زبان اهل بهشت عربي است و زبان اهل جهنم عجمي!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

حضور افراد كج سليقه در برنامه‌هاي مذهبي صدا و سيماي جمهوري اسلامي، به نفع اين سازمان و مصالح جامعه نيست. مدتي است يكي از اين افراد كه ميهمان برنامه‌هاي مذهبي صدا و سيما مي‌شود، مطالبي را مطرح مي‌سازد كه براي عموم نه تنها فايده‌اي ندارد، بلكه موجب شك و ترديد افراد وسستي عقايد مي‌گردد. يك نمونه از مطالب پخش شده اين باصطلاح كارشناسي مسائل مذهبي اينست كه گفت: "زبان اهل بهشت عربي است و زبان اهل جهنم عجمي!"

روشن است كه پخش چنين مطالبي از صدا و سيما چه عوارض منفي و زيانباري دارد. نمونه‌هاي ديگري از سخنان همين شخص وجود دارد كه حتي نقل آن در روزنامه را نيز جايز نمي‌دانيم. اميد است مسئولان صدا و سيما در مورد كارشناسان مسائل مذهبي دقت بيشتري نمايند.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره درسته دیگه. چه عیبی داره این حرف. عجمی به معنای فارسی نیست که!

عجمی یعنی هرچی غیر از عرب.

آره درسته در جهنم هرکس به زبانی که در این دنیا داشته (به زبان خودش) حرف میزنه ، اینطور شنیدم من.

خب!!؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Philsooof

عضو جدید
صحبت از زبان مشترک کردن برای همه انسان ها حتی انسان های همزبان در یک بازه طولانی تاریخی کاملا بی معنا هست.

زبان یعنی ترکیب واژگان، واژه هم با توجه به زمان و مکان در ذهن یک انسان نقش میبندد.
برای مثال من به سعدی استاد سخن به فارسی میگویم:

پلیس راهنمایی و رانندگی، اتومبیل پیکان مرا به دلیل سبقت غیرمجاز به پارکینگ منتقل کرد.

سعدی درجا هنگ میکند، در حالیکه من با او فارسی صحبت میکنم.
اما سعدی هیچ نخواهد فهمید چون :

زبان رو بدون در نظر گرفتن تجربه انسانی از زمان و مکان نمیشه انتقال داد.

یکی دیگر از باگ های مذهب همینجاست که میخواهد همه انسان های همه اعصار را در یک جا جمع کند و انتظار داشته باشد زبان هم را بفهمند !!!!
البته از پیروان مذاهب بپرسی میگن قدرت خداوند در راس همه امور است، اما حذف تجربه زمان و مکان یک انسان از زبان یک محال عقلی است.

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

حضور افراد كج سليقه در برنامه‌هاي مذهبي صدا و سيماي جمهوري اسلامي، به نفع اين سازمان و مصالح جامعه نيست. مدتي است يكي از اين افراد كه ميهمان برنامه‌هاي مذهبي صدا و سيما مي‌شود، مطالبي را مطرح مي‌سازد كه براي عموم نه تنها فايده‌اي ندارد، بلكه موجب شك و ترديد افراد وسستي عقايد مي‌گردد. يك نمونه از مطالب پخش شده اين باصطلاح كارشناسي مسائل مذهبي اينست كه گفت: "زبان اهل بهشت عربي است و زبان اهل جهنم عجمي!"

روشن است كه پخش چنين مطالبي از صدا و سيما چه عوارض منفي و زيانباري دارد. نمونه‌هاي ديگري از سخنان همين شخص وجود دارد كه حتي نقل آن در روزنامه را نيز جايز نمي‌دانيم. اميد است مسئولان صدا و سيما در مورد كارشناسان مسائل مذهبي دقت بيشتري نمايند.

یکی از صحبتهایی که مرا سرگرم میکند اظهارات دانشمندان مذهبی و دینی استکه بطرزی موثر در مورد اراده و نقشه های خدا صحبت میکنند و چنان به گفته خود اعتقاد دارند که گویی ظهر آنروز با خدا ناهار خورده اند!

بالا