زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
طالع بینی دانشجویی : .
متولدين خردادماه: همانطور كه از اسم ماه تولدتان پيداست، دچار درس خواندن افراطي از نوع طالباني مي باشيد (همان خرخوان خودمان)
دخترهاي خردادي يك روز قبل از كنكور ارشد برايشان خواستگاري پيدا مي شود (آنهم كچل پلاك ليزري نمره قبرس)، پس بهتر است كه دنبال بختشان بروند و فرصت را به پسرهاي خردادي بدهند (كه براي پنجمين بار امتحان مي دهند(.
.

درس خواندن افراطی از نوع طالبانی؟! کشت خشاش؟!
فکر کنم بهتره ما دنبال بختمون بریم تا دخترا!

سلام...
به همه
عصر گرمتون خنک...

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
گشنمههههههههههههههههههههههههههههههههه !!! تازه ساعت 6 :confused:

eliot -esf

کاربر ممتاز
چی میگی بابا !! من از همون یک دقیقه بعد از اذان صبح گشنم شد :D

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
بفرمایید اینم از زولبیا بامیه افطاریتون//

من فقط تشنمه//خدا جونم

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرز سايه ها

در توالي سكوت تو
در تداوم نبودنت
رد پاي آشنايي از صداي تو
در ميان ِ حجم ِ‌خاطرم
هنوز زنده است
هنوز مي تپد
و باورش نمي شود
كه نيستي
كه رفته اي
كجا نوشته اند عشق
اين چنين ميان مرز سايه هاست ؟
اين چنين پُر از هجوم ِ فاصله
در تقابل ِ ميان ِ آب و تشنگي
تقابل ِ ميان ِ مرگ و زندگي ؟
كجا نوشته اند ؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هق هق صداي آشناي تو
در ميان هجمه اي غريب
در ميان كوچه هاي شهر
طعم قصه هاي رفته است
طعم ِ تلخ ِ بالهاي يك شكست
و گريه راه چاره نيست
گريه انتهاي دردهاي بسته نيست
يا شتاب كن
در رسيدنت
به ابتداي قصه هاي تازه ات
يا نگو
كه راه رفته را كسي
بر نگشته است
مباد غم
چشمه ي قشنگ ِ چشم هاي خسته ات شود
شتاب كن !
راهي از نگاه ِ تو
تا ستاره ها نمانده است .

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دل نوشته اي ناچيز به ياد تو

براي كسي كه هرگز ندانست كه بي او زندگي برايم مي ميرد گر چه من نفس مي كشم ولي لحظه مرگ را آرزومندم :
اي كسي كه شايسته دوست داشتني ، سزاوار همه خوبي هايي ، سزاوار دل سپردن و سزاوار عشقي ، سزاوار بودن ؛ ذره ذره وجودم به بودنت ، به حضور مبهمت خو گرفته بود . با هر نفسي كه مي كشم تو را فرياد مي زنم ، در وجود تو شكوفا مي شوم و باز تو را مي طلبم . هنوز هم نگاهم آمدنت را منتظر است . ساعت خانه نيز ؛ مي دانم كه آمدنت را زنگ مي زند !
خواستم با تو باشم ، نخواستي ... ولي كاش تنها به اندازه ي يك سطر اين نوشته ، به اندازه ي قطره ي زلال باراني كه از دل ابري آسمان سهم زمين مي شود ، يا لحظه اي كه قاصدكي متولد مي شود و يا پروانه اي مي ميرد بودنم را آرزو مي كردي و مي دانستي كه كسي جز من به اندازه ي من دوستت ندارد و نخواهد داشت .
مي داني ؛ روزها و لحظه هاي چشم به راهيم را هرگز فراموش نمي كنم تو نيز روزي را كه با من وداع كردي هرگز از ياد مبر .
هنوز هم در لحظات پر از تكرار خود به دنبال حرف هاي زيبا ، نگاه هاي زيبا و خاطرات تكرار ناشدني ام با تو مي گردم ، به دنبال ياد فراموش شده ام در تو ....
اميدوارم گذشت زمان غارتگر خاطره هاي تو نباشد !

MehD1979

کاربر ممتاز
بچه ها خیلی حالم بده//
دلم پیش آمنه بیچارست//
از وقتی که غروب ماه عسلو دیدم گنگم//
عاشقی ظرفیت میخواد//
صبحم که اونطوری غصه دار بودیم//
هی روزگار//
خدا جونم قویترمون کن که جا نزنیم//آمین

eliot -esf

کاربر ممتاز
تایپک صفحه اول خواندم !! آقا رضا گفته بود : اگه میخواهین استراحت کنین و نخودچی بخورین بیاین اینجا !!!!

من نخود چی میخوااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام :cry:

MehD1979

کاربر ممتاز
تایپک صفحه اول خواندم !! آقا رضا گفته بود : اگه میخواهین استراحت کنین و نخودچی بخورین بیاین اینجا !!!!

من نخود چی میخوااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام :cry:

مگه روزه نداریییییییییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
بچه ها خیلی حالم بده//
دلم پیش آمنه بیچارست//
از وقتی که غروب ماه عسلو دیدم گنگم//
عاشقی ظرفیت میخواد//
صبحم که اونطوری غصه دار بودیم//
هی روزگار//
خدا جونم قویترمون کن که جا نزنیم//آمین
من ندیدم مگه چی بوده؟

تو این ماه پر برکت از خدا میخوام به هممون ظرفیت و وجود بده.به هممون صبر بده .به هممون دیده روشن بده تا بتونیم حکمتاشو ببینیم و درک کنیم و مهمتر از اون بفهمیم که چرا این جوری شد

parisa_8819

عضو جدید
حالا چی بوده که همه رو تحت تاثیر قرار داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MehD1979

کاربر ممتاز
بوقلمونی گاوی بدید و بگفت:در آرزوی پروازم اما چگونه،ندانم
گاو پاسخ داد:گر ز تپاله من خوری قدرت بر بالهایت فتد و پرواز کنی
بوقلمون خورد و بر شاخی نشست
تیر اندازی ماهر،بوقلمون بر درخت بدید
تیری بر آن نگون بخت بینداخت و هلاکش کرد

نتیجه اخلاقی:با خوردن هر گندی شاید به بالا رسی،لیک در بالا نمانی

MehD1979

کاربر ممتاز
http://r-b-f.persianblog.ir/post/28/

شاگردی از استادش پرسید: عشق چیست؟
استاد در جواب گفت: به گندم زار برو و پرخوشه ترین شاخه را بیاور. اما در هنگام عبور از گندم زار، به یاد داشته باش که نمی توانی به عقب برگردی تا خوشه ای بچینی؟
شاگرد به گندمزار رفت و پس از مدتی طولانی برگشت.
استاد پرسید: چه آوردی؟
و شاگرد با حسرت جواب داد: هیچ! هر چه جلو می رفتم، خوشه های پرپشت تر می دیدم و به امید پیدا کردن پرپشت ترین، تا انتهای گندم زار رفتم.
استاد گفت : عشق یعنی همین!
شاگرد پرسید: پس ازدواج چیست؟
استاد به سخن آمد که: به جنگل برو و بلندترین درخت را بیاور. اما به یاد داشته باش که باز هم نمی توانی به عقب برگردی!
شاگرد رفت و پس از مدت کوتاهی با درختی برگشت.
استاد پرسید که شاگرد را چه شد و او در جواب گفت: به جنگل رفتم و اولین درخت بلندی را که دیدم، انتخاب کردم. ترسیدم که اگر جلو بروم، باز هم دست خالی برگردم.
استاد باز گفت: ازدواج یعنی همین

MehD1979

کاربر ممتاز
کوهی عجیب در ایران با خاصیت درمان ایدز///

کوهی عجیب در ایران با خاصیت درمان ایدز///

این کوه باستانی پردیس است که در حومه شهرستان جم از توابع عسلویه استان بوشهر و در نیمه های راه بندر کنگان به فیروز آباد شیراز قرار دارد. قله این کوه نزدیک ترین نقطه زمین به خورشید است، چون بالاترین ارتفاع در نزدیکی خط استواست.
مغناطیس فوق العاده قوی کوه در جهان زبانزد است و اگر در فاصله ۵۰ تا ۱۰۰ متری کوه یعنی تقریبا انتهایی ترین نقطه مشخص آسفالت با ماشین توقف کنید و ترمز دستی را بخوابانید، ماشین بجای سر پائینی به نرمی به سمت کوه کشیده می شود که البته همین مغناطیس برای رانندگان نا آشنا بسیار دردسر ساز بوده و تاکنون تعداد زیادی از خودروها بی اختیار با کوه تصادف کرده اند.

از جمله خواص خارق العاده این کوه کمک به درمان مبتلایان به ایدز است. به خاطر نزدیکی این کوه به خورشید امکان رشد و نمو ویروس های بیماری زا از جمله ویروس HIV صفر است. پزشکان متخصص بریتانیایی در موسسه Imperial Medical College در شهر لندن اخیرا در مقاله ای در روزنامه تایمز ضمن بر شمردن این خاصیت از سازمان ملل درخواست کرده تا نام این کوه را به ANTI-HIV Mountain تغییر دهند.
دکتر Tim Hopkins رییس موسسه فوق و دارنده مدرک فوق تخصص در رشته ایمونولوژی و ویروس شناسی درخواست ایجاد شهرک‌های درمانی برای مبتلایان به ایدز در این منطقه داشته است. وی معتقد است با اسکان مبتلایان به ایدز در این منطقه پس از حداکثر مدت ۱۸ ماه هیچ نشانه ای از بیماری در این مبتلایان دیده نشود.

از دیگر خواص درمانی این کوه که زبانزد همه متخصصین mountain trapi (کوه درمانی)است، خواص مغناطیسی بوده که باعث تخریب سلول های سرطانی شده و به همین دلیل متخصصین بسیاری بیماران سرطانی را به کوهنوردی در این کوه توصیه می‌کنند.
پوشش گیاهی منطقه نوعی خار بیابانی گرمسیری منحصر به فرد است که خواص دارویی فراوان دارد و عسل حاصله از منطقه تماما پیش‌خرید چند کارخانه داروسازی بزرگ جهان است. یکی از ترکیبات اصلی مسکن Advil که یکی از بهترین قرص های شناخته شده برای ناراحتی های اعصاب و دردهای میگرنی است از همین عسل تهیه می شود.
این منطقه خرمای ویژه نیز تولید می کند که به نام خرمای خصه معروف است و کاملا در شیره خود غرق می شود یعنی یک کاسه آن ظرف سه ساعت پر از شیره می شود. اندازه این خرما اندازه آلبالو بوده و به جهت همان خواص دارویی منطقه تماما برای ساخت قندهای رژیمی برای بیماران دیابتی صادر می شود.
نکته جالب دیگر رویش درخت زیتون در دامنه شمالی کوه حد فاصل شهرستان جم تا روستاهای چاهه و دره پلنگی می باشد که در آب و هوای آن منطقه بسیار بعید می نمود.
فعلا سندی برای قدمت چاهه و دره پلنگی وجود ندارد ولی علائم مشهودی از غار نشینی مشاهده و فسیل های مختلفی در این منطقه به وفور پیدا شده است.در لایه های زیرین این کوه معدن عظیمی از آب خنک و فوق العاده سالم وجود دارد، آن هم در اطراف عسلویه!
مردم چاهه و جم، کوه پردیس را فوق العاده مقدس و محترم می شمارند و به استناد علائم موجود در آتشکده احتمالا یکی از اولین مکانهایی بوده که نفت در آن سوزانده شده است.
با افتتاح جاده فیروز آباد به عسلویه توسط پتروشیمی، رفتن به این منطقه خیلی راحت تر شده است. پتروشیمی با تاسیس سه شهرک بزرگ در این منطقه اقدام به تاسیس فرودگاه جم نموده و چهارشنبه هر هفته یک پرواز به مقصد جم انجام می شود که امکان بسیار خوبی برای سفر به این منطقه اعجاب انگیز است.

بالا