رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام رفقا
ی سوال دارم،توی ی نقشه طرح تفصیلی بدون مقیاس دایمنژن ی خیابون 24متری توی کد 14.42 هست.کسی میدونه مقیاس نقشه چنده؟
خیلی فورسماژوره لطفا اگه میدونید مدد برسونید
پیش پیش ممنون
این چیزی که شما میگید احتمالا مقیاس درستی نداره. ولی تقریباا میشه 1/166

_*Bahar*_

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان :gol:
دوستان میدونید دلیل حذف شدن خطوط و حجم ها توی ترسیم سه بعدی اتوکد چی میتونه باشه؟ ( تمام لایه ها هم روشنه)
این تصویر سه بعدی یک آشپزخونه ست که تمام کابینت هاش ترسیم شده اما بعضی هاشون دیده نمیشه !

Mohandes salman

عضو جدید
سلام
دوستان یه نقشه slide شده رو چه جوری ویرایش بدیم روشی داره که بشه ویرایشش داد؟؟
منظورم اینه که نقشه رو mslide گرفیم بعد فقط میشه دیدش نمیشه تغیراتی روش انجام داد .راهی هست که بشه تغیرات روش انجام داد بدون این که به فایل اصلیش دست رسی داشته باشیم.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید دوستان

کسی اینجا اتوکد الکتریکال رو بلده ؟ میتونه آموزش بزارید ؟

Mohandes salman

عضو جدید
سلام خسته نباشید دوستان

کسی اینجا اتوکد الکتریکال رو بلده ؟ میتونه آموزش بزارید ؟
سلام
فیلم اموزش اتوکد الکتریکال زبان اصلی

http://dl5.download.ir/Download/201...CAD.Electrical.2015.www.download.ir.part1.rar

http://dl5.download.ir/Download/201...CAD.Electrical.2015.www.download.ir.part2.rar

http://dl5.download.ir/Download/201...CAD.Electrical.2015.www.download.ir.part3.rar

امید وارم به کارتون بیاد

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستان کسی نبود کمکم کنه تا help اتوکد رو نصب کنم؟:cry:

Mohandes salman

عضو جدید

shiiba

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
چطور میتونیم آرایه ها رو با یک جسم solid،یکپارچه کنیم؟من برای اینکار آرایه ها رو explodeمیکنم و بعد با جسم solid،از فرمانunionاستفاده میکنم ولی چون تعداد آرایه هام زیاد هست این فرایند خیلی زمانبر هست،آیا روش سریعتری وجود داره؟ممنون:gol:
Untitled.jpg

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    22.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hamed2494

عضو جدید
سلام دوستان من تو اتوکد 2013 یه فایل با مختصات کپی میکنم و موقع پیست کردن خارج از مختصات اصلی پیست میشه یعنی تو شیت جدید جای اصلی (مختصات) خودش جانمایی نمیشه

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

hamed2494

عضو جدید
کمک کنید من با این فایل استعلام پاسخ میدم زیاد سرو کار دارم

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تو اتوکد 2013 یه فایل با مختصات کپی میکنم و موقع پیست کردن خارج از مختصات اصلی پیست میشه یعنی تو شیت جدید جای اصلی (مختصات) خودش جانمایی نمیشه

کمک کنید من با این فایل استعلام پاسخ میدم زیاد سرو کار دارم

درود بر شما ........

شکل را با مختصاتی که در نقشه اول دارید کپی کنید.... حال ..... هنگام پیس نمودن در صفحه جدید گزینه past to orginal coordinets را انتخاب نمایید .

این احتمال هم میتونه وجود داشته باشه که مختصات صفحه دوم با صفحه اول همخوانی نداره ......... (احتمال میدم )

درج مختصات در اتوکد.jpg

آخرین ویرایش:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه مشکل دارم فقط با اتوکد 2016 ... ولی با فونت فارسی تایپ میکنم توی پرینت یا پی دی اف کردن بر عکس میشه . این مشکل فقط توی 2016 هست . کسی میتونه بگه چطوری درستش کنیم ؟

فونت ها از فونتهای مخصوص تایپ کاتب استفاده شده و با همین فونت ها در ورژن های 2015 به پایین مشکلی ندارم

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
یه مشکل دارم فقط با اتوکد 2016 ... ولی با فونت فارسی تایپ میکنم توی پرینت یا پی دی اف کردن بر عکس میشه . این مشکل فقط توی 2016 هست . کسی میتونه بگه چطوری درستش کنیم ؟

فونت ها از فونتهای مخصوص تایپ کاتب استفاده شده و با همین فونت ها در ورژن های 2015 به پایین مشکلی ندارم

درود بر شما ......:gol:

نه این مشکل رو بنده هم نتونستم حل کنم و ببینم از کجاست .......

اگر دوستان فهمیدن در همین تاپیک پاسخ رو بزارن تا کار ملت راه بیافته ...........

بدرود.

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگه برعکس تایپ کنید چی؟!
تو style تیک برعکس رو بردارید

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
علت بیرون اومدنشونو نمیدونم اما بگیر کل هچ ها را explode بزن و بعد اونایی که از شکل زدن بیرون را پاک کن.

سلام دوس جونا....من هچ میزنم چرا هچ از شکله میزنه بیرون؟:w00:مشاهده پیوست 239431

با سلام
این مشکل مربوط به اتوکد2016 می باشد و ماهم این مشکل رو داشتیم و تمام راه هایی که به ذهن میرسید امتحان کردیم . ظاهرا فونت فارسی و کاتب برای 2016 باید دوباره نویسی شود .

درهرصورت من که مجبور به حذف 2016 و نصب 2015 کردم .

با تشکر

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که هر راهی رو بگی تست کردم . ولی راهی رو پیدا کردم ولی زمان بر هست . این راه اینطوریه که تیک بک وارد رو برمیداریم نوشته برعکس تایپ میشه اون وقت باید بلوکش کنیم و روتیتش کنیم به جهت مناسب اون وقت درست میشه ولی خیلی زمان گیره . ماهم باید مهاجرت کنیم به 2015

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
علت بیرون اومدنشونو نمیدونم اما بگیر کل هچ ها را explode بزن و بعد اونایی که از شکل زدن بیرون را پاک کن.

سلام دوس جونا....من هچ میزنم چرا هچ از شکله میزنه بیرون؟:w00:مشاهده پیوست 239431

من که هر راهی رو بگی تست کردم . ولی راهی رو پیدا کردم ولی زمان بر هست . این راه اینطوریه که تیک بک وارد رو برمیداریم نوشته برعکس تایپ میشه اون وقت باید بلوکش کنیم و روتیتش کنیم به جهت مناسب اون وقت درست میشه ولی خیلی زمان گیره . ماهم باید مهاجرت کنیم به 2015

البته با استفاده از نرم افزار های فارسی نویس به جز کاتب ، این مشکل وجود نداره ولی من به شخصه استفاده نکردم ، چون کار کردن باهاشون سخت هست !

sheydajan

عضو جدید
پنجره مزاحم

پنجره مزاحم

سلام دوستان موقع کار با کد یه چیزی منو دیوونه میکنه.اونم وقتی مثلا هر چیزی رو انتخاب میکنم پنجره quick propertice باز میشه میاد رو کار میخوام بترکونمش.چجوری دیزیبل میشه؟

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان موقع کار با کد یه چیزی منو دیوونه میکنه.اونم وقتی مثلا هر چیزی رو انتخاب میکنم پنجره quick propertice باز میشه میاد رو کار میخوام بترکونمش.چجوری دیزیبل میشه؟

یه عکس بذار

baharestan.f

کاربر بیش فعال
سلام. دوستان میشه منو در کشیدن این حجم راهنمایی و یاری کنید.

پیوست ها

• IMG-20150623-WA0000.jpg
    IMG-20150623-WA0000.jpg
    29.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 32.rar
    143.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بفرمایید[URL="http://8pic.ir/viewer.php?file=nrjzu0xmgpsvf1eou3sh.jpg"][IMG]http://8pic.ir/images/nrjzu0xmgpsvf1eou3sh_thumb.jpg[/URL][/IMG]

تو همین پنچره کوچیکه گوشه ش یه عکس خط خطی زیر علامت ضربدر هست اونو بزنید برید تو setting تو تب quick properties همون بالا تیک display quick.... رو بردارید ببینید حل میشه!

aydaaaa

کاربر بیش فعال
یه وقتایی کد یه حالتی میشه که واسه وارد کردن دستورات از طریق کیبورد باید دستورو کامل وارد کنی مثلا واسه دستور Extend در حالت عادی وقتی ex رو میزنی دستور اجرا میشه ولی تو این حالتا باید کامل extend رو بزنی تا دستورو بگیره. چرا اینجوری میشه؟ چطوری میتونم از این حالت خلاص شم؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.بچه ها من همین الان با اتوکد کار می کردم که به یه مشکل اعصاب خورد کن بر خوردم که اصن نمیدونم فلسفش چیه:w00:.........وقتی می خوام موس رو ببرم رو یه خط تا به فرض پاکش کنم کنار نشانگر موس دو تا مربع آبی تو در تو عین جن ظاهر میشه و نمیذاره هیچ دستوری کار کنه.وقتیم رو خطه کلیک می کنم یه کادر باز میشه.......عکساشو میذارم براتون.لطفا راهنماییم کنین1.png2.jpg

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.بچه ها من همین الان با اتوکد کار می کردم که به یه مشکل اعصاب خورد کن بر خوردم که اصن نمیدونم فلسفش چیه:w00:.........وقتی می خوام موس رو ببرم رو یه خط تا به فرض پاکش کنم کنار نشانگر موس دو تا مربع آبی تو در تو عین جن ظاهر میشه و نمیذاره هیچ دستوری کار کنه.وقتیم رو خطه کلیک می کنم یه کادر باز میشه.......عکساشو میذارم براتون.لطفا راهنماییم کنینمشاهده پیوست 244457مشاهده پیوست 244458
بچه ها؟!.........................لطفا کمکم کنییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید!!!:cry:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
تو همین پنچره کوچیکه گوشه ش یه عکس خط خطی زیر علامت ضربدر هست اونو بزنید برید تو setting تو تب quick properties همون بالا تیک display quick.... رو بردارید ببینید حل میشه!

بفرمایید[URL="http://8pic.ir/viewer.php?file=nrjzu0xmgpsvf1eou3sh.jpg"][IMG]http://8pic.ir/images/nrjzu0xmgpsvf1eou3sh_thumb.jpg[/URL][/IMG]

درود بر شما ............

ضمن تشکر از دوستمون yaldayi دو تا راه حل داره ..........

1- با کلیک کردن روی علامت زیر ضربدر و انتخاب گزینه disabel ............این مشکل حل میشد ........

2- پایین نوار ابزار سمت چپ روی آیکنش یک کلیک بکنید............. غیر فعال میشه ........ (از سمت راست که آیکنها شروع میشه دومین آیکن میشه )..........بدرود.

سلام دوستان.بچه ها من همین الان با اتوکد کار می کردم که به یه مشکل اعصاب خورد کن بر خوردم که اصن نمیدونم فلسفش چیه
:w00:.........وقتی می خوام موس رو ببرم رو یه خط تا به فرض پاکش کنم کنار نشانگر موس دو تا مربع آبی تو در تو عین جن ظاهر میشه و نمیذاره هیچ دستوری کار کنه.وقتیم رو خطه کلیک می کنم یه کادر باز میشه.......عکساشو میذارم براتون.لطفا راهنماییم کنینمشاهده پیوست 244457مشاهده پیوست 244458

درود بر شما..........

مشکل اینکه شما اولا دو تا خط روی هم کشیدن و چون گزینه cycling (تصویر پیوست ) فعال نموده اید .....به شما هشدار میده .... و پنجره line های شما را نمایش میدهد نام خط ها و رنگ آن ........... جهت غیر فعال نمودن آن کافیس روی همین گزینه یک بار دیگر کلیک کنید......... دیگر نمایش داده نمیشود و به حالت غیر فعال در میاد.....

012.jpg
بدرود.

آخرین ویرایش:

reza119

عضو جدید
سلام
محاسبه مساحت در اتوکد 2007 را می دانم اما نسخه 2014 را نصب کرده ام دوستان عزیز روش محاسه مساحت در این نسخه چطور انجام میشود ؟