سئوالات و مشکلات برنامه نویسی به زبان C و ++C

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من دست به کد شدم عزیزم
تا یه جاهایی هم پیش رفتم
ولی ارور میده !
میدونم که باید با تابع srand و آرایه ها بنویسمش ولی ترتیب نوشتنشو بلد نیستم ... نمیدونم کدومو اول بنویسم کدومو بعدش ؟؟!!:razz:
هر طوری هم جا به جا میکنم جاهای مختلفی ارور میده ...!:cry:
حالا کمکم میکنین ؟؟!!:surprised:

سلام خانمی

روی صحبتم شخص شما نبود کلی گفتم گلم:gol:

شما اگر مایلی کد(یا بخشی از کد که ارور میده) رو اینجا قرار بده تا به کمک دوستان ارور هاشو برطرف کنی:gol:

~Aramis~

عضو جدید
سلام خانمی

روی صحبتم شخص شما نبود کلی گفتم گلم:gol:

شما اگر مایلی کد(یا بخشی از کد که ارور میده) رو اینجا قرار بده تا به کمک دوستان ارور هاشو برطرف کنی:gol:

من برنامه غیر تصادفیش رو تونستم بنویسم ...
و اجرا میکنم ...
یه برنامه هم واسه تابع rand نوشتم ولی نمیدونم چه جوری باید ادغامشون کنم
البته نمیدونم این دو با هم کامل میشند یا نه
اگه قسمت های دیگه ای رو باید بهش اضافه کنم اگه راهنماییم کنی ممنون میشم

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=0445daf3dc78f3770a7a212e689a2e2c

asal it

عضو جدید
سلام دوستان جواب سوال منو هیچکس نمیتونه بده؟
لطفا راهنماییم کنید.ممنون

pelklk

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم با فایل های سرآیند. هنوز درست یاد ندارم. کسی هست لطف کنه هدرفایل های c++ رو بادستوراتش واسم بذاره؟
ممنون

nastaran nano

عضو جدید
سلام دوستان. من از کامپایلر ویژوال استدیو 2012 استفاده میکنم. انگار یه تابعی داریم به اسم "clrscr" که صفحه رو پاک میکنه اما ویژوال استدیو ندارتش. من help گرفتم و چیزی که فهمیدم این بود که به جای "clrscr" از"() Console::Clear " باید استفاده کنم اما باز هم ارورداد و یه چیزایی درباره ی namespace گفت.کسی میدونه برای استفاده از clrscr باید چیکار کنم و یا معادلش در ویژوال استدیو 2012 چی هست؟ ضروریه بچه ها.پروژه باید تحویل بدم.ممنون میشم کمک کنین.

طیبه

عضو جدید
سلام بچه ها من کلا با نصب C++ مشکل پیدا کردم. وقتی فولدر TURBO C++ رو در فایل C ذخیره می کنم و از فایل BIN می خوام TC رو اجرا کنم ارور زیر رو می ده. با وجود اینکه قبلا رو ی همین سیستم از C استفاده کردم و برنامه هم نوشتم و خوب به دلایلی پاکش کردم ولی الان نیاز دارم و بالا نمی یاد. اگه میشه راهنمایی کنید.
TURBO C++ IDE
The NTVDM CPU has encountered an illegal instruction.
CS:0000 IP:0075 OP:F0 00 F0 37 05 choose 'close' to terminate the application.
close Ignore

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من از کامپایلر ویژوال استدیو 2012 استفاده میکنم. انگار یه تابعی داریم به اسم "clrscr" که صفحه رو پاک میکنه اما ویژوال استدیو ندارتش. من help گرفتم و چیزی که فهمیدم این بود که به جای "clrscr" از"() Console::Clear " باید استفاده کنم اما باز هم ارورداد و یه چیزایی درباره ی namespace گفت.کسی میدونه برای استفاده از clrscr باید چیکار کنم و یا معادلش در ویژوال استدیو 2012 چی هست؟ ضروریه بچه ها.پروژه باید تحویل بدم.ممنون میشم کمک کنین.

سلام

همچین تابعی وجود داره عزیزم...شکل استفاده ش هم به این صورت هست:

کد:
[URL="http://hadinet.ir/search/posttag:%23include"][B]#[/B]include[/URL] <iostream.h>
[URL="http://hadinet.ir/search/posttag:%23include"][B]#[/B]include[/URL] <conio.h>
void main()
{
cout<<"a";
	clrscr();
 cout<<"a";
}

فقط برای استفاده حتما باید هدر conio رو اضافه کنی به برنامه ت...

CPlus

عضو جدید
از فانکشن system هم میتونید استفاده کنید برای پاک کردن صفحه نمایش

اینجوری

system("cls")

CPlus

عضو جدید
سلام بچه ها من کلا با نصب C++ مشکل پیدا کردم. وقتی فولدر TURBO C++ رو در فایل C ذخیره می کنم و از فایل BIN می خوام TC رو اجرا کنم ارور زیر رو می ده. با وجود اینکه قبلا رو ی همین سیستم از C استفاده کردم و برنامه هم نوشتم و خوب به دلایلی پاکش کردم ولی الان نیاز دارم و بالا نمی یاد. اگه میشه راهنمایی کنید.
TURBO C++ IDE
The NTVDM CPU has encountered an illegal instruction.
CS:0000 IP:0075 OP:F0 00 F0 37 05 choose 'close' to terminate the application.
close Ignore

بندازیدش دور و از codeblock یا devCpp یا visual studio استفاده کنید

فیزیکی

عضو جدید
برنامه شبیه سازی حرکت موشک به زبان c++

برنامه شبیه سازی حرکت موشک به زبان c++

لطفا اگه کسی از دوستان میتونه برنامه شبیه سازی حرکت موشکبه بان سی پلاس پلاس رو برام بزاره خیلی واجبه حرف پاس شدن یا نشدنه:cry:

فیزیکی

عضو جدید
مونت کارلو به زبان c++

مونت کارلو به زبان c++

لطفا اگه کسی از دوستان میتونه جواب سوالم رو بده
برنامه ای بنویسید که انتگرال تابع زیر را در بازه 1 تا 2 به زبان سی پلاس پلاس و به روش مونت کارلو محاسبه کند
2x[SUP]3[/SUP]+5x+1

saeede taheri

عضو جدید
کمک

کمک

یک برنامه به زبان c++بنویسید که با پیمایش درخت عبارت infix را به POSTFIX و REFIX تبدیل کند:cry::confused:

sareh73

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان
من یه سوال داشتم که توی امتحان استادمون داده بود ولی نتونستم حل کنم جوابم بهم نداد میخواستم لطف کنین و کمکم کنید چون واقعا دوست دارم بدونم این برنامه چطور نوشته میشه.
سوال خود برنامه این هست:
عددی را ذاتا اول تعریف میکنیم در صورتی که یکی از دو شرط زیر را دارا باشد:
الف) یک عدد اول یک رقمی باشد.
ب)اول باشد و مجموع ارقام آن نیز عددی ذاتا اول باشد.
حالا این سوال از ما میخواد که برنامه ای بنویسیم که این اعداد رو مشخص کنه.
مثال عدد 911 عدد ذاتا اول چون هم جمع ارقامش اول هم خودش به این صورت: 911>11>2
ولی 907 ذاتا اول نیس خودش اول اما جمع ارقامش اول نیست
ممنون میشم کمکم کنید

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان
من یه سوال داشتم که توی امتحان استادمون داده بود ولی نتونستم حل کنم جوابم بهم نداد میخواستم لطف کنین و کمکم کنید چون واقعا دوست دارم بدونم این برنامه چطور نوشته میشه.
سوال خود برنامه این هست:
عددی را ذاتا اول تعریف میکنیم در صورتی که یکی از دو شرط زیر را دارا باشد:
الف) یک عدد اول یک رقمی باشد.
ب)اول باشد و مجموع ارقام آن نیز عددی ذاتا اول باشد.
حالا این سوال از ما میخواد که برنامه ای بنویسیم که این اعداد رو مشخص کنه.
مثال عدد 911 عدد ذاتا اول چون هم جمع ارقامش اول هم خودش به این صورت: 911>11>2
ولی 907 ذاتا اول نیس خودش اول اما جمع ارقامش اول نیست
ممنون میشم کمکم کنید

کاری نداره که.
یه تابع isPrime بنویس که چک کنه عدد اول هست یا نه.
یه تابع sumDigits که رقم‌ها رو از راست دونه دونه جدا کنه (با باقی مانده گرفتن و تقسیم به 10 تا وقتی که عدد 0 بشه) و با هم جمع کنه. در نتیجه برای عدد 789، عدد 24 رو برمیگردونه.
حالا چون ممکنه مجموع رقم ها از 9 بیشتر باشه، یا همون تابع رو طوری تغییر بده که اگه مجموع از 9 بیشتر بود، دوباره همون کار رو بکنه. یا تابع رو بذار بمونه و اینطوری کن:
کد:
while(sumDigits(N) > 9)
N = sumDigits(N);
بعد هم شرط بذار که اگه مجموع رقم ها اول بود، عبارت مناسب چاپ کنه:​
کد:
while(sumDigits(N) > 9)
N = sumDigits(N);
if(isPrime(N))
print("YES");
همین 4 خط بالا جفت حالات الف و ب رو پوشش میده چون اگه عدد یک رقمی باشه، sumDigits میشه خود عدد و در واقع اول بودن خود عدد رو بررسی میکنه. اگه عدد چند رقمی باشه هم اول تا حد ممکن با هم جمع میکنه و بعد چک میکنه ببینه اول هست یا نه.

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
دوستان سلام استاد ما برای درس برنامه نویسی مون زبان فرترن رو یاد میده با اینکه این برنامه خیلی وقته که منسوخ شده اما خوب مجبوریم دیگر!!.........
حالا چون منبع امتحانی نداریم از دوستان می خوام یه سری برنامه ها یا شاید بشه گفت یه منبع امتحانی رو به من معرفی کنند
با سپاس

nastaran nano

عضو جدید
سلام دوستان.من تازه کارم.با فراخوانی توابع مشکل دارم.الان یه ارور میگیرم که میگه too few arguments in function call .میدونین این ارور کی بوجود میاد؟ من برای فراخوانی توابعی که نوشتم فقط اسمشون رو صدا زدم همچین تابعی رو دارم
PHP:
     double Function (double x,double y,double h)  
{
 return ((0.1)*(x*x+y*y));
}                                         و اینجوری فراخوانیش کردم
k1 = h * Function (x,y);

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا اگه کسي از دوستان ميتونه جواب سوالم رو بده
برنامه اي بنويسيد که انتگرال تابع زير را در بازه 1 تا 2 به زبان سي پلاس پلاس و به روش مونت کارلو محاسبه کند
2x3+5x+1

روش مونته کارلو براي محاسبه‌ي مساحت اينطوريه که مثلاً وقتي ميخوان مساحت يه شکل کج و کوله رو در بيارن، دور شکل يه مستطيل يا مربع که کل شکل داخلش جا بشه رسم ميکنند. بعد از دور به داخل اون مربع سنگ پرت ميکنند و آخرش ميشمارن ببين چند تا از سنگا داخل اون شکل و چنتا از سنگا بيرون اون شکل (و داخل مربع) افتاده. اينطوري احتمال افتادن سنگ به داخل اون شکل بدست اومده. اين احتمال رو به مساحت مربع يا مستطيلي که رسم شده ضرب ميکنند تا مساحت شکل مذبور بدست بياد.

الان تابع شما صعودي اکيد هست. در نقطه‌ي 1 مقدارش ميشه 8، و در 2 ميشه 27. پس مستطيل رو ميشه اينطوري در نظر گرفت که گوشه ي پايين سمت چپش توو نقطه‌ي (1,0)، گوشه‌ي پايين و سمت راستش توو (2,0)، بالا چپ توو (1,27) و بالا راستش توو (2,27) هست. تا اينجا تئوري بود. کد زني هم اينطوري ميشه که يع تعداد زيادي عدد رندوم به عنوان x بايد توليد کنيد. مثلاً يک ميليون تا. اين عدد بايد به طور رندوم بين 1 و 2 باشه. اگه رندوم اعشاري نميتونيد توليد کنيد، رندوم بين 1000 و 2000 توليد کنيد و به 1000 تقسيم کنيد (با دقت 0.001 به دست مياد که قابل قبوله). حالا يه رندوم هم بين 0 و 27 (ضلع هاي پايين و بالاي مستطيل) به عنوان y توليد کنيد. اين عدد هم بايد دقتش همونقدر باشه. پس بين 0 و 27000 توليد کنيد و به 1000 تقسيم کنيد تا دقيق‌تر بشه و صرفاً عدد صحيح نشه. الان شما يه (x,y) به عنوان محلي که سنگ داخل مستطيل افتاده داريد. حالا همون x رو به تابع مذبور بديد و ببينيد yش چند ميشه تا با مقايسه ي اون با y رندوم متوجه بشيد که سنگ زير منحني افتاده يا بيرونش.
در پايان تعداد سنگ هاي زير منحني رو بشماريد و احتمال بگيريد و به (1-2) * 27 = 27 ضرب کنيد تا مساحت بدست بياد.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من تازه کارم.با فراخوانی توابع مشکل دارم.الان یه ارور میگیرم که میگه too few arguments in function call .میدونین این ارور کی بوجود میاد؟ من برای فراخوانی توابعی که نوشتم فقط اسمشون رو صدا زدم همچین تابعی رو دارم
PHP:
     double Function (double x,double y,double h)  
{
 return ((0.1)*(x*x+y*y));
}                                         و اینجوری فراخوانیش کردم
k1 = h * Function (x,y);

تابع شما 3 تا متغیر میگیره (x و y و h) ولی موقع فراخوانی فقط 2 متغیر بهش دادید. از تعریف تابع double h رو حذف کنید یا پایین موقع فراخوانی، یه مقدار هم به جای h بدید (مثلاً 0).

aidajooon

عضو جدید
سلام
من یه پروژه دارم که باید اخر ترم تحویل بدم
پروژه شبیه ساز پروازاز باند فرودگاه در ساختمان داده هروویتز
لطفا کمکم کنید اگه کسی درباره این پروژه پیزی میدونه منو راهنمایی کنه تا بتونم اینو بنویسم ممنون میشم

طیبه

عضو جدید
سلام دوستان
در برنامه زیر با وجود اینکه شرط e > 0 رو گذاشتم بازم وقتی مقدار ی صفر باشه اون رو به حساب میاره و به عنوان min در نظر میگیره حتی دستور e!=0 رو هم می ذارم فایده ای نداره.میشه راهنماییم کنید.
i=0;
while(i<=j)
{
if(e>0 && e<=e[k])
{
min=e;
k=i;
}
i=i+1;
}
e[k]=min;

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
در برنامه زیر با وجود اینکه شرط e > 0 رو گذاشتم بازم وقتی مقدار ی صفر باشه اون رو به حساب میاره و به عنوان min در نظر میگیره حتی دستور e!=0 رو هم می ذارم فایده ای نداره.میشه راهنماییم کنید.
کد:
[LEFT]i=0;
while(i<=j)
{
      if(e[i]>0 && e[i]<=e[k])
        {
          min=e[i];
          k=i;
         }
       i=i+1;
}
e[k]=min;
[/LEFT]

صد در صد اشتباهتون جای دیگه هست. کل کد رو بذارید و بگید هدفتون از کد چی بود تا اشکالش رو بگیم.
کداتون رو هم داخل تک Code بذارید.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منظورتون از تک code چیه؟
ممنون
سلام
اگه موقع ارسال پست، "صفحه‌ی پیشرفته" رو بزنید، یه ادیتور پیشرفته‌تر میاره که دکمه‌ی # هم داره. اگه کد رو داخل اون تگ‌ها بنویسید تمیزتر دیده میشه.
مهم نیست شما کدتون رو بذارید من اونجاش رو درست میکنم خودم.

طیبه

عضو جدید
سلام
اگه موقع ارسال پست، "صفحه‌ی پیشرفته" رو بزنید، یه ادیتور پیشرفته‌تر میاره که دکمه‌ی # هم داره. اگه کد رو داخل اون تگ‌ها بنویسید تمیزتر دیده میشه.
مهم نیست شما کدتون رو بذارید من اونجاش رو درست میکنم خودم.

سلام
برنامه مربوط الگوریتم زمانبندی SRT هست (این قسمت فقط باقیمانده تمام فرآیندها رو تا موقعی که آخرین فرآیند وارد میشه رو حساب میکنه) که این قسمت قرمز رنگ مربوط به پیداکردن کمترین باقیمانده است که نباید مقادیر صفر رو در نظر بگیره.البته درست عمل می کنه.نمی دونم مشکل از کجاست مثلا یه نمونش مثال زیره که باقیمانده فرآیند 2 رو باید 4 جواب بده ولی اشتباه حساب میکنه.امیدوارم برنامه رو داخل کد درست گذاشته باشم.ممنون
مشاهده پیوست Document1.pdf

[#include<stdio.h>
#include<conio.h>
int main()
{
int i,n,j,k,g=0,ft,m,min=0,d[100],b[100],w[100],r[100],t[100],a[100],l[100],e[100],c[100];
clrscr();
printf("\n\n ******* Algoritm of SRT");
printf("\n\n\nplease enter number of process");
scanf("%d",&n);
printf("\nplease enter burst time of %d process \n",n);
for (i=0;i<n;i++)
scanf("%d",&b);
printf("please enter arrive time of %d process \n",n);
for(i=0;i<n;i++)
scanf("%d",&a);
ft=a[0];
for(i=0;i<n;i++)
{
r=0;
d=0;
e=b;
l=a;
}
j=0;
k=0;
while (j<n-1){
min=e[k];
i=0;
while(i<=j)
{
if(e>0 && e<=e[k])
{
min=e;
m=i;
}
i=i+1;
}
if(m!=k)
l[m]=ft;
k=m;
e[k]=min;
d[k]=a[j+1]-a[j];
if(e[k]>=d[k])
{
e[k]=e[k]-d[k];
ft=ft+d[k];
j=j+1;
k=k+1;
}
else
{
ft=ft+e[k];
e[k]=0;
while(g<=a[j+1])
{
i=0,min=0;
while(i<j)
{
if(e>0)
{
min=e;
m=i;
}
i=i+1;
}
if(m!=k)
l[m]=ft;
e[m]=min;
i=0;
while(i<j)
{
if(e>0&&e<=min)
{
min=e;
m=i;
}
i=i+1;
}
f(m!=k)
l[m]=ft;
k=m;
e[k]=min;
d[m]=a[j+1]-ft;
if(e[m]<=d[m])
{
ft=ft+e[m];
e[m]=0;
}
else
{
ft=ft+d[m];
e[m]=e[m]-d[m];
}
g=g+ft;
}
j=j+1;
k=k+1;
}
}
printf("\n\n\n**************after solution");
for(i=0;i<n;i++)
{
printf("\n e[%d]=%d** l[%d]=%d",i,e,i,l);
}
printf("\nj=%d",j);
getch();
return 0;
}

][/CODE]

آخرین ویرایش:

فیزیکی

عضو جدید
روش مونته کارلو براي محاسبه‌ي مساحت اينطوريه که مثلاً وقتي ميخوان مساحت يه شکل کج و کوله رو در بيارن، دور شکل يه مستطيل يا مربع که کل شکل داخلش جا بشه رسم ميکنند. بعد از دور به داخل اون مربع سنگ پرت ميکنند و آخرش ميشمارن ببين چند تا از سنگا داخل اون شکل و چنتا از سنگا بيرون اون شکل (و داخل مربع) افتاده. اينطوري احتمال افتادن سنگ به داخل اون شکل بدست اومده. اين احتمال رو به مساحت مربع يا مستطيلي که رسم شده ضرب ميکنند تا مساحت شکل مذبور بدست بياد.

الان تابع شما صعودي اکيد هست. در نقطه‌ي 1 مقدارش ميشه 8، و در 2 ميشه 27. پس مستطيل رو ميشه اينطوري در نظر گرفت که گوشه ي پايين سمت چپش توو نقطه‌ي (1,0)، گوشه‌ي پايين و سمت راستش توو (2,0)، بالا چپ توو (1,27) و بالا راستش توو (2,27) هست. تا اينجا تئوري بود. کد زني هم اينطوري ميشه که يع تعداد زيادي عدد رندوم به عنوان x بايد توليد کنيد. مثلاً يک ميليون تا. اين عدد بايد به طور رندوم بين 1 و 2 باشه. اگه رندوم اعشاري نميتونيد توليد کنيد، رندوم بين 1000 و 2000 توليد کنيد و به 1000 تقسيم کنيد (با دقت 0.001 به دست مياد که قابل قبوله). حالا يه رندوم هم بين 0 و 27 (ضلع هاي پايين و بالاي مستطيل) به عنوان y توليد کنيد. اين عدد هم بايد دقتش همونقدر باشه. پس بين 0 و 27000 توليد کنيد و به 1000 تقسيم کنيد تا دقيق‌تر بشه و صرفاً عدد صحيح نشه. الان شما يه (x,y) به عنوان محلي که سنگ داخل مستطيل افتاده داريد. حالا همون x رو به تابع مذبور بديد و ببينيد yش چند ميشه تا با مقايسه ي اون با y رندوم متوجه بشيد که سنگ زير منحني افتاده يا بيرونش.
در پايان تعداد سنگ هاي زير منحني رو بشماريد و احتمال بگيريد و به (1-2) * 27 = 27 ضرب کنيد تا مساحت بدست بياد.

دستت درد نکنه داداش من اینارو میدونستم فقط نمیتونم برنامشو بنویسم
یکی برنامه به من بده
بابا حسابی گیرم
یه کمکی کنی لطفا

alipooya68

عضو جدید
برنامه نویسی c++

برنامه نویسی c++

سلام.
1. یک ظرف 2بعدی در آن 10تامولکول به طور رندوم انتخاب کنید وپتانسیل
( A⁄r m+B ⁄r n=V )
( v= -a/r^m+b/r^n ) که N>>1 و M≈1 را بین آنها قایل شوید
(ظرف را کوچک بگیرد .100درصد ظرف
بگیرد) همین پتانسیل را بین هر2تا گرفته پس بین هر2تا یک نیرو داریم پس
به هر کدام که نگاه میکنیم 9تا نیرو به آن وارد میشود این 9نیرو را حساب
کرده و برایند بگیرید و مطابق به اندازه الفا در راستای نیرو حرکتش دهید
برای هر10تا نیرو آن را حساب کنید . آلفا=0.1
(دوباره برای هرکدام 9نیرو حساب کرده وبرایند بگیرید)یعنی حالا یک
راستای نیرو دارد در همین راستا با ضریب آلفا یک گام به جلو میرود حالا
پزیشن جدید را داریم حالا روی پزیشن جدید نیز این کار را انجام دهید همین
را برای 10 گام (10پزیشن جدید) حساب کنید ودر نهایت پزیشن نهایی را حساب
کنید.

2.*این فرمول داریمE-to-E distance~n^0.5*x که x=لاندا=1
برای پلیمرهای 1000تایی در ظرفی که فاصله آنها 10000است (اگر به دیوار
برخود کرد از آن بگذریم) ایجاد کرد E-to-E distance=? حساب کنید
?=(〖(x2-x1)〗^2+〖(y2-y1)〗^2 ) √
**همین کار10000بار انجام داده (پلیمر10000تایی ساخته) و میانگین بگیریم
هر پلیمر که تمام شد یعنی هر1000 بار بعد آن (〖(x2-x1)〗^2+〖(y2-y1)〗^2 )
√ را حساب کرده 1000بار پلیمر انتخاب کرده
***همین را سه بعدی (1تا6) حساب کنید ?=^2(y2-y1)^2+(z2-z1)^2+(x2-x1)√
روی حالت ***که در3بعدی پلیمری تصور کنید که یک ضریب سختی دارد و در4جهت
برایش مهم نیست و احتمال رفتن به جلو 3برابر احتمال اینکه به عقب برگردد
راهنمایی(اگر اعداد از 1تا 120 بگیریم که1تا20راست و20تا40 چپ و20تا30
بالاو 30تا40 پایین و 80تا90 عقب 90 تا120 جلو

magnito11

عضو جدید
سلام مهندسین

من تو visual c++2012 نمیتونم از تابع ()clrscr استفاده کنم ارور میده

فایل هدر conio.h را هم پیوست کردم

چیکار کنم؟

2013-12-25_155814.jpg
یه سوال دیگم داشتم
الان جدیدا هم نمیتونم پروژه جدید درست کنم
همش میکه ایجاد پروژه با شکست مواجه شد
یه سوال دیگم داشتم:دی
برنامه اي بنويسيد كه مشخصات 10 دانشجو شامل نام و نام خانوادگي و معدل را از ورودي خوانده و آن ها رابرحسب معدل مرتب كرده و به ترتيب چاپ كند. در برنامه ازآرايه استفاده شود. برنامه منو داشته باشد و نوع مرتب سازي (صعودي يا نزولي) را ازكاربر سوال كند
کسی میتونه اینو بنویسه؟
چجوری نام و نام خانوادگی که چند تا کارکتر هستش را وارد آرایه کنم؟

آخرین ویرایش: