رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

Asghar_

عضو جدید
سلام
tools>>display image >>save عکس میگیره با هر فرمتی که بخواهید و دیگه در این روش محور مختصات ظاهر نمیشه کیفیت عکسی هم که میگیره به نسبت بد نیست.

برای ضخیم تر شدن شما باید اون خروف لاتین Bرو بزنید تا حروفت برجسته شه اما برای بزرگ شدن حروفتون کنار حرف لاتین B یه کادر کوچیک هست که داخلش عدد پیش فرض 2.5 رو زده شما اون عددو بیشتر کنید حروفتون بزرگ میشه. البته بستگی به یونیتتون داره که رو چی باشه متر ، اینچ ویا سانتی متر و میلیمتر
موفق باشید

سلام ..

ممنون دوست عزیز..

ولی نمیدونم چرا عکس خروجی میگیرم به صورت زیر در میاد... عکس به صورت کشیده و مورب هست!

در مورد یونیت، من چطور میتونم تغیرش بدم و کدم باید باشه؟ اینچ؟ سانتیمیتر؟ میلیمتر؟

ممنون میشم بیشتر توضیح بدین...و تشکر فراوان

Mohandes salman

عضو جدید
سلام ..

ممنون دوست عزیز..

ولی نمیدونم چرا عکس خروجی میگیرم به صورت زیر در میاد... عکس به صورت کشیده و مورب هست!

در مورد یونیت، من چطور میتونم تغیرش بدم و کدم باید باشه؟ اینچ؟ سانتیمیتر؟ میلیمتر؟

ممنون میشم بیشتر توضیح بدین...و تشکر فراوان
سلام
اتوکدتون ورژنش 2008 هست واسه همین ایمیج میگیرید مورب وکج در میاد.
اما یونیت
format>>units ازکادر بازشده precision تعداد ارقام بعد اعشارو مشخص میکنه که معمولا روی دوتا صفر بعد اعشار باشه بهتره بعد پایین تر insertion scale به صورت پیش فرض رو میلیمتره اینم بستگی به کاری که انجام میدید داره،من خودم که کار میکنم بیشتر با سانتی متر و متر کار میکنم.

آخرین ویرایش:

sama kh

عضو جدید
سلام ، این به خاطر اینه که از اتوکد کرک شکسته استفاده می کنیم بعد ازنصب دوبار به حالت قدیم بر می گرده و نیاز به مشخص کردن مسیر نیست.

sunbook.1371

عضو جدید
سلام دوستان خواهشا کمک کنید
فایل کد سیو کردم بعد دوباره که بازش کردم به صورت ناقص نمایش میده؟

yousofff

عضو جدید
سلام دوستان...من داشتم نقشه میکشیدم...دوتا فایل برام باز بود که رویکی بیشتر داشتم کار میکردم...یهو برقا رفت منم سیو نکرده بودم کارمو....وقتی روشنش کردم....اومدم از قسمت ریکاوری بیارمشون...حالا میبینم فقط یکی ازون نقشه ها تو ریکاوری قابل برگشته...اون یکی اصن نیس..همونی که خیلی بیشتر روش کارکرده بودم....خواهش میکنم اگه کسی راهکاری داره بگه...
:(

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام دوستان...من داشتم نقشه میکشیدم...دوتا فایل برام باز بود که رویکی بیشتر داشتم کار میکردم...یهو برقا رفت منم سیو نکرده بودم کارمو....وقتی روشنش کردم....اومدم از قسمت ریکاوری بیارمشون...حالا میبینم فقط یکی ازون نقشه ها تو ریکاوری قابل برگشته...اون یکی اصن نیس..همونی که خیلی بیشتر روش کارکرده بودم....خواهش میکنم اگه کسی راهکاری داره بگه...

فایل رو اگر ذخیره نکرده باشید ، متاسفانه امکان برگشتش وجود نداره .

Mohandes salman

عضو جدید
2222.jpg
سلام
شما وقتی شروع به ترسیم میکنید نقشه تونو یه بار سیو کنید که بعدش خود نرم افزار هر 20 دقیقه یه بار سیو اتوماتیک میگیره.که بعدش برای ری کاوریش راحت میتونید ببینیدشون.
برای این کار وسط صفحه کلیک راست کنید و options بزنید و file بعد automatic save file location روی این کلیک کنید میتوانید مسیر فایل های اتوماتیک سیو شده رو ببینید.
توی درایو c شما امکان داره بعضی از پوشه ها رو نشون نده شما نام پوشه رو سیو کن <(این توضیحات برای سیو اتوماتیک فایل است)

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

درود بر شما عزیزان

.......... این مشکل یکی از دوستانمون هست .......که بنده راهکاری به ذهنم نرسید..............عزیزانی که راهکاری می دونن.......در این خصوص ارائه فرمایند.

( این نقشه در ورژن های دیگه و روی سیستم دیگه هیچ مشکلی نداره فقط با 2015 مشکل داره و به این شکل نمایش داده )

پیشاپیش سپاسگزارم .

Untitled2.jpg

VIP Archi

عضو جدید
سلام دوستان
من چجوری باید فونت کاتب رو پیدا کنم؟؟و چجوری نوشته های تو کد رو با کاتب بنوسم؟؟خاهشا کامل توضیح بدین
ممنون از پاسخگوییتون

VIP Archi

عضو جدید
سلام مجدد
دوستان من تازگیا ک trim میکنم ادامه ی خط باقی میمونه بصورت خط چین درمیاد.میشه راهنماییم کنید؟؟
قبلا اینجوری نبود
پیشاپیش ممنونم

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید ولی دستوری که تو فیلم داده بود رو من انجام دادم ولی متاسفانه حروف روی کیبوردم با حروفی ک تایپ میشه متفاوته.چکار کنم؟؟

نمیدونم چرا این مشکل بوجود میاد.من خودم همچین مشکلی نداشتم.

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام من هم روی 2016 کاتب نصب کردم و کار هم می کنه ولی بعد یه مدتی دیگه کاتب رو نمی شناسه و باید از اول نصب کنم ... راه حلش چیه ؟!:surprised: البته فایل فونت کاتب پاک نشده سر جاش هست اما text style ش پاک شده ! قبلا روی 2013 هم همینطور بود

VIP Archi

عضو جدید
سلام دوستان.
چجوری میتونم مکعب نماها VEIW CUBE رو ازمحیط کد حذف کنم؟
ممنون از توجهتون

Moonlight3311

عضو جدید
سلام دوستان من با لپتاپ که کار میکنم با اتوکد ، چون کلید fn داره نمیتونم سریع object snap رو روشن و خاموش کنم حین کار . ایا راهی هست که shortcut رو از f3 به یه حرف دیگه تغییر بدم ؟

mandana-n

عضو جدید
سلام دوستان
اندازه گذاری رو تو اتوکد سه بعدی چطور باید انجام دهیم؟

ali-gold

کاربر فعال
با سلام....

من ورژن 2016 رو نصب کردم...یه سوال داشتم ...چطور میشه خروجی عکس از اتوکد گرفت؟

باتشکر

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام....

من ورژن 2016 رو نصب کردم...یه سوال داشتم ...چطور میشه خروجی عکس از اتوکد گرفت؟

باتشکر

درود بر شما ..........

شما می تونید در صفحه چاپ به جای انتخاب گزینه ......... چاپگرتون .........از فرمت jpg ،‌ جهت چاپ استفاده کنید..........

Asghar_

عضو جدید
با سلام....من دارم اتوکد 2013 رو نصب میکنم...میخوام فقط خود اتوکد رو نصب کنم و نمیخوام برنامه های کمکی که همراش هست نصب بشه...باید چکار کنم؟
قبلا اتوکد 2016 نصب کرده بودم که کلی برنامه که لازمشون نداشتم نصب شده بود و حجم درایور رو الکی پر کرده بود و سرعت لب تاپ رو آورد ه بود پاییین...

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...باتشکر

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
111.jpg
با سلام
گزینه ماقبل آخر رو انتخاب کنید publish to web jpg ، بعدش از شما اندازه صفحه ی مورد نظرتون رو میپرسه ،اگر گزینه use a custom.... رو انتخاب کنید ، میتونید مثل plot گرفتن معمولی نقشه اتون رو انتخاب کنید و بعدش محل ذخیره عکس با فرمت jpg براتون نمایش داده میشه .
اگر واضح نبود ، بفرمائید براتون عکس بذارم

با تشکر

من که چیزی از فرمت jpg نمیبینم:

ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین...

Asghar_

عضو جدید
مشاهده پیوست 254626
با سلام
گزینه ماقبل آخر رو انتخاب کنید publish to web jpg ، بعدش از شما اندازه صفحه ی مورد نظرتون رو میپرسه ،اگر گزینه use a custom.... رو انتخاب کنید ، میتونید مثل plot گرفتن معمولی نقشه اتون رو انتخاب کنید و بعدش محل ذخیره عکس با فرمت jpg براتون نمایش داده میشه .
اگر واضح نبود ، بفرمائید براتون عکس بذارم

با تشکر

ممنون....ولی نمیدونم چرا ریز در میاد و خطوط خط تیره در شکل ضخیم میشه و اصلا جالب نیست!!

niuona

عضو
سلام دوستان منم یه سوال دارم
میخواستم معلوماتی که تو اتوکد دارم رو مستقیم ببرم excel کسی میتونه کمکم کنه آیا؟