زن ایرانی که همه فکر می کنند مرد است!!

eliiiiiiiiii

عضو جدید
نام: تمام گل
نام پدر: گرز علی
نام مادر: گوهر
متولد روستای یارمجرباغ شهرستان رزن (استان همدان)
مقدمه:
به سراغ زنی رفتیم 71 ساله (74 ساله) كه به خاطر فرهنگ غلطی كه در بین خانواده ها بوده و الآن هم در اكثر روستاها هست زندگیش را باخته است.
پیرزن قصه ما ... گفتم قصه ... ولی مطالبی كه می خوانید قصه نیست و كاملا واقعی است. تمام گل تمام زندگیش را در عین حالیكه دختر بوده پسرانه و در میان مردان گذرانده است. حتما این مطلب را بخوانید:

نامش تمام گل است اما پدرش او را طاهرعلی نام نهاده است و او از كودكی با پسران همبازی بوده و از اینكه در میان مردها بوده احساس نا امنی نكرده است. بعد از این همه مدت هنوز ازدواج نكرده و حتی عاشق هم نشده است، البته او خواستگاری هم نداشته است. او از كودكی به كشاورزی پرداخته و اكثر وقتش را به همین كار اختصاص داده است و سختی كار نگذاشته كه حتی به این فكر كند كه لباس و زیور آلات زنانه بپوشد.
او مقصر اصلی در تعیین شخصیتش را ابتدا پدرش و بعد مردم می داند كه حرف آنها باعث شد پدرش چنین كاری بكند و با این حال او دوست ندارد مادر شود.


دوست دارم فقط خودم باشم ... خودم ...
هنگامی كه از او می پرسیم كه رنگ و غذای مورد علاقه اش را بگوید پاسخ می دهد در زندگی آنقدر مشكلات داشتم كه هیچ وقت به آن فكر نكردم كه چه رنگی را دوست دارم و چه غذایی را. او می گوید: ?زندگی و محیط هیچ وقت نگذاشت من به هیچ چیز جز كار فكر كنم.?
او درباره تولد می گوید: انسان ها خیلی با هم متفاوتند، بعضی از آنها در خانواده ای متولد می شوند كه خیلی وقت است منتظر تولد او می باشند ولی بعضی ها را هیچ كس نمی خواهد و تا بوده همین بوده. او این فرهنگ غلط را كه فرزند فقط باید پسر باشد را اشتباه می داند و می گوید: شاید الآن دیگر به مانند گذشته به داشتن پسر دیگر اهمیت نمی دهد.
او در جواب این سوال كه چرا بعد از فوت والدینش تصمیم نگرفته است كه به زندگی عادی برگردد گفت: پدر، خانواده را به من سپرده و از من خواسته كه نام و نشان او را زنده نگه دارم و من به خاطر قولی كه به پدرم دادم تا آخرش هستم ...
تمام گل از تنهایی گلایه می كند و می گوید: زندگی تنهایی واقعا سخت است ... نه هم صحبتی ... نه همدمی، فقط باید سوخت و ساخت تا زمان مرگ فرا رسد و همه چیز تمام شود. وقتی از او می پرسم اگر دوباره متولد شوی دوست داری پسر باشی یا دختر می گوید:
فرقی نمی كند ... فقط خودم باشم ... خودم 

nafis...

مدیر بازنشسته
"زندگی تنهایی واقعا سخت است ... نه هم صحبتی ... نه همدمی، فقط باید سوخت و ساخت تا زمان مرگ فرا رسد و همه چیز تمام شود. "
اخیی این جملش ادمو داغون میکنه
 

BISEI

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
elahi....azizam che zendeghie sakhto mohayejo jalebo ghamgini......omidvaram bere tu nafe behesht ......kheyli karesh doroste vafadar b in migan:cry:
 

mahsa.key

عضو جدید
چه بابای بیشعوری داشته!!! عقده ای بوده مرده لابد... بمیرم الهی چه زندگی سختی داشته...:cry:
 

salehtaee

عضو جدید
نمی شه کاریش کرد قسمت همینه
قسمت مثل یه دایره می مونه و ما نقاط این دایره هستیم
خدا صبرش بده
این حکمت خدا بوه
خدا بهتر می دونه .........................................
 

.elham.

عضو جدید
پارسال که تو تلوزیون دیدم کلی به باباش فوش دادم اما الان که فکر میکنم میگم شاید قسمتش این بوده. آدم دلش میگیره.:cry:
 

Iman MM

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم همیشه سلامت باشه و احساس تنهایی نکنه
همه ی ما به نوعی قربانی فرهنگ محیط خودمون هستیم.. روستا و شهر و دختر و پسر نداره.. فقط شکلش عوض میشه
 

Similar threads

بالا