سربازی یا دوران مرد شدن پسرها

mr.fares

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت تمامی اعضای محترم

همانطوری که می دونید خدمت مقدس سربازی یکی از مراحل مهم زندگی پسران ایرانی است حالا بگذریم از اینکه عده ای با استفاده بند پ و ... از زیر این کار در میروند

این تاپیک جهت اعلام نظر اعضا (اقایان و خانمها) در زمینه خدمت سربازی ایجاد شده ومهمتر اینکه برای بیان خطرات دوران خدمت اقا پسرای گل هم هست

بفرمایید :
من كه مثل يه مرد رفتم خدمت همون طوري هم برگشتم
اين كه تو خدمت مرد ميشي .......

naserkhan

عضو جدید
من که برا خودم نگفتم خوبه سربازی رو برا پسرا تایید کردم...
:smile:
جواب آخر:w43:

aaj6551
البته با عرض معذرت
سربازی مثه دستشویی میمونه زود باید بری توش زود هم بیای بیرون
منم کسی تو دوستام را ندیدم از سربازی خوب بگه
ولی اونایی که اصلا سیکل هم نداشتن همشون از سربازی خوب میگن و اما من در عجبم!!!!!!!!!!1

:w15:
پس اونی ک معافیت گرفته چی :w16:

یک سال؟؟؟؟
به نظر من باید 5 سالش کنن!! اینطوری بهتره
من میگم چرا شماها نمیتونید جزء افراد مهمه نطام بشید!:w24:
اون که بخوایم نخوایم نصفه ارثیه دیگه
پس پسرا هم باید 2 سالو با 1 سال اضافه خدمت برن نوش جونشووووووووون
:w34:

من كه مثل يه مرد رفتم خدمت همون طوري هم برگشتم
اين كه تو خدمت مرد ميشي .......
به این میگن یه پسر خوب
:thumbsdown:

جواب اخر و ختم کلام:
نظر هرکس محترم هست و اونایی ک هم سربازی رو تایید میکنن برای افراد الاف بهتر هست چون وقتی اونا مشغله ی فکر آنچنانی یا هدفی ندارن پس همون بهتر ک برن سربازی تا شاید یکم ب خودشون اومدند!:whistle:

اما در مورد افرادی ک واقعا قبل سربازی به فکر آینده و زندگی و درس خودشون هستند به نظرم اختیاری کنن بهتر هست چون عمرشون تو این سالها هیچ و پوچ میشه و باید از اول شروع کنن!:w10::w36:

دخترخانوم ها هم به فکر ادامه تحصیل و پیدا کردن شوهر برای خودشون باشند و هی نگن سربازی رو زیاد کنن چون به نغع خودشونه!:w13::D

پ.ن:من ک خودم سربازی نرفتم اما میخوام یه کاری کنم ک معاف شم!:w01:

fischer

عضو جدید
خداییش سر بازی خیلی ستمه
چیه 2 سل از زندگیمونو بیهوده تلف کنیم یا مگه مرد شده به اینجور چیزاست
خداییش تا الان دارم هی درس می خونم تا از سر بازی جیم بزنم نمیدونم بعد ارشد چه جوری بجیمم
خداییش تو اون 2 سال من می تونم چند تا چیز جدید کشف کنم اگه کاری باهام نداشته باشن:biggrin::biggrin::biggrin:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خداییش سر بازی خیلی ستمه
چیه 2 سل از زندگیمونو بیهوده تلف کنیم یا مگه مرد شده به اینجور چیزاست
خداییش تا الان دارم هی درس می خونم تا از سر بازی جیم بزنم نمیدونم بعد ارشد چه جوری بجیمم
خداییش تو اون 2 سال من می تونم چند تا چیز جدید کشف کنم اگه کاری باهام نداشته باشن:biggrin::biggrin::biggrin:

اتفاقا به نکته خوبی اشاره کردین،

یکی از پسرا فامیلمون که کسی انتظار نداشت تا فوق دیپلم هم پیش بره داره از یکی از دانشگاههای خوب کشور ارشد برق می گیره ، همش هم از ترس دو سال سربازی !
آخرشم معاف شد چند وقت پیش :D

حالا هرقدر تو گوشش می خونیم دیگه به دکترا فکر هم نمی کنه :razz:

apn1388

کاربر بیش فعال
اتفاقا به نکته خوبی اشاره کردین،

یکی از پسرا فامیلمون که کسی انتظار نداشت تا فوق دیپلم هم پیش بره داره از یکی از دانشگاههای خوب کشور ارشد برق می گیره ، همش هم از ترس دو سال سربازی !
آخرشم معاف شد چند وقت پیش :D

حالا هرقدر تو گوشش می خونیم دیگه به دکترا فکر هم نمی کنه :razz:

برای بعضیا اینطوریه !

ولی خود من که زندگیم را و هر چه الان دارم را مدیون سربازی هستم.

البته همه کاراش فقط به لطف خدا جور شد. یکسال تمام به هر دری زدم معافی بگیرم.... نتونستم... 6 ماه مونده بود خدمتم تموم بشه قانون معافیت سه برادری امد که از لجم دنبالش نرفتم ولی خدا را شکر الان راضی هستم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mohammad saman

عضو جدید
آش کشکه خالته در نهایت باید بری چه بخوای چه نخوای اگر با زبون خوش نری مجبورم با:neutral::w39::w43:بفرستمت
:w33::w33::w33:

eli asal

عضو جدید
راستشو بخواین من از وقتی داداشم رفت سربازی فهمیدم یعنی چی
اوایل میگفتم همه پسرا باید برن حتی بیشتر از دو سال ولی الان نظرم عوض شده
هیچ ستمی بالاتر از سربازی نیست
یعنی چی که با احساسات و روحیه یه نفر اونم تو بهترین سالهای عمرش بازی می کنن:mad:

morer

عضو جدید
لطفا جوابم رو بدید (منطقی)

لطفا جوابم رو بدید (منطقی)

سلام
یه سوالی دارم
یه مهندس چطور شخصیتی باید داشته باشه و نشونه های این شخصیت تو رفتار و کردارش چیه ؟

shahram1159

عضو جدید
سلام من دقیقا 20 روزه سربازیمو تموم کردم اینکه بعضی ها می گن وقت تلف کردنه درست نیست به خدا شعار نمی دم تو خدمت چیزای یاد می گیری که خیلی بدرد زندگی ایندت می خوره می دونی چرا ؟
چون پادگان دقیقا یه نمونه ساده از جامعه است که می تونی تو مقیاس کوچیکتر به صورت مقطعی با مسائل اشنا شی
من که تو خدمت همه چیز دیدیم از نامردی و پارتی بازی گرفته تا لوتی گری و ایثار
وقتی بیای بیرون تقریبا شخصیت ها رو می شناسی چون 24 ساعته شبانه روز با انواع ادمها و فرهنگ های مختلف زندگی کردی
ولی مدونی چی ناراحت کنندس اینکه از سربازی بیای بدون کار اطل باطل باشی بعدش ببینی که اون دوست یا همسایتون که پارسال موقع اعزام بهت می خندید که خودش با سهمیه معاف شده حالا با پارتی سر یه کار دولتی واسه خودش کسی شده و کلی ازش جا موندی:wallbash::crying:

apn1388

کاربر بیش فعال

ram_call17

عضو جدید
نماد جهان سوم هست انچه به عنوان سربازی در ایرانه
18 ماه مثلا،طرف واقعا اثر میزاره تو زندگیش
اونم حمالیه یه دیپلم هیچی نفهمو بکنی
یعنی فقط علافی 2سال
2 سال سر کوچه واستی 2تا زید میزنی لاقل این همونم نداره