سوالات و اشکالات فنی

ahmadpashaei

عضو جدید
فکر کنم دوستمون منظورش پیج نساجیه امروزه
سرچ کنید پیدا میشه
بیشتر استخدامی ها تو شهرستانه
به درد خانوما هم فکر نکنم بخوره
ممنون.یعنی فارسی بنویسه نساجی امروز؟ در ضمن ایشون اهل لارستان فارس و ساکن اصفهانن.

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام کسی میتونه لیست کارخونه های که مهندس نساج استخدام میکنند بزاره من واقعا دنبال کار میگردم شدید.
کسی واسه یه خانم مهندس شیمی نساجی کار سراغ نداره؟

سلام

اگه شهرستان میائی من نیرو می خوام

nilgoon1

عضو جدید
کتابی در رابطه با مکانیزم ماشین حلاجی

کتابی در رابطه با مکانیزم ماشین حلاجی

:gol:سلام
رشته من مکانیک ماشین های کشاورزی است اما در حال حاضر به اطلاعاتی در مورد مکانیزم ماشین حلاجی نیاز دارم
ممنون میشم اگه در این رابطه کتابی به من معرفی کنید و همین طور معادل انگلیسی ماشین حلاجی رو هم بگین
سپاس گزارم
[/QUOTE]

m822179

عضو جدید
با سلام خدمت دوستای خوبم
اگه کسی در مورد رنگ های اب پایه و فرق اونا با رنگ های حلال پایه مطلب یا اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنماییم کنه

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
:gol:سلام
رشته من مکانیک ماشین های کشاورزی است اما در حال حاضر به اطلاعاتی در مورد مکانیزم ماشین حلاجی نیاز دارم
ممنون میشم اگه در این رابطه کتابی به من معرفی کنید و همین طور معادل انگلیسی ماشین حلاجی رو هم بگین
سپاس گزارم
[/QUOTE]

سلام.حلاجی اسم ی پروسه هست نه یک ماشین.در بحش حلاجی دستگاههای مختلفی وجود داره که بطور کلی وظایف بخش حلاجی شامل تمیز کردن الیاف - باز کردن الیاف - مخلوط کردن الیاف و.... .و به پروسه و قسمت حلاجی blowing گفته میشود که برخی از دستگاههای موجود در این بخش شامل :blendomat یا unifloc - uni clean یا precleaner و mixer و dust remover و cleanomat و ...من پیشنهاد میکنم که شما برای شروع کتابهای هنرستان شاخه نساجی رو مطالعه کنید.موفق باشید

ramin hajeb

سلام.حلاجی اسم ی پروسه هست نه یک ماشین.در بحش حلاجی دستگاههای مختلفی وجود داره که بطور کلی وظایف بخش حلاجی شامل تمیز کردن الیاف - باز کردن الیاف - مخلوط کردن الیاف و.... .و به پروسه و قسمت حلاجی blowing گفته میشود که برخی از دستگاههای موجود در این بخش شامل :blendoma(unifloc)t و uni clean یا precleaner و mixer و dust remover و cleanomat و ...من پیشنهاد میکنم که شما برای شروع کتابهای هنرستان شاخه نساجی رو مطالعه کنید.موفق باشید[/QUOTE]

m822179

عضو جدید
سلام به دوستای عزیزم خواهش میکنم اگه کسی در مورد رنگهای اب پایه مطلبی داره راهنماییم کنه خیلی فوریه

tamdar

عضو جدید
من تو فیس بوک تو پیج نساجی و پوشاک عضو هستم که گاهی آگهی های استخدام رو میزارن ولی پیجی که کارخونه های نساجی آگهی بدن ندیدم! میشه آدرسه لینک رو بزارین؟

سلام ببخشید یه مدتی نبودم که جوابتونو بدم این سایتی که بهتون معرفی میکنم به صورت روزانه آگهی استخدام میزنه گاهی هم پیش میاد که به یه مهندس صفر نیاز داشته باشن
sepandonline.ir

کلم خوشبو

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم دستگاه Oerlikon Schlafhorst Autoconer 338 را به کامپیوترم وصل کنم و اون را کالیبره کنم.
کسی میتونه کمکم کنه که چجوری میشه این کار را انجام داد

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین گرامی!
می خواستم بدونم تو ایران نخ رسانای الکتریسیته هست؟ ارزون می شه پیدا کرد؟ کجا می شه خرید؟ رنگ بندی هم داره؟
باید مقاومت الکتریکی ش خیلی کم باشه! (مثل سیم) از طرفی هم مقاومت در برابر پارگی ش مثل نخ های معمولی باشه!
مرسی

SULZER RUTI

عضو جدید
سلام مهندسان عزیز
می خواستم یک سایت بهم معرفی کنید که قیمت های به روز پارچه های تاری و پودی رو اعلام کنه
با تشکر

ramin hajeb

سلام مهندسان عزیز
می خواستم یک سایت بهم معرفی کنید که قیمت های به روز پارچه های تاری و پودی رو اعلام کنه
با تشکر
سلام.فکر نکنم همچین سایتی وجود داشته باشه.چون تو بازار ایران وجود همچین سایتی ی مقدار که نه بلکه خیلی دور از واقعیته .
یا علی

کلم خوشبو

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
کسی از دوستان در مورد سرویس اتاق فیلتر روم بخش حلاجی در ریسندگی اطلاعاتی داره
چک لیست سرویسش را می خوام
ممنون
vaez.textile@gmail .com

tirana65

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز من نیاز به کالر ایندکس رنگ دیسپرس Blue BLN دارم اگر کمکم کنید یک دنیا ممنون می شوم

rafiee1514

عضو جدید
سووال
سلام
کسی میدونه بازار کار شیمی نساجی بهتره یا تکنولوژی؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

*mahdie*

عضو جدید
سلام من در مورد رنگ آلکیدی سوال داشتم می خواستم بدونم آیا این رنگ در نساجی مورد استفاده قرار میگیره یا نه؟
جزئ کدامگروه از دسته های رنگ محسوب می شود؟آنیونی یا کاتونی؟مستقیم آزو بیسیک پراکنده و یا...؟
ممنون می م اگه فوری جواب بدین

p.tex

عضو جدید
سلام وقت بخیر کسی این کتابو داره
خیلی احتیاج دارم بهش .Laurene fausett Fundamentals of the Neural Network
solution manual.pdfلطفا اگه داشتید به این آدرس ایمیل کنید ممنونم
textileirn93@gmail.com

razieh.sh

عضو جدید
با سلام
این بخش رو اختصاص میدیم به پرسش و پاسخ ها در ارتباط با مشکلات یا بهتر بگم اشکالاتی که در حین کار در کارخانه به وجود میاد.از اشکالات فنی تا اشکالات ارتباطی .
در هر بخشی که فعالیت میکنید از آزمایشگاه گرفته تا سالن های رنگرزی و تکمیل و بافندگی و .... حتما با مشکلات فنی روبرو شدید.مشکلاتتون رو در اینجا مطرح کنید و تجربیاتتون رو در اختیار دیگران قرار بدید .
و البته از دوستانی که به طور مستقیم در کارخانجات حضور دارند درخواست میکنم بیشتر در این زمینه با ما همکاری کنند.
سلام خسته نباشین. یه مشکلی برای نخ ها بعد از بیرون اومدن از دیگ بخار و فیکسه شدن اتفاق میفته و اون مشکل دون دون شدن نخ هست. وقتی سر و ته داف رو نگاه میکنیم یه حلقه هایی از نخ بیرون زده و نخ همون قسمت سست شده. می‌خوام ببینم این مشکل از چی بوجود میاد. از مواد اولیه هست، از تاب نخ هست یا از دمای فیکسه

ramin hajeb

سلام خسته نباشین. یه مشکلی برای نخ ها بعد از بیرون اومدن از دیگ بخار و فیکسه شدن اتفاق میفته و اون مشکل دون دون شدن نخ هست. وقتی سر و ته داف رو نگاه میکنیم یه حلقه هایی از نخ بیرون زده و نخ همون قسمت سست شده. می‌خوام ببینم این مشکل از چی بوجود میاد. از مواد اولیه هست، از تاب نخ هست یا از دمای فیکسه
با سلام.سوالتون کمی مبهم است بطوریکه عیب بیان شده قابل فهم نیست،اگر تصویری ضمیمه کنید خیلی بهتر میشه، گراف اتوکلاوتون رو بگید،دما و ساکشن(خلاء) و مدت زمان.بعضا لکه گذاری روی بوبین در اتوکلاو بعلت گراف بخار دهی نامناسب که سبب کندانس شده و باعث ایجاد لکه میشود ، میگردد.
اگر یک تصویر بگذارید دقیقتر میشه همراهی کرد.

razieh.sh

عضو جدید
با سلام.سوالتون کمی مبهم است بطوریکه عیب بیان شده قابل فهم نیست،اگر تصویری ضمیمه کنید خیلی بهتر میشه، گراف اتوکلاوتون رو بگید،دما و ساکشن(خلاء) و مدت زمان.بعضا لکه گذاری روی بوبین در اتوکلاو بعلت گراف بخار دهی نامناسب که سبب کندانس شده و باعث ایجاد لکه میشود ، میگردد.
اگر یک تصویر بگذارید دقیقتر میشه همراهی کرد.
تصویر فعلا ندارم. اینایی که گفتین و من میپرسم میگم خدمتتون. چون از اتوکلاو چیزی نمیدونم دما به احتمال زیاد ۹۵ بوده، باز هم من دقیق میپرسم.
داریم دنبال اشکال تو کار میگردیم ببینیم چرا نخ مشکل پیدا کرده، FDY نخش سالمه، رو دستگاه هم مشکلی نداره نخ ۱۵۰ با دورتاب ۳۵۰ هست، لک روی نخ نیست یه جورایی بیرون زدگی نخ اتفاق میفته که به صورت حلقه حلقه بغل داف دیده میشه

بالا