رهروانه راه شهدا(شهیدیان)

industrial66

عضو جدید
يا ام البنين(س)
يادمون باشه اين تايبيك رو براي اين راه انداختيم كه هميشه به همديگه كاراي خوب رو ياداوري كنيم . شهيدي زندگي كنيم و شهيدي بميريم...........
هر كدومتون امشب كه بريد خونه حداقل كاري كه مي كنيد اينه كه روي مامان رو ميبوسيد و بهش مي گيد روزت مبارك
اما يادمون باشه هستن هم تايبيكي هايي كه ..........:cry:
جز اينه كه ونوس خانم هم تايبيكيه ماست
دوستان فردا پنجشنبه است و روز مادر
دوستاني كه تمايل دارن براي شادي روح مادر ونوس خانم و ديگر مادران اسير خاك
ختم سوره يس يا الرحمن رو داشته باشن توي همين تايبيك اعلام كنن
ممنون بابت پیشنهادای عالیتون ....
برای شادی روح تمام مادرای اسیر خاک به ویژه مادر ونوس ، من سوره یس رو می خونم...

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
مغرب سر وقت بود ، عشا به دلایلی یکم دیر شد.... صبح رو خوندم ولی اول وقت نشد :cry:

درباره احترام هم همچنان اوضاع خوبه :redface: شکر خدا :gol:

فاطمه جان دلم نمی خواد فضولی کنم عزیزم توی کارت ولی وظیفه ی خودم دونستم این حدیث رو برات بگم :redface:
از امام صادق نقل کرده اند که فرمودند شیعیان ما کسانی هستند که نماز هر و عصر را باهم و مغرب و عشا را نیز با هم می خونند .
ضمن این که می فرمایند خوندن این نماز ها با هم روزی رو افزایش می ده
من بازم ازت معذرت می خوام گلم :gol::gol::gol::gol::gol:

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا ام البنین
سلام دوست های خوبم
چند روز گزارش ندادم شما به خوبی خودتون ببخشید
خوب اوضاعه نماز ها توپه ولی همچنان به خاطره عادتم با نماز صبح مشکل دارم
کسایی که از عادت من خبر دارن می شه یک راه حلی پیش پای من بذارن؟؟؟
غیبت هم یکدونه با عرض معذرت البته
دروغ:نوچ
احترامم خیلی به بابا مامانم گذاشتم
خدارو شکر مامان بابام توی اتاقم نمیان منم مجبور نیستم بلند شم :دی
برای مامانمم هرسال چیز خاصی نمی خریدم ولی امسال سنگه تموم گذاشتم
دوستان گلم التماس دعا هم دارم
راستی برای سوره الرحمن منم هستم

shinersun

عضو جدید
خوشبحالت من وقت ندارم برم مسجد
من با خودم فکر کردم....گفتم....که آخه این نمازای من که به هیچ دردی نمیخوره.....حداقل برم مسجد تا با نمازای مردان و زنان مومن خدا قبول بشه........من عاشق مسجدم.........رفتن به خونه محبوب و معشوق لذت بخش نیست؟؟؟؟

كربلايي حسام

اخراجی موقت
سلام

ببخشید تورو خدا دانشگاه بودم نتونستم بیام

اما گزارش:
نماز ظهر، عصرف مغرب، عشا همه سروقت. بعد از اذان
نماز صبح متاسفانه یکیش قضا. دوروز با تاخیر. ولی امروز دم اذان.

رفتار با پدرمادر هم خیلی خوب بود.
جمعه قبل و شنبه خوب بود
سه روز نبودم
دیروز و امروز هم خیلی خوب

خدارو شکر

راستی انشاله خدا مادر ابجی ونوس عزیز رو با حضرت زهرا(س) محشور کنه

فاطمه محبی

عضو جدید
سلام
یشتر از پیش سعی می کنم به حرف مادرم گوش کنم. اما...
آخه ایام امتحانات که من وقت ندارم، چرا باید غذا درست کنم. من چه گناهی کردم که خانواده دست پخت مرا دوست دارند، امتحانات هم که تمام شود، دیگر خانه نیستم.
2 بار به حرف مادر گوش نکردم و ناهار درست نکردم.
یکی به من بگوید چه کنم. کار درست چیست؟! :(
خوش به حالت من تازه فهمیدم در زمینه آشپزی خنگتر ازمن تو دنیا کسی پیدا نمیشه.البته تئوری بلدما ولی عملی:w00:
ااااااااااااااااا.با عرض شرمندگی سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان مخصوصاfateme engجونم.خوبی مهندس؟دلم واست تنگ شده بود.موضوع جدیدتون هم مثل قبلیا خیلی خوبه.داشتم فکر میکردم خدا پدر کسیو که موبایلو اختراع کرد اساسی بیامرزه.آخه من با عرض شرمندگیه فراوان یه مدته زیاد با مامانم بگومگو میکنم ولی بعدش با یه اس ام اسو چندتا شکلک گریه حلش میکنم.مامانم هم چندتا شکلکه بوس واسم میفرسته همچی حل میشه.اما دیگه واقعا تصمیم گرفتم ترک کنم و مثل بچه آدم خوش رفتار باشم انشاالله
راستی تابستونم قراره از مامانم آشپزی یاد بگیرم که بتونم کمکش بدم:thumbsup2:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
فاطمه جان دلم نمی خواد فضولی کنم عزیزم توی کارت ولی وظیفه ی خودم دونستم این حدیث رو برات بگم :redface:
از امام صادق نقل کرده اند که فرمودند شیعیان ما کسانی هستند که نماز هر و عصر را باهم و مغرب و عشا را نیز با هم می خونند .

ممنونم گلم نشنیده بودم این حدیث رو مرسی که تذکر دادی....

ولی من توی استفتائات آیت الله خامنه ای دیده بودم که ایشون فرموده بودن ما احادیثی داریم که همزمان کردن این نمازها رو مجاز شمرده! من به فکر خودم نمی دونستم نسبت بهش تاکید شده.... :gol:

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزارش یه آدم داغون!
نماز صبح قضا شد ! برنامه ی خوابم به هم خورده! شب تا 2-3 خوابم نمی بره! بعد می گیرم مثل کرگدن میخوابم تا 10-11 ! (الافیه دیگه!!!)
نماز ظهر و عصر رو به علت غفلت اول وقت نخوندم.
نماز مغرب و عشا رو خدا کمک کرد و شد اول وقت بخونم.
احترام به والدین هم نه منفی می گیرم نه مثبت!
کلا" از 20 به خودم 10 با ارفاق میدم تا امروزم پاس کنم بره!
انشالله فردا گزارشم بهتر باشه.
دیگه ما تازه همراه شدیم تحملمون کنید...:gol:

tahoora62

کاربر بیش فعال
سجده درملكوت
هنوز صليب سرخ ما را ديدار نكرده بود تا ثبت‌ناممان كند. بعثي‌ها هم دستشان در شكنجه دادن ما و ايجاد محدوديت‌هاي بيشتر بازتر بود. آن روزها نماز خواندن به شدت قدغن بود و اگر كسي را در حال نماز مي‌ديدند، او را به شدت مجازات مي‌كردند.
در يكي از روزهاي گرم تابستان، پيرمردي كه در اتاق ما بود، سر به سجده گذاشته با خداي خود راز و نياز مي‌كرد. سرباز بعثي كه پشت پنجره قدم مي‌زد، او را ديد و به داخل اتاق آمد و وحشيانه فرياد زد: « صلاه، صلاه » او مهلت نداد و به سوي پيرمرد يورش برد و با نوك پوتينش بر پهلوي پيرمرد مي‌زد. پيرمرد كه موهايش سفيد شده بود، بدون اين‌كه ناله كند يا از ديگران درخواست كمك نمايد، هم‌چنان در سجده با خدا مناجات مي‌كرد. نگهبان بعثي هم بر قوّت لگدهايش افزود. آن‌قدر زد كه پيرمرد ديگر توان برخاستن نداشت و از پهلويش خون بر كف اتاق جاري شد.
آن بعثي نامرد هم تا خون ديد، از ترس اين‌كه مبادا ديگران به سويش حمله ببرند، با سرعت از اتاق بيرون رفت و در را قفل كرد. همگي به سوي پيرمرد رفتيم. جسم نحيف او با ارتعاشي غريبانه و اندوهبار كم‌كم آرام شد. يكي از بچه‌ها با عصبانيت به سوي در دويد و فريادزنان درخواست كمك كرد اما آن پيروان بني‌اميه جوابي ندادند. يك نفر زيرپيراهنش را پاره كرد و دور شكم پيرمرد بست اما ثمري نداشت.
چشمان پيرمرد به نقطه‌اي در سقف خيره شد و ساعتي بعد جان به جان‌آفرين تسليم كرد و روحش به جمع نمازگزاران شهيد و شهداي غريب پيوست. شهادت آن پيرمرد مظلوم روحيه‌ي ما را پايدار كرد و تزلزل را از دل‌هايمان زدود.
راوي:سيدجمال حيدري

tahoora62

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها.من فعلا بنا به شرايطي تو يه شهر سني نشين زندگي ميكنم. برام آنچه كه جالبه اينه كه به محض شنيدن اذان اينا با چه عجله اي خودشونو به مسجد ميرسونن! بعضي ها كنار محل كارشون يكي پيش نماز ميشه بقيه پشتش قامت و ...
من قبلا خيلي تو رفتن به مسجد خودمو ملزم نميدونستم اما الان سعي ميكنم به مسجد شيعيان اينجا كه خيلي غريبه (البته پنج شهيد گمنامم داره )و مزين به نام غريب مدينه امام حسن مجتبي است برم و نماز مغرب و عشاء رو به جا بيارم. خيلي كيف داره نماز اول وقت ،كنار شهدا، تو غربت ...

industrial66

عضو جدید
سلام...
خب دیروزو که تا قبل از ظهر گفته بودم
خداراشکر نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا هم سر وقت شد ...
رفتارم با مامان اینا هم من حرفاشونو گوش میدم ولی عمدتا اولش غر میزنم بعد کارو انجام میدم !!!!!خیلی سعی کردم این عادتو ترک کنم ولی باز دیروز مامان یه کاریو گفت اول غر زدم بعد انجام دادم!!!!!!

N. fotros

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به لطف خدا دارم نمازام رو بهتر از قبل می خونم (البته نمی گم همشو سر وقت میخونما، نه ولی خوب از قبل بهتره):redface:
همچنان احترام به پدر و مادر که تاج سر بنده هستن رو در دستور کار دارم کلی دارم روی خودم کار میکنم بشم فرزند ایده آل:cool:

shinersun

عضو جدید
سلام......
اولین گزارش کار
خدا رو شکر نماز صبحم رو سر وقت بلند شدم خوندم........دیروز نمازای ظهر و عصر و سر وقت بود....مغرب و عشا هم رفتیم مسجد به جماعت خوندیم..........
امروز صبحم رفتم دانشگاه چشمام رو درویش کردم و خدا رو شکر چشمم به این بی حجابا نیوفتاد.......خدا رو شکر نه دروغی گفتم نه غیبتی کردم.........

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم گلم نشنیده بودم این حدیث رو مرسی که تذکر دادی....

ولی من توی استفتائات آیت الله خامنه ای دیده بودم که ایشون فرموده بودن ما احادیثی داریم که همزمان کردن این نمازها رو مجاز شمرده! من به فکر خودم نمی دونستم نسبت بهش تاکید شده.... :gol:

خواهش می کنم عزیزم :gol::gol:
بازم ببخشید که فوضولی کردم:redface:
انشالله از این به بعد با هم بخون:D
هی می خوام نگم، فاطمه می گه بگو. بابا من مدتیه وضع نمازام داغونه.

اعتراف می گیرن هی ! :w00:

عزیزم حالا چرا با ابجی فاطمه ی من دعوا می کنی ؟؟؟؟؟:yellowcard:
دلت میای به دختر به این ماهی از گل کمتر بگی؟؟؟:w38:
ابجی جونم دیگه نبینم اعصاب نداشته باشی ها
خوب یکم تلاش کن من مطمئنم می تونی از همه ی ما بهتر بشی و مقید تر :w30:
باشه؟؟؟:w12:

سلام
به لطف خدا دارم نمازام رو بهتر از قبل می خونم (البته نمی گم همشو سر وقت میخونما، نه ولی خوب از قبل بهتره):redface:
همچنان احترام به پدر و مادر که تاج سر بنده هستن رو در دستور کار دارم کلی دارم روی خودم کار میکنم بشم فرزند ایده آل:cool:

عزیزم تو الان هم ایده الی انشالله با لطف خدا ایده ال تر می شی:w14:
من هم بخاطه پیشرفتت بهت گل هدیه می دم :w27:
همین که ادم نسبت به دیروزش یکمم پیشرفت کنه خودش کلی خوبه :w05:

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا ام البنین
خوب من امرزو نمازام رو سر وقت خوندم
دروغ =نوچ
غیبت با عرض شرمندگی یکی .(اصلا حواسم نبود خوب:cry::cry:)
امروز برای روز مادر هم ترکوندم
یک گل خیلی خوشگل یا کیک خریدم
یک کادوی نانازی هم خریدم
ضمن این که امروز نهار هم درست کردم
دوست های گلم عید رو هم به همتون تبریک می گم
انشالله سالین سال زیر سایه حضرت زهرا زندگی خوبی داشته باشید

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
يا ام البنين(س)
يادمون باشه اين تايبيك رو براي اين راه انداختيم كه هميشه به همديگه كاراي خوب رو ياداوري كنيم . شهيدي زندگي كنيم و شهيدي بميريم...........
هر كدومتون امشب كه بريد خونه حداقل كاري كه مي كنيد اينه كه روي مامان رو ميبوسيد و بهش مي گيد روزت مبارك
اما يادمون باشه هستن هم تايبيكي هايي كه ..........:cry:
جز اينه كه ونوس خانم هم تايبيكيه ماست
دوستان فردا پنجشنبه است و روز مادر
دوستاني كه تمايل دارن براي شادي روح مادر ونوس خانم و ديگر مادران اسير خاك
ختم سوره يس يا الرحمن رو داشته باشن توي همين تايبيك اعلام كنن

من امشب برای تمام مادرای بهشتی، مخصوصاً مادر ونوس عزیز یک بار سوره مبارکه الرحمن و یک بار سوره مبارکه یس را می خوانم.
--------------------
یا ام البنین

سلام
تقریباً دارم دختر خوبی می شوم. البته تا خوب بودن و به گرد پای شما رسیدن، راه زیاد دارم. :redface:
اما بیشتر از همیشه تلاش می کنم.
نمازهایم همه اول وقت.

كربلايي حسام

اخراجی موقت
بسم الله الرحمن الرحیم

« وَ وَصَّيْنا الْاِنْسانَ بِوالِدَيْهِ اِحْسانا »

و در كتاب فقيه درحقوقى كه از امام زين العابدين (ع) روايت كرده فرموده:

بزرگترين حق خدا بر تو اين است كه اورا بپرستى، و چيزى شريكش نسازى كه اگر اينكار رابه اخلاص كردى خداوند حقى براى تو برخود واجب مى ‏كند، و آن اين است كه امور دنيا وآخرتت را كفايت مى‏ كند.

و نيز فرمود: و اما حق مادرت اين است كه بدانى او تورا طورى حمل كرد كه احدى، احدى را آن طور حمل نمى ‏كند، آرى او تو را در داخل شكم خود حمل كرد، واز ميوه قلبش‏ چيزى به تو داد، كه احدى به احدى نمى ‏دهد، و او با تمامى اعضاى بدنش تو را محافظت ‏نمود، و باك نداشت ازاينكه گرسنه و تشنه بماند، بلكه پروايش همه از گرسنگى و تشنگى تو بود، او باك نداشت ازاينكه برهنه بماند، همه پروايش از برهنگى تو بود، او هيچ پروايى نداشت از گرما، ولى سعيش اين بود كه بر سر تو سايه بيفكند،او به خاطر تو از خواب خوش ‏صرفنظر كرد، و تو را از گرما و سرما حفظ نمود، همه اين تلاشها براى اين است كه ‏تو مال اوباشى، و تو نمى ‏توانى از عهده شكر او برآيى، مگر با يارى و توفيق خدا. (صفحه 328)

و اما حق پدرت اين است كه بدانى او ريشه تو است، چون ‏اگر او نبود تو نبودى، پس هر وقت از خودت چيزى ديدى كه خوشت آمد، بدان كه اصل آن نعمت پدرتو است، پس حمدخدا گوى ، و شكر پدر بجاى آر ، آن قدر كه با اين نعمت برابرى كند، و هيچ نيرويى نيست جزبه وسيله خدا. (من لا يحضره الفقيه، ج 2، ص 376)

mohana.ghaffari

عضو جدید
سلام به همگي دوستان.....

من قول ميدم از شنبه گزارش كار بدم......
هميشه برنامه درسيمم از شنبه بوده،ولي هيچ وقت عملي نميشده.....

ولي گزارش كار از شنبه انشالله ميدم.....

يا علي....

سلام از ماست
اه چه جالب؟
جناب زادشفق(سرگروه اقايون) هم قراره كارشون رو از شنبه شروع كنن
اما كدوم شنبه خدا عالمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اما حتما بهشون يادآوري مي كنم كه گزارش شنبه اين هفته شما رو چك كنه:smile:
اما چون خودتون قول داديد اگه نيايد و گزارش بديد بايد چهل تا كلاغ بر بريد :eek:
از ما گفتن بود

mohana.ghaffari

عضو جدید

براي من هم جالب شد
اگه براتون مقدوره منبع حديث رو هم بذاريد؟

mohana.ghaffari

عضو جدید
به به !!!!
ميگما بچه ها دارين گزاارش دادن و مطلب جديدو خاطره و حديث گذاشتن رو ياد ميگريد ها
اما يه چيزي چرا هيچكس نپرسيد اون خبري كه ميخواستم بدم چي بود؟:cry:
يادتونه گفتم اولش اينه
مزده مزده

عيبي نداره خودم ميگم
قراره توي هر دوره دو نفر رو به عنوان نفر برتر انتخاب كنيم و يه جايزه هم بهش بديم
هرچي تعداد گزارشاتون بيشتر باشه
حديث و خاطره ومطالبتون جديد تر باشه
امتياز بيشتر ميگيرن
و احتمال برنده شدن بيشتره
گرچه شما ها همتون برنده هاي واقعي هستيد

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي......
باشه ديگه.........
من كي گير دادم آخه؟!
با معرفت يادته قول دادي كمك كني؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ای بی بی!
من کی گفتم گیر دادی. چرا بعضیا فکر کردن من عصبانیم :eek::weirdsmiley::w05::crying2:
خواستم باهات شوخی کنم :w05:

اما جدا از دست خودم خیلی ناراحتم. دیشب به خدا گفتم ،خدای خونم پایین اومده :eek: رفتم یه صفحه قرآن خوندم :D بهتر شدم ولی بازم خدای خونم پایین هست. کلا از نظر معرفتی یکم تو چاله افتادم دارم سعی می کنم ،به اوج ظریفتم برگردم. هر وقت قران کم بخونم این جوری می شم.

بچه ها من امروز که روز مادر بود وظیفه ی انسانیم رو در حق کسی که مادرم بود و روزش بود، درست انجام ندادم. جنایت بزرگی کردم. نپرسین چی! فقط اینکه اون ازم محبت گدایی کرد ولی من مجبور شدم کاری رو به نشستن کنار اون و در آغوش کشیدنش، ترجیح بدم. مجبور شدم که برم و اون کار رو انجام بدم. خیلی گریه کردم. :crying2: تو خیابون، کل راه رو گریه کردم. :w05:
اما بالاخره از دلش یه جوری در آوردم که خیلی بهتر از اولش شد و بابام گفت که حسودیش گرفته :D

اینم گزارش. :w01:

كربلايي حسام

اخراجی موقت
مردى نزد رسول اكرم(ص) رفت و گفت: يا رسول الله به چه كس نيكى كنم؟

فرمودبه مادرت، عرضه داشت: سپس به چه كس؟
فرمود: به مادرت، عرضه داشت : سپس به چه‏ كس؟
فرمود: به مادرت، عرضه داشت: سپس به چه كس؟
فرمود: به پدرت.

(كافى، ج 2، ص 159، ح 9)

كربلايي حسام

اخراجی موقت
یا ام البنین
خوب من امرزو نمازام رو سر وقت خوندم
دروغ =نوچ
غیبت با عرض شرمندگی یکی .(اصلا حواسم نبود خوب:cry::cry:)
امروز برای روز مادر هم ترکوندم
یک گل خیلی خوشگل یا کیک خریدم
یک کادوی نانازی هم خریدم
ضمن این که امروز نهار هم درست کردم
دوست های گلم عید رو هم به همتون تبریک می گم
انشالله سالین سال زیر سایه حضرت زهرا زندگی خوبی داشته باشید

خوش بحالت
من که هیچی پول نداشتم بخرم
دم ابجیم گرم
اون خرید گفت بعدا پولشو بده
وگرنه خیلی ضدحال میشد

اما امروز
نمازصبح دم اذان گوشیم زنگ زد یه خورده اینور اونور شدم بعد خوابیدم و 20 دقیقه بعد پاشدم خوندم
نماز ظهر و عصر هم آن‌تایم و به موقع خدارو شکر

داشتم تایپ می‌کردم، آبجیم بغلم داشت اتو می‌کشید یهو اتو چبسید به دستم
بنده خدا فکر کرد الان یه داد میزنم
ولی خندیدم اینطوری:biggrin::biggrin:
خیل خوب بود