سوالات و مشکلات در ارتباط با نرم افزارهای مهندسی برق

FreeTalk

عضو جدید
افزودن تاخیر گروهی در QAM MATLAB

افزودن تاخیر گروهی در QAM MATLAB

سلام
من می خواهم در مدولاسیون QAM
که به صورت زیر نوشتم تاخیر گروهی اضافه کنم اما نمی دونم چطوری باید این کار را انجام بدهم MATLAB خودش یک تابع برای این کار داره ولی من نمی دونم
چطوری باید ازش استفاده کنم اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنند
کد:
clc;
clear all;
M=32; 
x=RANDINT(100e3,1,M);
y=modulate(modem.qammod(M),x);
ynoisy=awgn(y,27,'measured');
%%I think here we should have group delay??
scatterplot(ynoisy),grid;
z=demodulate(modem.qamdemod(M),ynoisy);
figure (2);
subplot(2,1,1);
stem(x(1:10),'filled'),grid;title('transmitted data')
subplot(2,1,2);
stem(z(1:10),'filled'),grid;title('received data');
[num ty]=symerr(x,z);
بالا کد مدولاسیون QAM هست
و تابع grpdelay jتابع تاخیر گروهی هست
اینم لینک راهنما
http://www.mathworks.com/help/toolbox/signal/grpdelay.html

saeedesign

عضو جدید
سلام
من دنبال یه نرم افزار میگردم که به آزمایشگاه مبانی دیجیتال ربط داشته باشه تمیدنم کجا بگردم دنبالش ممنون میشم کمکم کنین بچه ها

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من یه کتاب میخوام درمورد انواع قطعات الکتریکی مثل خازن یادیود که هرقطعه رو به طورکامل معرفی کنه
می تونید به کتاب های برق هنرستان مثل مبانی برق مراجعه کنید (لینک دانلود همه کتاب های آموزش و پرورش در قسمت کتاب های عمومی مهندسی برق قرار داره)
و صد البته سرچ در اینترنت بزرگترین منبع هست
سلام
من دنبال یه نرم افزار میگردم که به آزمایشگاه مبانی دیجیتال ربط داشته باشه تمیدنم کجا بگردم دنبالش ممنون میشم کمکم کنین بچه ها
سلام
می تونید از نرم افزار پروتئوس استفاده کنید محیطش ساده تر و شبیه تر هست به محیط آزمایشگاه برای کار کردن
هم لینک آموزش و هم لینک دانلود نرم افزار در قسمت نرم افزار ها قرار داره
موفق باشید

سونیا حسنینی

عضو جدید
نیاز به کمک فوری از دوستان قدرتی : (تا 24/1/1390 ساعت 10 صبح وقت دارم)

برنامه MATLABای بنویسید که اطلاعات یک شبکه قدرت را از ما گرفته و ماتریس Ybus آنرا تشکیل دهد.
الف) با محاسبه ترانس در خط
ب) بدون اثر ترانس در خط
(راهنمایی: تفاوت قسمت الف با ب فقط در یک ضریب است)

atusa123

عضو جدید
درخواست آموزش فارسی afors

درخواست آموزش فارسی afors

لطفا اگه کسی فایل آموزشیafors داره بزاره ممنون

الميرا

عضو جدید
چجوری در نرم افزار پروتئوس برای سنسور ذماLM35 باید ورودی وارد کرد؟

nina_a

عضو جدید
narmafzar noor va acostic

narmafzar noor va acostic

salam bacheha kasi nar afzar noor va ya acostic baraye tarahi dakheli soragh dare be man moarefi kone?
plz niaz mande yarie sabzam

reza_khafan

عضو جدید
کـــــــــمک فوری activation code برای mulltisim 10.1

کـــــــــمک فوری activation code برای mulltisim 10.1

سلام من کد 20 رقمی برای فعال کردنElectronics Workbench Multisim v10.1رو می خواستم

safur

عضو جدید
پروتؤس

پروتؤس

سلام دوستان عزیز من کار با پروتؤس را بلدم ولی معماری کامپیوتر با پروتؤس رو بلد نیستم اگه میتونید راهنماییم کنید یه مرجع خوب یا... :gol:

aminvo

عضو جدید
سلام دوستان، آموزش نرم افزار altium designer را می خواستم کسی می تونه pdf بذاره؟؟؟
ممنون

86412740152

کاربر فعال
بچه ها براتون چندتا نرم افزار گذاشتم که امیدوارم بدردتون بخوره
مشکلی داشتید یا نرم افزاری خواستید بهم اطلاع بدید
باتشکر محقق

eskan

عضو جدید
کمک کنید نرم افزار pspise

کمک کنید نرم افزار pspise

سلام
دوستان عزیزم کمک کنید
یه حل تمرین مدار 1 به کمک نرم افزار pspise دارم ( کتاب جبه دار _ مدار 1_ فصل 4_تمرین 37)
لطفا کسایی که به این نرم افزار تسلط دارن و باهاش کار کردن یه پیغام بهم بدن
ممنون
منتظرم

saeedesign

عضو جدید
سلام
دوستان عزیزم کمک کنید
یه حل تمرین مدار 1 به کمک نرم افزار pspise دارم ( کتاب جبه دار _ مدار 1_ فصل 4_تمرین 37)
لطفا کسایی که به این نرم افزار تسلط دارن و باهاش کار کردن یه پیغام بهم بدن
ممنون
منتظرم
سلام اگه میتونی اون تمرینو اینجاهم بیار تا اونایی که به کتابش دسترسی ندارن بتونن کمکت کنن

saeedesign

عضو جدید

mohandes112

عضو جدید
سلام ...
کسی با نرم افزار e pelanآشنایی داره؟
من به این نرم افزار نیاز دارم اگه کسی میتونه بهم کمک کنه به این شماره اس ام اس بده..(خواهشا اس ام اس بدین چون در هیچ شرایطی نمیتونم جواب بدم.فقط زمانی که مرخسی هستم میتونم جواب بدم ..........
اگه کمک کنید ممنون میشم

زر خانیم

عضو جدید
سلام ...
کسی با نرم افزار e pelanآشنایی داره؟
من به این نرم افزار نیاز دارم اگه کسی میتونه بهم کمک کنه به این شماره اس ام اس بده..(خواهشا اس ام اس بدین چون در هیچ شرایطی نمیتونم جواب بدم.فقط زمانی که مرخسی هستم میتونم جواب بدم ..........
اگه کمک کنید ممنون میشم[/QUOTE
شماره نزاشتین

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا سیگنال دارم یکی جریان یکی هم ولتاژ می خوام تو اسکوپ توان راکتیو رو نشون بدم. چیکار کنم؟ دو تا سیگنال رو در هم ضرب کنم؟ پس سینوس فی رو چجوری ضرب کنم؟ اصلا سیگنالها رو چطوری در هم ضرب کنم. البته همه اینها تو سیمولینک متلبه.http://www.iran-eng.../images/smilies/a063.gifhttp://www.iran-eng.../images/smilies/icon_surprised.gif

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دو تا سیگنال دارم یکی جریان یکی هم ولتاژ می خوام تو اسکوپ توان راکتیو رو نشون بدم. چیکار کنم؟ دو تا سیگنال رو در هم ضرب کنم؟ پس سینوس فی رو چجوری ضرب کنم؟ اصلا سیگنالها رو چطوری در هم ضرب کنم. البته همه اینها تو سیمولینک متلبه.http://www.iran-eng.../images/smilies/a063.gifhttp://www.iran-eng.../images/smilies/icon_surprised.gif
برای اختلاف فاز می تونید از حالت دوال استفاده کنید
البته من روی دستگاه منظورم هست ولی با متلب کار نکردم

hosseinassar

مدیر ارشد

اگه امکانش هست یه عکس از مدار بذارید

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدف بدست آوردن توان راکتیو ماشین القایی هست. راهنمایی که استاد بهم کرد این بود که از ولتمتر و آمپر متر استفاده کنم.

پیوست ها

• test.JPG
    test.JPG
    41.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

MASS59

عضو جدید
هدف بدست آوردن توان راکتیو ماشین القایی هست. راهنمایی که استاد بهم کرد این بود که از ولتمتر و آمپر متر استفاده کنم.

سلام
راه حل مداری برای یک فاز این هست:
ماکزیمم دامنه ولتاژ در ماکزیمم دامنه جریان در سینوس زاویه اختلاف فاز بین جریان و ولتاژ برابر است با توان راکتیو متوسط

نمیدونم برای پیدا کردن زاویه اختلاف فاز بلوک دیاگرامی داریم یا مجبورید یه mfile براش بنویسید

راه حل دیگه این هست که اول توان ظاهری رو بدست بیارید-بعد توان حقیقی متوسط-بعد از رابطه فیثاغورث توان راکتیو متوسط
در این روش دوم نیازی به پیدا کردن زاویه اختلاف فاز ندارید
برای توان ظاهری باید ماکزیمم دامنه ولتاژ رو در ماکزیمم دامنه جریان ضرب کنید که برای پیدا کردن ماکزیمم هر ولتاژ نسبت به زمین به یک بلوکminmax نیاز دارید همینطور برای هر جریان

برای توان حقیقی باید دو سیگنال رو در هم ضرب کنید. حاصل یک سینوسی جدید با فرکانسی دوبرابر شده جمع با یک مقدار dc هست. اون مقدار dc همون توان متوسط حقیقی هست

برای هر کدام از سه فاز میشه این کار رو انجام داد ولی برای بار متقارن میشه یک فاز رو بدست آورد و حاصل رو در سه ضرب کرد

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راه حل مداری برای یک فاز این هست:
ماکزیمم دامنه ولتاژ در ماکزیمم دامنه جریان در سینوس زاویه اختلاف فاز بین جریان و ولتاژ برابر است با توان راکتیو متوسط

نمیدونم برای پیدا کردن زاویه اختلاف فاز بلوک دیاگرامی داریم یا مجبورید یه mfile براش بنویسید

راه حل دیگه این هست که اول توان ظاهری رو بدست بیارید-بعد توان حقیقی متوسط-بعد از رابطه فیثاغورث توان راکتیو متوسط
در این روش دوم نیازی به پیدا کردن زاویه اختلاف فاز ندارید
برای توان ظاهری باید ماکزیمم دامنه ولتاژ رو در ماکزیمم دامنه جریان ضرب کنید که برای پیدا کردن ماکزیمم هر ولتاژ نسبت به زمین به یک بلوکminmax نیاز دارید همینطور برای هر جریان

برای توان حقیقی باید دو سیگنال رو در هم ضرب کنید. حاصل یک سینوسی جدید با فرکانسی دوبرابر شده جمع با یک مقدار dc هست. اون مقدار dc همون توان متوسط حقیقی هست

برای هر کدام از سه فاز میشه این کار رو انجام داد ولی برای بار متقارن میشه یک فاز رو بدست آورد و حاصل رو در سه ضرب کرد
ممنون از توجهتون.
فعلا اینطوری کار کردم.

azin9631

عضو جدید
درخواست کمک از مهندسین آشنا با متلب

درخواست کمک از مهندسین آشنا با متلب

سلام
لطفا کمکککککککککککککککککککککککککککککک.
یه سوال دارم که با متلب باید حل بشه.اگه هر کی بلده کمک کنه.باید با دو حلقه حل بشه یک دفعه برای n>0 یک دفعه برای n<0.
سوال: سیستم LTI زیر را با استفاده از روش بازگشتی برا ی n بین -10 تا 20 رسم کنید.
با تشکر از همه ی مهندسان عزیز

الميرا

عضو جدید
یعنی هیچکس نمیدونه چجوری به LM35 در نرم افزار پروتئوس ورودی میدن؟؟؟

dehghani_as

عضو جدید
نرم افزار rsoftcad

نرم افزار rsoftcad

با سلام
نیازمند جدیدترین ورژن rsoftcad,fullwave هستم

بالا