رفع اشکال مربوط به:SKETCHUP

moradad

عضو جدید
سلام
اگ میشه منم راهنمایی کنید چطور میتونم متریال وارد کنم به su
من از su2013 و V-ray 1.48 استفاده میکنم
فایل متریال ها رو تو پوشه متریال بنامه کپی کردم ولی داخل برنامه چیزی نشون نمیده

mteymoori

متخصص sketchup
سلام من چند بار امتحان کردم هر تنظیماتی انجام میدم دوباره تو اسکچاپ تغییر میکنه بعترین راه اینه که از فرمان اسکیل استفاده کنین و کل پلان و 23/7.5 برابر کنین.....
دوستان عزیز وقتی فایلی رو وارد اسکچ آپ میکنید در صفحه ای که بعد از انتخاب گزینه Import باز میشه گزینه Option رو بزنید ... و حالت unit رو از Feet به meters تغییر بدید ... توی این حالت اندازه ترسیمات شما بدون تغییر وارد اسکچ آپ میشه ... این اختلاف اندازه ها به خاطر همین اختلاف در یکاهای پیش فرض در دو برنامه است ...
این عددی که شما استفاده میکنید در دستور Scale هم راه اشتباهیه که سعی داره دو یکا رو به هم نزدیک کنه اما دقیق نیست ... موفق باشید .

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . خطوط منحنی در این برنامه واسه من شکسته می شه اگه بخوام منحنی هام تیدیل به چند ضلعی نشن باید چی کار کنم ؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام . خطوط منحنی در این برنامه واسه من شکسته می شه اگه بخوام منحنی هام تیدیل به چند ضلعی نشن باید چی کار کنم ؟
سلام
وقتی که می خواید دایره رو رسم می کنید بعد از این که ابزارش رو انتخاب کردید اون گوشه توی قسمت measurements به طور پیش فرض عدد 24 رو نشون میده همون موقع هر عددی رو که وارد کنید side ‌دایره شما ( تعداد اضلاع دایره ) می شه که معمولا برای دایره 100 و برای نیم دایره 50 قرار میدن ... اگر هم پس از رسم دایره از تعداد اضلاع پشیمون شدید و هنوز از دستور دایره خارج نشدید میتونید با وارد کردن "ns" ‌تعداد اضلاع رو به n تغییر بدید مثلا 3s میشه مثلث ... اگر هم از قبل رسم کردید می تونید با یه راست کلیک از قسمت entity info این مقدار رو تغییر بدید ... .

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
وقتی که می خواید دایره رو رسم می کنید بعد از این که ابزارش رو انتخاب کردید اون گوشه توی قسمت measurements به طور پیش فرض عدد 24 رو نشون میده همون موقع هر عددی رو که وارد کنید side ‌دایره شما ( تعداد اضلاع دایره ) می شه که معمولا برای دایره 100 و برای نیم دایره 50 قرار میدن ... اگر هم پس از رسم دایره از تعداد اضلاع پشیمون شدید و هنوز از دستور دایره خارج نشدید میتونید با وارد کردن "ns" ‌تعداد اضلاع رو به n تغییر بدید مثلا 3s میشه مثلث ... اگر هم از قبل رسم کردید می تونید با یه راست کلیک از قسمت entity info این مقدار رو تغییر بدید ... .
واقعا عالی بود ممنون

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
راه حل رفع مشکل scale

راه حل رفع مشکل scale

دوستان برای این که فایل کدی که import می کنید و scale بهم میریزه من راه حل خود برنامه تموزشی sketchup پیشنهاد می کنم .
وقتی نقشه import کردید یک قسمتی که اندازه اش رو می دونید انتخاب کنید مثلا اندازه عرض ستون / پله .... با استفاده از ابزار Tape measure tool ابتدا و انتهای اون قسمت اندازه بگیرید ( مثلا اگه ستون انتخاب کردید ابتدا و انتهای عرض ستون با این Tape measure tool یگیرید ) و اندازه کدی وارد کنید مثلا ستون در sketchup اندارش شده 37 ولی در کد 100 بوده عدد 100 تو ی measurment وارد کنید ) بعد enter بزنید .

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    21.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.JPG
    2.JPG
    20.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
اینم اموزش تصویری
این کار هم درسته اما همون طور که تو صفحه قبل استاد تیموری گفتن اگه بعد از زدن import ، و قبل از open کردن ، روی options کلیک کنیم و واحد رو از قسمت units با واحد ترسیمی cad هماهنگ کنیم مشکلی پیش نمیاد .
Capture.jpg

mm.h

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست جونیا ببخشید من ی آبجکت آماده واسه وی ری دان کردم وقتی این متریال رو اعمال میکنم سایز متریال خیلی کوچیکه مثلا کاشی 1 متری 10 سانتی و این باعث میشه تو رندر بافتش مشخص نباشه و قشنگ نشه چطوری میتونم سایز متریال آماده رو تغییر بدم؟؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام . چه جوری یه حجم mirror میکنیم تو skechup ?
سلام برای mirror کردن می شه از دستور Scale استفاده کنید ؛ اول حجمتون رو انتخاب کنید بعد دستور scale رو رو حجم انتخابی اعمال کنید ، بعد مثل این شکل یه مکعب دور حجمتون ظاهر می شه با یکی از نقاطی که وسط هر وجه مکعب قرار گرفتن (چون وقتی یکی از نقاط وسط وجه مکعب رو انتخاب می کنید به دو راستای دیگه تغییری اعمال نمی شه) رو بسته به جهتی که باید mirror بشه انتخاب کنید ، چپ کلیک رو نگه دارید و با حرکت موس جهت رو مشخص کنید ، بدون اینکه چپ کلیک رو رها کنید مقدار "منفی یک" رو وارد کنید . ( در حالت کلی اسکچاپ ابزاری برای mirror نداره و باید ابزار های دیگه کمک گرفت .)
Cap.JPGCap2.JPG

آخرین ویرایش:

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست جونیا ببخشید من ی آبجکت آماده واسه وی ری دان کردم وقتی این متریال رو اعمال میکنم سایز متریال خیلی کوچیکه مثلا کاشی 1 متری 10 سانتی و این باعث میشه تو رندر بافتش مشخص نباشه و قشنگ نشه چطوری میتونم سایز متریال آماده رو تغییر بدم؟؟
سلام .
1......... کلیک راست کنین رو صفحه ای که میخایین متریالش رو تغییر بدین
2 ..........در مرحلع بعد از کشوی تکستچر گزینه ی پوزیشن رو انتخاب کنین
3..........کادری دور صفحه ای که انتخاب کردین ظاهر میشه که 4 تاگزینه با رنگهای مختلف ایجاد میشه اگه شکلک سبز رو حرکت بدین مقیاس متریال تغییر میکنه .
Capture.jpg

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام . چه جوری یه حجم mirror میکنیم تو skechup ?

دوستمون عرض کردن

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من قصد مشارکت در این تاپیک دارم
کسی اگر سوالی داره بپرسه من تا جایی که از اساتید اموختم به اشتراک می گذارم

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اقای یگانگی عزیز
میخاستم ببینم چطور میتونم حجمی که با اسکچ کار شده تو گوگل ارث اپلود کرد؟

maryam6299

عضو جدید
سلام دوستان
وقتی برش رو با فرمت dwg اکسپورت میکنم خطوط برش خورده خذف میشن و توی فایل کد نشون داده نمیشن
کسی راه حلشو میدونه؟

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
وقتی برش رو با فرمت dwg اکسپورت میکنم خطوط برش خورده خذف میشن :surprised::surprised: :surprised: ؟؟؟؟؟ و توی فایل کد نشون داده نمیشن
کسی راه حلشو میدونه؟

سلام.
شما احتمالن وقتی که section plane رو در جای مورد نظرتون قرار دادین ، موقع اکسپورت گزینه export 2D section slice رو انتخاب میکنین.
که در اینطورت در نرم افزار اتوکد فقط خطوط برش خورده نمایش داده میشه .
شما اگه میخواییین که از کل صفحه برش خوردتون خروجی بگیرین باید گزینه export 2D graphic رو انتخاب کنین .
( فرقی نمیکنه که dwg باشه یا dxf ) .

آخرین ویرایش:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام اقای یگانگی عزیز
میخاستم ببینم چطور میتونم حجمی که با اسکچ کار شده تو گوگل ارث اپلود کرد؟
تولبار گوگل رو فعال کنید و گزینه پیشنمایش روی گوگل ارت رو بزنید. لازمه حساب جی -میل هم داشته باشید

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تولبار گوگل رو فعال کنید و گزینه پیشنمایش روی گوگل ارت رو بزنید. لازمه حساب جی -میل هم داشته باشید
سلام و خسته نباشید
این تولبار فعاله و طبق چیزی که تو help گفته شده بود مراحل اد لوکیشن رو انجام دادم ولی بعد از grab کردن لوکیشن دیگه کاری نمیشه کرد و وقتی پیشنمایش رو گوگل رو میزنم با اینکه لوکیشن رو مشخص کردم میره تو یه نقطه خاصی تو امریکا حجمم رو نشون میده و هیچ جایی هم تا حالا جی میل نخاسته.

اگر براتون مقدوره مرحله به مرحله کمی توضیح بدید برام.البته میدونم که سرتون شلوغه ولی کسی جز شما جواب اینو نمیدونه.کلی سرچ کردم و به نتیجه نرسیدم

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام منم این مشکل رو دارم نقشه رو توی صفحه میارم و توپوگرافی رو هم اعمال میکنم ؛ بعد از وارد شدن به جی میل روی پیشنمایش که کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته ... .

memara

عضو جدید
سلام دوستان اسکچ اپ این قابلیت رو داره که مختصات یه نقطه رو بدیم و بیس کارو بر اون اساس (تپوگرافی ) ترسیم کنه

این قابلیت و روییت داره ولی نمیدونم با اسکچ بشه اگه میشه لطفا یکی راهنمایی بفرمایه مارو ممنون

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان اسکچ اپ این قابلیت رو داره که مختصات یه نقطه رو بدیم و بیس کارو بر اون اساس (تپوگرافی ) ترسیم کنه

این قابلیت و روییت داره ولی نمیدونم با اسکچ بشه اگه میشه لطفا یکی راهنمایی بفرمایه مارو ممنون
سلام با گزينه ي Add location يك صفحه ي جديد باز مي شه كه نقشه ي شماست؛ يك منطقه رو انتخاب مي كنيد ، SELECT REGION و بعد GRAB ، محلي رو كه انتخاب كرديد مياد توي صفحتون، TOGGLE TERRAINرو که بزنید مي بينيد كه سطحتون توپوگرافی پيدا مي كنه؛ بعدش می شه خطوط توپوگرافی رو از رو نقشه بدست آورد .
Capture.jpg

آخرین ویرایش:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
گزینه toggle terain برای من غیر فعاله.میشه بگین علتش چیه؟
و اینکه این گزینه ارتباطی با گذاشتن حجم روی گوگل ارث داره یا نه؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
با سلام
گزینه toggle terain برای من غیر فعاله.میشه بگین علتش چیه؟
و اینکه این گزینه ارتباطی با گذاشتن حجم روی گوگل ارث داره یا نه؟
سلام
فک نمی کنم ارتباطی داشته باشه ؛ طبق صحبت جناب یگانگی اپلود مدل مربوط به preview model in google earth می شه ( که گزینهpreview model... برای من کار نکرد) و بعد بررسی مدل توسط گوگل ، روی گوگل ارث به اسم خودتون ثبت می شه ... در مورد غیر فعال بودنtoggle terain هم ، احتمالا توپوگرافی منطقه ای که انتخاب کردید کمه برا همین فقط یکم قوس پیدا می کنه ؛ اگر هم کلا این گزینه نیست مربوط به این میشه که یا تولبارش فعال نیست یا ورژن اسکچ اپ تون از8 پایین تره ... .

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
فک نمی کنم ارتباطی داشته باشه ؛ طبق صحبت جناب یگانگی اپلود مدل مربوط به preview model in google earth می شه ( که گزینهpreview model... برای من کار نکرد) و بعد بررسی مدل توسط گوگل ، روی گوگل ارث به اسم خودتون ثبت می شه ... در مورد غیر فعال بودنtoggle terain هم ، احتمالا توپوگرافی منطقه ای که انتخاب کردید کمه برا همین فقط یکم قوس پیدا می کنه ؛ اگر هم کلا این گزینه نیست مربوط به این میشه که یا تولبارش فعال نیست یا ورژن اسکچ اپ تون از8 پایین تره ... .
سلام
ایشون که واضح نگفتن چج.ری میشه اینکارو کرد
من اول اد لوکیشن میکنم و گراب رو میزنم بعدش دیگه با پنجره ای که باز مونده نمیشه هیچ کاری کرد.حالا من بعدش میام پیش نمایش تو گوگل ارث رو میزنم ولی با این که اد لوکیشن رو منطقه واقعی پروژه تو ایران انمتخاب کردم حجم میره تو یه جایی تو امریکا قرار میگیره .و اصلا هم جی میل ازم نخاسته نمیدونم باید چیکار کنم با چند تا فایل هم امتحان کردم نشد
اگه میشه بگید بعد از گراب کردن با پنجره باز مونده چیکار کنم؟

اینم مشکل من که میبینید غیر فعالهa.jpg

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
ایشون که واضح نگفتن چج.ری میشه اینکارو کرد
من اول اد لوکیشن میکنم و گراب رو میزنم بعدش دیگه با پنجره ای که باز مونده نمیشه هیچ کاری کرد.حالا من بعدش میام پیش نمایش تو گوگل ارث رو میزنم ولی با این که اد لوکیشن رو منطقه واقعی پروژه تو ایران انمتخاب کردم حجم میره تو یه جایی تو امریکا قرار میگیره .و اصلا هم جی میل ازم نخاسته نمیدونم باید چیکار کنم با چند تا فایل هم امتحان کردم نشد
اگه میشه بگید بعد از گراب کردن با پنجره باز مونده چیکار کنم؟

اینم مشکل من که میبینید غیر فعالهمشاهده پیوست 220866
سلام
من کار خاصی نمی کنم و در واقع مشکل شما یکم عجیبه اما شاید علتش تفاوت ورژن ها باشه مثلا توی اون کادری که علامت زدید اون 3 تا ایکون سمت راست که مربوط به این قضایا نمی شن ، از 5 تا ایکون باقی مونده هم اون ایکون وسطی توی ورژن 2014 نیستش کلا ...
کاری که من میکنم اینه که Add location رو می زنم، ادرس رو سرچ میکنم ( همون طور که می بینید toggle terain و preview model in google earth غیر فعالند چون هنوز نقشه ای توی صفحه نیومده که بخواد حالت توپوگرافی یگیره ؛ preview هم به این علت غیر فعاله که من هیچ چیزی تو صفحه ی کلی اسکچ اپ رسم نکردم که بخواد اپلود بشه ) حالا select region رو که میزنم میتونم محدوده رو انتخاب کنم و بعد هم Grab رو میزنم و بعد خود پنجره بسته می شه و نقشه میاد توی صفحه قرار می گیره ( اینطور که فهمیدم قسمت پنجره برای شما بسته نمی شه !!! ) بعدش با اومدن نقشه و بسته شدن خودکار پنجره toggle terain هم فعال می شه ( عکس سمت راست بدون toggle terain و عکس سمت چپ با toggle terain هستش ) ؛‌ظاهرا این دو حالت خیلی با هم تفاوتی ندارن اما اگه سطحی که نقشه در حال فعال بودن toggle terain داره رو ، سطح سفر فرض کنیم می بینید که فقط قسمت های باقی مونده ارتفاع مثبت دارن ... در مورد gmail هم از قسمتی که توی عکس اخر مشخص کردم ( پایین سمت چپ برنامه ) می تونید وارد بشید و با کلیک دوباره خارج بشید ؛ این مشکلی هم که یه جای دیگه میره برای خودم یکی دو بار پیش اومده اما با پاک کردن ادرس و نوشتن دوباره اون و سرچ مجدد حل شد ، کلا به نظر می رسه از اطلاعات گوگل استفاده میکنه و این که یه جای دیگه رو نشون میده باید مربوط به گوگل بشه ... .
Untitled.jpg
لینک

آخرین ویرایش:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من کار خاصی نمی کنم و در واقع مشکل شما یکم عجیبه اما شاید علتش تفاوت ورژن ها باشه مثلا توی اون کادری که علامت زدید اون 3 تا ایکون سمت راست که مربوط به این قضایا نمی شن ، از 5 تا ایکون باقی مونده هم اون ایکون وسطی توی ورژن 2014 نیستش کلا ...
کاری که من میکنم اینه که Add location رو می زنم، ادرس رو سرچ میکنم ( همون طور که می بینید toggle terain و preview model in google earth غیر فعالند چون هنوز نقشه ای توی صفحه نیومده که بخواد حالت توپوگرافی یگیره ؛ preview هم به این علت غیر فعاله که من هیچ چیزی تو صفحه ی کلی اسکچ اپ رسم نکردم که بخواد اپلود بشه ) حالا select region رو که میزنم میتونم محدوده رو انتخاب کنم و بعد هم Grab رو میزنم و بعد خود پنجره بسته می شه و نقشه میاد توی صفحه قرار می گیره ( اینطور که فهمیدم قسمت پنجره برای شما بسته نمی شه !!! ) بعدش با اومدن نقشه و بسته شدن خودکار پنجره toggle terain هم فعال می شه ( عکس سمت راست بدون toggle terain و عکس سمت چپ با toggle terain هستش ) ؛‌ظاهرا این دو حالت خیلی با هم تفاوتی ندارن اما اگه سطحی که نقشه در حال فعال بودن toggle terain داره رو ، سطح سفر فرض کنیم می بینید که فقط قسمت های باقی مونده ارتفاع مثبت دارن ... در مورد gmail هم از قسمتی که توی عکس اخر مشخص کردم ( پایین سمت چپ برنامه ) می تونید وارد بشید و با کلیک دوباره خارج بشید ؛ این مشکلی هم که یه جای دیگه میره برای خودم یکی دو بار پیش اومده اما با پاک کردن ادرس و نوشتن دوباره اون و سرچ مجدد حل شد ، کلا به نظر می رسه از اطلاعات گوگل استفاده میکنه و این که یه جای دیگه رو نشون میده باید مربوط به گوگل بشه ... .
به علت محدودیت در تعداد فایل های ضمیمه مجبور شدم عکس ها رو اینجا کنار هم اپلود کنم که با کلیک رو اون ، تو سایز واقعی نشون داده می شه .
ممنون در واقع مشکل همونیه که گفتید یعنی بعد از گراب کردن پبجره بدون هیچ اتفاقی باز میمونه و باید دستی ببندمش و بنابراین گزینه بقلیشم غیر فعال میمونه.
سپاسگذار از وقتی که گذاشتیذ

memara

عضو جدید
سلام با گزينه ي Add location يك صفحه ي جديد باز مي شه كه نقشه ي شماست؛ يك منطقه رو انتخاب مي كنيد ، SELECT REGION و بعد GRAB ، محلي رو كه انتخاب كرديد مياد توي صفحتون، TOGGLE TERRAINرو که بزنید مي بينيد كه سطحتون توپوگرافی پيدا مي كنه؛ بعدش می شه خطوط توپوگرافی رو از رو نقشه بدست آورد .
مشاهده پیوست 220838

مرسی ممنون کارم راه افتاد

memara

عضو جدید
سلام
مشاهده پیوست 220870
لینک

توضیحاتت کامل بود فدات مرسی

راهی نداره بتونیم تپو گرافی رو دست کاری کنیم یا ببریم تو مکس ورتکس بدیم و تغیرش بدیم