رفع اشکال مربوط به:VRAY FOR SKETCHUP

dadashpoor

عضو جدید
با سلام
میخواستم اگه از دوستان کسی متریل اب در وی ری دارد روی سایت بزاره.
با تشکر;)

thepjt

عضو جدید
تو خود ساین asg-viz که ویری رو ساخته کلی متریال آماده واسه دنلود هست ... منجمله آب

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
كپي

كپي

سلام. كسي مي دونه چه جوري مي شه در sketchupيك چيزي رو از يه نقشه روي يه نقشه ي ديگه كپي كرد؟

thepjt

عضو جدید
سلام. كسي مي دونه چه جوري مي شه در sketchupيك چيزي رو از يه نقشه روي يه نقشه ي ديگه كپي كرد؟
اول از همه باید با ابزار انتخابش کنی
بعدشم اگه کپیتون توی همون مدله (مثلا یک درب رو از این اتاق به اون اتاق)
با ابزار move و زدن کلید ctrl کپی میشه

یا اینکه از یک مدل به یک مدل دیگه است که در اون صورت
ctrl+c ctrl+v

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات v-ray

سوالات v-ray

چه طوری می تونم موقع رندر با v-ray یه بک گراند واسه پس زمینه رندرم بذارم؟؟؟:eek:

dadashpoor

عضو جدید
در vrayنمیشه ولی با کم کردن envionment-multiplier حدود 0.1یک اسمون تقریبی میشه داشت ولی راه دیگه گزاشتن صفحه پشت کاره.;)

dadashpoor

عضو جدید
در vrayانمیشه ولی با کم کردن envionment-multiplierکم بشه حدود 0.1یک اسمون تقریبی میشه داشت ولی راه دیگه گزاشتن صفحه پشت کاره.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
چه طوری می تونم موقع رندر با v-ray یه بک گراند واسه پس زمینه رندرم بذارم؟؟؟:eek:
میشه آسمون و پسزمینه رو به دلخواه انتخاب کرد. لطفا این دو فایل آموزشی رو ببینید. امیدوارم به اندازه کافی گویا توضیح داده باشم

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سسلام. ممنون از آموزش های بسیار عالیتون.
من یه مشکل بزرگ دارم. نمی دونم چه جوری باید نور و سایه به طرحم اضافه کنم.
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
اگه محيط بيرونيه با همون تنظيمات محيط كه در بالا توضيح تصويريش هست و اگه داخليه، از نوار ابزار وي-ري نور نقطه اي يا صفحه اي اضافه كنيد.
ضمنا اخيرا توي اين لينك يه سري مطلب خوب آموزشي پيدا كردم:
http://software.asgvis.com/index.ph...ssue 4 - V-Ray Render Contest & New Materials!
و اينجا هم متريالاي جديد
http://software.asgvis.com/index.ph...=article&id=57&Itemid=439&Cctitle=Indoor Lamp

rahim.k

عضو جدید
میشه لینک مستقیم دانلود متریال های vray رو بزارید منجمله آب.

architect_esf

عضو جدید
سوال

سوال

چطوري ميشه تو حالت هاي غير از defult مثل medium , high سايه رو فعال كرد بطوري كه توي رندر هم نشون داده بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطوري ميشه تو حالت هاي غير از defult مثل medium , high سايه رو فعال كرد بطوري كه توي رندر هم نشون داده بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

برای فعال کردن سایه یا نور خورشید باید options editor و از توی toolbar وی ری بزنی تا صفحه تنظیمات ظاهر بشه بعد به قسمت global switches (گزینه اول) برو وتو بخش lighting تیک default lights و فعال کن.
با این کار از نور خورشید خود اسکچاپ برای دادن نور سایه استفاده میکنه.
برای تنظیمات نور سایه اسکچاپ هم میتونی از منوی window تنظیمات shadow رو فعال کنی.

برای راهنمایی های بیشتر هم اساتید باید نظر بدن.

آخرین ویرایش:

hamid_gh

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
این رندرو با وی ری گرفتم ولی عکس داخل تابلوها نیافتاده کسی می تونه بگه برای چی؟

سلام دوست عزیز شما باید روی عکس راست کلیک کنید و بعد اوونو اکسپلود کنید و در صورت نیاز اوونو کامپونتش کنید حالا حتما داخل رندر نمایش داده میشه.

H.SHafiee

عضو جدید
کاربر ممتاز
آموزش V-rey for sketchup 6

آموزش V-rey for sketchup 6

a1.jpg
سلام.این پنجره تنظیمات رندرsketchup.بچه ها کسی که v-rey رو درست نصب کنه این پنجره ظاهر میشه.تو این یکی دو روز آینده این پنجره رو توضیح میدم .امیدوارم بدردتون بخوره.

elaela

عضو جدید
سلام.من چطور میتونم رزولوشن رندرvrey رو بالا ببرم؟میخوام 300 باشه.نمیدونم از کجا باید تنظیم کنم و چه جوری.ممنون میشم کمکم کنید.

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من چطور میتونم رزولوشن رندرvrey رو بالا ببرم؟میخوام 300 باشه.نمیدونم از کجا باید تنظیم کنم و چه جوری.ممنون میشم کمکم کنید.

سلام

تو منوی v-ray گزینه option رو بزنین...

بعد از باز شدن منوی option وارد قسمت output بشین...

حالا دوتا کادر رو میبینید که میتونین تو اون اندازه دلخواه خروجی رو بدین تا رندر به اندازه دلخواه انجام بشه...

raziarchitect

عضو جدید
درست کردن پنجره یا در و اضافه کردن و کم کردن حجمی در برنامه Skech Up

درست کردن پنجره یا در و اضافه کردن و کم کردن حجمی در برنامه Skech Up

با سلام یه سوال داشتم می خواستم ببینم در sketch upتوی احجام منحنیTچه طور می شه حجمی اضافه یا کم کردTمثلا یک ساختمان با حجم استواته داریم که می خوایم یه پنجره توش ایجاد کنین چه طور باید این کار رو کرد؟ خیلی ممنون می شم اگه جواب بدین

عزیزم برای درست کردن پنجره در sketch up باید مدل پنجره ای که میخواید ترسیم کنید حالا یا روی دیوار مورد نظر یا جای دیگه ترسیم کنید بعد move کنید ؛
بعد با دکمه ی حجم دهنده دیوار داخل یا بیرون بیارید;)

sahebgharani200

عضو جدید
عزیزم برای درست کردن پنجره در sketch up باید مدل پنجره ای که میخواید ترسیم کنید حالا یا روی دیوار مورد نظر یا جای دیگه ترسیم کنید بعد move کنید ؛
بعد با دکمه ی حجم دهنده دیوار داخل یا بیرون بیارید;)
منظورم اینه که مثلا وقی داریم نمای یک میدونو طراحی میکنیم وقی پلانشو که شکل منحنی داره push می کنیم بعد که بخوایم جزئیاتی روی اون بدنه کارکنیم و یه جاهایی از سطح منحنی رو خالی کنیم یا اضافه کنیم باید چی کار کنیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

raziarchitect

عضو جدید
در sketch up چگونه حجمی را خالی کنیم یا اضافه کنیم

در sketch up چگونه حجمی را خالی کنیم یا اضافه کنیم

منظورم اینه که مثلا وقی داریم نمای یک میدونو طراحی میکنیم وقی پلانشو که شکل منحنی داره push می کنیم بعد که بخوایم جزئیاتی روی اون بدنه کارکنیم و یه جاهایی از سطح منحنی رو خالی کنیم یا اضافه کنیم باید چی کار کنیم

عزیزم وقتی میدون push کردی هرچیرو خواستی روی میدون خالی کنی اول با مداد روی میدونت بکش بعد با پاکن فقط خطوطش پاک کن و هرچیزیرو خواستی به میدونت اضافه کنی با مداد بکش و اضافه کن:smile:
امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم;)

saghi_1360

عضو جدید
سلام دوستان
من به تازگی کار با sketchup رو شروع کردم.
vray رو هم دارم از رو V-Ray for SketchUp Manual یاد می گیرم.
منتها تغییراتی رو که از روی این فایل آموزشی تو vray options editor وارد می کنم رو در رندرها نمی تونم ببینم
در واقع رندرها ثابته
فکر می کنم جایی تو تنظیمات باید تغییراتی بدم، کسی می تونه کمک کنه؟

black_arch

عضو جدید
با اجازه شما

با اجازه شما

با سلام یه سوال داشتم می خواستم ببینم در sketch upتوی احجام منحنیTچه طور می شه حجمی اضافه یا کم کردTمثلا یک ساختمان با حجم استواته داریم که می خوایم یه پنجره توش ایجاد کنین چه طور باید این کار رو کرد؟ خیلی ممنون می شم اگه جواب بدین
ابتدا ابزار circle رو انتخاب کن.تعداد قسمت هایی که می خوای دایرت تقسیم شه رو به عدد مینویسی.حالت پیش فرض 24 قسمته.بعد با ابزار push حچمتو درست میکنی.
مرحله بعد اینه که از منوی view گزینه ی hidden geometry رو تیک میزنی.با اینکار دایرت به تعداد قسمتی که عدد دادی تقسیم میشه.حالا هر تغییری بخوای میتونی رو تک تک قسمتا انجام بدی از جمله در آوردن حفره و کنسول.بعد از انجام کارت دوباره hidden geometry رو uncheck کن.امتحان کن خیلی اسونه.;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
خود manual که چند صفحه ایه و واسه ورژن اخیر وی-ری مطالب اضافه کرده ، خیلی خوب و کامله

• Like
واکنش ها: m2e

nima_na2005

عضو جدید
سلام آقای یگانگی ضمن عرض تشکر از اینکه بنده مطالب زیادی رو از آموزش هاش شما یاد گرفتم میخواستم یه سایت منبع خوب برای گرفتن انواع تصاویر HDRI معرفی کنید. بیشتر دنبال یه HDRI میگردم که یه سایت طبیعی اطراف پروژه تشکیل بده! اینم یه رندر از کارم که نتیجه ی آموزش های عالی شماست:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من به تازگی کار با sketchup رو شروع کردم.
vray رو هم دارم از رو V-Ray for SketchUp Manual یاد می گیرم.
منتها تغییراتی رو که از روی این فایل آموزشی تو vray options editor وارد می کنم رو در رندرها نمی تونم ببینم
در واقع رندرها ثابته
فکر می کنم جایی تو تنظیمات باید تغییراتی بدم، کسی می تونه کمک کنه؟
مشکل منم همینه چی شد که درست شد؟

Adel.Gh

عضو جدید
نور پردازی

نور پردازی

سلام ، یک سؤال دارم ،میشه با sketchup نور مصنوعی ایجاد کرد مثل 3DMax ؟

dadashpoor

عضو جدید
خود اسکچاپ این کارو نمی کنه شما باید پلاگینی روش نصب کنید که بتونید رندر بگیرید به نظر من وی ری از همش کامل تره

dadashpoor

عضو جدید
درخواست

درخواست

اگه دوستان علا قه داشته باشن و اقای یگانگی اجازه بدن میخوام اموزش کامل وی ری شروع کنم تو اولین قدم می خوام درست کردن انیمیشن با وی ری به طور کامل بگم نظر یادتون نره

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انیمیشن به نظر من با اسکچ بدرد نمیخوره ... فکر هم میکنم تعدادی محدودی هستن که این کارو میکنن ...