و بعد به بقیه هم شیر کنیم
البته هم نمیخوایم کلاینتها از سرور حسابرسی جدا بشن چطوری میتونم این کارو بکنم
لطفا راهنمایی پکنین

Maryam IT

عضو جدید
ایجاد تغییرات در arp cache

ایجاد تغییرات در arp cache

سلام
در مورد یک موضوعی سوال مهم داشتم. خواهشا رهنمایی کنید.
فرض کنید 3 تا کامپیوتر به هم شبکه هستن.
من تو یکی از کامپیوترا 2 تا کامپیوتر دیگه رو ping میکنم. حالا ip اون 2 تا کامپیوتر توی arp cache من هست. حالا وقتی جای ip دو کامپیوتر رو توی arp cache عوض میکنم یکی از کامپیوترا ping میشه و دیگری ping نمیشه.
یکی به من بگه چرا اینطوری میشه؟ اصلا واقعا باید همینطور باشه؟
خواهشا راهنمایی کنید

سلام بچه ها کسی حل تمرین کتاب شبکه های کامپیوتری تنن بام (ترجمه فارسی )رو داره ؟لطفاً اگر دارید بگذارید برای دانلود

maryamnaji11

عضو جدید
دوستان کسی پروژه ای با موضوع سیستم های توضیع شده نداره در مورد مبلغ مشکلی نیست کنار میایم
اگه کسی داره برام پیام خصوصی بده ممنون میشم

گیسوی

عضو جدید
سلام
من راجع به vlsm subnetting مشکل دارم،نمیدونم بزرگترین بیتهای هاست رو چطور تشخیص میدیم و ی توضیح کلی راجع به این موضوع میخوام.لطفا راهنماییم کنید

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
من راجع به vlsm subnetting مشکل دارم،نمیدونم بزرگترین بیتهای هاست رو چطور تشخیص میدیم و ی توضیح کلی راجع به این موضوع میخوام.لطفا راهنماییم کنید
قبلا یک تاپیک کلا مباحث subnetting و vlsm در یک تاپیک جمع آوری شده بخونید هرجاش سوال داشتید بگید بگیم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/355387-IP-subnetting

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی حل تمرین کتاب شبکه های کامپیوتری تنن بام (ترجمه فارسی )رو داره ؟لطفاً اگر دارید بگذارید برای دانلود
فک کنم برین تو تالار مهندسی کامپیوتر نتیجه بهتری بگیرین،بچه های ارشدشون ی همچین درسی دارن.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
فک کنم برین تو تالار مهندسی کامپیوتر نتیجه بهتری بگیرین،بچه های ارشدشون ی همچین درسی دارن.
]چرا ماها هم داریم مهندس.یادت رفته؟؟:D یادت رفته بدم یک دور بخون اتفاقا این ترم دارم هرچه قدر تموم نمیشه بدم فصل امنیت رو بخونی ؟؟؟

rezam10

عضو جدید
bacha ye saaal dashtam
hazine kelas haye shabake mesle (mcitp-cisco-security va ...) dakhel shahre ma kheili ziyade
masalan MCITP hodode 1milion va 400 hezar toman hastesh.
CISCO hazineyi moadele 1.5 milion dare

be nazaretun chi kar konam?

raveshi mishnasin ke man betunam shabake ro ba hazine kheili kheili kamtari yad begiram?

plz komakam konin :-SS

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
bacha ye saaal dashtam
hazine kelas haye shabake mesle (mcitp-cisco-security va ...) dakhel shahre ma kheili ziyade
masalan MCITP hodode 1milion va 400 hezar toman hastesh.
CISCO hazineyi moadele 1.5 milion dare

be nazaretun chi kar konam?

raveshi mishnasin ke man betunam shabake ro ba hazine kheili kheili kamtari yad begiram?

plz komakam konin :-SS
سلام اول از همه لطفا فارسی تایپ کنید (قوانین باشگاه ) دوم من به عنوان یک شخصی که هم ccna و هم mcitp کلاس رفتم تجربه ام اینه که بهتره آدم رو خودش تمرکز کنه یعنی خودش بخونه مثلا نتورک پلاس رو از کتاب مرجع شروع کنه بخونه و اگه زبانتون هم زیاد قوی نیست نگران نباشید چون اولا کتاب های مرجع زبانشون در حد متوسطه و قایل فهمه دوما فقط چند اصطلاح تخصصی هست که اولا براتون تازه اس بعدا که یاد گرفتید (یعنی چند فصل رو خوندید به ندرت با کلمه ی جدید روبه رو می شید این جوری کم کم زبانتون هم قوی میشه از حالا رو زبانتون تمرکز کنید چون دوره های بالاتر کتاب فارسی نیست و اگه هم پیدا کنید بیشترشون ترجمه اشون خیلی اشتباه داره ولی اگه از حالا رو زبانتون کار کنید در آینده کارتون راحت تره و پیشرفتتون هم سریع تر )بعد اینکه مثلا یک فصل رو خوندید اگه اشکال داشتید اینجا یا سایت های علمی شبکه بنویسید تا دوستان کمکتون کنند و رفته رفته که راه افتادید سایت های خود سیسکو و مایکروسافت عضو شوید و در بحث ها شرکت کنید این هم خیلی کمکتون می کنه .در مورد کلاس هم می تونم بگم اولا پیدا کردن استادی که واقعا با سواد باشه خیلی خیلی سخته و اگه هم پیدا کردی اون استاد با سواد رو اونم فقط 80% از مطالب رو میگه چون وقت کلاس اجازه نمیده بگه و اگه هم برید یکی از کلاس های استادهای بی تجربه و بی سواد فقط فقط وقت و هزینه تون هدر رفته و انگیزه تون هم کم کم از بین میره .البته اینو قبول دارم که اگه استاد با سواد پیدا کردین هم انگیزه تون رو بیشتر می کنه و هم در اول راه پیشرفت تون سریع تر میشه ولی به هر حال اگه می خواید به جایی برسید باید کتاب رو بخونید تا کامل مفهوم رو درک کنید ;)

بالا