رفع اشکال مربوط به:RHINO

raziarchitect

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز ;)
تو باشگاه کسی هست که برنامه راینو بلد باشه؟
یا
pdfی ازش داشته باشه؟
ممنون:gol:

hesamg59

عضو جدید
میشه یه کوچولو در مورد این نرم افزار توضیح بدید؟
بله که میشه...
راینو یه نرم افزار فوق العاده قدرتمند.. و در عین حال جذاب برای کاربر و بسیار ساده از لحاظ یادگیری است ( به قول فرنگی ها user friendly )
پایه و اساس این نرم افزار.. اتوکد هست.. پس کسی که اتوکد بلده حداقل 50 % راینو رو بلده... فقط میمونه دستورات سه بعدی و ترکیباتشون
اساس راینو بر مدلسازی سطوح بوسیله NURBS هست.... نربز رو در مکس به صورت خیلی ساده داریم.. اما در راینو اونقدر پیشرفته شده که تماما با نربز کار میشه
پلاگین های متعددی هم که براش اومده.. کار ها رو بسیار ساده کرده... از جمله Vray و موتور رندر Keyshot و maxwell
از طرفی پلاگین های تکمیلی فوق العاده ای هم داره... از جمله Tsplines که محیطی شبه مکس رو به کاربر میده... و grasshopper که اسکریپت نویسی گرافیکی فوق العاده جذابی رو به کاربر میده.... و مخصوصا کابران معمار به شدت از این پلاگین استقبال کردند
این نکته رو بگم که...خانوم زاها حدید... کارهای جدیدشون تماما با راینو و گراسهوپر هست

hesamg59

عضو جدید
به نظر شما این نرم افزار قوی تره یا اسکچ ؟ من خواستم از اسکچ بیام ببیرون و بزنم تو کار راینو .. به نظر شما راینو خوب تره ؟ البته هردو رو بدون پلاگین مقایسه کنید ...
من طی دوره هایی که با دوستان معماری داشتم ( مخصوصا دانشجوهای دانشگاه فردوسی) اذعان به قدرت راینو رو همگی داشتن
اسکچ آپ فقط در مواردی ساخت مدل های معماری بدون انحنا رو ساده تر کرده... چیزی شبیه نقاشی 2 و 3 بعدی
ولی راینو... دقت و فدرت رو با هم داره....
شاید توی اسکچ اپ یا هر نرم افزار دیگه ای..یه مکعب رو حداکثر از 3 راه بشه ساخت... ولی در راینو این مکعب رو حداقل از 15 روش مختلف میتونید بسازید

hamost

عضو جدید
3d auto cad

3d auto cad

سلام دوست عزیز امیدوارم بتونی جواب سوال من رو زود بدی چون واقعا ضروریه .ببین من با تری دی اتوکد یه صفحه ی منحنی مستطیلی رو کشیدم که چهار ضلعش منحنی هست و در بعد z پیچش خورده .حالا می خوام در واقعیت این رو با همین ابعاد و اندازه و شکل بسازم و نیاز به پلان دو بعدی اون دارم تا بتونم روی پارچه بکشم و برش بدم.حالا هر کاری میکنم نمی تونم اون رو به دوبعد بیارم . میخواستم ببینم شما راه حلی به ذهنتون نمی رسه ؟؟ ااتوکد فرمانی نداره که بتونه اون شکل رو به حالت دو بعدی در بیاره ؟؟ مثل تری دی مکس که یک صفحه رو بایه فرمان تبدیل به پارچه میکردیم و اون پارچه روی قوری می افتاد و فرم میگرفت. اتوکد همچین فرمانی نداره ؟؟؟ آیا برنامه ای هست که بشه این کار رو کرد ؟؟؟ممنون میشم زود جوابم رو بدی من یک شکل هم اینجا می زارم .http://ups.night-skin.com/images/fsse0gx9l9ixubzbblzz.jpg

Hamed.tba

عضو جدید
سلام دوست عزیز امیدوارم بتونی جواب سوال من رو زود بدی چون واقعا ضروریه .ببین من با تری دی اتوکد یه صفحه ی منحنی مستطیلی رو کشیدم که چهار ضلعش منحنی هست و در بعد z پیچش خورده .حالا می خوام در واقعیت این رو با همین ابعاد و اندازه و شکل بسازم و نیاز به پلان دو بعدی اون دارم تا بتونم روی پارچه بکشم و برش بدم.حالا هر کاری میکنم نمی تونم اون رو به دوبعد بیارم . میخواستم ببینم شما راه حلی به ذهنتون نمی رسه ؟؟ ااتوکد فرمانی نداره که بتونه اون شکل رو به حالت دو بعدی در بیاره ؟؟ مثل تری دی مکس که یک صفحه رو بایه فرمان تبدیل به پارچه میکردیم و اون پارچه روی قوری می افتاد و فرم میگرفت. اتوکد همچین فرمانی نداره ؟؟؟ آیا برنامه ای هست که بشه این کار رو کرد ؟؟؟ممنون میشم زود جوابم رو بدی من یک شکل هم اینجا می زارم .http://ups.night-skin.com/images/fsse0gx9l9ixubzbblzz.jpg

اول از همه که این تاپیک مربوط به راینو و مشکلات اون میشه و خوب اگر سوالتون جای خودش مطرح کنین زودتر جواب میگیرین.
بعد هم اینکه این کار خیلی سادس اگر همون مستطیل رو روی پارچه بکشین و بعد برش بدین با همون ابعاد که میتونین این کارو انجام بدین .
انقدر سادس که نمیدونم در واقع میخواین چیکار کنین .

و اما در مورد دستوری برای این کار.

اگر سراغ راینو رفتین از دستور make 2d استفاده کنین تا 4 نما و 3 نما براتون بده .

Hamed.tba

عضو جدید
کرک این برنامه رو هرکاری میکنم پیدا نمیکنم اگه کسی داره برام بزاره مرسی :redface:

اگه کرک نکنین خیلی بهتره برای نصب از یکی از این سریال نامبر ها استفاده کنین :

RH40-MT32-Q8VQ-969N-A6B6-1LQ5

RH40-V2AJ-ECHT-3F86-FYBW-8LH7

RH40-QQTJ-88MT-9F9T-37AL-9M24

RH40-VBT0-84KE-129A-15AM-0LG8

archi-tecture

عضو جدید
احسان جان شما ستاره را project کن (یا pull) رو سطحت و بعد هم خیلی راحت split کن درست میشه

Hamed.tba

عضو جدید
سلام دوستان
من چه چوری این سوراخ ( شکل آبی رنگ ) را در این سطح ایجاد کنم؟ یا در واقع چگونه این شکل آبی رنگ ( ستاره ) را از این سطح در آورده و استخراج کنم؟
http://www.irupload.ir/viewer.php?file=7o2dug2jitypqdpfgfq2.jpg

http://www.pic.iran-forum.ir/images/eapx8020nzlnxrqryccy.jpg

احسان جان شما ستاره را project کن (یا pull) رو سطحت و بعد هم خیلی راحت split کن درست میشه

یک راه دیگه هم اینه که از نمای top فقط دستور split رو بزنین و تموم
حتما نیازی نیست که این شکل رو روی سطح project کنین .

Hamed.tba

عضو جدید
برای طراحی خودرو کدوم پلاگین ها لازمه؟

نیازی به پلاگین خاصی نیست شما با راینو میتونین این کار رو انجام بدین . اما اگر لازم باشه تا مانور بیشتری بدین میتونین با پلاگین تی اسپیلاین کارای جالبی انجام بدین .
تو قسمت دانلود پلاگین های راینو در سایت myrhino.ir میتونین دانلود کنین .

سلام میشه یه منبع آموزشی رینو بهم معرفی کنید؟:surprised:

منابع آموزشی راینو خداروشکر دارن زیاد میشن دوست من .
یکی از بهترین منایع دیدن ویدئو های سایت youtube هست .
یه سری آموزش فارسی تو همین تاپیک گذشته بودم که انگار عکساش پریده.
اگر مایل به دیدن اون آموزش ها با عکسای سالمش هستید همشونو تو سایت آپلود کرده میتونین برین عضو بشین تا قسمت آموزش های فارسی براتون باز بشه و استفاده کنین : www.MyRhino.ir

hesamg59

عضو جدید
سلام/ راستش من از چند نفر خوبی این نرم افزار رو شنیدم ولی نمونه کار با این نرم افزار رو ندیدم! میخواستم بدونم برای کارهای مدلینگ معماری چه نرم افزاری بهتر هست؟ من خودم فقط رویت رو بلدم.
خوش اومدید...
رشته ی تخصصی من معماری نیست.. ولی تا جایی که میدونم... معماران بزرگ دنیا به سمت راینو خیز بزرگی برداشتن و کارهای بسیار زیبایی رو انجام میدن
از جمله خانوم زاحا حدید که چندین سال هست کارهاشون رو اختصاصا با گروهی که راینو و گرسهوپر کار میکنند، انجام میدن
چون بیس و پایه ی راینو ، اتوکد هست..یادگیریش برای دوستان معمار اصلا کار سختی نیست ..بطوری که شگفت زده میشن زمانی که آموزش های اولیه ی راینو رو اینقدر سهل و آسون میبینن
توصیه میکنم...حتما راینو رو تست کنید
نمونه کارهای راینو ، در خود سایت راینو به آدرس :
www.rhino3d.com و در بخش گالری سایت موجود هست

aslan_thr

عضو جدید
دوستان کسی می‌دونه چه طور من می‌تونم خطوط کانتور رو روی یک سطح به صورت شکل زیر اجرا کنم؟ چون در حالت معمولی کانتور خطوط صاف ایجاد می‌کنه، اما من می‌خوام وقتی به یه شکل مثل دایره می‌رسن اون رو دور بزنن و به راهشون ادامه بدن مثل شکل زیر. ممنون

rhino.jpg

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ميشه بگي كجا كلاس ميري؟
من براي پايان نامه ام موضوع الگريتم در معماري انتخاب كردم اين نرم افزار خيلي كمك مي كنه بهم كسي جزوه اي چيزي نداره؟

برای دسترسی به جزوات پارامتریک دیزاین به این سایت مراجعه کنید:
http://www.grasshopper3d.com/

arezooo82

عضو جدید
سلام.دوستان من میخوام با راینو رندر بگیرم سیاه میگیره،میدونید مشکل کجاست؟

arezooo82

عضو جدید
با خود راینو..مثلا شومینه ای که کشیدم سیاه نیست..اما مبل سیاهه..یا بعضی از دیوارام سیاهه بعضیاش نه!

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
با خود راینو..مثلا شومینه ای که کشیدم سیاه نیست..اما مبل سیاهه..یا بعضی از دیوارام سیاهه بعضیاش نه!
اگه میخوای خوب دربیاد با V-ray بگیر.. چون رندر راینو کاملا افتضاحه.
یا اگه با 3dmax یا Autocad خوب رندر میگیری، Export کن با پسوند sat* و اونجا رندر بگیر.

• Like
واکنش ها: Tohi

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه تمرین سه بعدی سازی با راینو از چی باید شروع کنم؟ می خوام یه پروژه واسه تمرین با راینو ببندم اما طرح های خودم همه ش کیوبیک هست. واسه تمرین چی دارین؟

mehraz_ibo

عضو جدید
مقایسه نرم افزارRhino بانرم افزار revit

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
واسه تمرین سه بعدی سازی با راینو از چی باید شروع کنم؟ می خوام یه پروژه واسه تمرین با راینو ببندم اما طرح های خودم همه ش کیوبیک هست. واسه تمرین چی دارین؟
نظر من اینه که اول یکی از همون کارای کیوبیک خودتونو انجام بدین چون وقتی شروع میکنید میبینید شاید خیلی جاها که حتی فکرشو نمیکردین براتون سوال پیش بیاد اما همه دیتیل ها رو مدل کنید یعنی دیگه سعی کنید همه چیرو مدل کنید از کلیات گرفته تا نرده و قاب پنجره و .....

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی راحت بهتون بگم
لازم و ملزوم هم هستن کاملا و کسی که به هر 2 مسلط باشه و معمار خلاقی هم باشه کارهای فوق العاده ای با کمک هر 2 انجام میده پس به هیچ وجه دنبال اینکه یکی رو(به جای)یکی دیگه یاد بگیرید نباشید اگر ذهن خلاقی دارید

hesamg59

عضو جدید

نظر من اینه که اول یکی از همون کارای کیوبیک خودتونو انجام بدین چون وقتی شروع میکنید میبینید شاید خیلی جاها که حتی فکرشو نمیکردین براتون سوال پیش بیاد اما همه دیتیل ها رو مدل کنید یعنی دیگه سعی کنید همه چیرو مدل کنید از کلیات گرفته تا نرده و قاب پنجره و .....

برای تکمیل نوشتار هلن بانو ... از اشیاء اطرافتون شروع کنید ... برای مثال.. لوازم ساده ی آشپزخانه و غذا
اصلا دنبال روش های آموزشی نباشید... بهترین روش یادگیری راینو ، خودآموزی و پیدا کردن روشهای صحیح و دقیق مدلسازی است.. بر خلاف نرم افزارهای دیگه که حتما باید از یک یا دو روش برای ساخت بهره ببرید... اما راینو به شدت دست شما رو باز گذاشته برای تست و آزمون و خطا

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من یه مشکلی دارم موقع مدلینگ. تو view پرسپکتیو نمی تونم برم تو بعد سوم. یعنی هر نقطه ای که تو صحنه کلیک می کنم zاش صفره. مگر این که مقدار z نقطه رو تایپ کنم. کسی می دونه مشکل چیه؟ فوریه ها!...کمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک!:cry:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
دوستان من یه مشکلی دارم موقع مدلینگ. تو view پرسپکتیو نمی تونم برم تو بعد سوم. یعنی هر نقطه ای که تو صحنه کلیک می کنم zاش صفره. مگر این که مقدار z نقطه رو تایپ کنم. کسی می دونه مشکل چیه؟ فوریه ها!...کمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک!:cry:
متوجه منظورت نشدم.. ولی فک کنم تو Status Bar گزینه ی Project رو فعال کردی؟ غیر فعالش کن.

2013-06-12_214558.jpg

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
متوجه منظورت نشدم.. ولی فک کنم تو Status Bar گزینه ی Project رو فعال کردی؟ غیر فعالش کن.

مشاهده پیوست 154862

نه این که شما گفتی نبود. نمیدونم چجوری بگم! ببین هر کاری می کنم نمی تونم با کلیک موس تو view پرسپکتیو یه نقطه تو فضا رو مشخص کنم. هر جا رو کلیک می کنم z اش صفره. یعنی ارتفاع از سطح زمین صفره. مگر این که مختصات نقطه رو تو command line تایپ کنم مثلا بنویسم x=5 y=3 z=10 ! تو این عکس view پرسپکتیورو نشون دادم

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    10.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه این که شما گفتی نبود. نمیدونم چجوری بگم! ببین هر کاری می کنم نمی تونم با کلیک موس تو view پرسپکتیو یه نقطه تو فضا رو مشخص کنم. هر جا رو کلیک می کنم z اش صفره. یعنی ارتفاع از سطح زمین صفره. مگر این که مختصات نقطه رو تو command line تایپ کنم مثلا بنویسم x=5 y=3 z=10 ! تو این عکس view پرسپکتیورو نشون دادم
خب شما باید تو view های دیگتون در راستای z بکشین مگر این که مثلا از گزینهvertical to cplane استفاده کنید کلا هر ایکونی که توش یه بردار سبز و یه بردار قرمز کشیده یعنی به کمک اون میتوند تو پرسپکتیو عمود بر cplane ترسیم کنید

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من مکس تا حدودی کار کردم.میخوام راینو یاد بگیرم.چه جوری شروع کنم؟
میتونید از همین کتاب های اموزشی که تو این تاپیک معرفی شده استفاده کنید

[h=1]معرفـــــــــی منابع و کتاب های آموزشی نرم افزار راینــــــو - Rhino[/h]یا حتی از خود help راینو اما پیشنها من اینه که هرگز یه نرم افزارو نصفه ول نکنید برید سراغ یه چیز دیگه با اموزش هایی که تو زیرتالار مکس هست میتونید حرفه ای شید در مکس
:gol:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
آهان ... خوب دوست عزیز تو قسمت پرسپکتیو هر جایی کلیک کنی zاش صفره..مگر اینکه خط کمکی یا اینکه موقع کلیک ,کلید Ctrl رو نگهداری و بهش Z بدی..یا اینکه تو view های Front یا Right ترسیم کنی;)

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نمونه کار راینو دارین؟ فایل می خوام نه رندر! هر کی داره مرسی میشم بذاره! :)