رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

golii

عضو جدید
سلام
وقتی میخوام فایل رو به صورت پی دی اف سیو از بگیرم با اینکه رو حالت مونوکرم یا گری اسکیل هست ولی باز بعضی از لایه ها رنگی میشه
چرا؟؟؟
بلوک هم نیستن.

هیراد

کاربر فعال
عزیز
این به فکرم رسیده بود و جواب نداد.
در هر صورت جوابشو پیدا کردم.
یه گزینه بنام Replace Block هست که میشه با ریپلیس کردن اضافه ها رو پاک کرد.
ددوست عزیز میتونی یه خورده بیشتر و کامل ت توضیح بدی

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها من دستم خورد فایل کدم شیفت دیلیت شد!!!!!!!!1111 :cry: فقط فقیا بک آپش مونده
خود کد اتو سیو داره!!! کجا ذخیره میکنه فایل قبلیووو

Mohandes salman

عضو جدید
بچه ها من دستم خورد فایل کدم شیفت دیلیت شد!!!!!!!!1111 :cry: فقط فقیا بک آپش مونده
خود کد اتو سیو داره!!! کجا ذخیره میکنه فایل قبلیووو

سلام مهندس عزیز
این کارو انجام بده appdata=local=temp=(اسمی که واسه سیستمت انتخاب کردید رو کلیک کن بعد)drive C:=users نقشه قبلیتو پیدا میکنی

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام مهندس عزیز
این کارو انجام بده appdata=local=temp=(اسمی که واسه سیستمت انتخاب کردید رو کلیک کن بعد)drive C:=users نقشه قبلیتو پیدا میکنی
مرسی اما فایلی که پیدا شد رو نتونتست باز کنه iبود!!!
یه روش دیگه دوستم بهم گفت درست شد...
فایل بک رو پسوندشو به دی دبلیو جی تغییر دادم باز شد دقیقا save as آخر حالا یه سوال دیگه دارم..
رو موضوعاتم کلیک میکنم این کادر selection باز میشه ،،، خودش یهو اینطور شد، نمیدونین چیکارش کنم نیاد این کادره!!!
55.jpg

m_shr

عضو جدید
با سلام من تو کد 2012 با انتخاب موضوعات مشکل پیدا گردم،وقتی میخام مثلا یک خط رو انتخاب کنم و بعد یک دایره یکی از اونها از حالت انتخاب خارج میشه و حتما باید کلید شیفت رو بگیرم تا هر دو انتخاب بشه در حالی که چند روز پیش اینطور نبود حتی من کد رو ریست هم کردم نشد.
مشکل چیه بنظر شما؟

ehsanfathabadi

عضو جدید
سلام دوست عزیز. لطفا برید به :
Tools > options > selection
توی این زبانه شما باید دنبال گزینه ای به نام Use Shif to add to selection بگردید. و تیک اون رو بردارید.

آخرین ویرایش:

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
باسلام.نحوه رسم خط عمود نسبت به یک خط در اتوکد چجوریه؟

سلااااممم

در قسمت پایین اتوکد روی آیکون object snap راست کلیک کن و perpendicular رو انتخاب کن
طبق این عکس

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلااااممم

در قسمت پایین اتوکد روی آیکون object snap راست کلیک کن و perpendicular رو انتخاب کن
طبق این عکس

یه راه دیگه ش هم اینه Ctrl نگه داری کلیک راست کنی --وگزینه مورد
نظررو انتخاب کنی در حین انجام فرمان move -copy یا ...

ehsanfathabadi

عضو جدید
سلام به همگی. من یک سوال داشتم میدونم نباید توی این انجمن مطرح بشه ولی من توی انجمن های مربوط به خودش سوال کردم اما کسی برای پاسخ گویی نبود.
راستش من میخواستم بپرسم یکسری پلان های سه بعدی هستن توی اینترنت که خیلی زیبا با مبلمان نمایش مصالح هستند. خلاصه همه چی تموم. میخواستم ببینم با چه نرم افزاری اینا رو کار میکنن. بازم شرمنده بابت سوال؛ و تشکر از دوستان
این هم چند نمونه از این پلان ها
http://mahestanprj.ir/show/file/?AID=34&FID=336

http://www.ichoob.ir/3d-plane-490/comment-page-1/#comment-4862

http://www.naghsh-negar.ir/1389/06/پلان-و-جزييات-ساختمان-ویلایی/

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همگی. من یک سوال داشتم میدونم نباید توی این انجمن مطرح بشه ولی من توی انجمن های مربوط به خودش سوال کردم اما کسی برای پاسخ گویی نبود.
راستش من میخواستم بپرسم یکسری پلان های سه بعدی هستن توی اینترنت که خیلی زیبا با مبلمان نمایش مصالح هستند. خلاصه همه چی تموم. میخواستم ببینم با چه نرم افزاری اینا رو کار میکنن. بازم شرمنده بابت سوال؛ و تشکر از دوستان
این هم چند نمونه از این پلان ها
http://mahestanprj.ir/show/file/?AID=34&FID=336

http://www.ichoob.ir/3d-plane-490/comment-page-1/#comment-4862

http://www.naghsh-negar.ir/1389/06/پلان-و-جزييات-ساختمان-ویلایی/

[h=3]رانـــــــــــــــــدو با فتوشاپ[/h]

liza cartex

عضو جدید
سلام دوستان خوبيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ميشه بگيد چطوري ميتونم با اتوكد پرسپكتيو بزنم؟؟؟؟ خواهش ضروريه

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ميشه بگيد چطوري ميتونم با اتوكد پرسپكتيو بزنم؟؟؟؟ خواهش ضروريه

سلام ممنون عزیزم...
تا اونجایی که من میدونم گوشه سمت چپ بالا زیر منو ابزار custom view هستش اونو بزنی یه پنجره باز میشه پرسپکتیو رو انتخاب کن...برای برگردوندن به حالت قبلی هم دکمه کنار custom view بزن و یکی از استایل هارو انتخاب کن مثلا اولی...اگه مشکلی بود بپرس...

liza cartex

عضو جدید
اونو ميدونم
هفته پيش استادمون گفت ك كمتركسي ميتونه با اتوكد پرسپكتيو بزنه كارسختيه

nastia

عضو جدید
با سلام.لطفا جواب بدین.
من زمانی که نقشه رو تغییر مقیاس میدم اندازه گذاری ها تغییر نمی کنه و بزرگ تر نشون میده.راه حلش چیه؟

nastia

عضو جدید
با سلام و تشکر خدمت مهندس عزیز
لطفا2 سوال منو پاسخ بدین
1.من زمانی که مقیاس نقشه رو کوچک می کنم اندازه گذاری ها تغییر نمی کنه و بزرگ تر نشون میده.راه حلش چیه؟
2.من یک فایلی گیر آوردم که یک سری کد ارتفاعی داخلش هست که وقتی رو کلیک می کنم یه پنجره باز میشه و در اونجا میشه مقدار رو وارد کرد.و به نظر حرفه ای میاد چون خودم خط می کشم و متنو تایپ می کنم.روی پنجره ای که باز میشه نوشته
Enhanced attribute editorوهر کار کردم که بتونم مثه اون بلوک ها رو بسازم نتونستم.لطفا اگه بلدین کامل توضیح بدین که یاد بگیرم.با تشکر فراوان

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام.لطفا جواب بدین.
من زمانی که نقشه رو تغییر مقیاس میدم اندازه گذاری ها تغییر نمی کنه و بزرگ تر نشون میده.راه حلش چیه؟

اندازه گذاری ها رو بشکدونید بعد

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
فکر کنم منظورت ترسیم پرسپکتیو به صورت 2 بعدی هست ... اگر بله که باید اول نوع پرسپکتیوت رو انتخاب کنی که زاویه رو بر اساس اون تنظیم کنی بعد گزینه polar tracking رو که توی عکس نشون دادم فعال کن و با کلیک راست روش زاویه پرسپکتیوت رو انتخاب کن و بعد مثل ترسیم روی کاغذ پرسپکتیو بزن ...

Capture.JPG

لطفا2 سوال منو پاسخ بدین
1.من زمانی که مقیاس نقشه رو کوچک می کنم اندازه گذاری ها تغییر نمی کنه و بزرگ تر نشون میده.راه حلش چیه؟
2.من یک فایلی گیر آوردم که یک سری کد ارتفاعی داخلش هست که وقتی رو کلیک می کنم یه پنجره باز میشه و در اونجا میشه مقدار رو وارد کرد.و به نظر حرفه ای میاد چون خودم خط می کشم و متنو تایپ می کنم.روی پنجره ای که باز میشه نوشته
Enhanced attribute editorوهر کار کردم که بتونم مثه اون بلوک ها رو بسازم نتونستم.لطفا اگه بلدین کامل توضیح بدین که یاد بگیرم.با تشکر فراوان

مطمئن نیستم ولی شاید مشکلتون حل بشه:
1- فکر می کنم باید برید توی تنظیمات اندازه گذاری و از اونجا تغییر بدید
2- همون بلوک رو clipboard>copy کنید و توی فایلتون clipboard>paste کنید و فکر می کنم میتونید با یک اسم جدید هم save کنید

آخرین ویرایش:

setareh26

عضو جدید
سلام به همه دوستان ...من یه مشکلی برام پیش اومده که امیدوارم کمکم کنین ...
من دیروز ویندوز رو عوض کردم .. ولی دیگه نمیتونم اتوکد رو بریزم .. اکسترکت نمیشه .. ویندوز اصله . و 7
لطفا راهنماییم کنین .. پیشاپیش ممنونم از لطفتون ...

nastia

عضو جدید
سلام
فکر کنم منظورت ترسیم پرسپکتیو به صورت 2 بعدی هست ... اگر بله که باید اول نوع پرسپکتیوت رو انتخاب کنی که زاویه رو بر اساس اون تنظیم کنی بعد گزینه polar tracking رو که توی عکس نشون دادم فعال کن و با کلیک راست روش زاویه پرسپکتیوت رو انتخاب کن و بعد مثل ترسیم روی کاغذ پرسپکتیو بزن ...

مشاهده پیوست 197780

2- همون بلوک رو clipboard>copy کنید و توی فایلتون clipboard>paste کنید و فکر می کنم میتونید با یک اسم جدید هم save کنید

سپاسگزار از لطفتون.ولی در سوال اول باید راه دیگه ای باشهو سوال دوم هم باید بگم که منم همین کارو می کنمم ولی می خوام طریقه ساختش رو یاد بگیرم.با این حال از اینکه وقت گذاشتین و پاسخ منو دادین بسیار ممنونم

memar_sh

عضو جدید
سلام

مشاهده پیوست 197780

سلام
شما متوانید 1- برید روی خط اندازه تایپ کنید دستور ed سپس اندازه دلخواه وارد کنین
2-خط اندازه رو انتخاب کرده از قسمت پراپرتیس ( را انتخاب کنینctrl+1)text mesurment
3- والبته بهترین راه سزشمث رو از قسمت d>primair>sacle رو متونید به اندازه مورد نیاز در آورید

memar_sh

عضو جدید
لطفا2 سوال منو پاسخ بدین

سلام
شما متوانید 1- برید روی خط اندازه تایپ کنید دستور ed سپس اندازه دلخواه وارد کنین
2-خط اندازه رو انتخاب کرده از قسمت پراپرتیس ( را انتخاب کنینctrl+1)text mesurment
3- والبته بهترین راه سزشمث رو از قسمت d>primair>sacle رو متونید به اندازه مورد نیاز در آورید

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
لطفا2 سوال منو پاسخ بدین

دوست عزیز در مورد سوال اولت اگه امکانش هست بیشتر توضیح بده ، " مقیاس رو کجا کوچیک میکنی؟" "اندازش بزرگتر میشه ینی عددش بزرگتر میشه یا ارتفاع متنش؟"
در مورد سوال دومت : این کد ارتفاعی ها به صورت بلوک attritude هستن.. که فک کنم قبلا بچه ها زحمت کشیدن توضیح دادن و مراحل خاصی دارره که در صورت نبود تاپیک مشابه توضیح داده خواهد شد..( خیلی کارای جالبتر با این بلوک میشه انجام داد ) ;)

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام .... کسی میدونه چه جوری میشه از یه نقشه تو auto_cad پرینت گرفت؟

سلاامم

با استفاده از فرمان plot یا کلید ctrl+p پنجره مربوط به پرینت را باز کنین...
در قسمت printer /plotter پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کرده
در قسمت papersize سایز کاغذ رو انتخاب کنین
در قسمت plot area با استفاده از گزینه ی window در منوی کرکره ای محدوده نقشه رو مشخص کنین
در قسمت plot offset بهتره تیک center to plot باشه..
در قسمت plotscale هم تیک fit to paper رو اگه بردارین میتونین اسکیل بدین به نقشه
اگه در محیط کد هر 1 متر و 1 وارد کرده باشین مثلا اگه بخواین 1/200 بگیرین باید 1000 به 200 وارد کنین...